Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Sukulenti i kaktusi
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Adenium obesum - Pustinjska ruža
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Adenium obesum - Pustinjska ruža

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 910111213 407>
Korisnik
Poruka
 Ocjena: Ocjena teme: 2 Glasova, Približno 5,00  Tema Pretraga Tema Pretraga  Opcije teme Opcije teme
hoya View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 26 Rujan 2008
Lokacija: rijeka
Status: Offline
Bodovi: 6573
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje hoya Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Lipanj 2010 u 17:42
Ne, neću ih dirati. Sad imam razlog više buljiti u njihove trbušćiće !
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
andje View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 07 Srpanj 2010
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 11
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje andje Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Srpanj 2010 u 12:49
dugo sam trazila naziv ovog cvijeta i onda nadjem da se zove pustinjska ruza, iako vidim da ih ima vise vrsta. Slucajno sam je kupila prije dvije godine na trznici kao trajnicu i doista je premasila sva moja ocekivanja. Ne trazi puno njege, samo sunce, cvate od kasnog proljeca skoro do prvih mrazova. Prilicno se je rasirila tako da sada zauzima nekih skoro dva kvadrata.
Na vrh
Miss M. View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 17 Svibanj 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 603
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Miss M. Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Srpanj 2010 u 20:46
Originalno poslano od člana andje andje napisao:

dugo sam trazila naziv ovog cvijeta i onda nadjem da se zove pustinjska ruza, iako vidim da ih ima vise vrsta. Slucajno sam je kupila prije dvije godine na trznici kao trajnicu i doista je premasila sva moja ocekivanja. Ne trazi puno njege, samo sunce, cvate od kasnog proljeca skoro do prvih mrazova. Prilicno se je rasirila tako da sada zauzima nekih skoro dva kvadrata.
Ovo je delosperma neki ju zovu i pustinjska ruža.
Na vrh
nbjelovu View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 30 Srpanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 1582
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje nbjelovu Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31 Srpanj 2010 u 21:53
I moji adeniumcici napreduju, iako su nakon presadjivanja i stavljanja na sunce imali totalni zastoj, skoro mjesec dana su se prilagodjavali. Sada su ipak krenuli.

Prosla tura, koju sam imala prije 5 godina, cvala je vec nakon 9 mjeseci.  Ne svi, ali barem polovica. Vidjet cemo sa ovima kako ce biti.

ciao, Nina
OPG 159365
http://free-st.t-com.hr/hibiskuskodnine/





Na vrh
rain View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 09 Prosinac 2008
Status: Offline
Bodovi: 953
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje rain Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Kolovoz 2010 u 12:07
Tak su i moji,listići im posmeđili i otpali,pa ispočetka.Dobrih mjesec dana zastoja.Pa koliko su bili veliki sa 9 mjeseci,kad su cvali?
Kuća bez cvijeća i dlaka nije dom!
Na vrh
hoya View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 26 Rujan 2008
Lokacija: rijeka
Status: Offline
Bodovi: 6573
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje hoya Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Kolovoz 2010 u 15:39
Ja sam jagodi prije par dana tumačila da su neosjetljivi na presađivanje. Takovo je bilo moje iskustvo - kao da im nisam ništa ni radila, samo su nastavili rasti i bujati.
Nadam se da će ovo čitati pa da se neće prestrašiti ako i njoj malo zastanu.
Na vrh
jagoda View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Veljača 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 5241
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje jagoda Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Kolovoz 2010 u 23:56
Hoya upravo večeras čitam tvoj post pa se moram javiti...Kao prvo moram pohvaliti tvoje ljepotane, koje sam vidijela u živo...Ostala sam bez teksta jer su jako veliki i bucmasti i duplo veći nego moji.Poslušala sam te i moje sam presadila u humusnu zemlju i zalila i dohranila...Nisam još vidijela neke pomake ali nadam se da će krenuti rasti i debljati se...Ja sam ih držala u zemlji za kaktuse pa su možda zato mali. Osim toga bacila sam ih na ful sunce i nisam previše zalijevala kako ne bi sagnjilili....Izgleda da sam dosta grješila pa sam Hoyin savjet provela u djelo....Kad bude pomaka biti će i slika...smile113
sutra je novi dan
Na vrh
nbjelovu View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 30 Srpanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 1582
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje nbjelovu Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Kolovoz 2010 u 15:05
Moji su sa devet mjeseci bili otprilike decimetar visoki, sa 2-3 grane.


Mislim da njima ljeti ipak treba prilicno zalijevanja, ja ih pustim da se skroz posusi zemlja, pa onda zalijem, ali mi se cini da nakon zalijevanja zivnu a prije su nekako usukani i cudne boje.

OPG 159365
http://free-st.t-com.hr/hibiskuskodnine/





Na vrh
hoya View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 26 Rujan 2008
Lokacija: rijeka
Status: Offline
Bodovi: 6573
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje hoya Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Kolovoz 2010 u 06:47

Meni se na svima nekoliko listova zažutilo. Čini mi se da im nije godilo par dana suha zemlja i prejako sunce.

Sad su samo koji sat manje na suncu, a ulijem im u dno zajedničke posude 0,5 cm vode svaki drugi dan.
I odmah su se oporavili.
 
Na vrh
hoya View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 26 Rujan 2008
Lokacija: rijeka
Status: Offline
Bodovi: 6573
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje hoya Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Kolovoz 2010 u 11:20
Evo ih sa dosta izgubljenih listova, ali oporavljeni:
 
 
Na vrh
matilda View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 20 Siječanj 2010
Lokacija: Krapina
Status: Offline
Bodovi: 540
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje matilda Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Kolovoz 2010 u 13:00
jagoda kooooliiiiikoooo je ovdje pupoljaka.smile181molim te, molim te, molim te da nam ga uslikaš kad će se potpuno rascvasti.smile214smile64





Na vrh
matilda View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 20 Siječanj 2010
Lokacija: Krapina
Status: Offline
Bodovi: 540
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje matilda Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Kolovoz 2010 u 13:07
evo i moje vojske adeniuma nakon dva mjeseca. vrlo lijepo napreduju. u međuvremenu sam ih presadila svakoga zasebno u teglu, jer im je postali pretjesno. a neki su se počeli i granati.







Na vrh
hoya View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 26 Rujan 2008
Lokacija: rijeka
Status: Offline
Bodovi: 6573
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje hoya Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Kolovoz 2010 u 13:38
Pozdrav vojski! Ja moram pognuti glavu. Matilda u kakvu si ih zemlju posadila. Mojima je stvarno već malo mjesta.
Na vrh
matilda View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 20 Siječanj 2010
Lokacija: Krapina
Status: Offline
Bodovi: 540
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje matilda Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Kolovoz 2010 u 14:23
kupila sam zemlju za kaktuse.
Na vrh
sunceeee View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 22 Kolovoz 2010
Lokacija: Hrv. zagorje
Status: Offline
Bodovi: 1634
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje sunceeee Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Rujan 2010 u 17:38
pozdrav! Imam pustinjsku ružu vani u kamenjaru, neko je napisao da se zove delosperma, da li može ostato vani preko zime na - 15? Molim pomoć! Tongue
Nemoj da te život inpresionira, inpresioniraj ti njega!   Život je san - učini ga stvarnim! (Majka Tereza)
Na vrh
nata07 View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 07 Svibanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 904
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje nata07 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Rujan 2010 u 08:04
matilda, super je tvoja vojska a jel imaš možda kojeg viška ??
ako vas nitko ne voli, cvijeće će vam sigurno uzvratiti
Na vrh
matilda View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 20 Siječanj 2010
Lokacija: Krapina
Status: Offline
Bodovi: 540
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje matilda Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Rujan 2010 u 18:10
nata, ove godine sam prvi puta sijala sjemenke adeniuma, kupljene na aukciji. od njih 15 ostalo je 7 biljčica. nakon što sam ih posijala saznala sam da cvijet nije isti kao u matične biljke,ako i otac nije isti. no nada umire posljednja , pa se tako nadam da će barem jedan sličini onom cvijetu pod kojim sam ga kupila. kad mi procvijetaju sigurno ću to podjeliti sa vama. do tada će i još narasti, pa ću trebati i više prostora, kojeg nažalost nemam. zbog toga ću ih vjerojatno morati nekoliko podjeliti, pa će tada biti i za tebe.smile99
Na vrh
gute Fee View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 23 Lipanj 2010
Lokacija: tu i tam
Status: Offline
Bodovi: 7699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje gute Fee Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Rujan 2010 u 21:05
Pustinjska ruza je jako lijepa ! 
Na vrh
nata07 View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 07 Svibanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 904
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje nata07 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Rujan 2010 u 08:31
Originalno poslano od člana matilda matilda napisao:

..... zbog toga ću ih vjerojatno morati nekoliko podjeliti, pa će tada biti i za tebe.smile99
baš si mi uljepšala dan draga, hvala ti
ako vas nitko ne voli, cvijeće će vam sigurno uzvratiti
Na vrh
lilie View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 10 Ožujak 2010
Lokacija: Belišće
Status: Offline
Bodovi: 2319
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lilie Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Rujan 2010 u 22:20
Predivne su  vam (Hoya i Matilda) pustinjske ruže. smile227
Da li može predbilježba za jednu???WinkClap
znati mnogo ne znači biti mudar
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 910111213 407>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,367 sekundi.