Početna stranica Početna stranica > Vrt - Forum o vrtovima > Moj vrt u slikama
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Naše dvorište
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Naše dvorište

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 110111112113114 140>
Korisnik
Poruka
kat.rea View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Studeni 2008
Status: Offline
Bodovi: 5433
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kat.rea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Rujan 2010 u 21:26
Drage moje nije me dugo bilo ni u mom ni u forumskim vrtovima, pa da prvo odgovorim...
Niho i ja sam prije dosta godina u proljeće imala velike koprive i posadila sam ih u zemlju sa sjeverne strane kuće i bile su prekrasne i ogromne, ali nisam na vrijeme uzela pelcere i zapelcala ih za drugu godinu i tako su mi nestale...
 Gio drago mi je vidjeti te u mome dvorištu, uvijek si dragi gost.
 Antonija u pravu si što se paketa tiče, uvijek nađemo mjesta... a klematis sam slikala i mislim da sam na temi o klematisima stavila... ali nisam sigurna, uglavnom po slikama sam došla do zaključka da to klematis viticela, ali bila sam u dilemi koji...
 bako slaba bi to fešta bila, barem s moje strane, jer moje banane kod mene neče dozoriti, a nisam sigurna ni da su jestive, ali nadam se da tvoji kesteni jesu jestiviWink
Triša, došla jesen, prerano što se mene tiče, pa evo i tebe u mome dvorištu, hvala draga.
 Hoya vjerujem ti, ma ona je jedno veliko srce.
Bergenia hvala ti na identifikaciji biljke, a baš sam maloprije na temi naše Smail vidjela i sliku koju je Hoya stavila i baš joj se veselim i iskreno se nadam da će se uspjeti zakorijeniti.
Anči moja nisam ti ja baš neki stručnjak, kada je luk u pitanju, no kupila sam preklani lukovice i nisam stigla u jesen posaditi u zemlju nego sam ih posadila u košarice za lukovice pa u jednu veliku teglu, a u proljeće skup sa košaricom presadila u vrt. No lani sam u jesen radila preinake i izvadila ih iz zemlje, ali kako one izgledaju kao lukovice tulipana ja nisam ni skužila da je to luk i posadila na (malo) krivom mjestu, tako da sam ih ovoga ljeta kada se stabljika posušila opet izvadila i eno čekaju da ih negdej posadim. Uh, što sam odužilasmile42, no mislim da bi one morale prezimiti, a sad da li ih vaditi ili ne, pojma nemam, morati ću i ja malo proučavati, jer bih im htjela naći trajno mjesti i nepresađivati svake godine, ako je moguće. No nije mi jasno ni koji ti je to luk -ukrasni vlasac, jer ukrasnih lukova ima više vrsta...
 Lantana i ja se nadam da se iduće godine neće baš previše vidjeti susjedov đumbus Wink. Baš sam danas išla gledati tvoju "žutu" ,još nema naznaka cvjetića, jel to rano za nju?
Sunceeee, šta da kažem osim da ova tvoja želja nije neostvariva, a viškova se uvijek nađe...
 Sarić pojma nemam koja je ono kamenjarka, a znalci se nisu javili... a kao što sam več napisala nadam se de se iduće godine neće baš vidjetisusjedov đumbus.
 Tikvić, hvala na posjeti, ako se ne varam to je tvoj prvi posjet mome dvorištu, a trube se unatoč kiši još drže, još imaju pupova i ako bude lijepoga vremena još će cvjetati.
Antonija, nije me bilo malo iz zdravstvenih razloga, a nije bilo ni slika jer kiša sve satrala.
Konte, drago mi je da i tvoje još cvatu...
 Mira021, Smail, Vilmač, Mali kaktus, Šmrcko, Anaida, Bromi, Anastazija, hvala vam drage moje, biljčice su sve smještene, no sada su več nove "slatke brige" poslije sinoćnje kavice u Ivanić-Gradu, ali tako je to sa nama cvjetoljupcima, nika nam dosta cvijeća i uvijek se nađe mjesta za još i još...
Pusa velika svima drage moje i ako sam slučajno koga izostavila nemojte se ljutiti, jer stvarno vas je bilo puno a ja sam malo "šptrajkala", no danas sam ipak nešto poslikala pa će biti slikica...
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
kat.rea View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Studeni 2008
Status: Offline
Bodovi: 5433
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kat.rea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Rujan 2010 u 21:38
Unatoč kiši i užasnom vremenu, nešto od cvijeća ipak odolijeva i cvate
Picture%201267
 ružica, otišla malo u visinu, ali ipak cvjeta...
Picture%201268
Lantanina lantana je ogromna, otišla u širinu ( mojom greškom)ali stalno cvjeta
Picture%201272
 konačno i ja dočekala cvijet kleome ( mislim da je to dar od Goge zg)
Picture%201273
 a kada sam ovoga danas ugledala, mome veselju nije bilo kraja... kasno sam sijala ali eto ipak... a to je moj mali bosančić ( sjeme poslala Niho po Lantani na kutinsku kavicu)
Na vrh
kat.rea View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Studeni 2008
Status: Offline
Bodovi: 5433
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kat.rea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Rujan 2010 u 21:45
A tek da vidite njih, koliko ih je, samo da potraje lijepo vrijeme da dozore
Picture%201274
 a ima i ovakvih, njima treba samo još malo sunca da budu sočne i slatke
Picture%201275
 
Na vrh
kat.rea View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Studeni 2008
Status: Offline
Bodovi: 5433
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kat.rea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Rujan 2010 u 21:49
i dragoljubi cvatu, mada se večina njih okrenula k susjedima, pa njima uljepšavaju vrt, ali tu i tamo uspijem kojega uloviti i da meni cvate
Picture%201276
i neveni žuti, žuti...
Picture%201277Picture%201278
 a ima i narandžastih
Picture%201279Picture%201280
Na vrh
Smail View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2010
Lokacija: Dugo Selo
Status: Offline
Bodovi: 2345
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Smail Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Rujan 2010 u 21:52
Draga ova smokva ti je predivna da li ti je posađena negdje u zakolnu od vjetra, i kako prezimljava vani, moja je izmrzla prošle zime i jako kasno potjerala u proljeće pa ove godine nije skoro ništa imala ploda samo tri zelena komada.
Zadržite samo vesele prijatelje.
Na vrh
kat.rea View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Studeni 2008
Status: Offline
Bodovi: 5433
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kat.rea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Rujan 2010 u 21:55
pa još jedna ružica, moja najmirisnija i najcrvenija ruža
Picture%201281
 a ovo su moji "brbići", klorofitumi, pokloni od Brbea, koji su od amlih picmoljaka izrasli u prekrasne primjerke
 oprostite na veličini slike, ali mislim da su oni to zaslužili
Na vrh
kat.rea View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Studeni 2008
Status: Offline
Bodovi: 5433
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kat.rea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Rujan 2010 u 21:59

Smail, moja smokva je ogromna, a posađena je pored kuće, sa južne strane i u zaklonu  je od sjevera, ali i na njoj su se smrzle neke grane prošle zime i pupovi koji se zameću u jesen i od kojih su prve smokve, one poslije Petrova.

Na vrh
Lantana View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Listopad 2008
Lokacija: Bol
Status: Offline
Bodovi: 6857
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lantana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Rujan 2010 u 22:04
Lijepo je Kate kod tebe Clap, vidim da će biti smokava, valjda će biti još sunca. Žuta i kod mene ima tek pupove, možda ipak uspije procvjetati.
život je more
Na vrh
kat.rea View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Studeni 2008
Status: Offline
Bodovi: 5433
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kat.rea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Rujan 2010 u 22:14
Joj Lantana, baš bi me obradovala da procvjeta, daj Bože još lijepoga i toploga vremena.
 Moj krumpirko koji bi trebao "dobrog frizera", ali kada mi je žao potrgati cvjetne pupove, aonda on podivlja...
Picture%201284
 dio zvjezdana, sa južne strane ispred terase
Picture%201271
pa malo uz zapadnu ogradu, odnosno ispred novog zapadnog cvjetnjaka, atu su i neizostavni ščiri, neki čak i poelgli od silne kiše
 Picture%201305
pa još malo zvjezdana, ščireka, rudbekija, suncokreta i sa desne strane se vidi malo smokve
Picture%201303
Na vrh
Retriver Sara View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Lipanj 2009
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 8979
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Retriver Sara Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Rujan 2010 u 22:35
krasan ti je vrt, KaticaSmile
Na vrh
anči39 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 05 Ožujak 2010
Status: Offline
Bodovi: 3042
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje anči39 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Rujan 2010 u 22:39
Ej Katoo moje zlato ,ja ipak posadila ukrasni luk .
 
Nisam mogla dočekati tvoj odgovor Wink,pa kako mu bude LOL
"pravi prijatelj je ona osoba koja te drži za ruke i dodiruje tvoje srce!"
Na vrh
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18305
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Rujan 2010 u 22:53
Predivno cvijećesmile64

Moj tvoj niski zvjezdan je tako krasan, i pravi ljepotan. Toliko mi se sviđa da bi najradije omotala cijeli teren sa njimTongue
Na vrh
kat.rea View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Studeni 2008
Status: Offline
Bodovi: 5433
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kat.rea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Rujan 2010 u 23:26
dalije, koje ove godine nisu baš bujne kao lani,  a dali je za to kriva kiša ili im nije dovoljno bogata zemlja, pojma nemam
Picture%201301
ali mirtica se ništa ne buni, ona je izrasla u lijepi grmek, a ima i cvjetića
Picture%201302
 pa jedna koja je dugo bila bezimena, no sada znam kako se zove... Cuphea llavea
Picture%201294
 i crvena
Picture%201293
 
Na vrh
kat.rea View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Studeni 2008
Status: Offline
Bodovi: 5433
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kat.rea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Rujan 2010 u 23:35
Šmrcko, ako to želiš, znaš da je samo dovoljno reći DA, HOĆU i ako vrijeme posluži još ga sada u jesen dobiješ, a ako naglo zahladi kao lani, pogotovo kod tebe onda u proljeće. A da je zahvalan za obrube, to se slažem sa tobom. Osim toga cijelo ljeto je lijepo zelen, ništa ne traži, a u jesen te nagradi sa prekrasnim cvijećem Wink.
Anči, oprosti, ali eto u posljednje vrijeme nisam baš često na Cif-u, pa ti nisam prije odgovorila, ali mislim da nisi pogriješila, jedino što neznam koju si vrstu kupila, ali vjerojatno si slike stavila u svoj vrt...
 Sarić, hvala lijepa, a da znaš da sam potočnice doma donijela... načupala vam ih i i onom mraku i pod kišom nisam ni skužila da su ostale u kutiji smile42
Na vrh
antonija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Travanj 2010
Lokacija: župa dubrovačka
Status: Offline
Bodovi: 5001
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje antonija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Listopad 2010 u 08:28
tako ti je lijep i rascvijetan tvoj vrt i cvijeće u njemu, nemoj žaliti frizirati krumpirka, bit će ti ljepši! ja bi ga oblikovala na stabalce. Na proljeće će ti biti prelijep, ja svoga šišam 3x u ljeto.
od ovolike ljepote ipak bi izdvojila zvjezdane, oni su mi favoriti!
jučer je samo san,a sutra samo vizija: no ako danas živiš dobro, svako jučer postaje san o sreći, a svako sutra vizija nade. Stoga se pobrini za danas.

Na vrh
Anaida View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 22 Travanj 2007
Lokacija: Hr
Status: Offline
Bodovi: 7297
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Anaida Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Listopad 2010 u 10:15
Zavirila sam odmah u tvoje nove slikice i prošetala šarenim, lijepim vrtom!! Da, iste zvjezdane ove niske roza imamo ti i ja. Ja sam nedavno od Freeland dobila i ljubičaste, posadila sam ih uz ove roza pa će za par godina to biti lijepa kombinacija.
"Više nego iz tvojih usana neka govori ljubav iz nježnosti tvojih ruku, iz srdačnosti tvojega smiješka i iz pažnje tvojega srca."
P.Bosmans
Na vrh
Mira021 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 18 Travanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 3188
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mira021 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Listopad 2010 u 10:19
Kod tebe je lipo i rascvitano,tvoj šćir i zvjezdan u konbinaciji je predivansmile64
Na vrh
panda View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 22 Rujan 2010
Lokacija: Dalj ( Osijek )
Status: Offline
Bodovi: 852
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje panda Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Listopad 2010 u 10:32
prekrasno ti je sve bas sam odusevljen oni ščiri su me odusevili ja imam drukcije dvije vrste pa mozemo mjenjat....smile128
Na vrh
kontesaa View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Listopad 2007
Lokacija: Zagorje
Status: Offline
Bodovi: 6195
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kontesaa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Listopad 2010 u 11:35
draga moja pa šćireki su ti veeeeeeliki i baš su lijepi Thumbs%20Up
astere hvalim posvuda jer su stvarno jesenski prinčevi, a dobar dio ovih tvojih se našao i kod mene Wink
i moj je krumpirko sav raskuštran LOL bilo mi ga žao, a sad mi je krivo kaj ga nisam cvaknula...budemo na proljeće
prvi puta vidim Cupheu llaveu....ajd ju malo iz daljega slikaj...jel to grmić ili? budeš koju sjemenčicu skupila? Embarrassed

Katek, sjedi 5, vrtek je  predivan smile213
Čuda se događaju samo onima koji u njih vjeruju :)

Zagorski bregi
Na vrh
Medvjed34 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 13 Travanj 2010
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1640
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Medvjed34 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Listopad 2010 u 13:40
Svakaj nekaj procvalo kod tebe Katek. Baš ti je lepo u vrteku!
Živi svaki dan kao da ti je prvi
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 110111112113114 140>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,594 sekundi.