Početna stranica Početna stranica > Vrt - Forum o vrtovima > Moj vrt u slikama
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - OTOK- moj vrt
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


OTOK- moj vrt

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 117118119120121 374>
Korisnik
Poruka
 Ocjena: Ocjena teme: 1 Glasova, Približno 5,00  Tema Pretraga Tema Pretraga  Opcije teme Opcije teme
rosa2 View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 29 Srpanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 2168
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje rosa2 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Prosinac 2009 u 18:42
ja sam jedva nagovorila brata da mi ih par donese žicala sam i limun al neznam jel ce donesti jer mu se neda brati
cvijet za cvijet=buket
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
OTOK View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Kreator Cvijet.info enciklopedije

Pridružen: 26 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 13777
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje OTOK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Prosinac 2009 u 18:58
Da ne bi pomislili da sam krenula u osnivanje ergele, ovo nije slikano u mom vrtu.
Ali je u jednom vrtu pokraj kuće moje mame. Ne znam zašto su oni tu, vjerovatno ih je gazda sklonio od zime.


Prodali bi se za malo suhog kruha.


On je malo divlji





A mago je pitom i umiljat


Na vrh
niho View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 08 Siječanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 9297
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje niho Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Prosinac 2009 u 19:24
Kako su lijepi -od kad nisam vidjela Magu -baš je pravismile78
** Svaki miris novog cvijeta uljepša mi dan.**
Na vrh
stefkaja View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 14 Travanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 3563
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje stefkaja Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Prosinac 2009 u 19:39
Joooj Otok prekrasni su..
Na vrh
rain View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 09 Prosinac 2008
Status: Offline
Bodovi: 953
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje rain Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Prosinac 2009 u 22:17
Otok,ne sekiraj se,tsnki sloj leda isto štiti biljke od smrzavanja.Mislim da će kod tebe biti malo gubitaka.Slike konjića i mage su baš krasne!
Kuća bez cvijeća i dlaka nije dom!
Na vrh
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18305
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Prosinac 2009 u 22:27
Prekrasne životinjice, ali pazi se kad si im bliže. Ako ih se naljuti ili osjete provokaciju mogu katapultirati čovjeka.
Nadam se da ti ovaj led neće naškoditi biljčicama, bila bi velika štetaCry. Ja sam svoje sukulente, hebicu i kaktuse unijela u kuću. U hodnik jedva mogu ući, cvjet na cvjetu. MM je već poludio, ali ipak je pažljiv zna da ću mu nategnuti vratLOL
Na vrh
Anaida View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 22 Travanj 2007
Lokacija: Hr
Status: Offline
Bodovi: 7297
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Anaida Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Prosinac 2009 u 07:10
Moram se vratiti prvo do predivnih Božićnih kaktusa, a onda malo zastajem u snježnoj bjelini tvog vrta, žudim za domaćim, neprskanim grejpom, mandarinama i limunom...I najtoplije te pozdravljam!
"Više nego iz tvojih usana neka govori ljubav iz nježnosti tvojih ruku, iz srdačnosti tvojega smiješka i iz pažnje tvojega srca."
P.Bosmans
Na vrh
baka View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 14 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 14388
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje baka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Prosinac 2009 u 07:34
Kako su lijepi!Big%20smile
Na vrh
OTOK View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Kreator Cvijet.info enciklopedije

Pridružen: 26 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 13777
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje OTOK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Prosinac 2009 u 10:49
Onaj tko zazvoni na moja vrata, pomislio bi da je u mom domu sve spremno za blagdane





ali nije, kasnim

Ipak, barem nešto prigodno je tu


pšenicu sam sijala i na Sv.Barbaru i na Sv.Luciju, obje će za Božić biti OK







Božićne zvijezde mi se nikad ne održe duže vremena, pa sam ove godine kupila ove tri male, male



tu je i nova božikovina, iako imam u vrtu od ranije veliki grm




Kupila sam malo posađeno stabalce



zapravo neznam koja je to vrsta



Visoko je oko metra i usko, napokon neće biti premještanja namještaja po kući da bi se smjestilo božićno drvce, a i nadam se da će se održati.

Istina, još ne znam kako ću na tako malo drvce ukrasiti, ali do badnjaka ću valjda smisliti
Na vrh
Lantana View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Listopad 2008
Lokacija: Bol
Status: Offline
Bodovi: 6857
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lantana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Prosinac 2009 u 11:08
Ja sam već na vratima oduševljena, od čega je napravljen, pšenica je super, a božikovina, zvijezde i bor super. Imaš pravo, malo je lijepo Clap
život je more
Na vrh
kontesaa View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Listopad 2007
Lokacija: Zagorje
Status: Offline
Bodovi: 6195
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kontesaa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Prosinac 2009 u 12:00
vjenčić na vratima mi se baš sviđa, ali kada sam otvorila stranicu i vidim konjeka i magu, pomislila sam da ti je cvijeće dosadilo pa si nabavila nove ljubimce LOLThumbs%20Up
Čuda se događaju samo onima koji u njih vjeruju :)

Zagorski bregi
Na vrh
Nana View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 19 Rujan 2008
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 332
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Nana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Prosinac 2009 u 13:34

Ispričavam se, jedna sam od onih koje šutke zaviruju u tuđe vrtove. Tvoj uglavnom ne propuštam jer je prekrasan i prebogat cvijećem, bojama, promjenama,  sve usklađeno i ukomponirano sa puno ukusa. Clap Divim ti se jer znam koliko je posla sa biljkama u pitarima, a kako je to na otočkoj klimi mogu samo pretpostaviti, jer ja moje u zg ljeti i dva puta dnevno zalijevam.

Pa evo zašto sam sad  "natjerana" progovoriti. Mislim da je tvoj borić prinova ustvari Picea conica - jedna vrsta smreke. Raste sporije i u razmjerima crnogorica smatra se patuljastom vrstom. Preslatka je kad počne tjerati mlade grančice. Prvo se pojave sitne kuglice, koje se otvaraju u svijetlo zelene čuperke i prekrasan su kontrast na tamnoj podlozi starih grančica. Stabalca budu ovako uska kad se kupe, jer ih stisnu u transportu. S vremenom se grane malo rašire. Imala sam ju par godina i uvijek bi mi preživjela torturu prazničnog seljakanja iz zime u toplu sobu i natrag (naravno, postepeno). A onda sam je lani "udesila" presađivanjem na opću žalost i kupila novu za Božić. Ove godine sam odlučila ostaviti je da uživa pod snježnom kapom, ali eto, kapa se otopila. Kitila sam je mašnicama od prozračne srebrne trake širine 2 cm i malim staklenim privjescima koji su vjerojatno ostaci sa nekog starinskog lustera, te omotala trakom od najsitnijih kuglica. Ne sumnjam, da ćeš ti pronaći nešto ukusno i maštovito.
Ako je tvoje stabalce Picea conica, to je pun pogodak, jer će ti se prekrasno uklopiti u tvoje kamenjare, samo je postepeno privikavaj na vanjske uvjete.

Šteta, da ergela nije iz tvog vrta, jer bi ih češće viđali, volim konje a u magarčiće sam naprosto zaljubljena.

(O)smijeh je najbolji facelifting   
Na vrh
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18305
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Prosinac 2009 u 18:55
Prekrasne biljčicesmilie_ga_041.gif
Na vrh
ivna View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 24 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 2773
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ivna Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Prosinac 2009 u 22:31
Dobro ti je rekla nana,imaš conicu.Moja je stara oko tri godine i otprilike je kao tvoja.Najljepša je u proljeće kad počinje ponovno rasti,iglice su joj mekane i izgledaju kao paučina...
Na vrh
ivna View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 24 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 2773
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ivna Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Prosinac 2009 u 22:31
A mago je predivannn Smile!
Na vrh
OTOK View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Kreator Cvijet.info enciklopedije

Pridružen: 26 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 13777
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje OTOK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Prosinac 2009 u 08:02
Hvala ti Nana na prepoznavanju mojeg božićnog drvca i tebi Ivna na potvrdi.
Baš mi je lijepa ta picea i nadam se da ću je uspjeti održati.
Na vrh
hoya View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 26 Rujan 2008
Lokacija: rijeka
Status: Offline
Bodovi: 6573
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje hoya Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Prosinac 2009 u 09:41
Aaaa, super. Nekako u trgovinama rukom najradje krenem prema, kako ih ja sve zovem - borićima.  Uvijek mislim da mi ih puno propadne, ali kad se malo okrenem - ima ih!
Sada su mi super za kićenje - na svakom kantunu.
Na vrh
niho View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 08 Siječanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 9297
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje niho Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Prosinac 2009 u 11:10
Prekrasno otok --smile64
** Svaki miris novog cvijeta uljepša mi dan.**
Na vrh
Flavia View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 15 Veljača 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 3344
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Flavia Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Prosinac 2009 u 11:17
Otok, vjenčić na vratima je fenomenalan! A borić san snova! Zvijezde isto baš krasne ovako u više boja.  Super si ti to skemijala! Jedva čekam da vidim okićenu piceu (mislim da su cure tako rekle da se zove) smile120
Na vrh
baka View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 14 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 14388
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje baka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Prosinac 2009 u 13:58
Otok, sve Božićno ti je prekrasno. Od vjenčića do bora koji  je ...(misliš da sam zapamtila..Wink).
A božićne zvijezde su me u ovakvoj kombinaciji oduševile!Clap
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 117118119120121 374>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,438 sekundi.