Početna stranica Početna stranica > Drveće, živice, palme ruže i bonsa -Forum o drveću > Egzotično grmlje i drveće
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Banana
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Banana

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 910111213 15>
Korisnik
Poruka
Tija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru


Pridružen: 04 Prosinac 2008
Lokacija: nooooo
Status: Offline
Bodovi: 6510
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Tija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Srpanj 2011 u 10:56
Gle imala bude male bananice!!!!
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
bebolina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Srpanj 2011
Lokacija: Selendra b.b.
Status: Offline
Bodovi: 12672
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bebolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Srpanj 2011 u 00:13
 

.

Na vrh
bebolina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Srpanj 2011
Lokacija: Selendra b.b.
Status: Offline
Bodovi: 12672
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bebolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Srpanj 2011 u 00:18

Na vrh
nichll =) View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 28 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 718
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje nichll =) Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Srpanj 2011 u 09:38
voki , bebolina
imam jedno pitanje...naime čula sam da se mlade banane moraju odvajati tj presđivati od "mame" banane..jer kao u protivnom iscpe "mamu" i ona ugiba???
Na vrh
voki View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 28 Ožujak 2007
Lokacija: Novi Sad
Status: Offline
Bodovi: 4264
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje voki Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Srpanj 2011 u 09:53
To možda važi za sobne banane koje su u saksijama, ove koje su u bašti uspešno rastu i u skupinama. Ove koje cvetaju nakon plodonošenja propadaju, ali pre toga isteraju gomilu novih izdanaka.
život je bajka koju sami pišemo...
Na vrh
voki View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 28 Ožujak 2007
Lokacija: Novi Sad
Status: Offline
Bodovi: 4264
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje voki Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Srpanj 2011 u 09:53
život je bajka koju sami pišemo...
Na vrh
nichll =) View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 28 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 718
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje nichll =) Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Srpanj 2011 u 10:07
hvala ti na odgovoru kaži mi još nešto..budući da sam ja iz slavonije i kod nas su malo oštrije zime što i se dogodilo da je ostavim tako preko zime bez ikakve zaštite....prošle godine sam ju odrezala na nekih 50cm od zemlje te umotala slamu i najlonsku vreću...kad sam to skinula u proljeće super je krenila rast, čak se i pomladila imam dolje 4 mlade...sad nisam sigurna šta da radim da ih u jesen svih 5 umatam ili???
Na vrh
voki View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 28 Ožujak 2007
Lokacija: Novi Sad
Status: Offline
Bodovi: 4264
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje voki Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Srpanj 2011 u 10:21
Ja sam jednu biljčicu dao sestri koja je u Somboru, ona je zimi uopšte ne štiti, propadne sav nadzemni deo, a u proleće iz zemlje istera novi izdanak. Kod nje banana ne prelazi visinu od 2 metra i kreće sa vegetacijom dosta kasnije, ali opstaje i tako bez zaštite. Predlažem ti da zaštitiš zajedno veliku biljku i mlade izdanke. Ja svake jeseni izvadim jedan izdanak koji prezimi u kući za "Nedaj Bože", ali i ove u dvorištu lepo prezime. Dok je bilo jedno stablo za zaštitu sam koristio vreću, a sada koristim Džambo vreću koju ispunim sa suvim lišćem i slamom, a od gore stavim neki najlon da ne kisne.
život je bajka koju sami pišemo...
Na vrh
nichll =) View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 28 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 718
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje nichll =) Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Srpanj 2011 u 10:57
puno ti hvala na odgovoru i savjetu....
Na vrh
monstera View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 11895
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje monstera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Rujan 2011 u 06:59
pozdrav da li netko ima iskustva sa uzgojem roze banane (musa Velutina) iz sjemena,nabavila sam sjemenke,jednu posijala i onda pročitala negdje na internetu da sjemenku treba izbrusiti ili staviti u vlažnu vatu zatim u zip vrećicu i ostaviti da sama isklija,onda kad pusti klicu posaditi,imate li iskustva s tim,inače roza banana je mini banana koja može biti u kući,brzo raste i cvate čak i zimi.Molim savjet ako netko zna nešto više o ovoj biljci.
Na vrh
dmirce12 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 12 Siječanj 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 3162
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dmirce12 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Svibanj 2012 u 18:25
ja sam neki dan dobio bananu i evo ovako izgleda,a o uzgoju neznam baš ništa nadam se da če mi uspjevati ima li neko kakav savjet
Na vrh
trava View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 08 Kolovoz 2010
Lokacija: Zadar
Status: Offline
Bodovi: 657
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje trava Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Lipanj 2012 u 18:25
Možeš s njom odmah u zemlju,dodati humusa,redovno zalivati,puno sunca i raste ko luda.Ako želiš imati lijepe listove nađi joj mjesto gdje je neće lupati vjetrovi.Jeli to isto M.basjo?
Na vrh
dmirce12 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 12 Siječanj 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 3162
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dmirce12 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Lipanj 2012 u 12:19
Trava hvala,ako se misli na ovu koju ja imam ja ništa o njoj neznam,a vani nemam prostora pa neznam dali može da opstane u kaliču,ako u slavoniji može da prezimi onda je mogu posaditi ispred terase,a i nema baš puno vjetra tako da bi joj listovi bili sačuvani.
Na vrh
trava View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 08 Kolovoz 2010
Lokacija: Zadar
Status: Offline
Bodovi: 657
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje trava Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Lipanj 2012 u 20:06
Možeš je posaditi vani.Lakše će preživiti zimu  vani ako je tlo takvo da ne drži previše vode,trebalo bi je posaditi malo dublje,desetak cm,tako da je korjen odnosno osnova biljke malo dublje,toplije je doli,sa dobrom količinom malča trebala bi preživiti, i na proljeće ponovo potjerati.A možeš je i još jednu godinu ostaviti u pitaru,da malo ojača pa je posaditi slijedeće proljeće.
Na vrh
dmirce12 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 12 Siječanj 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 3162
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dmirce12 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Lipanj 2012 u 16:56
Dobro mislim da ću je onda ove godine ostaviti u pitaru da malo ojača pa na proljeće ispred balkona samo je zima problem ipak je to slavonija.
Na vrh
voki View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 28 Ožujak 2007
Lokacija: Novi Sad
Status: Offline
Bodovi: 4264
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje voki Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Lipanj 2012 u 07:45

Led joj je iscepao sve listove, ali ona ipak cveta.
život je bajka koju sami pišemo...
Na vrh
11111 View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 12 Ožujak 2012
Status: Offline
Bodovi: 2457
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje 11111 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Lipanj 2012 u 09:27
Trava, sacuvaj mi jednu sadnicu ako imas..molho te :)
što roditelji izdišu to djeca udišu ...oni su naša slika..naše najdraže i najljepše cvijeće....pozzz od Ruže
Na vrh
11111 View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 12 Ožujak 2012
Status: Offline
Bodovi: 2457
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje 11111 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Lipanj 2012 u 13:31
Jupiii evo donila ja jednu lipoticu doma iz plodina.Ima crvenkaste listove..vozila san je na motoru i puka mi jedan list..eto to je tako kad je covik nestrpljv da saceka muza koji je uzeja auto...ali glavno da je banana doma :)zove se Musa Dwarf Cavendish..nadan se da je vanjska,da je visoka i da ce biti banana i majmuna na njoj :)
što roditelji izdišu to djeca udišu ...oni su naša slika..naše najdraže i najljepše cvijeće....pozzz od Ruže
Na vrh
dmirce12 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 12 Siječanj 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 3162
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dmirce12 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Lipanj 2012 u 17:48
Evo kako moja sad izgleda
Na vrh
ljiljana3 View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao


Pridružen: 29 Svibanj 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 197
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ljiljana3 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Srpanj 2012 u 09:46
Originalno poslano od člana 11111 11111 napisao:

Jupiii evo donila ja jednu lipoticu doma iz plodina.Ima crvenkaste listove..vozila san je na motoru i puka mi jedan list..eto to je tako kad je covik nestrpljv da saceka muza koji je uzeja auto...ali glavno da je banana doma :)zove se Musa Dwarf Cavendish..nadan se da je vanjska,da je visoka i da ce biti banana i majmuna na njoj :)
 
 
Kolika je i koliko si je platila?
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 910111213 15>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,172 sekundi.