Početna stranica Početna stranica > Ostalo - Sve i svašta o biljkama i cvijeću > Identifikacija biljaka
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Prepoznajte mi ovo
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Prepoznajte mi ovo

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 114115116117118 243>
Korisnik
Poruka
natalija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Prosinac 2007
Lokacija: zadar
Status: Offline
Bodovi: 5452
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje natalija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Svibanj 2012 u 20:25
zribal na prvoj je alyssum
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
ana22 View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 05 Svibanj 2012
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 36
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ana22 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Svibanj 2012 u 21:37
Originalno poslano od člana mimi46 mimi46 napisao:

[IMG]http://www.cvijet.info/images/galleries/640-480/a9eafc15-DSC01760.JPG" /> može li mi netko reći naziv ovog cvijeća...sije se u jesen i sada cvate ..ja sam je dobila prije par godina pa mi se uništila.A kako ja volim dijeliti cvijeće našlo se sjemena kod susjede.Budući nisam zamjetila kod nikoga na forumu molim pomoć


Da nije goruća ljubav, lychnis chalcedonica?
Na vrh
Andina View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
Najljepši vrt pod kišom 2014

Pridružen: 31 Srpanj 2011
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3306
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Andina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Svibanj 2012 u 21:39
Originalno poslano od člana ana22 ana22 napisao:


Ja mislim da je to božur


Zar božur pika? Ova biljka (grm) ima trnje, doduše ne kruto kao ruža, ali ipak pika.
“Cvijeće su riječi koje čak i malo dijete može razumjeti”.
Artur C. Coxe (američki svećenik i pjesnik)
Na vrh
zribal View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 29 Listopad 2011
Lokacija: tu blizu Vas
Status: Offline
Bodovi: 822
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje zribal Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Svibanj 2012 u 21:51
Sve može biti, ali božur nije 100%. Mene podsjeća na ageratum koji je rastao u hladovini pa malo poblijedio. upravo tako izgleda moj koji tek trebam prezaditi u vrt.
Tko ne voli cvita ne voli ni svita.
Na vrh
gospina trava View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 11 Svibanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 5954
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje gospina trava Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Svibanj 2012 u 23:05
hvala Natalija, a listove nisam mirisala
Na vrh
Baka Bea View Drop Down
Trajnica
Trajnica


Pridružen: 19 Ožujak 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2451
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Baka Bea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Svibanj 2012 u 07:42
[QUOTE=zribal]Sve može biti, ali božur nije 100%. Mene podsjeća na ageratum koji je rastao u hladovini pa malo poblijedio. upravo tako izgleda moj koji tek trebam prezaditi u vrt.[/QUOTE

Točno je da nikako nije božur, nego ruža, Rosa rugosa. Često se sadi na javnim površinama, odlikuje se stabilnim rastom, dugom cvatnjom i velikim polodovima (šipcima). Ima nekoliko kultivara, npr. s bijelim cvjetovima. Ne znam što ima zajedničko s ageratumom.
Na vrh
zribal View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 29 Listopad 2011
Lokacija: tu blizu Vas
Status: Offline
Bodovi: 822
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje zribal Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Svibanj 2012 u 12:13
Kad sam napisala da mislim da bi mogao biti ageratum komentar se odnosio na biljku sa prve i druge slike, koju ne znam drugačije staviti nego citiranjem, pa ću to učiniti u narednoj poruci.

Čitajući BakinB post shvatila sam da ne komentiramo istu biljku, jer ova zaista nema veze sa ružom, niti božurom. Ups....

Danas sam promatrala svoje biljčice u rasadniku i primjetila sam biljku vrlo sličnu ovoj. Nikla je kao sijanac iz vrećice s trajnicama od kojih niti jednu ne prepoznajem. Stavit ću još slika kad procvjetaju da ih lakše raspoznamo.
Tko ne voli cvita ne voli ni svita.
Na vrh
zribal View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 29 Listopad 2011
Lokacija: tu blizu Vas
Status: Offline
Bodovi: 822
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje zribal Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Svibanj 2012 u 12:20
Originalno poslano od člana gospina trava gospina trava napisao:

Čišćeći mjesto za gredicu naišla sam na biljke koje mi ne izgledaju kao korov. Molim identifikaciju.







[IMG">http://www.cvijet.info/images/galleries/640-480/b4c4100a-P1010024.JPG" />

Tko ne voli cvita ne voli ni svita.
Na vrh
natalija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Prosinac 2007
Lokacija: zadar
Status: Offline
Bodovi: 5452
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje natalija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Svibanj 2012 u 13:43
Originalno poslano od člana gospina trava gospina trava napisao:

hvala Natalija, a listove nisam mirisala


pomiriši drugi put, mada mi danas i ne bacaju toliko na matičnjak LOL

... danas mi sliče na phisalis, ali možda se javi i neko ko zna raspoznati tu biljku


Na vrh
Andina View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
Najljepši vrt pod kišom 2014

Pridružen: 31 Srpanj 2011
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3306
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Andina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Svibanj 2012 u 21:55
Hvala, Baka Bea! Sad sam upoznala još jedan grm za kojega prije nikada nisam čula, a raste mi u susjedstvu. Eto što su blagodati interneta. Smile
“Cvijeće su riječi koje čak i malo dijete može razumjeti”.
Artur C. Coxe (američki svećenik i pjesnik)
Na vrh
Ante3009 View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 15 Svibanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 838
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Ante3009 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Svibanj 2012 u 19:58
Jutros se u mome vrtu otvorio prvi cvijet nepoznate biljke koju sam kupio prije mjesec dana pa vas molim da mi odgonetnete o čemu se radi

Vrt je kompleks estetske i oblikovne namjere, a biljka je vrtlaru ne samo biljka - rijetka, neobična, obična ili osuđena na nestanak - ona je i boja, oblik, volumen i arabeska u jednom
Na vrh
mirna1 View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 08 Svibanj 2012
Lokacija: United Kingdom
Status: Offline
Bodovi: 3
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mirna1 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Svibanj 2012 u 17:44
Na vrh
ana22 View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 05 Svibanj 2012
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 36
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ana22 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Svibanj 2012 u 18:01
Originalno poslano od člana Ante3009 Ante3009 napisao:

Jutros se u mome vrtu otvorio prvi cvijet nepoznate biljke koju sam kupio prije mjesec dana pa vas molim da mi odgonetnete o čemu se radi

[IMG">http://www.cvijet.info/images/galleries/640-480/1deb2f78-DSC00887.JPG" />


Neka vrsta irisa?
Na vrh
Baka Bea View Drop Down
Trajnica
Trajnica


Pridružen: 19 Ožujak 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2451
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Baka Bea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Svibanj 2012 u 19:36
negativ, pogađajte dalje, nije teško Big%20smile
Na vrh
Belina View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 26 Siječanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 3901
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Belina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Svibanj 2012 u 19:42
Možda gospina trava.
"Mića rožica" sa otoka Krka - Omišalj
Na vrh
natalija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Prosinac 2007
Lokacija: zadar
Status: Offline
Bodovi: 5452
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje natalija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Svibanj 2012 u 20:28
ili delphinium Question
Na vrh
Wolfsbane View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm


Pridružen: 11 Ožujak 2012
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 708
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Wolfsbane Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Svibanj 2012 u 20:35
Meni ovo od Ante izgleda kao aquilegia "blue star"
velika gorica
Na vrh
Ante3009 View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 15 Svibanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 838
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Ante3009 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Svibanj 2012 u 23:09
Originalno poslano od člana natalija natalija napisao:


ili delphinium [IMG]smileys/smiley25.gif" align="absmiddle" alt="Question" />








tnx Natalija, to je Delphinium fissum kako sam uspio progooglati
Vrt je kompleks estetske i oblikovne namjere, a biljka je vrtlaru ne samo biljka - rijetka, neobična, obična ili osuđena na nestanak - ona je i boja, oblik, volumen i arabeska u jednom
Na vrh
Streppy View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 17 Ožujak 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 26
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Streppy Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Svibanj 2012 u 01:08
Lovro i Zribal puno hvala, pokušati ću onda vodeniku ostaviti i za nagodinu da vidim kako će joj biti!
Na vrh
deep9th View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 22 Svibanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 7
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje deep9th Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Svibanj 2012 u 01:52
Pozdrav,
Evo ja svježe registriran ...sa pregršt pitanja
Za pocetak me interesira, dali netko prepoznaje ovu biljčicu?
Unaprijed hvala!

Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 114115116117118 243>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,266 sekundi.