Početna stranica Početna stranica > Vrt - Forum o vrtovima > Moj vrt u slikama
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Za sve je "kriv" ukrasni slak
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Za sve je "kriv" ukrasni slak

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 1011121314 96>
Korisnik
Poruka
 Ocjena: Ocjena teme: 2 Glasova, Približno 5,00  Tema Pretraga Tema Pretraga  Opcije teme Opcije teme
OTOK View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Kreator Cvijet.info enciklopedije

Pridružen: 26 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 13777
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje OTOK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Svibanj 2012 u 10:28
Pratim vas stalno. Vrt napreduje i sve je ljepši.
Nego, uskoro će školski praznici. Jeste li dogovorili tko će zalijevati?
Lošinj

Ne bojim se juga, ne bojim se bure, ne bojim se neba, dubine ni dna
Podivljali valovi me uzalud jure, na krilima vjetra poletjet ću ja...
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Andina View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
Najljepši vrt pod kišom 2014

Pridružen: 31 Srpanj 2011
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3306
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Andina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Svibanj 2012 u 21:26
E, da, to je pravo pitanje! Još se nismo definitivno dogovorili, ali znam da ću ja morati često posjećivati školu za vrijeme praznika. Smile Doduše, neće mi biti teško jer stanujem blizu, a ionako do 5.7.  i od 25.8. svi imamo obaveze u školi. Ne putujem nikamo pa ni to nije problem. Jedino dok budem čuvala unuke netko mora uskočiti, a za to ću se pokušati dogovoriti s dečkima.
Imam ideju o tome da napravimo sistem zalijevanja kap po kap, no još je moram razraditi, pa će taj pokušaj vjerojatno pričekati sljedeću godinu.
“Cvijeće su riječi koje čak i malo dijete može razumjeti”.
Artur C. Coxe (američki svećenik i pjesnik)
Na vrh
belica View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 14 Ožujak 2012
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 2763
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje belica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Svibanj 2012 u 06:20
vrt divno napreduje, koji će to samo biti raj.smile57
belica,zagreb
Na vrh
Camellia View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 23 Siječanj 2012
Lokacija: Dugo selo
Status: Offline
Bodovi: 6620
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Camellia Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Svibanj 2012 u 09:41
Bravo Andina za cijeli posao oko škole,za svaku biljku,a posebno što si uspjela da djeca zavole to zelenilo.Sigurna sam da će ga voljeti i kad odu iz te škole
Na vrh
Retriver Sara View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Lipanj 2009
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 8979
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Retriver Sara Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Svibanj 2012 u 10:37
draga Andina, i sama znaš da smo svi oduševljeni tvojom voljom i trudom koji ulažeš u razvoj ovog vrta, a kroz njega i razvoj djece koja u svemu tome sudjeluju...danas, kada su svi tako izgubljeni u ovom okrutnom okruženju ti si njihov duh usmjerila u pravom smjeru...većina nas zna što su kvartovske škole...njih pohađaju po dvije do tri generacije jedne obitelji. Možda ovaj vrt u sadašnjem izdanju ne izgleda savršeno, ali...pokušajmo ga zamisliti za koju godinu, kada će tvoji sedmaši i osmaši krenuti na fakultet, pa onda kada dobiju djecu, pa kada im ta djeca krenu u tu istu školu oko koje su oni čupkali korov...pokušajmo svi zamisliti te emocije koje će se u njima razvijati...
...ja volim brege zelene, na njima kleti drvene, ja volim Zagorje moje, najlepše na svijetu...

zagreb
Na vrh
zribal View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 29 Listopad 2011
Lokacija: tu blizu Vas
Status: Offline
Bodovi: 822
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje zribal Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Svibanj 2012 u 12:14
Potpisujem svaku riječ što je napisala Retriver Sara. Andina, podržavam tvoj angažman.
Tko ne voli cvita ne voli ni svita.
Na vrh
Andina View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
Najljepši vrt pod kišom 2014

Pridružen: 31 Srpanj 2011
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3306
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Andina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Svibanj 2012 u 16:03
Da, Sara, već sam negdje pisala o dedeku koji nam je došao pričati kak je on "... sadil tu trešnju skup s vučitelem... " misleći na trešnju koju smo srušili jer se osušila.
Još jednom se svima zahvaljujem na lijepim riječima, ugodno ih je pročitati i daju mi dodatnu volju za rad.
No, ja bih radije malo vaših savjeta. Već sam napisala da sam početnik u vrtlarstvu, a ovdje ima puno iskusnih forumašica i forumaša koji bi mi mogli štošta savjetovati. Ako treba i kritizirati, samo dajte! Svaka kritika i savjet pomažu mi da nešto naučim.
“Cvijeće su riječi koje čak i malo dijete može razumjeti”.
Artur C. Coxe (američki svećenik i pjesnik)
Na vrh
zribal View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 29 Listopad 2011
Lokacija: tu blizu Vas
Status: Offline
Bodovi: 822
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje zribal Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Svibanj 2012 u 17:19
Trebate pitati što vas zanima. I najiskusniji koji ne žive u vašem kraju ne mogu znati u kakvom je okruženju vrt. Kakva je vrsta tla, osunčanost ili hlad itd. Želite li niske ili visoke biljke. Vi pitajte, a oni koji budu znali, vjerujem da će rado odgovoriti.

Vidjela sam vaše sličice i jedino što mogu trenutno pomoći jeste reći da je ona procvala biljčica kojoj ne znate ime, a ima lijepe roze cvjetiće i sitne listiće koji malo bockaju kad ih dirate, jeste phlox ili plamenac. Trajnica koja cvjeta u travnju, nakon tulipana ili uz njih. Ima ih u više bolja, ja npr. imam svijetlo lila. (ako vas zanima rado vam poklonim par busenčića). Brzo raste i širi se, a razmnožava se reznicama, ili dijeljenjem busena. Vrlo lijepo izgleda i nakon cvjetanja jer raste i njezini svijetlo zeleni listići služe kao gusti pokrivači tla ispod kojih ne raste korov. Osobno sam ih posadila uz rub gredice i tako izbjegla košenje rubova travnjaka.
Tko ne voli cvita ne voli ni svita.
Na vrh
Andina View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
Najljepši vrt pod kišom 2014

Pridružen: 31 Srpanj 2011
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3306
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Andina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Svibanj 2012 u 07:46
Hvala, Zribal, ovo su vrlo korisne informacije. Baš mi je drago da smo dobili taj plamenac jer lijepo izgleda uz rub staze, a i stalno vodimo borbu s korovom pa će nam tu pripomoći.
Pitam ja, pitam, uglavnom na kavicama i na temama o biljkama pojedinačno. Mislim da sam na početku teme napisala da je vrt na južnoj strani, gotovo čitav dan na suncu, tlo glinasto, dvaput preštihano i poboljšano dodavanjem zečjeg gnoja, komposta i vapna (da se razrahli i smanji kiselost jer je tu bor čije iglice zakiseljuju tlo). Na podignutoj gredici su dva bora pa tu nismo stavljali vapno nego naprotiv, dodavanjem gnojiva za rododendrone i kamelije dodatno smo zakiselili tlo. Tu su posađeni rododendroni, azaleje, gardenije, hosta i hortenzija.
Trenutno smo u fazi uređenja okoline jezerca. Ovih dana treba nam stići lopoč i perunike, a još smo u raspravama o tome ostaviti li stazicu između dva jezerca ili tu posaditi neke biljke. Sad me zanima koje bi tu niske biljčice, koje rastu uz vodu, a vole puno sunca, mogle ići? Znamo da se to mora puno zalijevati i računamo s tim. Imamo houtiniu, što još?
“Cvijeće su riječi koje čak i malo dijete može razumjeti”.
Artur C. Coxe (američki svećenik i pjesnik)
Na vrh
gospina trava View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 11 Svibanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 5954
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje gospina trava Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Svibanj 2012 u 07:51
Andina ako želiš nudim ivančice!
Na vrh
Andina View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
Najljepši vrt pod kišom 2014

Pridružen: 31 Srpanj 2011
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3306
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Andina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Svibanj 2012 u 10:11
Super! Sijali smo ih, ali tko zna gdje je sjeme završilo. Možda pod borovima.Embarrassed
Drago bi mi bilo kad bi mogla doći u naš vrt u petak, ali ako ne možeš, vidimo se na sljedećoj kavici. 
“Cvijeće su riječi koje čak i malo dijete može razumjeti”.
Artur C. Coxe (američki svećenik i pjesnik)
Na vrh
Tea View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 20 Prosinac 2010
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3658
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Tea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Svibanj 2012 u 12:53
Andina,svaka pohvala za tebe i ovu dječicuClapWinkUvijek mi se čini da ni te riječi pohvale nisu dovoljne za ovo šta raditeHeartPrekrasni ste a vaše biljčice i vrtek su smile227    smile78
Hodaj pokraj mene i samo budi moj prijatelj
Na vrh
Andina View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
Najljepši vrt pod kišom 2014

Pridružen: 31 Srpanj 2011
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3306
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Andina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Svibanj 2012 u 22:59
Hvala, Tea. smile78
S obzirom da smo u petak imali Dan škole, malo smo ušminkali vrt. Na nesreću, dan ranije bio je prolom oblaka i tuča veličine kukuruza, vrt se doslovno zabijelio od leda, stvarali su se potoci vode koji su nosili zemlju i prekrivali njome cvijeće. Zato su mnoge biljke pune blata po listovima. Premalo je vremena bilo da bi se sve sredilo, no ja sam zadovoljna.

Ne znam je li tko od forumaša/forumašica bio u školi jer u onoj gužvi i s mnoštvom obaveza nisam stigla pratiti goste, no za sve vas pripremila sam malu virtualnu šetnju vrtom.
Ne zamjerite na količini fotografija, stvarno sam napravila odabir samo najboljih. Embarrassed
Slike sa sajma nisam ni stavljala jer bi ih zbilja bilo previše, a i nije baš uputno stavljati slike djece na internet.

Pa krenimo redom!

Na samom ulazu dočekuje vas pano s dobrodošlicom (ružan je, ali nisam ga imala vremena srediti Embarrassed). Obratite pozornost na najniži popis (za to ćete trebati skinuti sliku pa je povećati u pregledniku fotografija).


Lijevo od ulaza:






Dragoljub, stolisnik i kamilica koju treba razrijediti. U ovaj ćemo dio u ponedjeljak posijati lan i heljdu.


Gredica sa starinskim cvijećem (puno toga još niče). Ona hrpa daščica na desnoj strani slike je "suvremena instalacija konceptualnog karaktera"Big%20smile  s ciljem zaštite tek niknulih klijanaca šćira.  Morala sam to napraviti jer su ga već nekoliko puta pogazili.




Malo panorame


Jezerce u dva dijela. Negdje u vodi je i mala, mala kornjačica, miljenica svih naših đaka.




Nemam nikakva iskustva s vodenim biljem, no čini mi se da smo ove lopoče stavili preduboko. Moram to popraviti.


Iza jezerca još je jedna gredica u nastajanju.


Klupica od trešnje (uz nju će ići neko cvijeće koje će sakriti ružne strane).


Staza ispod podignute gredice, zapravo to su samo postavljene betonske ploče (donacija roditelja) tek toliko da se ne hoda po blatu. Još se vide tragovi proloma oblaka. Tu ćemo između i pokraj betonskih ploča ujesen posijati travu. Iza cinerarija sadimo sve što dobijemo, a nije starinsko cvijeće. Bit će tu još premještanja!




Mislim da je ovo osteospermum.


Koja je ovo biljka?


Podignuta gredica, gledano prema zapadu


Runolist


Još jedna azaleja uz hortenziju i rododendrone


Podignuta gredica, gledano prema istoku. Tu smo još posadili malu, malecku borovnicu, jagode i nešto što sliči na ljubičicu.


To je sve sa sunčane strane. Kod tete na placu kupila sam još neko cvijeće koje ona nije znala imenovati (mislim da je majčinski vratić), ali ga nismo stigli posaditi. Od nje sam kupila i malecku tisu, što mi je posebno drago. Sad joj još moramo naći dobro mjesto.

U sjenovitom vrtu procvale su bijela dicentra i heuchera.


I astilba cvjeta.


Čvrsto obećavam da neću više stavljati fotke dok se vrt ne zazeleni i ne rascvjeta. Smile
Lijep pozdrav svim našim posjetiteljima!
“Cvijeće su riječi koje čak i malo dijete može razumjeti”.
Artur C. Coxe (američki svećenik i pjesnik)
Na vrh
dijana7566 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka

DONATOR

Pridružen: 25 Veljača 2011
Lokacija: Osijek
Status: Offline
Bodovi: 3643
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dijana7566 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Svibanj 2012 u 23:07
Samo ti stavi slikice. Uživam pratiti razvoj vašeg vrta.Clap
Pozdrav iz Osijeka
Na vrh
moon View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 06 Listopad 2010
Lokacija: Kvarner,Croatia
Status: Offline
Bodovi: 10501
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje moon Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Svibanj 2012 u 23:08
Lijepo napreeduje vaš vrt Clap
Na vrh
bebolina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Srpanj 2011
Lokacija: Selendra b.b.
Status: Offline
Bodovi: 12672
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bebolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Svibanj 2012 u 23:36
Nije me neko vrijeme bilo ovdje, kad onoooosmile39
Bravo za mraveke i vrijednicu koja ih vodiClap
Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovara, a fukara se obogati.   I. Andrić
Na vrh
anabistrica View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
4. Najljepši vrt - prijatelj životinja

Pridružen: 09 Studeni 2011
Lokacija: Marija Bistrica
Status: Offline
Bodovi: 4011
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje anabistrica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Svibanj 2012 u 00:13
Andina, ova gore nježna biljčica plavih cvjetića je ljetni kokotić. Jednogodišnja je biljka, ali se dobro osjemenjuje i zasije. Kad jednom dođe u vrt, imaš ga stalno. Hoćeš da ti sakupim ovog ljeta sjeme iskrica/uresnica/cosmosa za gredicu sa starinskim cvijećem? Njih možeš posijati na jesen pa niknu odmah u proljeće makar se zemlja prekopa.
Lepe ti je Zagorje zelene
Na vrh
natalija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Prosinac 2007
Lokacija: zadar
Status: Offline
Bodovi: 5452
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje natalija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Svibanj 2012 u 00:24
andina smile141
žao mi je što vam je kiša htjela pokvariti vaš dan, ali ko smij protiv vas Wink

meni školski vrt super izgleda, super su mi ovi natpisi sa nazivima pisanim dječjim rukopisom smile84

a koliko tu još ima mjesta... znam da je tek počelo i da će se biljke još raširiti, ali svašta bi mi vama mogli još poslati smile161

i molim te da se ne suzdržavaš, nego da nas redovito slikovno i pismeno obavještavaš o svemu
Na vrh
Carol View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar
1. Najljepši vrt - Zima 2013/14

Pridružen: 14 Lipanj 2011
Lokacija: Zagorski breg
Status: Offline
Bodovi: 2208
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Carol Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Svibanj 2012 u 00:36
Andina, lopoc u jezercu djeluje zadovoljno. Ima ih za razne dubine, a na onima u prodaji obicno pise za koju su dubinu, bar sam tak vidla na onima koji se prodaju u MBM-u.
Vu plavem trnaci mi hiža stoji

od zelenih veja je videti ni..
Na vrh
Andina View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
Najljepši vrt pod kišom 2014

Pridružen: 31 Srpanj 2011
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3306
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Andina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Svibanj 2012 u 01:11
Dijana, Moon, za vas: smile79
Bebolina, kad dođeš u susjedstvo, nađi vemena da nas posjetiš i sve uživo pregledaš. Wink

Anabistrica, hvala za informaciju o kokotiću. Za sjeme uresnice ću ti biti jako zahvalna. Mi smo je sijali, ali nigdje je nema. Confused Ne znam jesmo li je počupali misleći da je korov (kako uopće izgleda klijanac uresnice?) ili sjeme nije ni niknulo.

Natalija, puno smo mi cvijeća dobili od tebe, nisam sve ni pokazala. Jesi vidjela kako šeboj lijepo napreduje?! Mislim da ove godine nećemo pretjerivati sa sadnjom cvijeća jer nas ujesen čeka izgradnja kvalitetnih stazica pa bi se prilikom radova sve moglo pogaziti, a prije zime imam namjeru poslagati kartone na dijelove vrta (gledala ja u Vrtlarici Cool) kako bih uništila korov.

Carol, vodeno bilje smo dobili od roditelja, ali gospodin koji ga uzgaja nije  mogao doći i savjetovati nas. Čekamo njegov savjet i poduku (svi, a ja najviše)


“Cvijeće su riječi koje čak i malo dijete može razumjeti”.
Artur C. Coxe (američki svećenik i pjesnik)
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 1011121314 96>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,298 sekundi.