Početna stranica Početna stranica > Drveće, živice, palme ruže i bonsa -Forum o drveću > Grmlje
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Kamelija - Camellia
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Kamelija - Camellia

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 910111213 35>
Korisnik
Poruka
ikrokar View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam


Pridružen: 04 Srpanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 121
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ikrokar Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Prosinac 2011 u 15:57
Čekam cvat, tada vam pošaljem nove fotke svoje kamelije ! Pozz Clap
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Mari,5510 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 30 Srpanj 2009
Lokacija: Hrvatska
Status: Offline
Bodovi: 12480
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mari,5510 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Prosinac 2011 u 10:53
Originalno poslano od člana ikrokar ikrokar napisao:

Lijep pozdrav ljubiteljima kamelija......lijepi pupoljci, nadam se da ćemo vidjeti i u punom cvatu !?

Upravo sam izišla na terasu i uslikala svoju na kiši i buri. Nadam se da neće bura otruniti pupoljke, jedva čekam da procvjetaju !?

smile141
Na vrh
ikrokar View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam


Pridružen: 04 Srpanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 121
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ikrokar Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Prosinac 2011 u 18:48
Hvala puno !  Embarrassed
Na vrh
mandevila View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 14 Rujan 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 341
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mandevila Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Siječanj 2012 u 10:06
evo moje kamelije na kontinentu ali u zatvorenoj  terasi
kamelija%2030.12.2011
 
Na vrh
vanja View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 19 Svibanj 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 4968
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje vanja Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Siječanj 2012 u 11:09
O kako je prekrasna, puna poluotvorenih cvjetova.
Na vrh
Andina View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
Najljepši vrt pod kišom 2014

Pridružen: 31 Srpanj 2011
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3306
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Andina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Siječanj 2012 u 14:01
Eh, to je moja bolna točka. Prošle godine dobila sam je u ožujku od kćerke na poklon za rođendan. U prosincu je bila puna pupova kao i tvoja, a onda su je uništile nekakve skočibube (mali bijeli vragovi dugi oko milimetar, a skaču i do pet centimetara). Nikad je neću prežaliti, pa makar i kupila novu!

Mandevila, divna ti je kamelija! A kakva će tek biti kad se skroz rascvjeta! Clap
Na vrh
ikrokar View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam


Pridružen: 04 Srpanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 121
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ikrokar Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Siječanj 2012 u 21:56
Najprije da Vam svima od srca poželim svako dobro u Novoj i da Vam sve CVATE !!! 

Moja kamelija još nije procvala, očito više vremena trošim na unucuma nego na nju !?

Draga Andina, kad se kod mog cvijeća pojavi bilo koji nametnik, posprejam ga sa antisekticidom i tako sve rješavam, bilo u pitarima ili u vrtu. Posebno to uspjeva kod crne mušice na hibiskusima ili uholože na margaritelama (ivančicama) !
Lijep pozdrav svim ljubiteljima cvijeća, žao mi je što nemam baš vremena da i ovdje budem često


Na vrh
Andina View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
Najljepši vrt pod kišom 2014

Pridružen: 31 Srpanj 2011
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3306
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Andina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Siječanj 2012 u 23:39
Ikrokar, i tebi sve najbolje u Novoj, kao i tvojim unucima i cvijeću! Pa naravno da unuci imaju prednost, kamelija je ipak samo biljka. Doći ćeš ti češće kad unuci porastu! Approve
Ja ti prošle godine nisam ništa znala o cvijeću, a kamoli o nametnicima pa zato nisam znala kako ih se riješiti. Kćer mi je obećala novu kameliju, ovaj put imam spreman cijeli arsenal oružja za kojekakve bagude i puno sam toga naučila. Al onu neću nikad prežaliti.
Na vrh
montokuc View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 12 Svibanj 2009
Lokacija: Germany
Status: Offline
Bodovi: 196
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje montokuc Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Siječanj 2012 u 16:36
Danas sam bio u Botanickom vrtu u Köln-u,neke su kamelije procvjetale!









Na vrh
Belina View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 26 Siječanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 3901
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Belina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Veljača 2012 u 08:06
Draga
Montokuc,hvala ti na ovim prekrasnim slikama.
Moje kamelije su pune pupova,ali su vani u vrtu,ako prevladaju ovu hladnoću,nitko sretniji.
"Mića rožica" sa otoka Krka - Omišalj
Na vrh
ikrokar View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam


Pridružen: 04 Srpanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 121
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ikrokar Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Veljača 2012 u 10:22
Predivne !!!!!!!!!!!!!! Bravo !
Moja je počela ali se ne usudim preko zaleđenog dvorišta u garažu uslikati ju !? (Kaštela)
Na vrh
bebolina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Srpanj 2011
Lokacija: Selendra b.b.
Status: Offline
Bodovi: 12672
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bebolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Veljača 2012 u 00:22
Moje su dame ostale vani, zaštićene od buretine i što se zime tiće, nemaju problema. Problem je što im je zemlja suha k'o barutCry a ne usudim se nimalo ih zalit da ne smrznuCry isto se tako bojim ako ih unesem u negrijani prostor i zalijem, da ne odbace pupove zbog seljenja.
Uffff, baš sam u dilemiConfused
Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovara, a fukara se obogati.   I. Andrić
Na vrh
Belina View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 26 Siječanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 3901
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Belina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Veljača 2012 u 08:57
Draga Bebolina,
 Pusti je još malo,samo neka je zemlja suha,nemoj močiti,kakvi su joj listovi?
"Mića rožica" sa otoka Krka - Omišalj
Na vrh
bebolina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Srpanj 2011
Lokacija: Selendra b.b.
Status: Offline
Bodovi: 12672
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bebolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Veljača 2012 u 10:37
Originalno poslano od člana Belina Belina napisao:

Draga Bebolina,
 Pusti je još malo,samo neka je zemlja suha,nemoj močiti,kakvi su joj listovi?
Evo ihEmbarrassed Ovaj sloj prašine na njima je prašina s susjednog gradilišta, a vrijeme je takvo da se ne usudim dirati ihCry Lišće je relativno ok, ali su zato pupovi jadni, baš se vidi da im nedostaje vlage kako bi se otvoriliConfused

 

Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovara, a fukara se obogati.   I. Andrić
Na vrh
Andina View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
Najljepši vrt pod kišom 2014

Pridružen: 31 Srpanj 2011
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3306
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Andina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Veljača 2012 u 22:05
Bebolina, oprosti što upadam, ali ovo morate vidjeti:
kamelija u američkoj državi Georgia.

http://3.bp.blogspot.com/-anIqdtArpcE/Ty7yJ2FTBBI/AAAAAAAAKok/h5YVkNDY4FM/s640/IMG_8075.JPG




“Cvijeće su riječi koje čak i malo dijete može razumjeti”.
Artur C. Coxe (američki svećenik i pjesnik)
Na vrh
bebolina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Srpanj 2011
Lokacija: Selendra b.b.
Status: Offline
Bodovi: 12672
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bebolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Veljača 2012 u 22:10
Prekrasna jeThumbs%20Up
 
Ima u "mojoj selendri" jedna nalik ovoj, istina, nešto je manja ali isto tako bujna i cvjetna.
Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovara, a fukara se obogati.   I. Andrić
Na vrh
Belina View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 26 Siječanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 3901
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Belina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Veljača 2012 u 10:52
Lijepe i velike kamelije,
Mi takve imamo i u Opatiji,ali da je puhalo kao kod meneAngry

draga Bebolina,pošpricaj malo listove,ako ti je u kući,mislim da joj fali kisela zemlja.
"Mića rožica" sa otoka Krka - Omišalj
Na vrh
bebolina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Srpanj 2011
Lokacija: Selendra b.b.
Status: Offline
Bodovi: 12672
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bebolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Veljača 2012 u 15:26
Originalno poslano od člana Belina Belina napisao:


draga Bebolina,pošpricaj malo listove,ako ti je u kući,mislim da joj fali kisela zemlja.
U kiseloj su zemlji za rododendrone, još sam im dodala borovih iglica. Camelije su cijelo vrijeme vani zaštićene od bure, tako da se ne ufam zalijevati ih ni pod razno, smrzle bi se. Kako je noćas palo malo snijega, vjerujem da im je to sasvim dovoljno dok malo ne zagrije, dok se temperatura ne popne iznad nule, tek tad ću ih počastiti s kantom kišniceEmbarrassed
....jutros...

Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovara, a fukara se obogati.   I. Andrić
Na vrh
ikrokar View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam


Pridružen: 04 Srpanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 121
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ikrokar Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Veljača 2012 u 19:08
Evo konačno prvi ovogodišnji cvijet moje camellie....uz pozdrav svima


Na vrh
Andina View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
Najljepši vrt pod kišom 2014

Pridružen: 31 Srpanj 2011
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3306
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Andina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Veljača 2012 u 20:43
Kraljica!smile211
“Cvijeće su riječi koje čak i malo dijete može razumjeti”.
Artur C. Coxe (američki svećenik i pjesnik)
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 910111213 35>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,250 sekundi.