Početna stranica Početna stranica > Vrt - Forum o vrtovima > Moj vrt > Moj povrtnjak
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - monsterin  eko povrtnjak
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


monsterin eko povrtnjak

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 116117118119120 138>
Korisnik
Poruka
 Ocjena: Ocjena teme: 1 Glasova, Približno 5,00  Tema Pretraga Tema Pretraga  Opcije teme Opcije teme
monstera View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 11895
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje monstera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Listopad 2014 u 07:49
 Auuuuuuu,  joooj vidim da ovdje imam još puno posla...Ermm   smile180
Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
gostovic View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan


Pridružen: 07 Svibanj 2013
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 77
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje gostovic Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Listopad 2014 u 12:20
draga monstera, uvijek se rado vraćam tvojem povrtnjaku pa sam se sjetila tvog minimistral ručnog kulivatora...da li si ga uopće mogla koristiti ovo ljeto kad je bilo toliko mokro i zemlja zbijena? Ako jesi, koliko si zadovoljna i da li je stvarno dobar za čupanje korova između redova? 

 
Na vrh
monstera View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 11895
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje monstera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Listopad 2014 u 13:53
 Draga Gostović, što da ti kažem..sem toga da je to stvarno spravica koja je dušu dala za olakšati si neke povrtne poslove ... dok je sušno, ali isto tako dok je premokro.. nije ga moguće koristiti.. ali kako je kod nas zemlja dosta dobra i zadržava bar nešto vlage i kad je sušno, Minimistral mi se pokazao doslovno ko čarobno pomagalo u vrtu.. puno toga sam  i s jednim i drugim napravila i puno uštedila na vremenu jer  također i s njihovom sijačicom posiješ hrpu toga kao od šale..    Kultivator ne čupa korov nego ima noževe koji ga režu... no to nisam baš mogla jer je zemljina kora bila jako debela i zapečena, pa sam lijepo uzela rahljač i svu koru potrgala..  Ne znam draga što da ti kažem, da je skup..jest .. i da je  ako gledaš dosta slab ( plastični kotači )... i to jest.. ali ako se pazi i ne sili ga se previše..stvarno može potrajati.. Npr.. dok nešto siješ na vrtu..ne treba ti ni špaga ni motika ni ništa.. uzmeš kultivator..složiš motičicu ( okreneš koju stranu želiš, ovisno želiš li uže ili šire jarke ) i samo vozi..  za ni pola sata izvučeš redova i redova, što bi motikom  morala paziti ono svima nama poznato: Jooj sad mi je tu otišlo u krivo..... sad mi je tamo otišlo u krivo.. Također motičicu je moguće podesiti na koju dubinu želiš.. Smile




Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.
Na vrh
gostovic View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan


Pridružen: 07 Svibanj 2013
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 77
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje gostovic Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Listopad 2014 u 14:02
e, onda to ipak nije za mene- ja imam mali vrt, ali u tom vrtu ima jaaaaako puno korova, od pirike do slaka, a s obzirom da dolazim samo vikendom, pa i rjeđe, toliko se toga nakupi da mislim da samo motika i čupanje korova iz korijena ima svrhe. I stalno i iznova se čudim odkud toliki korov naraste za tjedan dana.. 
Na vrh
monstera View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 11895
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje monstera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Listopad 2014 u 14:05

Kod mene je šuma Stroborova od korova ... valjda sam četiri ili pet puta čupala, kopala, plijevila..na kraju se više nisam mogla boriti s vjetrenjačama... još nikad toliko korova nije bilo na vrtu kao ove sezone.. ConfusedDisapprove




Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.
Na vrh
arčik View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 16 Rujan 2014
Lokacija: Brzi Brod
Status: Offline
Bodovi: 1121
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje arčik Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Listopad 2014 u 09:49
Evo i mene monstera u tvom eko povrtnjaku. Najpre sam kao gost isčitavala vaše teme, a od skora sam i član vaše družine, naravno ako me prihvatate. Pročitala sam svih 187 stranica kako bih se malo bolje upoznala s radovima u tvome povrtnjaku. Svaki koristan savet zapisala sam u svoju sveščicu i primenjujem ih...Ova godina mi je prva u bavljenju vrtlastvom, tako da mi je iskustvo i znanje svih vas sa foruma dragoceno. Nisam naišla nigde na savet, kako i gde čuvati seme pasulja i boranije za setvu...Plašim se one bube koja napada zrelo seme pasulj i ručka ga...ne znam kako se zove buba...pozdrav,    
Na vrh
monstera View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 11895
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje monstera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Listopad 2014 u 11:54
 Dobrodošla Arčik na moju temu ! Hugsmile84 Na početku..moram te odmah malo ispraviti.. nije 187str..( da bar je.. Wink ) nego 118... No dobro nema veze, sad kad smo i to riješili..idemo dalje.. nadam se da ćemo se lijepo družiti i da ćeš ovdje naći puno toga korisnog.. Tongue

 Istina, mene ima posvuda, ne stignem sve i možda sad i nisam toliko aktivna ovdje..ali  trudim se da pohvatam bar nešto.. i  također, nastavim dalje sa svojim temama.. Smile
 
A sad malo o grahu...LOL Buba koja napada zrele sjemenke graha je žižak i već sam isprobala sve i svašta ..vjeruj  mi ništa bolje ne pali kod toga nego pospremiti grah u plastične vrečice pa u škrinju s njim.. da li je namjenjen za jelo ili za sjetvu naredne godine, potpuno nebitno.. Treba ga ostaviti u škrinji na jedno dulje vrijeme ( znala sam ga ostaviti i do proljeća tako ) .. No ako je namjenjen za sjetvu..treba ga izvaditi iz škrinje, nekoliko dana prije sjetve posušiti i tek onda posijati.. 

Nadam se da sam bila bar malo od koristi ....Smile  Tebi smile78I dođi mi opet...Winksmile84


Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.
Na vrh
kacunak View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 13 Kolovoz 2013
Lokacija: BiH
Status: Offline
Bodovi: 1086
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kacunak Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Listopad 2014 u 12:25
Vratila se nasa vrijedna Mons! Hug
Bas se ovih dana pitam gdje si toliko i mislim, zaprpalo se to negdje u bascu i okucnicu...
Na vrh
monstera View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 11895
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje monstera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Listopad 2014 u 12:57
  Heeej Kaćunkice moja ! Hugsmile78smile84 Ma i nije toliko do vrta ni okućnice..Wink  al dobro nije ovo krasno mjesto za takve spike...Wink
Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.
Na vrh
arčik View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 16 Rujan 2014
Lokacija: Brzi Brod
Status: Offline
Bodovi: 1121
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje arčik Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Listopad 2014 u 17:29
Draga Monstera, hvala na brzom odgovoru u vezi pasulja. Ozbiljno sam bila zabrinuta za seme koje sam sakupila za sledeću godinu... Disapprove Nije slučajno da sam te to pitala, jer je pasulj koji sam dobila od svekrve (za jelo) napadnut od strane tih malih crnih buba... Cry Srećom da je ovaj koji je bio u kesicama spremljen za sledeću sezonu ostao čitav. Izvini za onu greškicu oko broja stranica...ali ja još uvek pokušavam da čitam bez naočara, izgleda neću još dugo tako. Svakoka ti želim da ubrzo dostigneš taj broj, jer ti je tema interesantna, a što se slika tiče, prelepe su. Clap
Na vrh
monstera View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 11895
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje monstera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Listopad 2014 u 18:55
 

Eto probaj tako s grahom , ja sam tako počela odnedavno primjenjivati i mogu ti reći uopće nije loše..Smile

 Hvala ti na lijepim riječima i nadam se da ćemo se češće družiti ovdje u povrtnim temama..Hugsmile78smile84


Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.
Na vrh
monstera View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 11895
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje monstera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Listopad 2014 u 17:18

  Danas sam iskoristila priliku i konačno napravila toliko hvaljenu i zdravu paštetu od slanutka..Smile


Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.
Na vrh
monstera View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 11895
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje monstera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Listopad 2014 u 17:20
 
 Sve ovo mi je bilo potrebno sem kiselog  vrhnja ( ovaj puta sam ipak odlučila raditi paštetu bez njega ) Wink
Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.
Na vrh
monstera View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 11895
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje monstera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Listopad 2014 u 17:23


    Podnosim izvještaj nakon eksperimenta... jednom riječju... mraaaaaakkk okus ! TongueHeart


Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.
Na vrh
monstera View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 11895
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje monstera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Listopad 2014 u 22:54

Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.
Na vrh
monstera View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 11895
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje monstera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Listopad 2014 u 22:56

   Zdravi prirodni sok od sirovog voća i povrća.. EmbarrassedHeart


Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.
Na vrh
bugicaza5 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 11 Siječanj 2014
Lokacija: Karlovac
Status: Offline
Bodovi: 8291
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bugicaza5 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Listopad 2014 u 15:12
Divno i ukusno! Jako si vrijedna! Hug
Na vrh
monstera View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 11895
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje monstera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Listopad 2014 u 16:24
  Hvala Bugi ! Hugsmile78smile84
Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.
Na vrh
kacunak View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 13 Kolovoz 2013
Lokacija: BiH
Status: Offline
Bodovi: 1086
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kacunak Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Listopad 2014 u 23:13
Mislim da je Mons jedna od najboljih kuvarica i domacica na forumu. Toliko maste i ideja, ljubavi prema zdravom i ukusnom zalogaju...
Na vrh
monstera View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 11895
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje monstera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Listopad 2014 u 18:06
 Pa sad da sam baš i najbolja, ja to i ne bih baš tako rekla..možda sam samo malo više maštovita i kreativna.. LOL  .....Sve u svemu Kaćunak draga tebi smile78smile84za tako lijepe riječi... HugHeart




Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 116117118119120 138>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,313 sekundi.