Početna stranica Početna stranica > Vrt - Forum o vrtovima > Moj vrt u slikama
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Morsko-cvjetni ugođaj
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Morsko-cvjetni ugođaj

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 116117118119120 370>
Korisnik
Poruka
 Ocjena: Ocjena teme: 1 Glasova, Približno 5,00  Tema Pretraga Tema Pretraga  Opcije teme Opcije teme
gioiaa View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 03 Travanj 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 16587
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje gioiaa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Listopad 2009 u 18:56
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
stefkaja View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 14 Travanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 3563
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje stefkaja Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Listopad 2009 u 19:31
Sve je predivno, orhideja je super..
Na vrh
niho View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 08 Siječanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 9297
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje niho Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Listopad 2009 u 22:35
Originalno poslano od člana Lantana Lantana napisao:

Flavia jučer si me u tvojoj temi ohrabrila za orhideju, danas sam išla u K.... i vidim orhideje po 30 kn to mi se učinilo jeftino, pa ajde da kupim jednu i to baš onu koju si mi preporučila Phalenopsis, nije me dugo trbalo nagovarati LOL

Prvo sam je stavila na terasu...


...s pogledom na more


...pa na zalasku sunca


...pa smo ušle u kuću



 Jeli ona ovo postavita u čaši od jogurta -jer to samo Triša radi -ona uzme one od vrhinje i sadi a kod tebe mi nešto slično-ali lijepo stoji u tome orhidejasmile96
Tongue

** Svaki miris novog cvijeta uljepša mi dan.**
Na vrh
Lantana View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Listopad 2008
Lokacija: Bol
Status: Offline
Bodovi: 6857
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lantana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Listopad 2009 u 22:54
Koji si ti Niho vrag, ma jesi li ti sumnjala da bi ovako lijepu orhideju stavila u običnu vazu, ova vaza je staklo-kristal i baš sam je namjerno stavila da se prozira i da se vidi korjenje, to mi je baš super. I drugi put dobro gledaj jer ćeš dobiti smile232, e sad sam se sjetila što ću ti donjeti na smile151


život je more
Na vrh
proljeće View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Veljača 2008
Status: Offline
Bodovi: 7005
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje proljeće Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Listopad 2009 u 08:51
Lantana, lijepo si ti orhideju uvela u svoj dom, malo tamo, malo vamo i na kraju joj našla sigurno i počasno mjesto u svome domu.
 
Kada se želim odmoriti ili si uljepšati dan, dođem do tebe i uživam u tvojim slikama. To znači ne samo u cvijeću, nego u cjelokupnom ambijentu.
Mislim da se ne moram ponavljati kako imaš prekrasno cvijeće. Dokaz neka ti bude, da sam svako-malo tu....
Na vrh
niho View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 08 Siječanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 9297
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje niho Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Listopad 2009 u 09:02
smile156..Vaznu neću -ne treba mi  a ja ću na vrijeme na carini javiti da ideš pa ako je poneseš da ti je oduzmusmile96. A orhideja mi ne ide za moj apartmansmile149jer je previše velik i jadna ne bi se vidjelaHug
** Svaki miris novog cvijeta uljepša mi dan.**
Na vrh
Lantana View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Listopad 2008
Lokacija: Bol
Status: Offline
Bodovi: 6857
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lantana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Listopad 2009 u 14:53
Korijenko, nećeš vjerovati, ali kad god vidimžuti cvijet sjetim se tebe, a što se lantane tiće za tebe je spremljena jedna velika cijela biljka.

Rose hvala, evo za tebe danas malo ruža.

Triša ova nije skroz žuta nego bijelo žuta i najljepa je koju imam, pa ćemo jednom...

Sara hvala, znaš kako se ono kaže sve ima svoje prednosti i nedostatke, pa tako i klima...

Niho, Gio, i Stefkaja smile169 i Niho neću ti vaznu donjeti LOL
Proljeće samo ti dođi i uživaj Wink

Evo još malo slika iz vrta, prvo ruže






Kalanchoe lijepo napreduje


Pelargonija


Lantane




Krizanteme su kod mene u malim pupoljcima


I za kraj jedan kurjozitet, iz cvijeta moga adama nastalo je ovo (tuljak se raspuknuo i unutra crvene sjemenke)




život je more
Na vrh
rose View Drop Down
*Moderator Foruma
*Moderator Foruma
Avatar
Moderatorica

Pridružen: 16 Listopad 2008
Status: Offline
Bodovi: 5598
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje rose Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Listopad 2009 u 14:55
Lantana hvala sto si se sjetila mene smile79 a sto reći,nema toga sto već nije rečeno za ovaj mali zemljani raj. smile169
Na vrh
niho View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 08 Siječanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 9297
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje niho Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Listopad 2009 u 19:35
E Lantane --Lantane------- šta da radim -trebaće mi vazna za njih toliko smile99smile143-a nemam je smile96neko mi mora donijeti
** Svaki miris novog cvijeta uljepša mi dan.**
Na vrh
Retriver Sara View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Lipanj 2009
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 8979
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Retriver Sara Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Listopad 2009 u 21:21
Ove sjemenke iz cvijeta adama stvarno vrijedi vidjeti. Hvala što si nam to omogućila Lantana.
Tek tolko da znaš, ovog časa u Zg pada kiša, tolko o klimi.
Na vrh
niho View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 08 Siječanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 9297
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje niho Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Listopad 2009 u 22:25
Ma nema šanse preskakati ovakvu ljepotu -vrt pun raznoga c vijeća  pun ljubavi pažnje i jedno velikosmile141
** Svaki miris novog cvijeta uljepša mi dan.**
Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Listopad 2009 u 10:30
Meni je čubar ocvao prije 1-2 a tebi sad tako lijepo cvate(nebi li obratno trebalo bitiLOL)
Felicije su preslatkeEmbarrassed,ostatak neću ni spominjati.
Na vrh
piramidal View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 29 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 287
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje piramidal Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Listopad 2009 u 11:41
Sve je tak lijepo da stvarno ne mogu niš izdvojiti.
Na vrh
OTOK View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Kreator Cvijet.info enciklopedije

Pridružen: 26 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 13777
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje OTOK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Listopad 2009 u 12:16
dođoh, vidjeh, pobijedih (rekao je čini mi se Cezar),

a ja ću reći - dođoh, vidjeh, oduševih se
Na vrh
lana2 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
DONATOR

Pridružen: 21 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 4717
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lana2 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Listopad 2009 u 13:38
Lantana vidim nisi odoljela prelijepoj orhideji. Imam istu takvu i mogu ti reći da je što se tiče cvatnje jako vrijedna. Uživaj dugo, dugo u njenom cvijetu.
Ostalo više neću komentirati, svaki put uzdišem nad tolikom ljepotom.
Kod tebe sve u cvatu a na mojoj lođi dolaskom hladnog vremena zavladala pustoš.
Na vrh
Lantana View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Listopad 2008
Lokacija: Bol
Status: Offline
Bodovi: 6857
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lantana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31 Listopad 2009 u 17:51
Danas je točno godinu dana kako sam isto kao i danas, nekako sjetna, i sama, našla ovaj Forum, upoznala puno prekrasnih ljudi, stekla puno lijepih prijateljstava, uz vas mi je lakše prošla duga jesen i zima,  proljeće i ljeto. Danas nakon godine dana mogu reči da sam sretna što sam toga dana došla na ovaj Forum. Puno vam hvala svima, na druženju, na novim iskustvima, na novim biljkama, na svemu...

Jutros kad sam se probudila, na TV je bila pjesma Utjeha kose, a na forumu na razgovor uz kavu, sevdah, cijeli mi je život proletio kroz glavu, sve lijepo i tužno..., danas je takav dan, moramo nekad biti i tužni...

UTJEHA KOSE

Gledao sam te sinoć. U snu. Tužan. Mrtvu.
U dvorani kobnoj, u idili cvijeća,
Na visokom odru, u agoniji svijeća,
Gotov da ti predam život kao žrtvu.

Nisam plako. Nisam. Zapanjen sam stao
U dvorani kobnoj, punoj smrti krasne,
Sumnjajući da su tamne oči jasne,
Odakle mi nekad bolji život sjao.

Sve baš, sve je mrtvo: oči, dah i ruke,
Sve, sto očajanjem htjedoh da oživim
U slijepoj stravi i u strasti muke.

U dvorani kobnoj, mislima u sivim.
Samo kosa tvoja još je bila živa,
Pa mi reče: Miruj! U smrti se sniva.


Antun Gustav Matos (1873 - 1914)


... i sve sam ovo napravila i odnjela, ali ništa nije pomoglo...




















život je more
Na vrh
OTOK View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Kreator Cvijet.info enciklopedije

Pridružen: 26 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 13777
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje OTOK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31 Listopad 2009 u 18:02
smile78
Na vrh
zvonkica View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 30 Prosinac 2008
Status: Offline
Bodovi: 968
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje zvonkica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31 Listopad 2009 u 19:32
baš kako priliči ovom danu !
Bez boja i cvijeća nema ljepote !
Na vrh
zvonkica View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 30 Prosinac 2008
Status: Offline
Bodovi: 968
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje zvonkica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31 Listopad 2009 u 20:05
Bez boja i cvijeća nema ljepote !
Na vrh
zvonkica View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 30 Prosinac 2008
Status: Offline
Bodovi: 968
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje zvonkica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31 Listopad 2009 u 20:11
Bez boja i cvijeća nema ljepote !
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 116117118119120 370>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,359 sekundi.