Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Penjačice
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Klematis  - Clematis
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Klematis - Clematis

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 105106107108109 136>
Korisnik
Poruka
saana View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 13 Svibanj 2012
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 10
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje saana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Svibanj 2012 u 21:34
Anaida clematisi su prekrasni, ovi bijele boje koja je sorta - mislim ime ?
jedva čekam da i moji procvjetaju, ove godine sam kupila nekoliko komada planiram uljepšati pogled na susjedov zid,
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
katruža View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 12 Kolovoz 2007
Status: Offline
Bodovi: 787
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje katruža Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Svibanj 2012 u 22:10
Evo malo i mojih
 
Clematis montana Rubens

Clematis "Margaret  Hunt"

Clematis "The President"

Clematis "Gladys Picard"


Na vrh
Maggie View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 07 Svibanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 243
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Maggie Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Svibanj 2012 u 22:33
Katruža, divni su ti :)
Gdje su posađeni u tegle ili...?

Posebno mi je zanimljivo gledati montanu rubens, budući da je i ja imam.
Na vrh
irenaidani View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 19 Siječanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 817
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje irenaidani Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Svibanj 2012 u 22:48
Originalno poslano od člana Gricka Gricka napisao:

Prekrasni su KlimatisTongueTongueTongueTongueTongueTongueTongue
Irenaidani i tvoj je jako lijep, šteta što je u tegliTongue
gricka,hvala!taj climatis imam par godina,bio je posaden u vrtu na polusjenovitom mjestu,nikad nije cvao,u necem je bila greska i i moje neznanje...ove jeseni sam ga iskopala i posadila u teglu i sad buja,razmisljala sam da ga tako i spremim sa teglom u zimi unutra a iduce godine posadim natrag van..mozda sam u tome pogrijesila jer sam negdje procitala da prvu godinu je pozeljno da bude u tegli...neznam...
Na vrh
Gricka View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 04 Listopad 2010
Status: Offline
Bodovi: 1726
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Gricka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Svibanj 2012 u 09:24
Robby, Katruža prelijepi su vam klematisi.BravoClap
Crogirl sliči klematisu ali....kakav je bio korijen?
Posegni za suncem, pa iako ne uspiješ, bit ćeš okružen zvijezdama
Na vrh
saana View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 13 Svibanj 2012
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 10
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje saana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Svibanj 2012 u 10:50
Katruža prelijepi clematisi Thumbs%20Up mene posebno očarao The President Heart
Na vrh
zribal View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 29 Listopad 2011
Lokacija: tu blizu Vas
Status: Offline
Bodovi: 822
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje zribal Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Svibanj 2012 u 13:41
Katruža, čovjek poželi cijeli vrt posaditi samo clematisima, kad vidi ovu tvoju ljepotu. Zaista prelijepo, uživajte u njima.
Tko ne voli cvita ne voli ni svita.
Na vrh
Maggie View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 07 Svibanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 243
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Maggie Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Svibanj 2012 u 14:23
Zribal, super ti je ova ideja :)
Na vrh
Anaida View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 22 Travanj 2007
Lokacija: Hr
Status: Offline
Bodovi: 7297
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Anaida Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Svibanj 2012 u 15:23
Saana, moj je bijeli Gladys Picard.
"Više nego iz tvojih usana neka govori ljubav iz nježnosti tvojih ruku, iz srdačnosti tvojega smiješka i iz pažnje tvojega srca."
P.Bosmans
Na vrh
Free View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 18 Travanj 2010
Lokacija: Međimurje
Status: Offline
Bodovi: 5914
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Free Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Svibanj 2012 u 18:56
Originalno poslano od člana Anaida Anaida napisao:

Evo i mojih ljepotaneka
 
 
 
 



Svi vaši klematisi su mi prelijepi, ali ovu su mi najdraži !!  Pravi ljepotančeki !!
Međimurje - Marijin cvetjak med dve vode



Na vrh
Robby View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 04 Lipanj 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 20
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Robby Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Svibanj 2012 u 21:47
Katruža, Free, dakle predivni su svi, tako zdravi i bujni i rascvjetali,Bravo!!!!
Na vrh
morena View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 30 Travanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 193
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje morena Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Svibanj 2012 u 08:13
KATRUŽA,FREE,klematisi su vam prekrasni!!Milina ih za gledati.svaka čast!!!
Josipovac,Osijek
Na vrh
saana View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 13 Svibanj 2012
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 10
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje saana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Svibanj 2012 u 11:08
Originalno poslano od člana Anaida Anaida napisao:

Saana, moj je bijeli Gladys Picard.


hvala za odgovor, ja sam kupila snow queen i miss bateman, nadam se da će cvjetovi biti lijepi, moja prijateljica ima bijeli prekrasan je nije se mogla sjetiti imena al kaže nije ni jedan od mojih, neko žensko ime, možda je i njen baš taj gladys oduševljena sam cvjetovima koje ima taj njen clematis - jaoooo koliko vrsta ima samo bijelih a gdje li su i ostali......Tongue
Tongue
Na vrh
svesa View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 10 Svibanj 2012
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1021
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje svesa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Svibanj 2012 u 22:29
Posadila bi clematis da mi sakrije susjedov zid ali u tom slučaju bio bi više u hladu nego na suncu.Sunce bi imao samo sat-dva ujutro.Misliš li da bi mu to odgovaralo''?
Na vrh
d.i.n.a. View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 24 Lipanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 495
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje d.i.n.a. Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Svibanj 2012 u 17:32
Predivno, moji tek sramežljivo otvorili pokoji cvijetić....
Nego imam pitanje za znalce, naime dosada sam sadila samo clematise c grupe, i sad sam došla na ideju da te clematise pustim da rastu do svoje prirodne veličine i orezujem ih tek toliko da osiguram cvatnju. Zašto? Zato jer sam primjetila da oni cvatu samo na vrhovima, noge im nemaju cvijetove. Dolje sam mislila posaditi clematise grupe b jer oni cvijetaju na prošlogodišnjim izdancima pa bi bilo cvijetova od zemlje prema gore. Jedino neznam koliko oni rastu u visinu i dal bi to uopće bilo pametno.... jer onda ove c grupu bi recnula samo toliko da mi ponovo cvatu na vrhu (pokušavam postići da mi obrastu jednu staru drvenu kuću na dvorištu do krova po mogućnosti)
Tena 28.3.2010
Na vrh
morena View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 30 Travanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 193
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje morena Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Svibanj 2012 u 07:48
Pozdrav,trbala bi savjet,primjetila sam na mome Piilu-u da desetak cm od korijena listići tamne.Pazim da nije previše zaliven i da  su mu "noge" u hladu.Šta bi mogao biti problem?I zanima me orezivanje,kada i koliko?
Josipovac,Osijek
Na vrh
bugic View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 27 Ožujak 2012
Status: Offline
Bodovi: 337
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bugic Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Svibanj 2012 u 08:41
Originalno poslano od člana enrikova nona enrikova nona napisao:


možda nije najljepši ali je svakako najbujniji kod mene




Koliko treba godina da izraste ovakav?? Ili treba zajedno posaditi vise njih?
Na vrh
brunda View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 05 Ožujak 2012
Status: Offline
Bodovi: 44
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje brunda Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Svibanj 2012 u 10:16
predivni su svi, pravi raj za oči Clap
ovako je moj president izgledao kada sam ga kupila prije nepunih mjesec dana
 
a ovako izgleda sada. poklonio mi je i dva pupoljka pa sad stalno cupkam oko njega u iščekivanju cvjeta (a znatiželjna sam i da vidim je li stvarno president ili je bila kriva deklaracija LOL )
 
recite mi, s obzirom da su se kadife jako razrasle, je li mogu smetati clematisu? da jednu presadim i ostavim više mjesta clematisu ili može i ovako?
 
Na vrh
enrikova nona View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Prosinac 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 6269
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje enrikova nona Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Svibanj 2012 u 11:52
Originalno poslano od člana bugic bugic napisao:

Originalno poslano od člana enrikova nona enrikova nona napisao:


možda nije najljepši ali je svakako najbujniji kod mene




Koliko treba godina da izraste ovakav?? Ili treba zajedno posaditi vise njih?


pa star je moj dosta godina , ima dosta izdanaka iz zemlje pa pravo kažeš treba ih zasaditi više zajedno ili pričekati par godina
<ako nekom das ribu nahranit ces ga jednom, ako ga naucis loviti ribu nahranit ces ga zauvijek> narodna
Na vrh
zribal View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 29 Listopad 2011
Lokacija: tu blizu Vas
Status: Offline
Bodovi: 822
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje zribal Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Svibanj 2012 u 12:25
Ne znam što znači "najljepši" kad je to tako teško reći. Kod njh je meni i samo jedan cvijet prekrasan, pa mi je ovaj sa slike pravi raj za oči. Uživajte, zaista je najljepši među najljepšima, ja to samo tako mogu vidjeti.
Tko ne voli cvita ne voli ni svita.
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 105106107108109 136>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,313 sekundi.