Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Lukovice i gomolji
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Jesenske lukovice
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Jesenske lukovice

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 1011121314 22>
Korisnik
Poruka
trantinchica View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 27 Veljača 2008
Status: Offline
Bodovi: 100
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje trantinchica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Veljača 2009 u 22:58
kupila sam lukovice gladiole,anemone,dalije,ljiljana i irisa i zanima me kad da ih sadim?da li mogu vec sad?htjela bih ih staviti u teglice na balkon..
imam i biljcice jaglaca i lukovice safrana,narcisa i zumbula koje su skoro procvijetale,pa me zanima da li ih smijem ostaviti na balkonu?
puno hvala
bitno je ocima nevidljivo,samo se srcem dobro vidi..
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Veljača 2009 u 09:28
Ja sam vecinu lukovica posadila u jesen, ali mozes i sada, ovisi gdje si, ali ako su ti vek skoro u cvatu neke biljkice, posadi ih odmah. Ja ih doduse imam vecinom u vrtu, ali ima nesto i u teglicama. Ne znam u kojem si kraju, jer ja sam u Rijeci, pa racunam da vise nece biti neke zime.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
hoya View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 26 Rujan 2008
Lokacija: rijeka
Status: Offline
Bodovi: 6573
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje hoya Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Veljača 2009 u 09:36
Meni su sve lukovice u zemlji cijelu zimu. Čak sam i gladiole ove godine ostavila pa se bojim što će biti.
Jedino njih vadim jer sam jedne godine ostala bez ijedne - smrzle.
Ove godine odlučim ostaviti i vjerovatno ću opet iz početka kupovati.
Prijateljstvo nije velika stvar,nego milion malih stvari. E. HABERT
Na vrh
trantinchica View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 27 Veljača 2008
Status: Offline
Bodovi: 100
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje trantinchica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Veljača 2009 u 23:10
iz zagreba sam..
pa vidjela sam da su negdje iz zemlje vec pocele nicati visibabe pa sam mislila,dakle sad je njihovo vrijeme,zasto ih ne bi stavila van..hm?sto mislite?
bitno je ocima nevidljivo,samo se srcem dobro vidi..
Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Veljača 2009 u 23:59
Razlika između"jesenskih" i "proljetnih"lukovica je vrijeme sadnje,između ostalog.Jesenske su one koje se sade u jesen (koja mudrostLOL)Ok,mislila sam reći kako najjednostavnije znaš koja je jesenska koja proljetna.Jesenske lukovice cvatu u proljeće(tulipani,narcise,šafrani...)a proljetne cvatu tijekom ljeta.To su ove tvoje,Tratinčice.Razlika je i u prezimljavanju.Tulipani recimo mogu prezimiti vani dok bi se gomolj dalije najvjerojatnije smrznuo,pogotovo kad nije u vrtu nego u tegli posađen.
Šafrane,narcise i zumbule,iako su u tegli mislim da se nebudu smrznuli, možeš staviti na balkon no ja ti nebi preporučila sadnju dalija,gladiola i sl.Osim što je velika vjerojatnost da će još smrzavanja biti,te se lukovice ni ne sade tako rano.Sade se 4(ako nema više mrazeva),5 i 6mjWink
Na vrh
trantinchica View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 27 Veljača 2008
Status: Offline
Bodovi: 100
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje trantinchica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Veljača 2009 u 21:51
pocele su mi cvasti narcise..ne mogu vjerovati kako brzo,a uopce nisam grijala sobu u kojoj jesu..moram ih presaditi sutra obavezno i staviti van..ili?
a irisi,pa i gladiole malo, sto su mi bili jos u vrecici isto poceli klijati..sad sam ih stavila na tamno i hladno..jesam li dobro ucinila?
bitno je ocima nevidljivo,samo se srcem dobro vidi..
Na vrh
trantinchica View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 27 Veljača 2008
Status: Offline
Bodovi: 100
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje trantinchica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Veljača 2009 u 23:55
i gdje da nabavim visibabe?
bitno je ocima nevidljivo,samo se srcem dobro vidi..
Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Veljača 2009 u 11:07
Gladiole i irise svakako ostavi na tamnom i hladnom.Klijaju jer su vjerojatno na toplome.
Gdje da visibabe nabaviš???U prirodi su zaštičene pa nije poželjno da ih od tamo uzimaš.Neki dan sam gledala lukovice i gomolje u Baumaxu i iako nisam vidjela visibabe,moguće je da ih imaju.Cijena bi te mogla šokirati(durđice su 50kn)no ima ih i po privatnim vrtovima.Te se smiju iskopati(ako te nitko ne ulovismile156)A možeš i meni adresu ostaviti na PP pa ću ti poslati
Na vrh
skitnica View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 13 Travanj 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1556
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje skitnica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Veljača 2009 u 18:37
samo što je baumax vjerojatno najskupli barem u zg kad su u pitanju lukovice.
mi smo djeca cvijeća
Na vrh
trantinchica View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 27 Veljača 2008
Status: Offline
Bodovi: 100
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje trantinchica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Veljača 2009 u 21:47
ma da..vidjela sam te durdice..i meni su bile preskupe Unhappy
mislim da sam ih prosle godine nasla u konzumu (visibabe) i dobro su uspjele..ali sad sam u drugom mjestu pa ih nemam..
a gdje je onda jeftinije za kupovati ako je u baumaxu najskuplje?
bitno je ocima nevidljivo,samo se srcem dobro vidi..
Na vrh
trantinchica View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 27 Veljača 2008
Status: Offline
Bodovi: 100
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje trantinchica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Veljača 2009 u 22:36
evo da vam pokazem sto sam danas uredila na balkonu..posadila sam narcise i jaglace i safrane i zumbule..jeftino sam kupila teglice u ofertisimi,a bas su mi slatke..od siblja..









i stavila sam jednu ruzicu..onu malu,ali nikako da mi uspije..vec mi dvaput uvenula..ova je treca i cini se da je nekako slabasna



bitno je ocima nevidljivo,samo se srcem dobro vidi..
Na vrh
Lilly View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 09 Veljača 2009
Status: Offline
Bodovi: 1503
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lilly Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Veljača 2009 u 12:21

Ja sam svoje jaglace stavila van,jer sam mislila da im je prevruče u kući ali mi se čudno drže,možda prenagla promjena temperature.

A košarice su baš slatke!!!!

Na vrh
rose View Drop Down
*Moderator Foruma
*Moderator Foruma
Avatar
Moderatorica

Pridružen: 16 Listopad 2008
Status: Offline
Bodovi: 5598
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje rose Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Veljača 2009 u 12:23
predivnoooo smile92
Na vrh
alisa View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 07 Prosinac 2007
Lokacija: Sarajevo
Status: Offline
Bodovi: 2545
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje alisa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Veljača 2009 u 13:52
Predivnoo,i cvijeće i košarice..
Lily ne brini za jaglace,oni su sda šokirani temperaturnim razlikama,ali oporavit ce se oni,i bit ce još ljepši....
Na vrh
Lilly View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 09 Veljača 2009
Status: Offline
Bodovi: 1503
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lilly Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Veljača 2009 u 16:17
Nadala sam se da će to netko reći. Kupila bi ja nove ali bi mi bilo žao da propadnu sad.
Na vrh
alisa View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 07 Prosinac 2007
Lokacija: Sarajevo
Status: Offline
Bodovi: 2545
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje alisa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Veljača 2009 u 16:55
Originalno poslano od člana Lilly Lilly napisao:

Nadala sam se da će to netko reći. Kupila bi ja nove ali bi mi bilo žao da propadnu sad.



Ma bolje im je napolju nego u kuci,ipak su oni bastenska biljka...Ja imam ljubicaste napolju,vec druga godina,i super su..Jedan sam dobila od Jasminee,prije neki dan,i uzasno loše se ponašao u kuci.Premjestla sam ga u stubište gdje je hladnije,pa ču ovih dana da ga posadim napolje....Smile
Na vrh
Lilly View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 09 Veljača 2009
Status: Offline
Bodovi: 1503
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lilly Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Veljača 2009 u 17:05
Ja sam ih prošle godine posadila vani valjda 10 vrsta,sad čekam da vidim dal će izaći. Pa ću i ove nove ubaciti kod njih.
Na vrh
Brbe View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 05 Lipanj 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 874
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Brbe Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Veljača 2009 u 17:14
Lilly nemogu reć sa 100%-tnom sigurnošću ali mislim da je MBM najjeftiniji što se cvijeća tiće....
no trebalo bi usporedit sa žitnjakom jer su tu negdje....
baumax je definitivno najskuplji jer on preprodaje tuđe cvijeće pa nabije maržu.... ali zato uvijek imaju dosta toga u ponudi... valjda zato jer se kod njih kupi kada se stvarno nigdje više ne nađe....
teglice od šiblja iz offertisime su stvarno mrak!
A šta se tiče mini ružica... hmmm ima se tu što šta toga reć....
ako su tek kupljene ovo im je definitivno pre velika vaza , moje koje sam kupio prošle godine stoje još u vazi fi 16, pazit sa zaljevanjem, držat ih na suncu, redovito prihranjivati sa gnjojivom za cvijetnice i gnjojivom za zeleno bilje, zimu moraju prezimiti vani... svoje sam ostavio cijelu zimu vani i preživjele su... jedino ako je jaka zima zaštititi vazu da se ne srzne korijen... i mini ruže vole da se ih gleda, pipka i čeprka... dovoljno da se naseli jedan nametnk a da ga ne primjetiš i odu stvarno jako brzo....
Na vrh
Lilly View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 09 Veljača 2009
Status: Offline
Bodovi: 1503
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lilly Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Veljača 2009 u 17:32
Najviše volim otići u MBM jer stvarno ima svega. A od svega cvijeća najviše obožavam kaktuse,al to nije tema za ovdje.
Na vrh
trantinchica View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 27 Veljača 2008
Status: Offline
Bodovi: 100
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje trantinchica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Veljača 2009 u 19:16
ruzica je zapravo u teglici koja nije toliko velika kao ova od siblja u kojoj je..plica je..

zanima me da li sam dobro posadila lukovice..neke su mi iznad zemlje a neke u zemlji..kako sam ih ja kupila bile su iznad zemlje,samo je korijen bio u zemlji..
bitno je ocima nevidljivo,samo se srcem dobro vidi..
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 1011121314 22>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,266 sekundi.