Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Sukulenti i kaktusi
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Adenium obesum - Pustinjska ruža
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Adenium obesum - Pustinjska ruža

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 108109110111112 407>
Korisnik
Poruka
 Ocjena: Ocjena teme: 2 Glasova, Približno 5,00  Tema Pretraga Tema Pretraga  Opcije teme Opcije teme
bebolina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Srpanj 2011
Lokacija: Selendra b.b.
Status: Offline
Bodovi: 12672
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bebolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Travanj 2012 u 22:24
Originalno poslano od člana mali kaktus mali kaktus napisao:

Hvala Bebolina!
smile73
Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovara, a fukara se obogati.   I. Andrić
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
milica7 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 20 Listopad 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 10300
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje milica7 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Travanj 2012 u 11:59
Moji po malo rastu.....
Sretni su ljudi kojima i mali cvijetak čini veselje....
Na vrh
Tea View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 20 Prosinac 2010
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3658
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Tea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Travanj 2012 u 13:59
I moji su se pomakli s mjesta ali to ide tako sporo...
Hodaj pokraj mene i samo budi moj prijatelj
Na vrh
bebolina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Srpanj 2011
Lokacija: Selendra b.b.
Status: Offline
Bodovi: 12672
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bebolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Travanj 2012 u 14:08
Originalno poslano od člana Tea Tea napisao:

I moji su se pomakli s mjesta ali to ide tako sporo...



Adeniumi su samo za strpljive cvijetoljubce
Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovara, a fukara se obogati.   I. Andrić
Na vrh
ajama View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 30 Siječanj 2012
Lokacija: slavonija,
Status: Offline
Bodovi: 5957
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ajama Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Travanj 2012 u 17:34
i moji rastu jako sporo.ja ih stalno premještam stalno idem za toplim mjestom neće im to valjda naštetiti
Na vrh
bebolina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Srpanj 2011
Lokacija: Selendra b.b.
Status: Offline
Bodovi: 12672
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bebolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Travanj 2012 u 18:15
Originalno poslano od člana ajama ajama napisao:

i moji rastu jako sporo.ja ih stalno premještam stalno idem za toplim mjestom neće im to valjda naštetiti
Samo ti njih utopli i ne brini, nisu oni osjetljivi na premiještanje. Ja sam moje stalno selila dok je bilo jako hladno ;-)
Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovara, a fukara se obogati.   I. Andrić
Na vrh
Andina View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
Najljepši vrt pod kišom 2014

Pridružen: 31 Srpanj 2011
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3306
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Andina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Travanj 2012 u 21:35
Samo da vidite koliko je adenium izdržljiva biljka. Malecki na donjoj slici je bio kod mojih roditelja i očito su ga premalo zalijevali pa mu se korijen osušio. Ovako je izgledao 20. ožujka kad sam ga donijela kući.


Izvadila sam ga iz zemlje, ostavila sat vremena u vodi, namazala medom i ponovno posadila. Danas je ovakav:

Pitam se od čega živi?! Uspio pustiti jedan listić, a nema korijena! Opet sam ga oprala, namazala medom i posadila. Vidjet ćemo hoće li preživjeti.


“Cvijeće su riječi koje čak i malo dijete može razumjeti”.
Artur C. Coxe (američki svećenik i pjesnik)
Na vrh
Andina View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
Najljepši vrt pod kišom 2014

Pridružen: 31 Srpanj 2011
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3306
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Andina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Travanj 2012 u 21:46
A ovdje je ostatak ekipe, u društvu s pikiranim vinkama. Imaju slične listiće!

“Cvijeće su riječi koje čak i malo dijete može razumjeti”.
Artur C. Coxe (američki svećenik i pjesnik)
Na vrh
Zvjezdana View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar
DONATOR

Pridružen: 03 Siječanj 2008
Lokacija: Zg i okolica :D
Status: Offline
Bodovi: 2055
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Zvjezdana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Travanj 2012 u 09:58
Super ti napreduju andina a onaj jadn8k nadam se da ce prezi jeti

Bebolina predivan je bijeli skroz otvoreni uf...
Per aspera ad astra.



Na vrh
marsha View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 17 Ožujak 2012
Status: Offline
Bodovi: 576
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje marsha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Travanj 2012 u 10:04
Pozdrav,
molit ću vas malu pomoć. Nakon što sijanac počne nicati da li ga je potrebno izvaditi iz plastenika? Čitala sam da neki ostave dan-dva ga još unutra. Međutim, kako sam ga ostavila par sati kao da su se pojavile na klijancu sitne bijele dlačice. Dal je to plijesan ili je to normalno? Izvadila sam ga od ostalih da nije više na vlažnom. Nadam se da će izdržati. I ostale koji su počeli nicati odmah sam izvadila.
Koliko sijancu treba da odbaci ljuskicu? da ju znam sama maknuti ako će se mučiti.
 
unaprijed hvala na pomoći
 
 
 
Na vrh
Tea View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 20 Prosinac 2010
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3658
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Tea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Travanj 2012 u 10:24
marsha,svakako je pametnije da ih se izvadi iz plastenika kad niknu jer im povišena vlaga treba samo do nicanja.Za ove sitne bijele dlačice što kažeš,nemamo slikicu pa je teže reći.Probaj maknuti sa vaticom koju malo navlaži.Ako se te sitne dlačice lako skidaju onda ih skini.A što se tiče ljuskice,ako ih mi ne skinemo treba im dulje vremena,sve zavisi koliko su klijanci jaki.Kod mene je to trajalo malo duže.Možda je bolje da ih ti makneš jer to nije problem a oni će energiju uložiti u listiće.Natopi im ljuskicu kapanjem vode i onda s ljevom rukom pridržavaj biljčicu da ju ne povučeš van a s desnom nježno skini ljuskicu.Ako se ne skida lagano,nemoj ju skinuti nego postupak ponovi za koji dan jer biljčica očito još nije spremna.Ako ovo učiniš lagano i pažljivo nećeš ju ozljediti a zadržat će snagu za daljeThumbs%20UpPozz
Hodaj pokraj mene i samo budi moj prijatelj
Na vrh
marsha View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 17 Ožujak 2012
Status: Offline
Bodovi: 576
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje marsha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Travanj 2012 u 10:34
Tea, hvala na odgovoru.
Klijanci su tek izašli, neki stari 1 neki 2 dana. Jedva se vide.
Koliko da čekam da sami odbace ljuskicu? pa da ima uskačem u pomoć.
Na vrh
Tea View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 20 Prosinac 2010
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3658
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Tea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Travanj 2012 u 10:48
Pričekaj oko tjedan do dva,pa onda skidaj samaThumbs%20Up
Hodaj pokraj mene i samo budi moj prijatelj
Na vrh
marsha View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 17 Ožujak 2012
Status: Offline
Bodovi: 576
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje marsha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Travanj 2012 u 10:53
hvala na brzom odgovoru Smile
Na vrh
Tea View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 20 Prosinac 2010
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3658
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Tea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Travanj 2012 u 12:01
Nema na čemuWinkSretno s malcimaThumbs%20Up
Hodaj pokraj mene i samo budi moj prijatelj
Na vrh
bebolina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Srpanj 2011
Lokacija: Selendra b.b.
Status: Offline
Bodovi: 12672
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bebolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Travanj 2012 u 17:30
@Tea, kako tvoje beboline?
Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovara, a fukara se obogati.   I. Andrić
Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Travanj 2012 u 20:10
Andina tvoji bebaći su za 5.
Moji bebolinini bebaći ovih dana dobivaju drugi par listića. Još uvijek ih držim u klijalištu. Problem je da trenutno nemam kamo sa njima. Zahladilo je i vratio sam kaktuse na prozorske police. Inače bi se oni po malo, onako diskretno sunčali na prozorskim policama.
Nažalost ništa od sjemena sa mojeg adeniuma. Mahuna je dozorila. Iz nje sam isčeprkao oko 30 tak sjemenki ali na žalost sve do jedne su prazne.
Na vrh
Cvijetomanijak View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar
*moderator - povrća

Pridružen: 31 Svibanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 496
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Cvijetomanijak Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Travanj 2012 u 21:17
Prekrasni su vam sijanci,pa di vi nabavljate toliko sjemenki?

Znam da ima po ebay-u a di kod nas ima za kupit?bas bi probala uzgojit jednu ovakvu biljkicu ...predivne su mi ..
Velika gorica
Na vrh
Andina View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
Najljepši vrt pod kišom 2014

Pridružen: 31 Srpanj 2011
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3306
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Andina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Travanj 2012 u 22:01
Cvijetomanijak, drugi post na ovoj stranici:
http://www.cvijet.info/forum/forum_posts.asp?TID=4268&PN=5

Zvjezdana, Pinus, hvala!
Pinus, i ja sam dio svojih do jučer držala u klijalištu iz istih razloga. Žao mi je što su sjemenke iz tvojih mahuna prazne jer znam koliko dugo si ih čekao i veselio im se. I mi skup s tobom. Možda nađeš odgovor za taj problem na ovim stranicama:
http://home-and-garden.webshots.com/album/568484408inWhlo?start=0

Posebno ovdje:
http://home-and-garden.webshots.com/photo/2888043280096136003piydQv
“Cvijeće su riječi koje čak i malo dijete može razumjeti”.
Artur C. Coxe (američki svećenik i pjesnik)
Na vrh
Andina View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
Najljepši vrt pod kišom 2014

Pridružen: 31 Srpanj 2011
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3306
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Andina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Travanj 2012 u 22:38
Marsha, one sitne bijele dlačice ne znače ništa. Kako biljčica raste, tako se te bijele dlačice izgube. Bar je tako bilo kod mene.
“Cvijeće su riječi koje čak i malo dijete može razumjeti”.
Artur C. Coxe (američki svećenik i pjesnik)
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 108109110111112 407>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,359 sekundi.