Početna stranica Početna stranica > Drveće, živice, palme ruže i bonsa -Forum o drveću > Grmlje
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Jasmin
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Jasmin

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 910111213 16>
Korisnik
Poruka
alisa View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 07 Prosinac 2007
Lokacija: Sarajevo
Status: Offline
Bodovi: 2545
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje alisa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Rujan 2011 u 16:45
palmiram,ja sam presadila svoj jasmin,star je bio nekih 10-tak godina.Rastao je u bašti moje komšinice i pošto ona ima 3 poklonila je meni jedan.Ja sam ga iskopala duboko,iako mu korijen nije predubok niti debele,podrezala sam ga na pola i presadila u jesen.Kod mene je vec par godina i super napreduje.Ako se bojiš presaditi tako veliki,bar presadi mladice,a vjerujem da ih ima tonu oko matične biljke,bar kod mene ih bude..

Baka,slabo vidim koja je vrsta ,ali ako je onaj kao sa predhodnih slika,onda je to trachelospermum jasminoides ili star jasmine(zvjezdasti).To je penjačica i nije pravi jasmin.Zimootoporan je i list mu je zelen cijele godine.Ne podnosi visoke minuse.Ja ga imam u saksiji i svake zime ga unosim u zimovalište..Penjačica je..

Jupiiiiiiiiiii
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
monstera View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 11895
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje monstera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Rujan 2011 u 21:19
Pozdrav još jednom,evo pročitala i ja alisin savjet i potpuno se slažem u vezi ovog da jasmin ima mnogo mladica oko sebe,za kućne ne znam,ali ove vanjske vrste većinom sve imaju mnogo mladica koje se lako ukorjenjuju.
Na vrh
palmiram View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 03 Rujan 2011
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 3
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje palmiram Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Rujan 2011 u 23:04
Da,ima dosta mladica,presadila sam lani jednu mladicu i super napreduje,ali me strah da unistim tako velik i star grm.Super,ako si ti vec to radila i ja cu onda,pa valjda ce sve biti ok.
Hvala na odgovoru!
Na vrh
baka View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 14 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 14388
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje baka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Rujan 2011 u 23:58
Jest Alisa, onaj sa slike malo iznad.
E baš sam ga "lijepo" posadila kao penjačicu.Nema druge nego podštapati ga tamo gdje je.Nemam drugog mjesta za "penjanje".Confused.
Na vrh
alisa View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 07 Prosinac 2007
Lokacija: Sarajevo
Status: Offline
Bodovi: 2545
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje alisa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Rujan 2011 u 12:02
Baka,on je divna penjačica.Zavidim svima vama koji živite u toplijim kajevima,pa biljke poput trahija možete uzgajati u vrtovima cijele godine.Ovaj jasmin odličan je za pravljenje odrinja ispodk kojih bude debeli hlad.List mu je debel i kožast,odličan za tu namjenu.A i miriše divno..Moj se samo pati u ogromnoj saksiji,pa planiram ove godine da ga odnesem mami u toplije krajeve,ako ga uspijem uapakirati u auto! :D

Jupiiiiiiiiiii
Na vrh
baka View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 14 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 14388
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje baka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Rujan 2011 u 12:17
Eto uz veliki (relativno) vrt nemam mjesto za penjačicu - više.Tako da ću ga ostaviti ovdje, krotiti i pomagati mu da se penje oko štapova.
Na vrh
monstera View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 11895
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje monstera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Rujan 2011 u 12:51
palmiram pričekaj da malo zahladi,još je pretoplo ili ga presadi negdje u polusjenu ako je baš hitno.Ja tako radim,ako mi nešto smeta,a ne bi se toga htjela riješiti,posadim u polusjenu nekoliko biljki,a onda koje se lijepo ukorjene vadim i kad je povoljno vrijeme presađujem na mjesto koje želim.Uvjek presadi više biljki jer ne znaš koja će i koliko uginuti,a ako ti ostane viška,te lijepo nekom podjeliš i sređena stvar.Ja svoje presađujem najviše u jesen,recimo osmi,deveti mjesec je idealan za tako nešto,no sad je još uvjek pretoplo.Možeš i u proljeće,ali onda riskiraš,uvjek postoji opasnost od mraza.Kad se najmanje nadaš,on uništi sve nove krhke biljčice.
Na vrh
palmiram View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 03 Rujan 2011
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 3
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje palmiram Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Rujan 2011 u 22:19
U pravu si monstera,to sam i planirala uraditi na jesen,nikako sad,a obavezno cu presaditi i par mladica da ne bih rizikovala.Hvala na savjetu
Na vrh
monstera View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 11895
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje monstera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Rujan 2011 u 08:38
nema na čemu,zato i postoji ovaj forum,da razmjenimo mišljenja i damo savjete jedni drugima,ako netko nešto više zna. Samo gledaj da to ne bude ni prekasno.Ako malo zahladi možeš presaditi već polovicom ovog mjeseca,a ako bi bilo još jako toplo,odgodi za kraj ovog ili početak desetog ,nadam se da sam ti bar malo pomogla.
Na vrh
GARIFUL View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 19 Veljača 2011
Status: Offline
Bodovi: 12
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje GARIFUL Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Rujan 2011 u 23:59
Pozdrav ljubiteljima jasmina . Gdje mogu nabaviti jasmin sambac grand duke of Tuscani ? Tražim ga godinama i - ništa. Inače , na balkonu imam jedan veliki j.azoricum, cvjeta mi od 6-12 mjeseca i ima vrlo ugodan slatkast miris,. Doduše, živim u Zd, a jasmin je na južnom balkonu pa možda zato cvjeta tako dugo. Biljka je stara tri godine i lijepo se razgranala. Ako netko treba grančice nek se slobodno javi.
Na vrh
monstera View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 11895
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje monstera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Listopad 2011 u 11:00
GARI,veeeeliko,veeeeliko Hvala od srca ,reznice su sretno stigle!
Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.
Na vrh
Klimatis View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 20 Rujan 2010
Status: Offline
Bodovi: 1360
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Klimatis Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Studeni 2011 u 14:34
Evo stigle reznice!!SmileSmile
Malo sam ih prikratila, u prašak za ukorjenjavanje, popikala u teglu, navukla vrečice i sad čekam. Uz clematise ovo je jedina biljka s kojom baš nemam uspješan rezultat u razmnožavanju.
Neka se sve zeleni
Na vrh
alisa View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 07 Prosinac 2007
Lokacija: Sarajevo
Status: Offline
Bodovi: 2545
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje alisa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Studeni 2011 u 16:53
Ako misliš na trachelospermum jasminoides-a onda ne očajavaj,nisi sama u toj borbi..!Taj jasmin je jako težak za zakorijenjivanje..Ja sam čitala na netu da se teško primi..Ja sam probala na sve načine i nije išlo.Onda sam pročitala da voli toplinu kad se oživljava.I da je najbolje to raditi u julu-auagustu.U ova doba ako se žili dobro je staviti reznice na radijatore.Baš traži toplinu da bi pusto korijen..Ja sam svoj veliki spremila u podrum na zimovanje.Prvi put je u podrumu,do sada je bio u stubištu,nadam se da će preživjeti zimovanje..
Klimatis javi rezultate!
Jupiiiiiiiiiii
Na vrh
Marti View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam


Pridružen: 10 Rujan 2010
Status: Offline
Bodovi: 122
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Marti Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Studeni 2011 u 14:56
evo i mene sa pitanjima.... naime treba mi neka ukrasna penjacica, koja bi sluzila kao zid na terasi, da stiti od nezeljenih pogleda... do sada smo imali cemprese, nikako nisam zadovoljna s njima pa trazim bolje rjesenje.... pronasli smo zimzeleni jasmin tj. trachelospermum jasminoides, ali sada vidim u gornjim postovima da ne moze zimu prezimiti vani :( imate neki prijedlog? postoji li neki drugi jasmin kojeg bi mogla drzati vani u zagrebu cijelu godinu.... ili neka lijepa penjacica???
 
Na vrh
strada View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam


Pridružen: 19 Listopad 2010
Status: Offline
Bodovi: 140
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje strada Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Prosinac 2011 u 08:52
Evo nakon Marti jos malo pitanja..
Moj je jasmin bijeli, bas kao na mnogim slikama u ovim temama samo sto ne mirisi Stern%20Smile
Nakon par pokusaja sadnje direkt u zemlju (koja je grozna-crvenica) nije htjeo napredovati,presadila sam ga u teglicu..Mislila sam da ce mi krepucnut ali stvarno je jak i nakon toliko maltretiranja ovo ljeto je prvi put procvjetao i malcice napredovao!!! smile128
Zanima me kako se on odrzava. Da li ga treba orezati, da li ga mozda treba unijeti u kucu(sto bi bio problem bez orezivanja jer se zamotao onog stalka za penjacice) da ne promrzne ili?? Koliko uopce niske temp.podnosi s obzirom da sam u Zadru gdje i nema neke prave zime ali ipak temp.zna pasti ispod nule nocu..

Na vrh
Klimatis View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 20 Rujan 2010
Status: Offline
Bodovi: 1360
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Klimatis Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Siječanj 2012 u 13:51
Joj te reznice jasmina. Bile su 2 mj pod vrećicama, sad su u negrijanoj sobi. Ako preživi koja do proljeća bit će uspjeh.
Neka se sve zeleni
Na vrh
Gordana102 View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao


Pridružen: 06 Studeni 2010
Lokacija: Slatina
Status: Offline
Bodovi: 244
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Gordana102 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Siječanj 2012 u 20:05
Ni meni se nisu primili.
Na vrh
Silvy View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 28 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2406
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Silvy Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Siječanj 2012 u 21:11
Originalno poslano od člana Triša Triša napisao:

Uspjela sam zakorjeniti pelcerić od ovoga, kojeg ima moja prijateljica i koji je od proljeća zauzeo oko dva kvadrata ograde, raste nevjerojatnom brzinom, počeo je cvjetati u 6.mj i ne prestaje - predivna biljka.
 
 


Triša, znači može i reznica, direktno u zemlju ili najprije u vazu na toplom?
Kod prijateljice neprestano cvjeta. Solanum jasminoides mi je lijep. Tko zna dal bi se slagao sa bršljanom, da se po njemu penje?
Probat ću, pa ćemo vidjeti.

Da li tako mogu zakorijenit i pajasmin, ili ga moram povaljenicom?



Hvala.

Na vrh
natalija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Prosinac 2007
Lokacija: zadar
Status: Offline
Bodovi: 5452
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje natalija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Siječanj 2012 u 13:45
silvy mislim da pajasmin može reznicom, sjećam se da sam u prodaji viđala male sadnice, u rano proljeće, one su bile baš iz reznice, vjerovatno uzete u jesen, ali što te košta probati i sada, u zimu, dok još nema listova

Na vrh
Silvy View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 28 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2406
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Silvy Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Siječanj 2012 u 17:41
Hvala natalija,
probat ću, kad ovaj hladan val prođe, a reznice solanuma jasminoidesa sam već zapikla u vazu, ali ću ipak i par grana polegnut u zemlju.

Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 910111213 16>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,238 sekundi.