Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Sobne lisno dekorativne biljke
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Ficus benjamina - Fikus benjamin
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Ficus benjamina - Fikus benjamin

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 910111213 16>
Korisnik
Poruka
orchid View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 09 Svibanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 21
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje orchid Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Svibanj 2011 u 10:33
Anastazija, krasni su! Moj je ovakav- trci trci pa list! Mozda mu treba malo tepati...Smile
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Anastazija_ View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
1. Najljepši vrt - Proljeće 2014

Pridružen: 09 Lipanj 2010
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 6004
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Anastazija_ Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Svibanj 2011 u 09:14

Izgleda da mu već tepaš, zašto nisi zadovoljna, pa lijepo izgleda?!
U životu nije važno koliko puta padneš , već koliko si se puta spreman dignuti.
Na vrh
orchid View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 09 Svibanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 21
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje orchid Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Svibanj 2011 u 13:53
Originalno poslano od člana Anastazija_ Anastazija_ napisao:


Izgleda da mu već tepaš, zašto nisi zadovoljna, pa lijepo izgleda?!
Anastazija, hvala na ohrabrenju!Smile Nekako mi se ucinilo da ja na jesen izgubio vecinu listova-pravo listopadno drvo... A bas ga volim!!! 
 
Na vrh
Anastazija_ View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
1. Najljepši vrt - Proljeće 2014

Pridružen: 09 Lipanj 2010
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 6004
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Anastazija_ Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Srpanj 2011 u 23:13

Ovog ljeta sam prvi puta iznesla svoje benjamine van na terasu, samo je jedan ostao unutra u kući.
Ugodno sam iznenađena - nakon prvog šoka kod jednog koji unutra nije imao sunca, pa su mu listovi na jednoj strani malo posvjetlili, svi su počeli tjerati prekrasno sjajno lišće. Onaj koji je ostao u kući i dalje stoji i sad se između njih vidi velika razlika.
Evo slika da vidite kakvo lijepo lišće imaju:




U životu nije važno koliko puta padneš , već koliko si se puta spreman dignuti.
Na vrh
Silvy View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 28 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2406
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Silvy Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Rujan 2011 u 01:04
Da vam se malo javim.
Nova sam, pa malo švrljam okolo i učim.

Evo mog benjamina na poslu.



Stalno ga špricam vodom, a kad pada kišica iznesem ga van.
pozz svima
Na vrh
Silvy View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 28 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2406
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Silvy Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Rujan 2011 u 01:11
Imala sam prilike vidjeti velikog benjamna kod prijateljice kako preko zime u hladnijoj prostoriji gubi lišće.
Na proljeće ga iznese van - ne na direktno sunce, i počinje tjerati mlade listiće ko lud. Preko ljeta predivno izgleda, umjereno zalijevanje, dohranjivanje, a na jesen, prije zime opet u zatvoren prostor.

Na vrh
Silvy View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 28 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2406
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Silvy Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Rujan 2011 u 01:20
Moj, probala sam i šareni i zeleni, nikako da se ustale i prilagode.
Šareni mi je propao smile43,ali je zato zeleni niknuo iz korjena, a kako mu se nisam nadala jako me je razveselio.Thumbs%20Up i nadam se da će krenuti.
Evo i slikice




Na vrh
bebolina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Srpanj 2011
Lokacija: Selendra b.b.
Status: Offline
Bodovi: 12672
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bebolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Listopad 2011 u 18:16
Evo i mog benjia, spreman za unošenje u kućuTongue je da sam ga morala "malo" skratit, ali ili tako, ili nema mjesta za njega unutraLOL

Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovara, a fukara se obogati.   I. Andrić
Na vrh
bebolina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Srpanj 2011
Lokacija: Selendra b.b.
Status: Offline
Bodovi: 12672
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bebolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Listopad 2011 u 18:17
....zauzeo svoje staro mjestoThumbs%20Up

Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovara, a fukara se obogati.   I. Andrić
Na vrh
Anastazija_ View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
1. Najljepši vrt - Proljeće 2014

Pridružen: 09 Lipanj 2010
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 6004
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Anastazija_ Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Listopad 2011 u 22:13

Prekrasan je!
U životu nije važno koliko puta padneš , već koliko si se puta spreman dignuti.
Na vrh
bebolina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Srpanj 2011
Lokacija: Selendra b.b.
Status: Offline
Bodovi: 12672
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bebolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Listopad 2011 u 02:24
Originalno poslano od člana Anastazija_ Anastazija_ napisao:


Prekrasan je!
Zaista je prekrasan, bujan i razgranat.
Sve što traži je kutak gdje nema propuhaEmbarrassed i vrlo oskudno zalijevanje...
Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovara, a fukara se obogati.   I. Andrić
Na vrh
pčelica7 View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 27 Listopad 2008
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 1966
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje pčelica7 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Listopad 2011 u 13:55
za vas imate prekrasne benjamine, pravi kapitalci

putpuno se slažem što se prezalijevanja tiče, imam primjer što se kod mene dogodilo...
ovako je izgledao krajem drugog mjeseca


a sada nakon ljetovanja na balkonu, oporavio se


      
Kad ima volje, ima i načina. (G.B.Shaw)
Na vrh
bebolina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Srpanj 2011
Lokacija: Selendra b.b.
Status: Offline
Bodovi: 12672
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bebolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Listopad 2011 u 14:30
Lijepo mu je prijalo na balkonuThumbs%20Up
Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovara, a fukara se obogati.   I. Andrić
Na vrh
strada View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam


Pridružen: 19 Listopad 2010
Status: Offline
Bodovi: 140
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje strada Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Studeni 2011 u 11:08
Moj je seronja pustio korjenje krz rupe na pitaru (teglici) pa me zanima da li je vrijeme da ga presadim??Ermm
Inače jos uvijek pusta mlade listice ali ovi veci mu se počnu sušiti od vrha prema stabljici i tako dugo vremena stoje prije nego otpadnu..
Sve u svemu nije bas reprezentativan a ja usprkos svim tekstovima koje sam procitala i svim vašim savjetima nemam pojma sto da radim sa njim da mu poboljsam izgled Ouch
Sto mislite bi li mu pasalo da ga kad zatopli stavim u vrt ispod tresnje u nekakvu polusjenu??
Na vrh
bebolina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Srpanj 2011
Lokacija: Selendra b.b.
Status: Offline
Bodovi: 12672
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bebolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Studeni 2011 u 12:08
Slobodno ga presadi u samo malo veću teglu, jer ako ide u puno veću teglu preusmjerit će svu energiju u korijenje.
Čim zatopli van s njim, oni to voleEmbarrassed još ako ga ponekad kiša okupaClap
Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovara, a fukara se obogati.   I. Andrić
Na vrh
strada View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam


Pridružen: 19 Listopad 2010
Status: Offline
Bodovi: 140
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje strada Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Studeni 2011 u 12:35

Hvala na odgovoru¨!!Tongue
Znači veća tegla i na proljeće ide van ispod tresnje Smile


Na vrh
enrikova nona View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Prosinac 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 6269
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje enrikova nona Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Studeni 2011 u 19:36
ponovila sam se u ovaj mali
<ako nekom das ribu nahranit ces ga jednom, ako ga naucis loviti ribu nahranit ces ga zauvijek> narodna
Na vrh
Silvy View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 28 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2406
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Silvy Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Studeni 2011 u 20:52
mimar, bebolina,

predivne divove imate. Tongue

Ja ću svome probati malo ošišati grančice sa strane jer raste samo u visinu kao jelka.
A, tako ću možda dobiti i nešto mladih - vidjet ću, pa se javim.

Sretno svima sa benjaminima.   smile57


Na vrh
mimar View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 01 Veljača 2008
Lokacija: Srbija
Status: Offline
Bodovi: 2123
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mimar Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Studeni 2011 u 20:21
Silvy, hvala. Od tog diva su poklonjeni brojni patuljci, a da ne bude usamljen drustvo mu prave ovih nekoliko, u svim velicinama.









Osecanje vremena zavisi od intenziteta zivljenja;jedan sadrzajan dan duzi je u secanju od prazne godine i ,sigurno,vredniji od nje
Na vrh
Anson View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 10 Kolovoz 2010
Status: Offline
Bodovi: 35
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Anson Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Prosinac 2011 u 16:08
ja sam se neki dan počastila s ovim ljepotanom Heart 80 kn u zrinjevcu, morala sam ga kupiti



Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 910111213 16>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,297 sekundi.