Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Trajnice
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Koraljna zvončika - Heuchera
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Koraljna zvončika - Heuchera

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 1011121314 30>
Korisnik
Poruka
Perla View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar
DONATOR

Pridružen: 22 Siječanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 1296
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Perla Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Studeni 2009 u 23:18
Kaže Katy: ''...a ja se bogec bogečki ljetos hvalim sa svojom jednom jedinom vrstom, joj sad me sram....'' 

Nema te čega biti sram! Ti svoju heucheru jako voliš i kao što sam ti napisala, u svom vrtu imaš desetak slikica te svoje krasne biljčice. Sad znaš gdje su joj sestriceWink!

Treća fotkica: rascvjetane heuchere je prekrasna. Bila sam gotovo sigurna da ćeš upravo nju pokazati. Stvarno pokazuje svu ljepotu mini zvončića od kojih je satkana lelujava čipka heucherina cvata.
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
kat.rea View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Studeni 2008
Status: Offline
Bodovi: 5433
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kat.rea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Studeni 2009 u 23:54
Joj Perla kako si to lijepo opisala.... lelujava čipka.... ona je meni bila tako lijepa da bih ju svaki dan slikala, ali nisam htjela daviti..... i jako dugo cvijet traje, mislim da je bio nekih mjesec dana.
Na vrh
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18305
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Studeni 2009 u 23:58
Katica hvala ti na zvončikiHug
Na vrh
gioiaa View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 03 Travanj 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 16587
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje gioiaa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Studeni 2009 u 08:30
i ja volim kor.zvoncic,al za sad imam samo jednu ,al nabavicu
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Studeni 2009 u 09:14
Gio i ja sam počela s dvije, pa sam se navukla na još neke, pa su mi sve lijepe, pa sad bi ih imala više, dobro došla u društvo ljubitelja ove prekrasne biljčice, želim ti aleju dugačku, dugačku i raznoliku.
 
Kat.rea. ja nisam imala sreću da još vidim cvjet od svojih, dobro malo sam ih zanemarila misleći da će mi uspjevati u kući, ali ubrzo shvatila da to nije moguće.
 
Baka bea, dolazim s kamionom i prikolicom - čuvaj bebe, a jednu veliku hoću can-can - plesati ću i taj ludi ples ako treba.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Studeni 2009 u 09:17
Moram još dodati da u našoj temi "tranice" heucera zauzima drugo mjesto, odmah iza brugmansije, a za nekoliko stranica pretekla je i hostu i tritomu.
Malo statistike ne škodi nadam se.smile57
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
Baka Bea View Drop Down
Trajnica
Trajnica


Pridružen: 19 Ožujak 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2451
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Baka Bea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Studeni 2009 u 10:41
Kat-rea, konačno vidimo i cvjetiće, a da su prekrasni tako prozračni i nježni na visokim stapkama iznad crvenih listova, tvoja slika to zorno pokazuje.

Triša heuhere su ljepše kad su vani, mogu biti i u vazi, cvjetnom sandučiću i sl... ali ljepše su s vanjske strane prozora. One tvoje cvjetne kombinacije su divne, volim kontraste. Biljke tamnog lišća su hit. Američki autor Ken Druse je napisao: 'Ako je (biljka) rijetka, tražimo je. Ako je sitna i nemoguće raste, moramo je imati. Ako je smeđe i izgleda mrtvo i ima crne listove 'ubili' bi za nju'.
Čekam te s prikolicom ili Kiom, svejedno, ne u 'šopingiranje' nego determiniranje. Toliko ih printaš da vjerujem nema boljeg stručnjaka, neka se druge curke ne uvrijede, sve su popravile statistiku i količinu znanja.
Na vrh
kontesaa View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Listopad 2007
Lokacija: Zagorje
Status: Offline
Bodovi: 6195
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kontesaa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Studeni 2009 u 11:21
ajme smile42 kakvih sve prekrasnih primjeraka ima u BB aleji...to ja moram vidjeti...to kad će Sara ići po još 12 komada Wink
samo ja taj  posjet nekako odgađam jer me sve nekako strah LOL
Čuda se događaju samo onima koji u njih vjeruju :)

Zagorski bregi
Na vrh
Baka Bea View Drop Down
Trajnica
Trajnica


Pridružen: 19 Ožujak 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2451
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Baka Bea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Studeni 2009 u 13:44
Kontesa, sunce micika, pa kaj tak strašno izgledam, čega te strah. Ne moraš nikoga čekati. Biljčice su dobile malo pažnje, pa to vraćaju, svakim danom su sve ljepše i veće, stvarno ne znam koliko ih ima, nekima znam imena, ali većini novijih ne. A ako je loše vrijeme imamo literature i slika, a vidiš da ima kandidata za školicu, pridruži se. A ovak bum ja dobila po glavi ak bum dalje pričala. Pa brže o heuherama;
Jeste li znale da se bojama i oblicima lišća, bojom cvjetova, razlikuju i po visini i staništu. Posebno malene pogodne za kamenjar dobile su naziv 'Petite': 'Petite Pearl Fairy' i 'Petite Marbled Burgundy'.
Na vrh
Retriver Sara View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Lipanj 2009
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 8979
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Retriver Sara Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Studeni 2009 u 15:53
Moje jedine za sada preživjele heuhere, u senjskom vrtu.
 
Aleja heuhera bake Sare,














 
Na vrh
kat.rea View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Studeni 2008
Status: Offline
Bodovi: 5433
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kat.rea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Studeni 2009 u 19:21
Baka Bea, ja sam bila tako sretna kada je moja procvla, jer nisam baš puno znala o H. ali koliko sam pročitala pisalo je da im je "cvijet neugledan", a on je sve samo ne neugledan, zar ne....
Usput nakon dva dana googlanja, ja pojma nemam koja je moja ( jer smo ja i engleski dva različita pojma), a po slici mi je najsličnija Heucherelli  Burnished Bronze.....
Na vrh
nata07 View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 07 Svibanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 904
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje nata07 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Studeni 2009 u 07:20
ej Sara jesu to sve iste,  jel bude bilo toga za udomljavanje?? Tongue Tongue
ako vas nitko ne voli, cvijeće će vam sigurno uzvratiti
Na vrh
Retriver Sara View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Lipanj 2009
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 8979
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Retriver Sara Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Studeni 2009 u 15:35
 
 
Na vrh
Retriver Sara View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Lipanj 2009
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 8979
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Retriver Sara Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Studeni 2009 u 15:42
Na prvoj slici su dvije jedine heuhere koje su mi preživjele/ druge je počupao MM misleći da je korov!/.
To su one starinske, zelenolisne s prekrasnim koraljno crvenim cvjetovima.
posađene su u mojem senjskom vrtu.
Na druge dvije fotke su moje nove heuhere, za sada sam ih smjestila na balkon, a na proljeće će u Senj.
 
Triša, među njima je i "kan-kan" .
 
Fotke nisu naročite . S obzirom na veličinu balkona to je bila jedina pozicija iz koje sam ih mogla fotkati.
 
Na vrh
Cimicifuga View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši vrt 2017

Pridružen: 11 Studeni 2009
Lokacija: Velika Gorica
Status: Offline
Bodovi: 5167
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Cimicifuga Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Studeni 2009 u 15:52

Znate što! Ja sam svoju prvu fotku upravo stavila na forum i nadam se da neće ispasti nešto što će me obrukati. Nemojte me pitati kako sam stavila jer to neznam, nije mi doma bilo ni muža, ni sina da mi pomognu pa sam se jadna sama mučila. Nadam se da je uspjelo, i da ću zapamtiti za slijedeći put. E, to je o mojoj muci sa tehnikom, a glavno je ostalo u drugom planu: HEUCHERA! Zaista lijepa biljka, imam još dvije vrste koje ću ako bog da smile211i vama pokazati. Pozdrav.
Na vrh
Cimicifuga View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši vrt 2017

Pridružen: 11 Studeni 2009
Lokacija: Velika Gorica
Status: Offline
Bodovi: 5167
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Cimicifuga Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Studeni 2009 u 15:54
Negdje je ipak "ispalo" ime ove heuchere: Can Can, a ja sam ju ovo proljeće posadila.
Na vrh
Retriver Sara View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Lipanj 2009
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 8979
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Retriver Sara Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Studeni 2009 u 15:56
Cimi, prekrasna je. Kaj ju imaš na balkonu ili na gruntu?Smile
 
Obavezno poslikaj druge.
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Studeni 2009 u 18:01
Shasha, prekrasne su, baš su se udomaćila, kako dobro izgledaju iznad ovog malča - ma bravo za tebe i tvoje ljubimice.
 
Sara baš si me razveselila sličicama, neka se one samo udomaće, u proljeće će tek biti u svečanom ruhu.
 
Can-can će definitivno plesati i u mom dvorištu.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
Tija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru


Pridružen: 04 Prosinac 2008
Lokacija: nooooo
Status: Offline
Bodovi: 6510
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Tija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Studeni 2009 u 18:04
Retriver-S, upravo si mi dala ideju što da umjesto pelargonija posadim na prozore iduću godinu, staviti ću Heuchere, ovak na tvom balkonu izgledaju fenomenalno, ostavi si nešt i doma nemoj sve u Senj.Wink
 
Cimicifuga, Heucherica je predivna ovako roskasta. I čestitke na uspjehu stavljanja slikica.
Na vrh
Perla View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar
DONATOR

Pridružen: 22 Siječanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 1296
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Perla Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Studeni 2009 u 18:09
Katy, draga, prema fotkama tvoje heuchere, meni se čini da ti imaš Heucheru micrantha ''Purple Palace''. No, ja stvarno nisam neki znalac, pa bolje sačekajmo komentar Bake Bee.

Cimi, tvoja Heuchera stvarno pleše! Koliko dugo imaš can-can ljepoticu i da li svake godine ima ovakvo krasno lišće?
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 1011121314 30>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,250 sekundi.