Početna stranica Početna stranica > Ostalo - Sve i svašta o biljkama i cvijeću > Dnevnik radova
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Ivnin dnevnik
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Ivnin dnevnik

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 910111213 16>
Korisnik
Poruka
Retriver Sara View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Lipanj 2009
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 8979
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Retriver Sara Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Travanj 2010 u 00:31
jučer smo razgovarali na kavi na ovu temu i najavila sam ti da ću postati nešto kaj sam skinula s neta prije nekog vremena i arhivirala za slične situacije.
Ne sjećam  se ni autora, a bome ni stranice s koje sam kopirala.
Uživaj, a možda će i ostali!Wink
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Retriver Sara View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Lipanj 2009
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 8979
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Retriver Sara Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Travanj 2010 u 00:31
dobro mi došel prijatel!
 
Nakon što mrknete zagorskog purana-koji je odrastao na zelenim bregima, a krepal pored plota kad ga je našpinčil Jura- i preživite mlince, utopljene u njegovoj masti, a sve pred pravu zagorsku zlevanku i poticu, mada je u vama već prisutna punomasna češnjovka i tlačenica, obrubljena kuružnjakom, a morti i zagorskim belim, koji se uz narezani luk i špek, domaće belgijanke servira...morate imati na pameti da je to sve - već, samo početak gozbe.

Zato, obavezno nazdravite sa nekim zagorskim bučkurišem iliti ritoznojčanom kapljicom...

Na red dolazi i nešto slano, a to su štrukle...pa kad sa slanim prekinete dovod masnoga i slasnoga, morete krenuti daljše...recimo sa grahom sa domaćim buncekom, kojeg vrijedi zaliti sa kiselom juhom, koja dobro pada nakon toliko masti, ali se sudara sa betonom od vina, kojeg svaki Zagorec ima v kleti.
Treba razderati bolnu kvrgu u stomaku sa jednom zagorskom rakijom, koja je jača nego ona bosanska šljiva. Nakon rakije dobro ide obična domaća pisanica, a na kraju juha od vrganjov i ostalih gljiva, koje rastu po šumarcima Zagorja. Ako se Micika nije preračunala u njima :lol: Možete nastaviti po slatkom, kao što je to orehnjača i makovnjača, u koju valjda nije palo nešto od domačih travnatih vrtova indijsko-zagorske konoplje.
I to nije sve...nakon svega dolaze i makaroni s orehima...makači...a sve to dobro pliva u juhi od šarana....

Na,kraju, a ne manje bitno javlja se zagorska varijanta obične sarme iz koje vire:
suhe kosti, ostatak bunceka....a, morti i pravo suho meso krave, koja je pala u bunar.
Da ne bi bilo zabune, sarma može biti punjena pokojom letačom zagorskom pticom divljeg pera, kao što je mlada fazanka...a, i zajec u salamuri dobro zvuči.

Ukratko..očekuje te vascijela kulinarska raskoš bregih, puno govorancija, kak je predi bolše bilo, loše vino i dobra trava...pokoji zagorski drmež lokalnih baraba, kad se napiju...pogani jezik, te brdo psovki koji spominju Hristuša u svim pozama, kao i etno legende, tj. pripovedke o lokalnim svećenicima i njihovim ljubavnicama, te silnim konjima, koje drže u župnim dvorima opasanih kamerama, a koji pripadaju običnoj srednjoj klasi metalne ergele...


Dobro nam došel prijatel!
Na vrh
nata07 View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 07 Svibanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 904
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje nata07 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Travanj 2010 u 08:03

a misliš da će ta caesalpinia opstati vani ili ipak ide ona u zaklon ?

gledala

ako vas nitko ne voli, cvijeće će vam sigurno uzvratiti
Na vrh
nata07 View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 07 Svibanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 904
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje nata07 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Travanj 2010 u 08:04
gledala malo po netu i stvarno ljepa biljka, vidjela sam takve kod Biograda na moru !!
ako vas nitko ne voli, cvijeće će vam sigurno uzvratiti
Na vrh
forzicija2005 View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 04 Ožujak 2010
Status: Offline
Bodovi: 826
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje forzicija2005 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Travanj 2010 u 11:01
smile219
Na vrh
kat.rea View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Studeni 2008
Status: Offline
Bodovi: 5433
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kat.rea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Travanj 2010 u 23:18
Daj me nemoj sramotit, pa kak se možeš bojat živina, pa još malog ježeka, cccc smile60. Pa kaj ste fi frajla z velegrada došli, da se sveg živog hodajučeg bojite??? A gdo je ubil hodajučeg pajceka da bi napravil visuljka? Aaaaa
Nasmijala sam se do suza sa vašim špelancijma oko visuljka, ali me još više nasmijala Bigi, ali nije joj za zameriti... primorka sa korjenima u digičiji, a udala se za "polumoslavca", a oni bi dok zatuku pajceka i kobase napravili i škrinju napunili i... i.... ma htjeli bi svega od malog pajceka ( imam takvoga  i doma)......
Na vrh
ivna View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 24 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 2773
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ivna Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Svibanj 2010 u 22:10
E sad bi bilo krajnje vrijeme da nešto i zapišem u dnevnik.Nije da niš nisam radila ali bila sam lijena zapisivati sve to, nekako mi oduzima dragocjeno vrijeme preko dana a navečer sam ko krepana mačka.
E da, Kate dužna sam ti odgovor:pa reko bi čovjek da sam stvarno iz velegrada a ne sa sela ali bog i bogme skoro pa se svake živine bojim od one najmanje pa do veeeelike smile180. Nikom to baš nije preveć jasno, a ni meni baš.A što je tu je, zato je jedini moj kućni ljubimac vodena kornjača ali i nju već sumnjičavo gledam, raste brate ko luda...
E da se ja vratim na to što sam radila: hm svašta i ništa, stalno nešto premještala od biljčica, čupkala, presađivala, kosila, orezivala a ponajviše moljakala ovo što je posijano i posađeno da nikne iz zemlje.Kad ni to nije pomoglo galamila i eto ti vraga;niknule mi popodne (još jutros ih tamo nije bilo-časna riječ) astilbe! Joooj radosti smile213 ali nemam pojma koje su boje, roze su odavno vani a crvene i bijele nikako da se izmigolje, jedna od tih dviju jest ali blentava kakva jesam zaboravih gdje je koja.Ne kažu džabe pametan piše-blesav pamti LOL.I tako , sutra počinjem galamiti u ovom dijelu gdje mislim Wacko da je treća posađena.
Hm, ne znam da li da ovo uopće napišem ili ne, ma hoću Approve.
Posadila ja prije ohoho vremena i begonije, mislim gomolje i one nikako i nikako, ma idem ja vidjeti što im je k vragu.I imam što i vidjeti:posadila ih naopako Embarrassed smile42! Još htjedoh napisati kako sam radno provela prvi maj, ošišala 11 tuđih grmova-ruke i kičma mi otpale, a to je kad imaš dug jezik kao ja i kako sam danas posadila desetak pelcera puzavih pelargonija koje sam dobila jer ja ih odbijam kupovati ali i ovo do sad napisano je previše LOL.
Na vrh
ivna View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 24 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 2773
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ivna Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Svibanj 2010 u 22:40
Hm, jutros ja u redovni obilazak i imam što vidjeti, ne moram galamiti i treća astilbica provirila glavicu-ali na sasvim neočekivanom mjestu, mogla sam ja do Božića piljiti tam di sam ja sebi zamislila da sam ju posadila, džabe bi mi bilo smile42. Kad sam pregledala sve, krenula u presađivanje ostića-da, zarazili se u sobi, na prozorskoj dasci sam ih držala Confused, nekakvim minerima-kaže ova u poljoapoteci da je moglo vrlo lako doći zrakom jer su bili cijelo vrijeme izolirani od ostalog cvijeća pa sam bila turbo zbunjena.I tako posadila ja samo pet komada, za ove ostale što će biti ne znam, u karanteni su, zasad. Njih sam posadila u tzv. bazen kao i oxalise koje sam vadila iz tegle jer su bili jako gusto posađeni.Ma dobro od viška glava ne boli.E a onda popodne prava akcija smile191! Još prijepodne sam se svima hvalila kao ja nemam ove godine puževa, jezik pregrizla Confused! Kad je kišica stala ode ja posaditi 4 male begonije kojima nisam odoljela kao ni prošlih godina na bauštelicu i ŠOK! Sve vrvi od puževa u susjedovoj travuljagi do mene, brzo u dućan-2 kg soli, kantica u ruke, špahtla i akcija ide , a želudac ovo radi smile196.Ljigavi, slinavi, odvratni stvorovi, uffffff.Posolila glupanu pol grunta-ma što mi vrijedi, potrošila kutiju granula da napravim barijere oko bauštele i bazena i jasno i glasno:strah me što ću ujutro zateći Angry! Ufffffffff, mrzim kad mi netko dira moje cveteke, a pogotovo kad ih ždere Angry!
Na vrh
ivna View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 24 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 2773
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ivna Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Svibanj 2010 u 11:13
Uf, ljubimci zasad odolijevaju napadima slinave gamadi uspješno, izgleda da granule ipak djeluju smile182 a niti ovo vrijeme baš ne pogoduje njihovu povlačenju s bojišta, slinavo, magla i kiša rosulja , ma sve mi liči na jesen a ne na proljeće Confused.
E pa spremila se ja, pošto je danas kod mene pijačni dan i kao i sve druge vrtlarice u pohode na plac u potragu za koprivama.
E, nisam ja kupila koprive, izbor i nije baš neki a i cijene im napumpane već ja kupila 3 salvije i dobila jednu gratis i gauru tipa dva u jedan Wink.
Salvije posadila na bauštelicu i dok sam kontala kamo s gaurom kiša me potjerala u kuću Angry!
Evo slikica mog današnjeg ulova Smile :




Na vrh
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18305
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Svibanj 2010 u 13:05
Predivne biljčiceClap. Gaura će biti prava ljepoticasmilie_ga_041.gif
Ne nasljeđujemo Zemlju od naših predaka, posuđujemo je od naše djece.
Na vrh
ivna View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 24 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 2773
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ivna Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Svibanj 2010 u 21:44
Hvala Šmrcko, jedino sam u dilemi da li da ju razdvajam ili da ju posadim cijelu Ermm.
Anaida, kao što sam i obećala evo slikica mog berberisa pa probaj ti ocijeniti, napominjem da imam jedan mali patuljasti ali on izgleda jako slično ovome velikom osim po rastu ali boja, oblik listova i bodlje također ima.






Na vrh
ivna View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 24 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 2773
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ivna Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Svibanj 2010 u 21:46
I da, provjerila i moram se pohvaliti,moja jacobinija cvijeta Smile


Na vrh
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18305
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Svibanj 2010 u 00:03
Ja bi je posadila cijelu da bi bila cjelovita i lijepa biljka. Moju prošle godine gdje god sam zakinula gubila je na formi. Moja parola je bolje jedno  , ali vrijednoWink
Ne nasljeđujemo Zemlju od naših predaka, posuđujemo je od naše djece.
Na vrh
forzicija2005 View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 04 Ožujak 2010
Status: Offline
Bodovi: 826
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje forzicija2005 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Svibanj 2010 u 10:07
Lijep ulov draga pokaži nam gdje si to sve zasadila pusicaaaaa
Na vrh
nata07 View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 07 Svibanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 904
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje nata07 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Svibanj 2010 u 12:47
Originalno poslano od člana nata07 nata07 napisao:

a misliš da će ta caesalpinia opstati vani ili ipak ide ona u zaklon ?

 
di si ih sakrila? jesu vani ili ipak još uvijek unutra ?
ako vas nitko ne voli, cvijeće će vam sigurno uzvratiti
Na vrh
ivna View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 24 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 2773
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ivna Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Svibanj 2010 u 13:00
Joooooj, sorry što sam zaboravila odgovoriti na tvoje pitanje! Ma stavila sam ih van, još nisam presadila (samo jednu probno da vidim kak će se držati) jer mi se čine nekako krhke.Imam jednu viška Wink ?! Ali upozorenje, ne cvijetaju odmah prve godine, bar su mi tako rekliConfused .
Na vrh
Inox View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm


Pridružen: 13 Prosinac 2009
Lokacija: VG
Status: Offline
Bodovi: 538
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Inox Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Svibanj 2010 u 15:34
Moj kratki boravak u "civilizaciji" ne može proći bez posjete "ivni kreativki". Moram vidjet što se kod Tebe događa. …i imam što vidjet.  smile181Dogodila se maštovita i efektna ravitalizacija, konzervatorski akt restrukturiranja i prenamjene tanjurače i starog roštilja. …i onda Japanci tvrde da je wok njihova izmišljotina. Polivalentna tanjurača-vok je naša. Baš mi se sviđa nova funkcija. Sve Ti ide od ruke. Čak Ti uspijeva i drago kamenje. Stvaraj i dalje.
LP  smile219

Samo je misao apsolutno slobodna, sve su ostale slobode manje ili više ograničene.
Na vrh
ivna View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 24 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 2773
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ivna Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Svibanj 2010 u 19:55
O, hvala na posjeti Mr. Inox smile184!
Drago mi je što si svratio pri povrtaku u civilizaciju u goste.Jedino mi je žao što si "požurio" prije početka izvedbe (bit će, bit će , izvođač se opasno oruža Wink) pečenjare, konstruktivan prijedlog, kritika a i Bože moj hvala meni uvijek dobro dođu.
Jedino mi je žao što ja to čujem, u kuloarima se priča, nekakav šank je u nastajanju a nigdje ne vidjeh slikice Wink. A dobro, sistematičan tip to uvijek negdje ostavi dokumentirano i znam da ćemo ih vidjeti kad tad LOL
E da, danas sam ispucala svoju dozu kreativnosti prijepodne LOL i popodne sam samo razgledala gdje ću u kojem kutku dvorišta prvo početi skidati paučinu, još nisam načisto Embarrassed, ideje naviru a mene ipak nešto vrlo bitno, odnosno najbitnije  sad počinje kočiti , tako što se mene tiče ova paučina možda neko vrijeme još ostane Smile !










Na vrh
Medvjed34 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 13 Travanj 2010
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1640
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Medvjed34 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Svibanj 2010 u 20:39
krasan uradak prirodnog čuda! Ostavi je još malo, možda se kao u filmu "Charlotteina mreža" ujutro u njoj nađe neka poruka koja će proslaviti tvoje djelo po cijelom svijetu...
Živi svaki dan kao da ti je prvi
Na vrh
ivna View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 24 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 2773
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ivna Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Svibanj 2010 u 10:17
Medo, hvala na posjeti, išla gledati da li ima kakva poruka jutros u mreži-nemaaa smile60 ! Mislim da će se pauci još morati mučiti i plesti svoju prekrasnu mrežu, ali ja sam sretna i kad mi svi vi ostavite neki pisani trag, meni je i to sasvim dovoljno smile184 !
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 910111213 16>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,195 sekundi.