Početna stranica Početna stranica > Vrt - Forum o vrtovima > Moj vrt u slikama
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Vrtak podno Sljemena
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Vrtak podno Sljemena

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 1011121314 31>
Korisnik
Poruka
gioiaa View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 03 Travanj 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 16587
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje gioiaa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Lipanj 2010 u 20:24
i ja se vec trzam cim zacujem da puse,i zato te razumem
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
rain View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 09 Prosinac 2008
Status: Offline
Bodovi: 953
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje rain Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Lipanj 2010 u 21:35
Ja sam sad došla iz grada,puše ko blesavo,al čini mi se da malo jenjava.Kod mene nema vjetra,al kiša i dalje pada.Malaluna,kad se malo osuši lišće,pošpricaj sa lisnim gnojivom,Folifertilom npr,brže se i lakše oporave biljke.Držim fige da šteta nije velika!
Kuća bez cvijeća i dlaka nije dom!
Na vrh
Anastazija_ View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
1. Najljepši vrt - Proljeće 2014

Pridružen: 09 Lipanj 2010
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 6004
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Anastazija_ Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Lipanj 2010 u 22:06
Stvarno je grozno,svaki put kad pogledam na vrt vidim sve više cvjetova mojih crvenih pelargonija po travi (a sadim samo stojeće jer mi je viseće previše uništavao vjetar). Za dobro jutro me dočekao MM da mi veli da je vjetar srušio veliki suncobran ravno u solanum koji sam jučer gledala kako se lijepo raširio,sama sam ga zapelcala pred nekih dvije godine. Sad imam opet grančice u vodi! Ovom groznom vremenu izgleda nema kraja! Nadam se da ti neće napraviti previše štete u tvom krasnom vrtu,ja u svoj danas nisam htjela niti izlaziti! Kako vjetar i dalje puše jednakom snagom mislim da će mi sutra trebati tableta za smirenje prije izlaska!
Na vrh
lucy View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 02 Svibanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 2541
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lucy Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Lipanj 2010 u 23:49
Držim palčeve da nevrijeme učini što manje štete svima. 
Na vrh
malaluna View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 18 Svibanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 266
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje malaluna Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Lipanj 2010 u 01:34
Originalno poslano od člana Anastazija_ Anastazija_ napisao:

Stvarno je grozno,svaki put kad pogledam na vrt vidim sve više cvjetova mojih crvenih pelargonija po travi (a sadim samo stojeće jer mi je viseće previše uništavao vjetar). Za dobro jutro me dočekao MM da mi veli da je vjetar srušio veliki suncobran ravno u solanum koji sam jučer gledala kako se lijepo raširio,sama sam ga zapelcala pred nekih dvije godine. Sad imam opet grančice u vodi! Ovom groznom vremenu izgleda nema kraja! Nadam se da ti neće napraviti previše štete u tvom krasnom vrtu,ja u svoj danas nisam htjela niti izlaziti! Kako vjetar i dalje puše jednakom snagom mislim da će mi sutra trebati tableta za smirenje prije izlaska!
 
Uh Anastazija, baš mi je žao Cry za solanum! Evo, kod mene još puše i to istim intenzitetom! Danas, dan kada je najduži dan, ovi tamo kod Stonehangea luduju ko ludi, a nas dočekao najhladniji dan (na ovaj dan) od kada postoje mjerenja i ova olujetina koja brije.... Fuuuuuuj!!!!
 
Pridružujem se djevojke držanju figa za sve vrtove koji su u blizini ili ispod ovakvog vremena !!! Ako se udružimo možda i prestane ... uf.
 
edit: još je neki hororac na telki... pa umrijet ću od straha uz sve ovo škripanje smile203
Na vrh
Medvjed34 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 13 Travanj 2010
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1640
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Medvjed34 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Lipanj 2010 u 07:18
Malaluna divno ti je cvijeće. moja Tradescantia je malo više na suncu, možda je zato tak slaba. mislim da ću je danas premjestit u hladovinu u nadi da će se brzo oporavit...
Živi svaki dan kao da ti je prvi
Na vrh
misty-da View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 02 Ožujak 2010
Status: Offline
Bodovi: 3544
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje misty-da Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Lipanj 2010 u 09:24
Draga malalunice, šteta ima na sve strane, ali ja vjerujem iskusnijima ovdje da se biljčice brzo oporavljaju. Ona strašna krupa i pijavica mimoišle su moj vrt, ali jutros je vjetar (možda baš taj iz tvog vrta?) dolutao ovdje Unhappy
Za sada možemo zbilja samo držati fige za sve vrtove Confused
Time is something you can never get back..
Na vrh
Cimicifuga View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši vrt 2017

Pridružen: 11 Studeni 2009
Lokacija: Velika Gorica
Status: Offline
Bodovi: 5167
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Cimicifuga Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Lipanj 2010 u 09:25
Clap  Clap  Clap  Izvanredno!

Mladost, entuzijazam i ljubav prema biljkama i životinjama oduševljava, a rezultati toga su itekako vidljivi. Zaista si u jako kratkom vremenu uspjela napraviti respektabilan vrtek.
Dodatna zanimljivost su tvoje životinjice koje sigurno uživaju - one imaju svoj raj u tvome vrtu.


Na vrh
malaluna View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 18 Svibanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 266
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje malaluna Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Lipanj 2010 u 19:59

@Medvjed 34= Pokušaj Medo! Kažem, moja je na suncu jedva 1-2 sata dnevno i super joj je. Inače, jučer ju je polomio vjetar i samo sam je zavezala! Pozdrav veliki Tongue

@misty-da= joj misty, nadam se da nije od mene jer bi ti donio grane voćaka, otpale cvjetove ruža, tacomu nekoliko grana, lišće! No sve u svemu nije tak ni loše Cry
 
@Cimicifuga= Hvala ti Cimi smile78trudim se!!!
 
 
 
Eto, konačna obavijest jest: ima dosta toga (bilo je) polomljenog, oko kuće i u vrtu! Nije smak svijeta, ali morala sam porezati baš neke lijepe grane tacome u cvatu, grane ruža, itd. Nešto što nije trebalo ali eto: priroda ne čini iznimke... nisam je ja dovela u stanje u kojem je no nju to nije briga! Mislim da joj je pun kufer našeg tretmana i evo, ovako nam vraća. I ne, ne zamijeram joj uopće ....
 
Kako je kod vas prošlo? Bako?
 
 
Na vrh
malaluna View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 18 Svibanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 266
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje malaluna Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Lipanj 2010 u 20:10
A sada poslije oluje, danas 3 sata sa škarama, metlom, grabljama itd. I dok sam ja čistila vrt, morala sam uslikati ono o čemu sam već pričala... o osobama na javnom putu do moje ograde kojima smetaju lonicera, javor i ja! Zašto? Nikada nismo ustanovili! Prije 2 godine su navukli ogradu i ručnim škarama loniceru izrezali gotovo do korijena!
 
"Pazi snima te NOV@ TV... ", zajedljivo - zločesti komentar njegove žene i široki osmijeh na licu!  Igra počinje, njemu je također zabavno...
Da napomenem, sva lonicera je povučena na moju stranu i ja je gotovo svakodnevno uvlačim prema sebi. Ovako se reže svaka 2 tjedna, namjera je očita...
 
Nakon oluje, čije sam štete sanirala, ove ću morati sutra!
 
Eto... žao mi je što dijelim sa vama ovako nešto ali je ne moguće ignorirati nakon 4 godine!
 
 edit: povukla sam slike.
 
Na vrh
Baka Bea View Drop Down
Trajnica
Trajnica


Pridružen: 19 Ožujak 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2451
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Baka Bea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Lipanj 2010 u 10:13
U nedoumici na koju se baku odnosi pitanje, odgovaram jer pretpostavljam na mene, budući da smo u istom 'loncu' bile. Stvarno je ovo bila oluja godine. I u mom je 'amfiteatru', zaklonjenom i zaštićenom sa tri strane, 'letjelo perje'. Visoke biljke polegle, ali se polagano ispravljaju, pokupila (zasad) 3 kante lješnjaka i otrgnutog lišća, sve u svemu moglo je biti i gore. Dobro je kako je loše izgledalo. Teže se boriti protiv takvih susjeda kakve ti imaš, nego protiv razbješnjele prirode. A da dragoj susjedici zapelcaš koju loniceru, pa pokloniš? Lonicera će izrasti, no boli te nepravda. Pogledaj draga, koliko ima nas koji se veselimo tvom vrtu, svakoj novoj slikici, nadahnuću kako je to lijepo opisala Cimi. Tvoji susjedi su na sreću u manjini, a ima ih, nažalost, svagdje ih ima. To je valjda ona zla strana čovjeka. Dovoljni su ti već i njihovi zajedljivi komentari. Mene više brine gdje je javno mijenje? Zar je ostala većina toliko ravnodušna? Boji se da i njima to ne učine? Ili još gore, šuti i uživa u njihovom maltretiranju? Kad bi javno osudili njihovo ponašanje, možda bi se oni zapitali jeli u redu to što rade. I ne samo kad se radi o biljkama... Borit će se za prava napuštenih životinja. U redu, ali gdje su tvoja ljudska prava?
Na vrh
gioiaa View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 03 Travanj 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 16587
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje gioiaa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Lipanj 2010 u 10:25
sta da kazem?biljke ce se oporaviti,a sto se tice susjeda,svugdje ih ima,a kao sto kaze Baka Bea srecom su u manjini.Da sto prije zasja sunce u tvom vrtu
Na vrh
malaluna View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 18 Svibanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 266
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje malaluna Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Lipanj 2010 u 15:57
Originalno poslano od člana Baka Bea Baka Bea napisao:

U nedoumici na koju se baku odnosi pitanje, odgovaram jer pretpostavljam na mene, budući da smo u istom 'loncu' bile. Stvarno je ovo bila oluja godine. I u mom je 'amfiteatru', zaklonjenom i zaštićenom sa tri strane, 'letjelo perje'. Visoke biljke polegle, ali se polagano ispravljaju, pokupila (zasad) 3 kante lješnjaka i otrgnutog lišća, sve u svemu moglo je biti i gore. Dobro je kako je loše izgledalo. Teže se boriti protiv takvih susjeda kakve ti imaš, nego protiv razbješnjele prirode. A da dragoj susjedici zapelcaš koju loniceru, pa pokloniš? Lonicera će izrasti, no boli te nepravda. Pogledaj draga, koliko ima nas koji se veselimo tvom vrtu, svakoj novoj slikici, nadahnuću kako je to lijepo opisala Cimi. Tvoji susjedi su na sreću u manjini, a ima ih, nažalost, svagdje ih ima. To je valjda ona zla strana čovjeka. Dovoljni su ti već i njihovi zajedljivi komentari. Mene više brine gdje je javno mijenje? Zar je ostala većina toliko ravnodušna? Boji se da i njima to ne učine? Ili još gore, šuti i uživa u njihovom maltretiranju? Kad bi javno osudili njihovo ponašanje, možda bi se oni zapitali jeli u redu to što rade. I ne samo kad se radi o biljkama... Borit će se za prava napuštenih životinja. U redu, ali gdje su tvoja ljudska prava?
 
@Baka Bea= Da, Bako Bea na tebe se odnosilo pitanje. I ja se slažem da je moglo biti gore, mislim na oluju. Drago mi je da se ni tebi nije dogodilo nešto ozbiljnije, kada bolje razmislim nije niti u mom vrtu. Jest da će biti manje cvjetnih grana ali...eto, bitno je da je sve ipak ostalo živo Tongue!
Što se tiče komentara na "susjede", potpuno si u pravu i pitanja koja postavljaš su pitanja koja mene svaka dva tjedna podsjećaju na same sebe! Zašto su kada sam zasadila prvu biljku, zašto su rekli" Posjeći ćemo ti to sve"! Zašto smetaju 3 lonicere koje samo sprečavaju buljenje u moju intimu, moj dnevni boravak gdje želim imati svoj mir? I ne, ne mogu im ništa, osim da sa njima ne razgovaram. Svi drugi susjedi  kada on uzme flaksericu u ruke pobjegnu u kuće," kao" oni ništa nisu vidjeli! Prošle godine kada me sa njom opalio po glavi nitko ništa nije vidio, naravno! Nije problem u lonicerama, problem je u tome da ja ne mogu sama održavati ono što je moje, da mi se na to oduzima pravo, problem je u nepreglednoj zloći i inatu koji me čini frustriranom, dobro si rekla.. nekoj vrsti nepravde. No zanimljivo je primijetiti da kada kupim neko novo bilje, susjedna delegacija uništavača dolazi na svoj balkon, studira, a onda kupuju iste te biljke!!!! Mislim da je problem u tome što sam za njih bila i ostala balavica koja nema pojma o niočemu, koja nije sposobna mjeriti se sa njihovom "veličinom"!
 
@gioiaa= Eto, ja baš imam tu sreća da je jedan manjinski dio naseljen upravo do mene iako ne međim sa njima već sa javnim putem, čiji manji dio, onaj do mene, oni svojataju jer je ispred njihovog dvorišta. Sunašce sija, draga gioiaa ali nekako danas, samo vani. Tako je svaki put kada "oni" uzmu kosilicu u ruke.
 
Idem uslikati neke fotkice da admin ne poludi zbog chatanja, no nadam se da će ipak razumijeti. Trkom po fotkice 2-3.
Tongue
 
 
Na vrh
malaluna View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 18 Svibanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 266
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje malaluna Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Lipanj 2010 u 18:24

Šetala sam i sjalo je Sunce, ipak ... ima nešto istine u onoj "poslije kiše dolazi Sunce!". Danas ću samo nizati bez natpisa i objašnjenja, a patkice su tu da vas sve puuuno pozdrave, a mene nasmiju Tongue !

 
Ipak su malo prevelike, smanjujem....
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Danas sam se malo raspištoljila Tongue
 
Veeeeliki pozdrav svima smile79 
Na vrh
mali kaktus View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
DONATOR

Pridružen: 10 Ožujak 2010
Lokacija: Međimurje
Status: Offline
Bodovi: 9133
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mali kaktus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Lipanj 2010 u 20:31
Kao što si sama rekla,poslije kiše dolazi sunce.Slike su ti prekrasne,vidi se da imaš dar za slikanje.Cvijeće je lijepo sa svim detaljima koje si pokazala,a patkicama sam se nasmijala.
Mislim da je Baka Bea napisala dobar komentar o tvojim susjedima i da tu nemam šta dodati.
Samo ti uživaj u svom vrtu i ne obaziri se na njih.
Na vrh
hamara View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 25 Veljača 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 3204
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje hamara Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Lipanj 2010 u 21:17
baš je lijepo. uživala sam! kod nas nije srećom bilo takvog urnebesa, bio je samo vjetar i kiša, pa moj vrt opet izgleda ko da nitko stoljećima nije u njega zavirio... ali imaš pravo: kako mi prema prirodi, tako i ona prema nama... i ne postajemo ništa pametniji - naprotiv.
Na vrh
rain View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 09 Prosinac 2008
Status: Offline
Bodovi: 953
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje rain Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Lipanj 2010 u 21:27
Srećom,nemam preblizu susjede,pa su mi tvoji problemi nepoznanica,al mi se svejedno diže kosa od ovih tvojih čudnih susjeda.Ma,sve dođe na svoje,kad-tad,vjeruj.
Patkice su me baš oraspoložile i izmamile osmjeh!I monarda ti već cvjeta!Ajde,nabaci osmjeh i digni glavu,sve kaj te ne ubije,ojača te!
Kuća bez cvijeća i dlaka nije dom!
Na vrh
malaluna View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 18 Svibanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 266
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje malaluna Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Lipanj 2010 u 02:01

Eh, da li ste ikada vidjele vanzemaljce? Ja sam mislila da jesam kad ono ispali avioni u daljini hehehehe, možda ih ipak nema :(! Čak sam ukrala dečkov profi fotić što niiiiiikako ne smijem (osim ako vanzemaljac baš stoji pored mene) da dokažem kako ipak nismo sami! Ali... barem sam uslikala najljepše nebo iznad Zagreba (doduše neoštro pošto ne kužim te profi mašine)! Slikica sutra, ako je dobijem :)

U međuvremenu vi ste mi se raspisale što me jaaaako veseli, čak više od vanzemaljaca iznad JarunaWink Tongue

@mali kaktus: Hvala ti kaktusiću Heart! Inače ja sam danas sa njima umirala od smijeha, bili su posebno raspoloženi obojeTongue
 
@hamara: Da hamara, no pitanje je da li uz bilo kakav trud više možemo nešto učiniti?! Nekako se sve svodi na neki mikrokozmos... neki vaš i neki moj... makro nam nestaje pred očimaConfused
 
@rain= Eh, da mi je tebe vidjeti sa kosom kao u punkera Wink  he he!!! No vjerujem da ima stvari koje i tebi dižu kosu na glavi tu i tamo, ak ništa drugo ... krtice?! Što se monarde tiše, da procvala je iako je većinom u hladu ispod voćke. Imala sam i plavu "Blaustrumpf" ali mi se nije primila, ne znam zašto Confused?! A osmijeh.. moja Rain... VI mi ga uvijek izmamite na lice Heart!!!
Veliki, ali jedan vanzemaljsko veliki pozdrav svakoj pojedinačno smile79
Jedan PS. Voki puno, puno ti hvala Tongue!!!!
 
I jedan poklon za sve vas... zimska fotka... Kalif (prijateljev konj ), najljepši od najljepših HeartHeartHeart
 
 
Na vrh
misty-da View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 02 Ožujak 2010
Status: Offline
Bodovi: 3544
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje misty-da Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Lipanj 2010 u 06:20
Vidiš da je puno toga ostalo nedirnuto! A vjetar s tvoje strane "pobrao" je dosta bresaka i krušaka, ali je donio i malo tvog optizma Wink
Što se tih čudaka tiče najbolje ti je slikati redovito sve na ogradi, pa kad nešto podrežu slikaj i to i pokaži im slike s napomenom da će slike idući put u Ministarstvo za zaštitu okoliša. Trebala si pozvati policiju kad te udario floksericom bez obzira što nisi imala svjedoke, ako ništa utjerala bi im strah u kosti! Takvima treba pokazati zube, prije toga neće stati!
Patkice su preslatke, a Kalif je pravi ljepotan! LOL
Time is something you can never get back..
Na vrh
Baka Bea View Drop Down
Trajnica
Trajnica


Pridružen: 19 Ožujak 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2451
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Baka Bea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Lipanj 2010 u 07:30
Možda bi mistyn način borbe protiv ZS bio učinkovitiji nego moje gandijevske metode kojima sam sklona? Ovo što si napisala s fleksericom je prestrašno. I ti ljudi žive u civilizaciji u 21. st. Ma nedaj se malaluna, okreni im leđa, uživaj u vrtu i živinicama, patkice su preslatke. To što kupuju biljke poput tvojih samo dokazuju što je njihov problem. Da i ja ne dobijem    vraćam se cvijeću. Imam istu takvu monardu, ali je stalno napada pepelnica. Tvoja mi djeluje zdravo, špricaš li je s čim?
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 1011121314 31>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,172 sekundi.