Početna stranica Početna stranica > Vrt - Forum o vrtovima > Moj vrt u slikama
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Moj vrt u Norveskoj
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Moj vrt u Norveskoj

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 910111213 53>
Korisnik
Poruka
domingo View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 14 Kolovoz 2008
Status: Offline
Bodovi: 602
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje domingo Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Svibanj 2009 u 21:53
Vidi se da je nisko sunce a znam da je sigurno rano.....mada mogu reći kako je meni bilo u Holland......sunce je izlazilo već u 04 h ujutro i nije mi dalo mira da spavam dalje.
Slika djeluje gotovo umjetnički a gradić kao iz bajke. Tako niske kućice i još od drveta kao da živite u pretprošlom stoljeću. Bilo bi lijepo saznati što rade tvoji susjedi.
Znaš li kakvu reportažu, gdje bi je mogli pogledati da bolje razumijemo vaš način života.......znaš, ti si nam jakooooo daleko.
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
fuksija View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 16 Srpanj 2008
Lokacija: Norway
Status: Offline
Bodovi: 750
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje fuksija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Svibanj 2009 u 07:53

Ovo su maline, iza su 2 jabuke i visnja.Imam i 2 plastenika. Ujednom je rasada paradajza sheri, jer samo takav moze sazriti ovdje, zatim feferonke i krastavci. U drugom plasteniku je cvijece.

Ovo su mirabilisi.Nisam ih prije nikada imala. Sjeme sam dobila na poklon od jedne prijateljice iz Sarajeva.

Sljiva, a iza su jagode.

Otok, razlika je u klimi jako velika. Zima predugo traje, ljeta su kratka i nije tako toplo kao kod vas.

Domingo, sada su jako dugi dani do 23 sata, a jutro je , odnosno svice vec u 4 sata, odnosno i ranije. Sada jos nekoliko dana, pa ce stalno biti dan, samo malo sumraka ce biti.
Znas, da su drvene kucice bas prijatne za zivot, nekako su toplije i prirodnije.
Kao sto i sam kazes, ja sam jako dalekooooo.
Moji susjedi, rade i bave se svakakvim poslom. Nema ti ovdje nekog druzenja sa susjedima, to ti je samo onaj klasicni pozdrav kada ih sretnes i smjesak, nema tu ni druzenja, ni razgovora. Sa nekima samo popricas malo, vole da pogledaju vrt i to ti je to. Tako je samo preko ljeta, a preko zime nitko nikoga ni ne vidi, jer je hladno i svi se zavuku u svoje drvene kucice i cekaju proljece.
Ne znam kakve je sada situacija u Hrvatskoj, ima li druzenja i kava zajednickih ili se i to promjenilo.
pozdrav iz Norveske
Na vrh
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18305
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Svibanj 2009 u 13:33
Originalno poslano od člana fuksija fuksija napisao:


Ujednom je rasada paradajza sheri, jer samo takav moze sazriti ovdje, zatim feferonke i krastavci. U drugom plasteniku je cvijece.
 
Znas, da su drvene kucice bas prijatne za zivot, nekako su toplije i prirodnije.
Kao sto i sam kazes, ja sam jako dalekooooo.
Moji susjedi, rade i bave se svakakvim poslom. Nema ti ovdje nekog druzenja sa susjedima, to ti je samo onaj klasicni pozdrav kada ih sretnes i smjesak, nema tu ni druzenja, ni razgovora. Sa nekima samo popricas malo, vole da pogledaju vrt i to ti je to. Tako je samo preko ljeta, a preko zime nitko nikoga ni ne vidi, jer je hladno i svi se zavuku u svoje drvene kucice i cekaju proljece.
Ne znam kakve je sada situacija u Hrvatskoj, ima li druzenja i kava zajednickih ili se i to promjenilo.


Ovo mi je izvrsna informacija za rajčicu šeri, možda će i meni uspijevati samo ta rajčica.

I mi smi željeli drvenu kućicu, ali ovdje su cijene nenormalne a kvaliteta ispod svakog nivoa kao i sve drugo.

Baš mi je žao da si u takvoj sredini. Ja sam bila 4 godine u Švedskoj, i imali smo prijatelje šveđane. Oni te prvo dobro istestiraju, a onda ti se otore. Imaju svoje kodekse ponašanja i to treba poštovati. Jako su fini ljudi i meni se dopada što točno znaš kakvi su i njihove namjere nikada nisu nekakve proračunate. Čini mi se da više žele pomoći nego primiti pomoć.
Zamisli da finansiraju školovanje crne djece u Africi  dok ne završe školu.
Njihova protestantska crkva se dosta trudi pomoći gdje treba i oni imaju dokaze da pomoć ide u prave ruke. Djeca koju finansiraju im pišu i šalju slike redovito.

Zato smo mi tu Fuksija da se družimo s tobom svaki dan.Wink
Ovdje ti je kako naletiš na koga, balkan ti je kao uskršnje jajeLOLLOL
Mada se meni čini da se sve mijenja na gore, žurba, novci, problemi... Treba paziti i njegovati prave prijatelje, kao omiljenu cvjećku.Embarrassed
Embarrassed
Ne nasljeđujemo Zemlju od naših predaka, posuđujemo je od naše djece.
Na vrh
fuksija View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 16 Srpanj 2008
Lokacija: Norway
Status: Offline
Bodovi: 750
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje fuksija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Svibanj 2009 u 09:02

Zalosna vrba, kruska i malo patuljasto drvo, slicno kao caragana.

Vinova loza, tayberi, jabuka, caragana, djeram, crveni glog.

Jedan cvjetic, koji je procvjetao nakon 3 godine.

Smrcko, imam ja dosta prijatelja norvezana sa kojim se druzim. Ovo se odnosilo samo na susjede, jer me je Domingo pitao kakvi su susjedi.
Inace druzimo se i sa ljudima iz nasih krajeva.
pozdrav iz Norveske
Na vrh
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18305
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Svibanj 2009 u 20:01
Imaš ti tu svega lijepoga, voćki...Clap Od tebe učim neke stvari. Našla sam i ja izvor u Fužinama za kupnju sadnica voćki u tim uvjetima. Čovjek je  agronom i ima vlastite rasade ili ih odnekle nabavlja. Važno je da su za goranske uvjete.

Možda su ti susjedi ljubomorniWink
Ne nasljeđujemo Zemlju od naših predaka, posuđujemo je od naše djece.
Na vrh
fuksija View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 16 Srpanj 2008
Lokacija: Norway
Status: Offline
Bodovi: 750
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje fuksija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Svibanj 2009 u 13:03





Sve je vec olistalo i dosta toga procvjetalo, samo vinova loza nekako sporo ide. Treba joj vise sunca.

Smrcko, ima i toga, ljubomore. Kada sam ponudila jednoj susjedi karanfila i drugog cvijeca da posadi, nije htjela, jer kaze da je to puno posla.
Pa je dodala da vise voli doci kod mene i gledati.
pozdrav iz Norveske
Na vrh
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18305
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Svibanj 2009 u 23:25
Pravi mali raj ti ve vrtek.smile57I svakim danom sve ljepši.

Ma nek su ljubomorni. Oni misle da smo mi balkano domoroci, i nek vide da smo bolji od njihWinkWinkWink. Obožavam kad se Hrvati pokažu u lijepom svjetlu. Skandinavci nisu voljeli ljude iz Hrvatske. Teško je objasnit zašto. Jednako tako su nas Nijemci uvijek voljeli, a Šveđani se mrze sa Nijemcima. A bez veze  sve to, bitno je kakav si ti čovjek i koliku mi štetu radiš, sve drugo nije važno. Navijam za tvoj vrt u utakmici Norije i CroataWink.

A znam zašto nas Švedi mrze maznuli smo ima kraljevsku krunu i žene pokupili sa sobom, zato nas i ima plavihLOLLOL Kruna nikad nije vraćena Šveđanima, negdje je u Hrvatskoj.Wink
Ne nasljeđujemo Zemlju od naših predaka, posuđujemo je od naše djece.
Na vrh
jagoda View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Veljača 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 5241
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje jagoda Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Svibanj 2009 u 01:08
Fuksija opet sam prošetala tvojim vrtom .Sada je u njemu pravo proljeće,sve je zeleno i u cvatu,baš lijepo i sve pohvale.Kad smo već kod pohvala pohvaljujem vašeg zgodnog i dobrog mladog pjevača koji je pobjedio na Euroviziji...smile161
sutra je novi dan
Na vrh
fuksija View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 16 Srpanj 2008
Lokacija: Norway
Status: Offline
Bodovi: 750
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje fuksija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Svibanj 2009 u 07:34

Sada se vec vide i djurdjice ispod kruske, uskoro ce procvjetati.

Perunike su narasle, jasmin ima pupove.

Crveni javor, koji daje posebnu car u ovom dijelu vrta, cica maca, breza, ukrasna jabuka.

Hvala Jagoda i Smrcko.
Smrcko, ja sam radila u nekoliko butika. U jednom butiku, gdje sam radila, bilo nas je oko 4o zaposlenih i bila sam jedini stranac medju norvezanima, jako su me lijepo prihvatili. Funkcionisali smo kao jedna obitelj.
Kada sam povrijedila kicmu, morala sam promijeniti posao i nikada to nisam mogla prezaliti.
os uvijek imam cvijece koje su mi kupili, zumbuli rastu u vrtu, a imam i jedan crveni hibiscus, koji je sada jako velik, isto poklon od prijatelja sa posla.
Taj hibiscus, mi je najdrazi od svih hibiscusa, koje imam, jer me uvijek sjeti na moje prijatelje sa posla.

Jagoda, i meni je bas drago sto je Norveska pobijedila i bas je simpatican decko i pun vedrog duha.
pozdrav iz Norveske
Na vrh
korijenko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 27 Kolovoz 2008
Lokacija: Hrvatska
Status: Offline
Bodovi: 6701
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje korijenko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Svibanj 2009 u 08:52

U tvom vrtu najviše primjećujem promjene jer stvarno ti je vrt dobio posve drugu sliku onu pravu proljetnu. To je period za pravu vrtnu uživanciju Tongue

Pup do pupa,do ruže ruža, uberi što priroda ti pruža

(zgora Opatije)
Na vrh
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18305
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Svibanj 2009 u 09:16
Kad vidim tvoj vrt dobijem želju da ponovo odem na sjever i posjetim te krajeve.smile141 Ali samo u ovo vrijeme, doživjela sam zimi -27 pa nebi tada.LOLsmile118
LOLDrago mi je čuti da si bila tako dobro primljena , to puno govori o tebi. Tongue
Ne nasljeđujemo Zemlju od naših predaka, posuđujemo je od naše djece.
Na vrh
fuksija View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 16 Srpanj 2008
Lokacija: Norway
Status: Offline
Bodovi: 750
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje fuksija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Svibanj 2009 u 09:33

Ovo su 3 dugacka reda jagoda, koje treba okopati i srediti.

Kupljene su macuhice i posadjene. Ovdje oko bambusa cu posaditi hibiscus, koji podnosi niske temperature, mocvarni. Posijala sam ga, cekam da malo poraste.

Caragana se sprema za cvjetanje i tulipani, koji su kod vas vec odavno zaboravljeni.

Korijenko, sada je pravo uzivanje. Nestrpljivo ocekujem da sve procvjeta. Svaki tjedan idem na plantaze i gledam sta bih jos mogla da kupim.

Smrcko, dobro dosla ponovo na sjever!
Ja sam ti inace osoba vedrog duha i veliki romanticar.
pozdrav iz Norveske
Na vrh
fuksija View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 16 Srpanj 2008
Lokacija: Norway
Status: Offline
Bodovi: 750
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje fuksija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Svibanj 2009 u 20:21





Kruska je konacno procvjetala.
pozdrav iz Norveske
Na vrh
fuksija View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 16 Srpanj 2008
Lokacija: Norway
Status: Offline
Bodovi: 750
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje fuksija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Svibanj 2009 u 20:29





Ovdje su bili posadjeni zuti i crveni tulipani, pa su se iskrizali i postali sareni, meni su jako lijepi.
pozdrav iz Norveske
Na vrh
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18305
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Svibanj 2009 u 22:08
Sve ti je ko iz bajke. smile64Obožavam ući u tvoj vrt. Vidim da su okolo zgrade od cigle i tipični nordijski stil drvenih kuća. U Švedskoj u malim gradovima su tako čiste i uredne ulice, pretpostavljam da je i tu tako.
Prvu noć koju sam doputovala u Švedsku  sam vidjela kako noću postavljaju travnate tepihe ( zamjenjivali stare) i  sadili su cvijeće. Kad vidite to sve prvi put u takvom svjetlu ostanete paf, kao naučna fantastika.

MM bi volio posjetiti mjesta di smo se upoznali u Švedskoj. Možda jednog danaSmileTongue
Ne nasljeđujemo Zemlju od naših predaka, posuđujemo je od naše djece.
Na vrh
fuksija View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 16 Srpanj 2008
Lokacija: Norway
Status: Offline
Bodovi: 750
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje fuksija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Svibanj 2009 u 07:43

Nedavno posadjene macuhice

Procvjetali tulipani.

Kruska sa 3 vrste krusaka.

Smrcko i ovdje su ulice jako ciste. Ma vidim ja da tebe vuce zelja za sjeverom, sigurno te vezu lijepe uspomene.
pozdrav iz Norveske
Na vrh
OTOK View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Kreator Cvijet.info enciklopedije

Pridružen: 26 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 13777
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje OTOK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Svibanj 2009 u 07:51

Fuksija, lijepo je kod tebe i raznoliko, voće, povrće, cvijeće, svašta imaš

Na vrh
fuksija View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 16 Srpanj 2008
Lokacija: Norway
Status: Offline
Bodovi: 750
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje fuksija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Svibanj 2009 u 08:54





Rascvjetana visnja i macuhice. Visnja sazrijeva tek u kolovozu.
Hvala Otok! Imam svasta, ali uvijek se pronadje nesto novo ili dodju neke nove ideje da se nesto preuredi, pa pravac plantaza i kupovina, pa sadnja.
pozdrav iz Norveske
Na vrh
baka View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 14 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 14388
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje baka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Svibanj 2009 u 09:00

Mislim da su ti i susjedi jako sretni što te imaju. Jer mi se čini da je tvoj predivni vrt velika oaza između zgrada, koje nemaju takav okoliš.

A sredili set ga zbilja divno!

Na vrh
fuksija View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 16 Srpanj 2008
Lokacija: Norway
Status: Offline
Bodovi: 750
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje fuksija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Svibanj 2009 u 09:40

Jos jedna slikica visokih tulipana, koji vec polako zavrsavaju cvjetanje.



Ovo su 2 sljive, pune su cvjetova. Bit ce dobro, ako ostane barem pola od toga, pa da kuham pekmez.
Baka, hvala ti mnogo na lijepim rijecima. Svi ti ljudi koji zive u zgradama, uvijek zastanu kada prolaze mojom ulicom i gledaju u moj mali kako ga ja zovem rajski vrt.
pozdrav iz Norveske
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 910111213 53>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,172 sekundi.