Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Sukulenti i kaktusi
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Echeveria
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Echeveria

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 1011121314 52>
Korisnik
Poruka
 Ocjena: Ocjena teme: 1 Glasova, Približno 5,00  Tema Pretraga Tema Pretraga  Opcije teme Opcije teme
mali kaktus View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
DONATOR

Pridružen: 10 Ožujak 2010
Lokacija: Međimurje
Status: Offline
Bodovi: 9133
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mali kaktus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Lipanj 2011 u 22:15
Kamenjar,lijepo si se ponovila danas.Tongue
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
kamenjar View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 10 Svibanj 2011
Lokacija: Vir
Status: Offline
Bodovi: 3340
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kamenjar Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Lipanj 2011 u 22:44
jesam mali kaktus,kupila sam alou,echeveriu i calatheu..smile99
Na vrh
kikach View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 19 Lipanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 497
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kikach Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Lipanj 2011 u 18:45
[QUOTE=Pinus]

Echeveria Perle von Nürnberg. Kod mene je treću godinu. To je hibrid (križanac) između Echeverie metallica i Echeverie potosina.
Ako želite zadržati njezinu ružičasto plavkastu boju neophodan je sunčani položaj tokom cijele godine. Preko zime ju držim u tegli a u kasno proljeće presadim u vrt. Echeveria je sukulent koji podjednako dobro uspijeva u tegli i u vrtu. To je relativno velika biljka promjera preko 20 cm. Razmnožava se vegetativno listom ili mladim rozetama koje tjera oko matične biljke.
 
Pozdrav svima! Mislim da sam danas kupila ovakvu ljepoticu, kako da ju zalijevam u ljetnim a kako u zimskim mjesecima?
Na vrh
kikach View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 19 Lipanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 497
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kikach Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Lipanj 2011 u 18:50
[QUOTE=kamenjar]jesam mali kaktus,kupila sam alou,echeveriu i calatheu..smile99
 
prekrasno, jedva čekam vidjet u zivo:) čim se razraste molim te bebicu.
Na vrh
kamenjar View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 10 Svibanj 2011
Lokacija: Vir
Status: Offline
Bodovi: 3340
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kamenjar Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Lipanj 2011 u 22:15
kikach dobro nam došla smile78bebica već ima samo ti meni požuri doći
super si  echeveriu kupila
Na vrh
kamenjar View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 10 Svibanj 2011
Lokacija: Vir
Status: Offline
Bodovi: 3340
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kamenjar Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Lipanj 2011 u 22:27
povećava se moja kolekcija echeveria
Na vrh
hanaK View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 17 Travanj 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 216
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje hanaK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Lipanj 2011 u 12:46
kamenjar, super echeveriaThumbs%20Up
Na vrh
kikach View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 19 Lipanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 497
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kikach Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Lipanj 2011 u 19:56
kupila sam echeveriu (izgleda mi kao pinusova rozo plava par postova iznad) prije tjedan dana, presadila sam ju u vecu teglu i stavila na sunce. Počela mi se kao smežuravati i donji listovi su poceli mijenjati boju. Ne znam kako sam uspjela u tjedan dana nesto krivo napraviti. POMAGAJTE molim vas!!
Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Lipanj 2011 u 20:31
Postepeno sa njom na sunce. U trgovini je bila u hladu. Prva dva tri tjedna sa njom u svijetlu sijenu. UV indeks je sada najveći. I eševeriu moraš po malo naviknuti na sunce.
Na vrh
kikach View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 19 Lipanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 497
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kikach Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Lipanj 2011 u 20:59
aaaha, ajme hvala ti puno pinus, od sutra je na drugom mjestu. Nadam se da ce bit sve ok s njom:)
Na vrh
born2bewild View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 16 Rujan 2010
Status: Offline
Bodovi: 10
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje born2bewild Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Lipanj 2011 u 22:04

kamenjar, boja je fantastična!

Na vrh
kikach View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 19 Lipanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 497
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kikach Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Lipanj 2011 u 00:54
evo moje ljepotice! Tongue
oporavlja se polako..
 

Na vrh
kikach View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 19 Lipanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 497
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kikach Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Lipanj 2011 u 15:31
evo veće slike:)
 
Na vrh
kamenjar View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 10 Svibanj 2011
Lokacija: Vir
Status: Offline
Bodovi: 3340
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kamenjar Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Lipanj 2011 u 22:26
baš je prava ljepotica
Na vrh
kikach View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 19 Lipanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 497
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kikach Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Srpanj 2011 u 17:30
hvala kamenjar evo imam i tri prinove. Prve dvije sam kupila u dosta jadnom stanju, nadam se da ce se skroz oporaviti.
 
 
 
Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Srpanj 2011 u 19:21
1. Echeveria Perle von Nürnberg
2. Echeveria shaviana (kovrčava)
3. Echeveria harmsii ( baršunasta)
4. Echeveria elegans

Ovo su imena tvojih Echeveria upravo onako kako si ih postavila na forum. Slučajno imam sve četiri u kolekciji.   Prve dvije Perle von Nürnberg i shaviana (kovrčava) su dosta osjetljive na pomanjkanje svijetla u zimskom periodu.
Na vrh
hanaK View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 17 Travanj 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 216
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje hanaK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Srpanj 2011 u 19:29
super su ti echeverie, posebno ova kovrčava, ovu drugu imam i ja zahvaljujući Joope.
a koji ti je ovo cvijet iza kovrčave echeverie desno?
Na vrh
kamenjar View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 10 Svibanj 2011
Lokacija: Vir
Status: Offline
Bodovi: 3340
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kamenjar Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Srpanj 2011 u 19:55
kikach ponovila si se, super...jesil meni šta kupila,ja se radujem onoj crassuli Tongueova druga je stvarno u jadnom stanju al valjda se oporavi,a treća je super ,jer ima bebice hehheeh ...i da,što je ono na prvoj sliki iza echeverie
Na vrh
kikach View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 19 Lipanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 497
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kikach Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Srpanj 2011 u 20:02
hvala ti pinus, sada moje ljepotice imaju ime i prezime:) i hvala na savjetu, novija sam sa sukulentima pa sve dobro dođeSmile
 
hvala hanak, elegans ima rozeticu za otkinuti i poslati pa ako zelis, adresa u inboxSmile ono iza su crassule, ovata, ovata koja je pocrvenila na suncu(bar mislim) i perforata. Ak sam u krivu nek me znalci ispraveTongue (ako slucajno mislis na ono visece skroooz iza to je od susjede)
Na vrh
kikach View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 19 Lipanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 497
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kikach Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Srpanj 2011 u 20:05
kamenjar čeka te jedna baršunasta echeveria:) isto nije potpuno zdrava, al zato smo tu da im pomognemoSmile 
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 1011121314 52>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,203 sekundi.