Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Vrtno cvijeće
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Vrtno cvijeće
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Vrtno cvijeće

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 910111213 43>
Korisnik
Poruka
Baka Bea View Drop Down
Trajnica
Trajnica


Pridružen: 19 Ožujak 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2451
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Baka Bea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31 Siječanj 2009 u 22:26
Drage moje 'trajničarke', posebno sam sretna da vas pomalo otkrivam, godinu dana sam se osjećala kao Pale sam na svijetu, a sad vidim da nas ima. Pa tko je onda samozatajan? Kako ste se danas raspisale teško mi je i slijediti vas. Lantana nije problem u latinskim nazivima, ako znam naš naziv, pišem oba. Puno bi pomogle i slike, morat ću od nekoga zamoliti pomoć. Kod mene su već radovi (sjetva, pikiranje, zalijevanje) u tijeku, pa mi i to oduzima dosta vremena. Ako ti se da, pogledaj neke moje starije postove, neke biljke sam već spomenula. poz..
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31 Siječanj 2009 u 22:33
Sjetila sam se nečeg što već godinama tražim.Negdje sam vidjela sliku i još ih ne mogu izbiti iz glave.
Žuti kalikant i narančasti pajasmin.Sad samo treba znati latinske naziveLOL
Jel ti zvuči imalo poznato,Baka B.?
Na vrh
Baka Bea View Drop Down
Trajnica
Trajnica


Pridružen: 19 Ožujak 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2451
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Baka Bea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31 Siječanj 2009 u 22:52
Shasho, taj žuti kalikant se zove Sinocalycanthus chinensis.

Vrtlari su ga križali s običnim kalikantom (Calycathus floridus) i nastao je novi križanac x Sinocalycanthus raulstonii 'Hartlage Wine' krasne rubinsko crvene boje. Za narančasti jasmin ne znam pogledat ću po knjigama, vjerovatno je neki novi križanac, znam jedino za žuti.
Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31 Siječanj 2009 u 22:54
Calycanthus floridus 'Athens'
joj sad vidim i bijeli:CALYCANTHUS Venus
Ajme kako je ova biljkica krasna!!!!!!!! Jel netko zna nešto o njoj
Mussaenda sp.
 
 
ima tu i napred i nazad slike nekoliko vrsta tog grma
Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31 Siječanj 2009 u 22:57
Sad sam tražila i našla sam i ovdje pod ovim nazivom kalikant-Calycanthus floridus 'Athens' .Koliko bi i neke nazive zapamtila,vidiš to me muči.Svugdje drugačije piše
Neću ništa više gledati,sad me očarala ova MussaendaEmbarrassed
Na vrh
Baka Bea View Drop Down
Trajnica
Trajnica


Pridružen: 19 Ožujak 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2451
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Baka Bea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31 Siječanj 2009 u 23:15
Sanjat ću noćas ove lijepe slike. Još da nam je i ova topla klima, vjerovatno kalifonijska... kakve bi tek onda biljke mogli saditi.
Na vrh
Tija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru


Pridružen: 04 Prosinac 2008
Lokacija: nooooo
Status: Offline
Bodovi: 6510
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Tija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31 Siječanj 2009 u 23:35

Razvila se žustra rasprava o biljčicama. A da mi našima u vladi kažemo da nam daju svu neobrađenu zemlju da je uredimo sa cvijećem? Kako bi lijepa bila naša domovina.

Na vrh
andrea01 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Svibanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 5238
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje andrea01 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Veljača 2009 u 00:06
LOL Tija, dobro si rekla! Prvo bi mogle krenuti uz autopute! Wink
Oko njih se najviše vidi kak to izgleda.... Cry

Meni se ova Mussaenda sp. 'Pink Mussaenda' tak dopada, mislim da je sretna kaj je kod mene prehladno!
Na vrh
Baka Bea View Drop Down
Trajnica
Trajnica


Pridružen: 19 Ožujak 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2451
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Baka Bea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Veljača 2009 u 05:35
Originalno poslano od člana Tija Tija napisao:

Razvila se žustra rasprava o biljčicama. A da mi našima u vladi kažemo da nam daju svu neobrađenu zemlju da je uredimo sa cvijećem? Kako bi lijepa bila naša domovina.



Dobro jutro cvjetoljupci. Ideja uopće nije loša. Kad se brojnost mojih biljčica povećevala vrtoglavom brzinom, došla sam na ideju da mi naš gradonačelnik, prije nego su počeli nicati na periferiji supermarketi i prije nego je dao urediti Bundek, iznajmi neku šikaru na x godina, pa ja i naravno još zanasenjaka koji vole cvijeće napravimo ogledni vrt, krasni vrt s drvećem, grmljem, penjačicama, trajnicama, jednogodišnjim, svak bi došao na svoje. No, MM mi je dokazao, a i vrijeme ga potvrdilo, da su šikare oko Zagreba previše vrijedne za tu namjenu. No još nisam odustala. Možda je realiziram u nekom drugom životu - bitno je imati ideju!
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Veljača 2009 u 08:33
Dok sam godinama bilo za Zavodu za zapošljavanj, uvijek sam razmišljala kako su nas mogli zaposliti da za onu jadnu naknadu ipak nešto radimo, a to bi bilo baš to: cvijeće, uređivanje parkova, sadnja stabala uz ceste i autopute, drago mi je što nisam sama u takvim mislima.
Ups - nije baš tema, ali vrtno cvijeće uvijek je tema, bar u mojim mislima, pa i snovima.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
Baka Bea View Drop Down
Trajnica
Trajnica


Pridružen: 19 Ožujak 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2451
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Baka Bea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Veljača 2009 u 10:40
Vidiš Triša kako bi svijet bio ljepši kad bi ga žene uređivale. Ali kad moramo obaviti i puno banalnih stvari u životu (npr. zašto moramo jesti svaki dan, bilo bi zgodno kuhati baš onda kad imaš inspiraciju).
Sory, vraćam se temi. Sijem danas još što mi je ostalo. Campanule, Penstemone, Hypericum androsaemum, Salvie mix, Verbenu hastata, korabice i kelj, i još puno toga, a onda pikirati svaki dan nešto, već je počelo.poz...
Na vrh
Horti View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 22 Studeni 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1187
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Horti Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Veljača 2009 u 12:39
Pozdrav trajničarkama!
Gledala sam u Ekološkom raju prošle subote kako je čovjek uredio okoliš starog željezničkog kolodvora i još mu je zajednica omogućila pomoć mladih delikvenata kojima je to usput i radna terapija a mnogi i zavole vrtlarenje. Naravno u Engleskoj. Kod nas je tako nešto nemoguće... za sad nadam se.
Ipak kao što već rekoste, vidi se pomak u angažiranosti ljudi za uređenje okućnica i to stvarno veseli.
Dobila sam od Mozaik knjige brošuru Hrvatski lijepi vrtovi, i stvarno neki im stranjski nisu ni do koljena. Bitno je da krene jer vide onda ljudi jedni od drugih pa se i sami više potrude. Samo još da je bilje dostupnije...
Na vrh
Horti View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 22 Studeni 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1187
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Horti Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Veljača 2009 u 12:47
Baka Bea što se želja tiče moja je najveća Phormium. Koji? To bi već bilo teže odlučiti: Creme delight, Rainbow maiden, Platts black, Tricolor, Sun downer, Pink panther...
Onda naravno Euphorbia griffithii fireglow ( za njima sam iz nekog razloga luda ) pa Meconopsis grandis i betonicifolia, Epilobium angustifolium album, Kniphofia Percys pride i još toga imaaa.....
Na vrh
vanja View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 19 Svibanj 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 4968
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje vanja Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Veljača 2009 u 12:52
molila bi vas ako nije problem da uz latinsko ime upišete i naško ime da bolje znam koje su to biljke, naravno ako je to moguće zahvaljujem se unapridsmile79
Na vrh
SilveK View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 16 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 4014
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SilveK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Veljača 2009 u 14:44
Vanja, naša imena se tako razlikuju od podneblja do podneblja da bi i tako teško prepoznala biljku. Ja uvijek kad neznam o čemu se radi upišem (iskopiram) pojam u tražilicu i pretražim internet po slikama, tako mi je najjednostavnije vidjeti o kojoj se biljci govori, ako nisam sigurnaWink
Na vrh
alisa View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 07 Prosinac 2007
Lokacija: Sarajevo
Status: Offline
Bodovi: 2545
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje alisa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Veljača 2009 u 14:49
Originalno poslano od člana vanja vanja napisao:

molila bi vas ako nije problem da uz latinsko ime upišete i naško ime da bolje znam koje su to biljke, naravno ako je to moguće zahvaljujem se unapridsmile79

Mislim da je bolje da se pišu latinska imena,jer  "narodni" imena ima tonu.Npr.kod nas u BiH za jedan cvijet ,svako podneblje ima svoj naziv,tako da je to jako zbunjujuće,a kada želiš znati nešto o odredenjoj biljci,ako znaš njen latinski naziv,onda ćeš vrlo lako svugdje da je nadješ.Znam da offtopičarim,ali primjetila sam da neke teme nemaju slike,miislim da bi bilo lijepo da svaka tema,tj.biljka pored imena na prvoj stranici bar ima sliku,tako bi lakše znali o čemu se radi....Smile
Na vrh
Baka Bea View Drop Down
Trajnica
Trajnica


Pridružen: 19 Ožujak 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2451
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Baka Bea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Veljača 2009 u 15:13
Drage moje, malo me nema, a vi se raspisale. Ajmo po redu. Horty nevjerovatno koliko smo u izboru biljaka bliske i ja volim arhitektonske i strukturalne. Phormiuma imam jednu malu seriju, ali im ne znam još imena, uglavnom crvenolisni su. To su biljčice od godinu i pol, pa sam ih prenijela za svaki slučaj u plastenik jer su mi se prve dvije sjetve smrznule i P. tenax i tectorum. Meconopsis nakon 2-3 bezuspješna pokušaja konačno niknuo (plavi) a M. vilosa (žuti) još ništa, ali nije još ništa izgubljeno. Isto tako i Epilobium. Euphorbia imam nekoliko i volim ih, ali sam oprezna otkad sam poklonila jedoj gospođi, pa me nije slušala i dobila je crvenilo kože. Od onda samo ja uživam u svojim euforbijama. Ako sam kaj zaboravila, nadopišem. pozz
Na vrh
SilveK View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 16 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 4014
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SilveK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Veljača 2009 u 15:26
Baka bea, ja bum si onda naručila Meconopsi, plavi , tak da me imaš u vidu. A da i otvorimo temu o njemu, nemam pojma o njemu osim da je prekrasanSmile? A za ostatak narudžbe čekam popisBig%20smile
Na vrh
Baka Bea View Drop Down
Trajnica
Trajnica


Pridružen: 19 Ožujak 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2451
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Baka Bea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Veljača 2009 u 15:45
Originalno poslano od člana vanja vanja napisao:

molila bi vas ako nije problem da uz latinsko ime upišete i naško ime da bolje znam koje su to biljke, naravno ako je to moguće zahvaljujem se unaprid[IMG]smileys/emot134.gif" align="absmiddle" alt="smile79" />
Vanja, nije problem ako postoji naše ime, upisati ga pokraj latinskog. Ali što učiniti ako u katalogu navode npr. 119 pakujaca, a mi imamo samo jednu riječ? Najjednostavnije je uz ime pogledati sliku na forumu ili Googlu.
Na vrh
Baka Bea View Drop Down
Trajnica
Trajnica


Pridružen: 19 Ožujak 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2451
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Baka Bea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Veljača 2009 u 15:51
Alisa, sad sam tek primijetila da si već odgovorila prije mene, oprosti. poz..
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 910111213 43>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,203 sekundi.