Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Cvijeće foto... > Moj grad u slikama
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Setnja kroz Italiju..
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Setnja kroz Italiju..

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 9101112>
Korisnik
Poruka
gioiaa View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 03 Travanj 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 16587
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje gioiaa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Listopad 2010 u 16:28
dzo ovo je prekrasno
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
dzomba View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 16 Kolovoz 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 2454
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dzomba Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Listopad 2010 u 21:18
Originalno poslano od člana gioiaa gioiaa napisao:

dzo ovo je prekrasno

 

Slazem se s tobom Big%20smileWink!!
Ako Se Desi Da Jednog Dana

Nestanu Sva Stabla

Covjeku Ce Preostati

Samo Njegovo Genealosko

Stablo Da Nad Njim Place..
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Listopad 2010 u 21:45

Ponekad od svojih putovanja zanemarim ove koje obožavam. Evo malo sam putovala s Mimar, zaista sam uživala.

Onda nisam se ni stigla odmoriti evo Dzo me povela na put sobom, pa tu sam zaista nagledala prekrasnih krajolika, zalazaka sunca, čak sam uživala gledajući je kako "bućka" noge, to se nebi usudila br - skoro uvijek mi je zima, a more mi uvijek ledeno.
 
No bilo je super i bez brčkanja.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
dzomba View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 16 Kolovoz 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 2454
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dzomba Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Listopad 2010 u 22:06
Originalno poslano od člana Triša Triša napisao:

Ponekad od svojih putovanja zanemarim ove koje obožavam. Evo malo sam putovala s Mimar, zaista sam uživala.

Onda nisam se ni stigla odmoriti evo Dzo me povela na put sobom, pa tu sam zaista nagledala prekrasnih krajolika, zalazaka sunca, čak sam uživala gledajući je kako "bućka" noge, to se nebi usudila br - skoro uvijek mi je zima, a more mi uvijek ledeno.
 
No bilo je super i bez brčkanja.

 

LOL LOL,bila sam jedina koja je brckala noge taj dan ali meni je bilo cejf Big%20smileBig%20smile!!
Nego,idem prebaciti i ostale slike iz parka na photobucket tako da mozes / mozete uzivati zajeno sa mnom Big%20smileWink!!
Hvala ti draga moja...cmokkkkkkkkk

LOL
Ako Se Desi Da Jednog Dana

Nestanu Sva Stabla

Covjeku Ce Preostati

Samo Njegovo Genealosko

Stablo Da Nad Njim Place..
Na vrh
mimar View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 01 Veljača 2008
Lokacija: Srbija
Status: Offline
Bodovi: 2123
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mimar Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Listopad 2010 u 13:56

Dok mala brčka noge, skita i uživa a i mi sa njom smile78,  da nastavim ja  sa šetnjom pa ćete tako imati dan po parku, dan po gradu...

U Padovi me je sačekala kiša i zatvorena botanička bašta ali mi to nije pokvarilo želju da je obidjem. Dok je momak (MPS) pored mene gunđao, kupih kišobran i krenuh, rešena da mu pokažem da nismo uzalud došli.
Padova, mokra, ali i takva lepa na jedan poseban način...
 
 
 
U samom centru je predivan Prato della Valle, eliptični trg okružen jarkom i skulpturama slavnih građana Padove. Ima ih ukupno 78.
 
 
 
 
 
 
 
Bazilika svetog Ante ima 7 kupola i u njoju  se nalazi njegov grob i njegove relikvije. ispred katedrale se nalazi skulptura mletačkog generala Gattame Latte.
 
Tako i ja, mada neplanirano, okvasih noge u Italiji , pa sam dobar deo dana provela po kafeterijama Padove, što ii nije tako loše Wink, jer je i to način da se upozna grad .
Osecanje vremena zavisi od intenziteta zivljenja;jedan sadrzajan dan duzi je u secanju od prazne godine i ,sigurno,vredniji od nje
Na vrh
Tija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru


Pridružen: 04 Prosinac 2008
Lokacija: nooooo
Status: Offline
Bodovi: 6510
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Tija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Listopad 2010 u 09:15
Neznam da li si vidjela dok si bila imam doma malu baziliku Sv. Ante. Dobila sam od Dadeka dok je bio tamo prije neku godinu. Kod nas u familiji sv.Ante zauzima posebno mjesto, isto kao i sv. Juraj. Fotke su s obzirom na vremenske uvijete prekrasne, jedino da se još frajer u bijeloj majci nasmijao bile bi savršene.
Na vrh
mimar View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 01 Veljača 2008
Lokacija: Srbija
Status: Offline
Bodovi: 2123
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mimar Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Listopad 2010 u 09:56
Bazilika je izuzetna ,ne samo arhitektonski već i po atmosferi. Čini mi se da nigde nismo videli toliko ljudi u jednoj svetinji.
Frajer je gunđao jer mu je  kiša smetala da ostvari ono što je nameravao s fotoaparatom, mada je kasnije priznao da fotke iz ovog grada imaju posebnu notu, upravo zbog kiše. Naravno, znaš li gde mu kez nije silazio s lica. Verona, Julija, sunce, "ribe" u minićima i šorcicima...raspoloženje i fotke savršene. Eto šta ti je mladost i koliko joj malo treba za osmeh. Samo sunce Wink!
 
Osecanje vremena zavisi od intenziteta zivljenja;jedan sadrzajan dan duzi je u secanju od prazne godine i ,sigurno,vredniji od nje
Na vrh
Tija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru


Pridružen: 04 Prosinac 2008
Lokacija: nooooo
Status: Offline
Bodovi: 6510
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Tija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Listopad 2010 u 10:02
Još da su bili i bicikli po Veroni ........
 
A "Romeo i Juliška" tu priču tek moraš pročitati nije bilo sve baš tako kako je Shakespeare napisao Wink 
 
ovaj osmjeh je zarazan i budi sjećanja na jedan prekrasan vikend.....
Na vrh
mimar View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 01 Veljača 2008
Lokacija: Srbija
Status: Offline
Bodovi: 2123
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mimar Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Listopad 2010 u 12:27

Posle kišnog dana suncem obasjana Verona oborila je i mene s nogu. Grad koji je sinonim za ljubav je drugi po veličini u regionu Veneto, posle Venecije od koje je udaljen stotinak km zapadno.

 
 
 
Stajali smo na starom mostu i prizor je bio fascinantan, obe fotografije su nastale u intervalu od 1 min, samo je jedna levo a druga desno od mosta. MPS je dobro ulovio trenutak i ovo je njegov učinak Smile, kao i fotke Arene. Uz dozvolu, imate ih i vi Wink. Ostale je zabeležio moj digitalac Embarrassed.
 
Grad  je kompaktan pa ga lako možete obići pešice ili iznajmljenim biciklom. Mi smo se opredelili za prvu varijantu,ja zbog ledja, on zbog fotoaparata.
za one "umornije" tu je i ova mogućnost
  
Arena u Veroni je treći po veličini očuvani rimski amfiteatar. Može da primi oko  22.000 gledalaca i danas se u njoj odvijaju razna kulturna dešavanja.
 
 
 
 
 
Via Kapeljo i balkon najpoznatije dame Verone privlače mnogo posetilaca koji se tiskaju u dvorištu
 
 
 
 
Na kraju dana zaustavite se na prostranom trgu Piazza Delle Erbe, poručite kapućino sa penom u obliku srca i uživajte u atmosferi koju vam nesebično nudi ovaj grad.
 
 
Verona je grad sa stilom i stopostotnom italijanskom atmosferom, opčinila nas je lepim trgovima, skladnom arhitekturom i pozitivnom energijom koja se oseća na svakom koraku.
 
Osecanje vremena zavisi od intenziteta zivljenja;jedan sadrzajan dan duzi je u secanju od prazne godine i ,sigurno,vredniji od nje
Na vrh
baka View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 14 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 14388
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje baka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Listopad 2010 u 16:07
P r e k r a s n o!Big%20smile
Na vrh
dzomba View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 16 Kolovoz 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 2454
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dzomba Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Listopad 2010 u 21:28
Steta sto vas je docekala kisa u Padovi,lijep je to grad..a za Veronu i njenu arenu me vezu lijepe uspomeneTongue..tu sam bila na koncertu od Santane..prelijep kocert Big%20smile! Hvala ti na ovim prelijepim slikama WinkTongue!!
Ako Se Desi Da Jednog Dana

Nestanu Sva Stabla

Covjeku Ce Preostati

Samo Njegovo Genealosko

Stablo Da Nad Njim Place..
Na vrh
dzomba View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 16 Kolovoz 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 2454
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dzomba Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Listopad 2010 u 22:13
Mimar nas je obradovala s prelijepim slikama Padove i Verone a ja cu nastaviti setnju kroz park zajedno s vama Tongue!
Tesko je izdvojiti "lijepe slike" iz ovog parka jer ovdje je sve lijepo...Lotusi se ogledaju u malenim jezercima, vozici prolaze..kornjace uzivaju u ovom raju na zemljiTongue.... nadam se da ce vam se svidjeti slike sto sam izabrala...za veceras WinkBig%20smile!!











































Ako Se Desi Da Jednog Dana

Nestanu Sva Stabla

Covjeku Ce Preostati

Samo Njegovo Genealosko

Stablo Da Nad Njim Place..
Na vrh
mimar View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 01 Veljača 2008
Lokacija: Srbija
Status: Offline
Bodovi: 2123
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mimar Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Listopad 2010 u 22:39
Draga,hvala tebi!
 Ovako nesto spada u snove,  odoh da odsanjam ovu lepotu.
Osecanje vremena zavisi od intenziteta zivljenja;jedan sadrzajan dan duzi je u secanju od prazne godine i ,sigurno,vredniji od nje
Na vrh
dzomba View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 16 Kolovoz 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 2454
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dzomba Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Listopad 2010 u 20:39
Draga Mimar,bila si tako blizu ove ljepote ali to cemo ostaviti za tvoj sledeci dolazak ovdje TongueWink!

Evo jos par slika..






















Ako Se Desi Da Jednog Dana

Nestanu Sva Stabla

Covjeku Ce Preostati

Samo Njegovo Genealosko

Stablo Da Nad Njim Place..
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Listopad 2010 u 21:15
Nikako ne smijem zanemariti ovu temu, jer tu zaista uživam u vašim slikama.Toliko ljepote kod nas, toliko ljepote u drugim zemljama, gradovima, kad bi mogla sve bi to i samo pretražila i slikala. No ovako čini mi se kao da s vama lutam po svijetu i baš se dobro osjećam.
 
Dzo - cvijet lopoča je sigurno jedan od najljepših cvjetova uopće.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
dzomba View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 16 Kolovoz 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 2454
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dzomba Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Listopad 2010 u 18:28
Originalno poslano od člana Triša Triša napisao:

Nikako ne smijem zanemariti ovu temu, jer tu zaista uživam u vašim slikama.Toliko ljepote kod nas, toliko ljepote u drugim zemljama, gradovima, kad bi mogla sve bi to i samo pretražila i slikala. No ovako čini mi se kao da s vama lutam po svijetu i baš se dobro osjećam.
 
Dzo - cvijet lopoča je sigurno jedan od najljepših cvjetova uopće.

 

Cvijet lotusa je fantastican...kao da je napravljen od voska Big%20smile!
Draga navrati uvijek Tongue a i ja cu se potruditi da ne zanemarim ovu temu WinkTongue!!
Veliki zagrljaj!!
Ako Se Desi Da Jednog Dana

Nestanu Sva Stabla

Covjeku Ce Preostati

Samo Njegovo Genealosko

Stablo Da Nad Njim Place..
Na vrh
dzomba View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 16 Kolovoz 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 2454
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dzomba Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Listopad 2010 u 13:18
Sa ovim slikama je zavrsena setnja kroz Park Sigurta'... do sledece godine Wink













Van parka se nalazi ovaj dvorac...








Ako Se Desi Da Jednog Dana

Nestanu Sva Stabla

Covjeku Ce Preostati

Samo Njegovo Genealosko

Stablo Da Nad Njim Place..
Na vrh
baka View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 14 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 14388
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje baka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Listopad 2010 u 18:27
Džo uživala sam.ClapClapClap Predivan park.Ako me još ikad put nanese u blizinu dobro je da znam da vozi vlakić!Wink 
Na vrh
dzomba View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 16 Kolovoz 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 2454
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dzomba Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Listopad 2010 u 21:43
Originalno poslano od člana baka baka napisao:

Džo uživala sam.ClapClapClap Predivan park.Ako me još ikad put nanese u blizinu dobro je da znam da vozi vlakić!Wink 

 

Ja se nadam da ce te "put nanijet" Big%20smile jer ovaj park treba obavezno posjetiti!! Prelijep je!! Big%20smile

Hvala ti sto uvijek navratis ovdje!!

smile79
Ako Se Desi Da Jednog Dana

Nestanu Sva Stabla

Covjeku Ce Preostati

Samo Njegovo Genealosko

Stablo Da Nad Njim Place..
Na vrh
dzomba View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 16 Kolovoz 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 2454
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dzomba Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31 Listopad 2010 u 20:32
Proslu nedjelju sam bila na rucku sa mojim prijateljima planinarima Tongue, napravili su i manju izlozbu gljiva! Kao sto cete vidjeti na slikama,vrijeme je bilo lose ali smo ipak malo prosetali i napolju i evo kako je to izgledalo Big%20smile!



































Ako Se Desi Da Jednog Dana

Nestanu Sva Stabla

Covjeku Ce Preostati

Samo Njegovo Genealosko

Stablo Da Nad Njim Place..
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 9101112>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,187 sekundi.