Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Vrtno cvijeće
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Gazanija - Gazania splendens
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Gazanija - Gazania splendens

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 910111213 20>
Korisnik
Poruka
Silvestra View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm


Pridružen: 02 Ožujak 2011
Status: Offline
Bodovi: 1661
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Silvestra Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Ožujak 2011 u 22:05
Olja Tvoje gazanije su divovi prema mojima,a jesu li to sijane ili one kaj si ih odvojila od matične biljke?Kolika je temperatura tamo gdje ih držiš i kad si ih sijala?smile105
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Morana View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 22 Kolovoz 2010
Status: Offline
Bodovi: 343
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Morana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Ožujak 2011 u 23:07
moje su dvije dobile dva prava listića, pa čekam da prođe ova kiša da ih prepikiram... ako nešto krene po zlu znam gdje tražiti druge, jel tako Olja? smile184
Na vrh
Olja View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 13 Siječanj 2011
Lokacija: Yugoslavia
Status: Offline
Bodovi: 842
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Olja Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Ožujak 2011 u 23:32
Silvestra ovo su sejane i to pre oko 60 dana,samo ti izgledaju velike,ali  nisu,oko 6cm su visoke... Drzim ih na oko 20 C i u plasteniku su.Sad krece lepo vreme i ima da i tvoje brzo napreduju...

Morana,
tvojim biljcicama sve naj bolje,a ja te cekam,slobodno mi dodji smile171
Na vrh
Silvestra View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm


Pridružen: 02 Ožujak 2011
Status: Offline
Bodovi: 1661
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Silvestra Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Ožujak 2011 u 23:01
Moje su posijane 16.02.i brzo su nikle ali sad je hladno i nisu u stakleniku ,pa malo kilave a li nadam se da će biti sve ok.OuchEmbarrassedWink
Na vrh
Olja View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 13 Siječanj 2011
Lokacija: Yugoslavia
Status: Offline
Bodovi: 842
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Olja Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Ožujak 2011 u 23:14
Mora biti sve ok,samo da sunce zagreje...kod mene je opet zazimilo, 2C je trenutno...
Na vrh
pčelica7 View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 27 Listopad 2008
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 1966
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje pčelica7 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Ožujak 2011 u 21:16
Olja tvoje gazanije odlično izgledaju

ovako je moja gazanija izgledala prije misec dana



onda sam po jelsinim uputama ošišala je i napravila male reznice, sve su se fino primile, mlade držim na prozoru iznad radijatora, a matična biljka je i dalje na balkonu...vani je bila cilu zimu, jedino sam je zaštitila kartonskom kutijom kad su bili minusi

ošišana i presađena u novu teglu


i mlada gazanija




Kad ima volje, ima i načina. (G.B.Shaw)
Na vrh
Olja View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 13 Siječanj 2011
Lokacija: Yugoslavia
Status: Offline
Bodovi: 842
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Olja Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Ožujak 2011 u 08:44
Pcelice,pa ti si majstorica prava...gazanije su ti za 5,ala nam je Jelsa otvorio oci...vidis sad od jedne koliko imas...jako dobro mi sve izgleda,posebno jer je to ona sa srebrnim listicima...Kave boje je cvet?

Jako lepo si to slikovito prikazala Clap
Na vrh
pčelica7 View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 27 Listopad 2008
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 1966
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje pčelica7 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Ožujak 2011 u 16:51
to je ova...




Kad ima volje, ima i načina. (G.B.Shaw)
Na vrh
enrikova nona View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Prosinac 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 6269
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje enrikova nona Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Ožujak 2011 u 21:24
smile227 takvu sam dobila od Lantane
<ako nekom das ribu nahranit ces ga jednom, ako ga naucis loviti ribu nahranit ces ga zauvijek> narodna
Na vrh
Olja View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 13 Siječanj 2011
Lokacija: Yugoslavia
Status: Offline
Bodovi: 842
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Olja Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Ožujak 2011 u 21:49
Pcelice,fantasticna slika,bozanstvene boje...kako ce biti lepo kad sve te biljcice procvetaju...Clap
Na vrh
Silvestra View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm


Pridružen: 02 Ožujak 2011
Status: Offline
Bodovi: 1661
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Silvestra Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Ožujak 2011 u 23:01
Pčelice,gazanije su ti za svaku pohvalu,a moje presađene ni makac,izgleda da ću morat kupiti već gotove sadnice.smile187
Na vrh
pčelica7 View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 27 Listopad 2008
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 1966
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje pčelica7 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Ožujak 2011 u 09:52
curke hvala...gazanije su zaista zahvalne, ne zahtjevne...prekrasno su cvale i zato ih želim imati i ovu godinu...dvije su preživjele zimu na balkonu, jedna nije, a iste uvjete su imale

Kad ima volje, ima i načina. (G.B.Shaw)
Na vrh
maso View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 05 Studeni 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1048
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje maso Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Ožujak 2011 u 10:34
E da ja pohvalim svoje gazanije, skoro pa otpisane , jednostavno sam ih makla u stranu jer su one koje su nikle pocrkale i neki dan vidim ostalepocele izvirivati iz zemlje, trenutno ih 5 viri , najveca je preko cijela 2 cm , narasla  smile93...mozda nesto bude i od mojih gazanija!
Na vrh
Silvestra View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm


Pridružen: 02 Ožujak 2011
Status: Offline
Bodovi: 1661
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Silvestra Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Ožujak 2011 u 22:04
Moje presađene gazanije su sve do jedne amen,sad čekam da se možda još koja pojavi iz zemlje tamo di sam ih sijala ili ću kupiti gotove sadnice i pelcati na proljeće.Nejde mi nešto ovo sijanje.smile127
Na vrh
Silvestra View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm


Pridružen: 02 Ožujak 2011
Status: Offline
Bodovi: 1661
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Silvestra Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Travanj 2011 u 22:02
Samo jedna jedina gazanija je pokazala volju za životom od onih sijanih,presadila sam je i za sada nikuda ne raste samo tako stoji kako sam je presadila.smile101
Na vrh
Cikas View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 20 Veljača 2011
Status: Offline
Bodovi: 499
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Cikas Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Travanj 2011 u 08:47
Molim savjet za sakupljanje sjemena gazanije!
kad, kako! Prvi put ih imam pa bi želila skupit sjeme za sljedeću godinu.
Imam 7 kom grmolikih i 1 puzajuću, ove grmolike cvjetaju i šire se ali ova puzajuća stagnira. Šta da joj uradim da potaknem cvatnju?
Baška Voda
Na vrh
rakitic View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 29 Ožujak 2011
Status: Offline
Bodovi: 22
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje rakitic Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Travanj 2011 u 18:43
kada se cvijet gazanije osusi otkinuti ga i spremiti. kad budes sijala taj suhi cvijet samoizmrviti i to je to
Na vrh
Cikas View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 20 Veljača 2011
Status: Offline
Bodovi: 499
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Cikas Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Travanj 2011 u 19:40
Hvala rakitić
Baška Voda
Na vrh
Morana View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 22 Kolovoz 2010
Status: Offline
Bodovi: 343
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Morana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Travanj 2011 u 23:29
mozda bi prvo nakon sto otkines cvijet samo trebala par dana ga ostaviti prije spremanja da se dobro prosuši da ga što ne uhvati... i ako si ih kupila kao sadnice, pročitaj prije sijanja savjete forumasa jelse i silvestre, imas i o tome kako stare razmnožiti reznicama, što ti je puno lakše i brže nego sijati...

moje posijane prije 3 mjeseca stoje trenutno na 4 prava lista i ni makac vec mjesec dana Unhappy
~Cvijeće je zemljin način da se nasmije~
Na vrh
Calla View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 22 Ožujak 2011
Status: Offline
Bodovi: 135
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Calla Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Travanj 2011 u 00:15
ni moje gazanije nisu prezivile zimu a bile su nadkrivene,nisu kisle a bile su prelijepe
posadila sam ih mnogo prije 2mj. i samo je izniklo ovo,cak sam se nadala da je gazanija jer su dvije iste travkice,ali ne vjeruje,sta vi mislite?posadila sam ih u posude i drzala na toplom na prozorskoj dasci ima li nade da je ovo gazanijaDisapprove
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 910111213 20>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,172 sekundi.