Početna stranica Početna stranica > Vrt - Forum o vrtovima > Moj vrt u slikama
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - MIMI 45-moja oaza mira
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


MIMI 45-moja oaza mira

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 1011121314 34>
Korisnik
Poruka
 Ocjena: Ocjena teme: 2 Glasova, Približno 4,00  Tema Pretraga Tema Pretraga  Opcije teme Opcije teme
mali kaktus View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
DONATOR

Pridružen: 10 Ožujak 2010
Lokacija: Međimurje
Status: Offline
Bodovi: 9133
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mali kaktus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Ožujak 2011 u 20:35
I meni se najviše dopao sandučić s maćuhicamaClap
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
gioiaa View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 03 Travanj 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 16587
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje gioiaa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Ožujak 2011 u 20:44
visece macuhice su predivne
Na vrh
mimi46 View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 20 Veljača 2011
Lokacija: moslavina
Status: Offline
Bodovi: 386
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mimi46 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Travanj 2011 u 10:08
nedjeljno jutro...prekrasan početak dana









Na vrh
bergenia View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar
DONATOR

Pridružen: 17 Veljača 2008
Status: Offline
Bodovi: 2776
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bergenia Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Travanj 2011 u 10:12
Ove maćuhice su ti jako lijepe!
I  slažem se prave slikice za dobar početak dana!Wink
Na vrh
mimi46 View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 20 Veljača 2011
Lokacija: moslavina
Status: Offline
Bodovi: 386
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mimi46 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Travanj 2011 u 10:36


...evo me kod moje ljepotice muškog imena(Leonard Messel)...sada su joj tri godine






Na vrh
mimi46 View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 20 Veljača 2011
Lokacija: moslavina
Status: Offline
Bodovi: 386
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mimi46 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Travanj 2011 u 10:54
...i još neke rascvjetale ljepotice






Na vrh
mimi46 View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 20 Veljača 2011
Lokacija: moslavina
Status: Offline
Bodovi: 386
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mimi46 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Travanj 2011 u 11:13
....danas je šetnja bila duža jer sam jučer sijala u vrtu ...pa malo odmora(jedino ručak moram kuhati...neće nitko)









Na vrh
misty-da View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 02 Ožujak 2010
Status: Offline
Bodovi: 3544
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje misty-da Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Travanj 2011 u 11:59
Prelijepo je sve, a te mini maćuhice (kažeš viseće?) i mene su oborile s nogu! Kakav je ovo sukulent na zadnjoj slici? Embarrassed
Time is something you can never get back..
Na vrh
mimi46 View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 20 Veljača 2011
Lokacija: moslavina
Status: Offline
Bodovi: 386
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mimi46 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Travanj 2011 u 14:49
Originalno poslano od člana misty-da misty-da napisao:

Prelijepo je sve, a te mini maćuhice (kažeš viseće?) i mene su oborile s nogu! Kakav je ovo sukulent na zadnjoj slici? [IMG]http://www.cvijet.info/forum/smileys/smiley9.gif" height="17" width="17" align="absmiddle" alt="Embarrassed" />


Misty,kad sam ih kupovala tako su mi rekli da su viseće ali ne u smislu da vise kao pelargonije ali paše im ovako u kopanjićima...mislim da ih je baka ili bergenija imala prošle godine ako se ne varam. Ako je riječ o sukulentu, možda netko zna naziv...prošle godine sam kupila u rasadniku i vidiš kako se lijepo proširio ove godine,idealan kao prekrivač tla,,,a lijepo i cvate(uslikam kad bude cvao)
Na vrh
Cikas View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 20 Veljača 2011
Status: Offline
Bodovi: 499
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Cikas Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Travanj 2011 u 15:26
Mačuhice su zaista
Da se Baka ne uvrijedi ove imaju boju samo takvu!
Baška Voda
Na vrh
Nataly View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 27 Kolovoz 2009
Lokacija: Lič
Status: Offline
Bodovi: 2666
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Nataly Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Travanj 2011 u 15:37

Baš je lijepo šareno i rascvjetano. Ne znam što bih izdvojila. Thumbs%20Up

Mislim da je na zadnjoj slici saxifraga (kamenika).
Na vrh
mimi46 View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 20 Veljača 2011
Lokacija: moslavina
Status: Offline
Bodovi: 386
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mimi46 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Travanj 2011 u 16:01


Nataly, mislim da si u pravu...našla sam na internetu...baš ovako cvate i zove se Saxifraga 'Peter Pan'
Na vrh
baka View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 14 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 14388
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje baka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Travanj 2011 u 19:13
Mimi predivno.Ne znam što je ljepše ona ograda s maćuhicama ili ovo svo cvijeće!
 
Lovor i cvijet.ConfusedSad ako napišem bedastoću..Embarrassed. Ali... imala sam susjeda prirodoslovca, koji me stalno "pilao" da skratimo grane ovim ženskim lovorima, jer se prostiru tik uz  granični zid...a iza cvijeta dolazi sjeme, a sjeme leti pa niču mali kao korov. I tada mi je rekao da ima i muški....Ja iz mog iskustva znam da cvjetaju ova stabla a sav ovaj drugi lovor po vrtu u vidu grmova i živica nikad nisam vidjela da cvjeta. Ali to može biti jer ga šišamo. U svakom slučaju sumnjam da u vazi može toliko narasti... ali...nek raste pa ćeš vidjeti.
Na vrh
OTOK View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Kreator Cvijet.info enciklopedije

Pridružen: 26 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 13777
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje OTOK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Travanj 2011 u 20:03
Krasno je kod tebe, ona ljepotica muškog imena je prekrasna.


Što se tiče lovora, postoji muški i ženski. Cvjetaju oba, samo što je ženski cvijet neugledan pa ga se ni ne primijeti. Na ženskim lovorima nakon cvatnje narastu ljubičaste bobice.
Na vrh
mimi46 View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 20 Veljača 2011
Lokacija: moslavina
Status: Offline
Bodovi: 386
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mimi46 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Travanj 2011 u 22:37
Baka,Otok hvala na informacijama...to zaista čujem po prvi puta.Lovor mi je već poprilično velik...pa od ova dva što imam, preostaje mi samo da čekam i vidim koji je ženski a koji muški....
Na vrh
sarajka View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 28 Siječanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 3644
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje sarajka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Travanj 2011 u 22:49
Kod tebe pravo proljeće,a onaj  muškić je smile227
Na vrh
mimi46 View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 20 Veljača 2011
Lokacija: moslavina
Status: Offline
Bodovi: 386
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mimi46 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Travanj 2011 u 13:49
...željno čekana subota, pa je bilo mnogo posla oko kuće...iznijela sam trube, bananu i limun iz podruma jer nadam se da ni kod nas neće biti mraza.Iza kuće u jesen sam počela nešto pripremati pa se jučer opet nešto radilo...ali još nije sasvim jasno kako ću to osmisliti...mužič je bio kao i obično vrijedan pa je dovezao nešto zemlje (jer takvi zahvati su neizvedivi bez njega a i on voli ovo što radim pa mu nije teško. Sijala sam nešto jednogodišnjeg cvijeća i mogu vam reći da je dosta dobro niklo..poslikala sam neke pa vidite moje klijalište u kašetama...to sam se dosijetila ove godine



Na vrh
Mira021 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 18 Travanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 3188
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mira021 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Travanj 2011 u 14:26
Bit će boja u vrtu u izobilju vidi se po mladim biljčicamaThumbs%20Up
Na vrh
mimi46 View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 20 Veljača 2011
Lokacija: moslavina
Status: Offline
Bodovi: 386
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mimi46 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Travanj 2011 u 15:21
Nadam se Miro da hoće, samo ako nas ne zezne suša koju svi najavljuju...ali zato uživajmo sada i u ovome što imamo.
Moja današnja šetnja izgledala je ovako....




























Na vrh
Mari,5510 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 30 Srpanj 2009
Lokacija: Hrvatska
Status: Offline
Bodovi: 12480
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mari,5510 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Travanj 2011 u 17:09
Clap
smile64
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 1011121314 34>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,203 sekundi.