Početna stranica Početna stranica > Vrt - Forum o vrtovima > Moj vrt u slikama
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Hoya - moje dvorište
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Hoya - moje dvorište

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 116117118119120 272>
Korisnik
Poruka
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18305
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Veljača 2010 u 12:40
Vide se kako bujajuClap, znači da im treba sunca da bi se primili.
Koliko smijem na suncu držati male adenijumčiće? Bojim se da ne pretjeram.Embarrassed
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
lika1 View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 14 Srpanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 844
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lika1 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Veljača 2010 u 13:00
Predivni su ovi tvoji mali buritići kad porastu bit će to prava džungla!!!!Tongue
Na vrh
stefkaja View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 14 Travanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 3563
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje stefkaja Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Veljača 2010 u 13:45
Predivni su ovi malecki burritići..baš lijepo napreduju
Na vrh
hoya View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 26 Rujan 2008
Lokacija: rijeka
Status: Offline
Bodovi: 6573
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje hoya Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Veljača 2010 u 14:01
Bromelija, meni nema većeg gušta do li uzgojiti mladu biljku. Takve najviše volim!
 
Smrcko, točno se vidi kad je sunce da se dogode lijepe promjene. Adeniume stavi na sunce. Njima naročito godi.
 
Lika, stefkaja kad sam ga "kupila"LOL samo sam mislila kako ću napraviti ovo što jesam - razmnožiti ih. Recimo da sam dijelom uspjela.
Na vrh
hoya View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 26 Rujan 2008
Lokacija: rijeka
Status: Offline
Bodovi: 6573
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje hoya Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Veljača 2010 u 14:06

Sreća da danas obavljam kontrolu cvijeća. Od moja tri adama dvojici je lukovica napadnuta truleži. I opet - po ne znam koji put previše vode.

Izvadila sam ih, nožem odstranila bolesni dio, a ostatak (na jednom jako mali dio) zamočila u pepeo i ostavila da se suši. Ne znam da li ću uspjeti, ali definitivno do ranog proljeća neće vidjeti vode.
Na vrh
Retriver Sara View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Lipanj 2009
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 8979
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Retriver Sara Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Veljača 2010 u 18:05
ajme ,vodurine u tvojem dvorištu!          
Na vrh
baka View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 14 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 14388
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje baka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Veljača 2010 u 18:46

Bravo za pogled na tvoj vrt!

Molim te što radiš s buritićima? Zalijevaš? Koliko često? Jesu li ti vani ili?

Moj prvi koji sam kupilaWink krepao. Naprosto se osušio.
Jučer sam od Lore dobila Winkdva! i stavila jedan u kuću sa sukulentima, drugi van sa drugima  i kaj sad? Pomozi!Big%20smile
Na vrh
hoya View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 26 Rujan 2008
Lokacija: rijeka
Status: Offline
Bodovi: 6573
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje hoya Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Veljača 2010 u 19:27
Jesi vid'la, R.Sara? Nakon jesenskih radova u dvorištu puno nam vode dolazi baš u ovaj dio vrta. Moramo nešto napraviti da to spriječimo.
 
Bako, svi ovi "listići" otpali su kad sam "kupovala" onu osnovnu granu. Najprije sam napravila mješavinu: 1/2 pijeska i 1/2 zemlje i polegla listiće. Međutim, vidjela sam da se puno bolje drže oni okomito zabodeni par milimetara u pijesak. U početku sam se brinula kad sam vidjela da su smežurani, ali sam shvatila da su uvijek kad su na jakom suncu i kad im je tlo suho takvi. Nisam ih micala sa sunca nego sam ih samo češće finom špricom prskala. Nakon nekog vremena primjetila sam da su čvršće srasli sa zemljom. Nisu se micali - valjda su pustili korijenčiće. Danas sam vidjela prve male buritiće.
Neka mi znalci ne zamjere, govorim iz nekog malog iskustva, a ne zato što znam: Mislim da nesmiju biti u mokroj zemlji, ali da svaki dan moraju dobiti dozu vlage špricanjem. Sunce im ne smeta, dapače - godi im.
Na vrh
Flavia View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 15 Veljača 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 3344
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Flavia Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Veljača 2010 u 19:36
Evo samo da prijavim da sam bila i da te pozdravim, pregledala sam sve bebače i baš mi je drago da sve polako napreduje i rasteClapClapClap!!!! Postala si prava rasadničarka! Oooodlično!  smile78
Na vrh
OTOK View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Kreator Cvijet.info enciklopedije

Pridružen: 26 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 13777
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje OTOK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Veljača 2010 u 19:37
Hoya, izgleda da ti je uspjelo, bit će buritića.
Znaš šta bi trebalo? Kad malo narastu, barem jednoga,  odnijeti onako po skrivećki na "mjesto zločina" u MBM
Na vrh
hoya View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 26 Rujan 2008
Lokacija: rijeka
Status: Offline
Bodovi: 6573
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje hoya Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Veljača 2010 u 19:49
Flavia, ja ti uvijek nešto rasađujem, učim i  kad vidim da znam mijenjam smjer! Uh, nemirni sam duh!
 
Otok, odnjela bi ja, ali došle bi Triša, Lora, baka ... i kupile bi i njega LOL 
Na vrh
proljeće View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Veljača 2008
Status: Offline
Bodovi: 7005
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje proljeće Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Veljača 2010 u 10:41
Hoya, nadam se da će biljkice preživjeti pod onom vodurinom.
A što se tiče novih biljaka i ja sam neki dan u bau..."kupila" par novih listića ljubičica LOL
Čini mi se da su se sve primile.
A za buritiće...bravo, imaš zelenu ruku.
Na vrh
baka View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 14 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 14388
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje baka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Veljača 2010 u 10:47

Hoya pažljivo sam pročitala tvoje iskustvo s buritićima. Znači da sam dobro napravila da sam ih stavila na dva različita mjesta. A zemlju i ja mješam s pjeskom za sve te kaktus-sukulente.

Da ti i ovdje odgovorim za fitonije. Svi kažu da ću ih brzo morati seliti jer se razrastu... Znači strpljenja bit će i za tebe i jednih i drugih(crvene i sive).

Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Veljača 2010 u 10:58
Pa ja sam isto stavila listiće burita, ali ne vidim da se nešto događa.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
hoya View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 26 Rujan 2008
Lokacija: rijeka
Status: Offline
Bodovi: 6573
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje hoya Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Veljača 2010 u 13:32
Proljeće, krenula nas "kupovina" - a šta kad bi sve htjele imati, a ... Ako su tvoje ljubičice krenule znači da i ti imaš zelene ruke Wink
 
Bako, samo strpljenja i umjereno vlage - vidjet ćeš kad se napuhnu - samo krenu!
 
Triša, ti si "kupila" desetak dana poslije mene. Tako da samo malo topline i sunca i vidjet ćeš. A ako ne uspiju - znate gdje ima. Danas sam povećalom gledala i mislim da skoro svi imaju podmladak! Juhuuuu!
Na vrh
hoya View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 26 Rujan 2008
Lokacija: rijeka
Status: Offline
Bodovi: 6573
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje hoya Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Veljača 2010 u 17:24
Ubila sam se tražeći cvijet i našla samo ovo:
 
 
 
A ovako izgledaju moji adami nakon kirurškog zahvata. Rane su pokrivene pepelom. Ne znam da li će ih to spasiti. Prošli puta sam uspjela. Tada sam od cijele lukovice spasila polovicu i iz nje su niknula ova tri Cry:
Na vrh
Lora View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 21 Lipanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 4104
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lora Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Veljača 2010 u 17:37
da samo ovo!!!!!!!, pa to je super i prelijepo

Rijeka

Prijatelji su kao dragulji, samo pravi traju vječn
Na vrh
Lantana View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Listopad 2008
Lokacija: Bol
Status: Offline
Bodovi: 6857
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lantana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Veljača 2010 u 19:02
Lijepo Clap, a posebno visibabe, vidiš kako klima utječe na cvijeće, kod nas ih nema...
život je more
Na vrh
SilveK View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 16 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 4014
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SilveK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Veljača 2010 u 19:35
Baš mi je žao za adame...znam kako ti je...ja računam štete na gomoljima dalija, loše je Cry Nadam se da buš uspjela.
A visibabe naravno moram prokomentirati...baš su dražesne Smile

Budi promjena koju želiš vidjeti.
Na vrh
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18305
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Ožujak 2010 u 01:04
Prekpkrasno proljetno cvijeće, koje bojesmile227
Držim ti fige na sve četiri za adama
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 116117118119120 272>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,359 sekundi.