Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Sukulenti i kaktusi
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Sukulenti u cvatu
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Sukulenti u cvatu

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 1011121314 46>
Korisnik
Poruka
11111 View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 12 Ožujak 2012
Status: Offline
Bodovi: 2457
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje 11111 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Svibanj 2012 u 16:19
a e    
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
OTOK View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Kreator Cvijet.info enciklopedije

Pridružen: 26 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 13777
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje OTOK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Svibanj 2012 u 19:14
Originalno poslano od člana natalija natalija napisao:

otok prekrasni cvjetići, koja je to gasteria? imaš sliku cijele biljke?




Evo je, nije baš dobra slika. Ima dvije rascvjetane grane, a stvarno su dugačke, svaka oko pola metra.
Lošinj

Ne bojim se juga, ne bojim se bure, ne bojim se neba, dubine ni dna
Podivljali valovi me uzalud jure, na krilima vjetra poletjet ću ja...
Na vrh
moon View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 06 Listopad 2010
Lokacija: Kvarner,Croatia
Status: Offline
Bodovi: 10501
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje moon Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Svibanj 2012 u 21:10
otok...smile55
Na vrh
natalija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Prosinac 2007
Lokacija: zadar
Status: Offline
Bodovi: 5452
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje natalija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Svibanj 2012 u 21:11
prekrasno izgleda cvijet, prvi put ga vidim
 mislim da imam takvu gasteriu, ali nikad joj nije palo na pamet da cvjeta, ljenjivica
bome će prezimiti vani LOL
Na vrh
OTOK View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Kreator Cvijet.info enciklopedije

Pridružen: 26 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 13777
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje OTOK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Svibanj 2012 u 21:24
I ova moja je procvala prvi put.
Lošinj

Ne bojim se juga, ne bojim se bure, ne bojim se neba, dubine ni dna
Podivljali valovi me uzalud jure, na krilima vjetra poletjet ću ja...
Na vrh
OTOK View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Kreator Cvijet.info enciklopedije

Pridružen: 26 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 13777
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje OTOK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Svibanj 2012 u 21:26
Sedum burito




Lošinj

Ne bojim se juga, ne bojim se bure, ne bojim se neba, dubine ni dna
Podivljali valovi me uzalud jure, na krilima vjetra poletjet ću ja...
Na vrh
11111 View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 12 Ožujak 2012
Status: Offline
Bodovi: 2457
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje 11111 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Svibanj 2012 u 21:30
burito je predivan...gasteriu san danas udomila ..ima li ona dubok korjen (ne znam kakav ću pitar?
Na vrh
Mateus View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 20 Ožujak 2012
Status: Offline
Bodovi: 43
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mateus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Svibanj 2012 u 16:20
pozdrav svima! smile219
ja sam nova u svijetu biljaka pa imam pitanje. ovo su moje biljčice pa me zanima kako se zovu. pogotovo me zanima ovaj najmanji. prilikom presađivanja ispali su mu listovi ali danas sam vidjela da su počeli rasti novi, ne znam kako bi to nazvala, zeleni cvijetići? mislim da su se svi oporavili od šoka zbog presađivanja. osim što je otpao cvijet sa kaktusa.
bila bi vam zahvalna na odgovoru Smile



Na vrh
natalija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Prosinac 2007
Lokacija: zadar
Status: Offline
Bodovi: 5452
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje natalija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Svibanj 2012 u 16:57
Originalno poslano od člana Mateus Mateus napisao:



ovo su moje biljčice pa me zanima kako se zovu. pogotovo me zanima ovaj najmanji. prilikom presađivanja ispali su mu listovi ali danas sam vidjela da su počeli rasti novi, ne znam kako bi to nazvala, zeleni cvijetići?



dobro nam došla Smile

one 3 grančice su vrsta crassule - perforata, čini mi se sa šarenim listovima, kaktusić mi se čini da je gymnocalycium, a sukulent možda neka echeveria

ti zeleni cvjetići na listovima su u stvari nove biljke koje se stvaraju na krajevima listova nekih sukulenata, pa ćeš umjesto jedne biljke imati čopor Big%20smile
Na vrh
moon View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 06 Listopad 2010
Lokacija: Kvarner,Croatia
Status: Offline
Bodovi: 10501
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje moon Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Svibanj 2012 u 20:49
Otok....predivno smile55
Mateus...dobro došla
Na vrh
Lantana View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Listopad 2008
Lokacija: Bol
Status: Offline
Bodovi: 6857
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lantana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Svibanj 2012 u 23:10
Đeni je smile120
život je more
Na vrh
Mateus View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 20 Ožujak 2012
Status: Offline
Bodovi: 43
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mateus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Lipanj 2012 u 12:52
Originalno poslano od člana natalija natalija napisao:



ti zeleni cvjetići na listovima su u stvari nove biljke koje se stvaraju na krajevima listova nekih sukulenata, pa ćeš umjesto jedne biljke imati čopor Big%20smile


ClapClap super! prvi put u životu sam se odlučila imati nekakve biljke doma i sad sam se skroz oduševila. kako stvari stoje neću stati na ovome. a onda ću imati puno pitanja za vas Wink
i hvala na odgovoru
Clap
Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Lipanj 2012 u 22:01
Vratio sam se danas sa Flore bogatiji između ostalog za Sinningia (Rechsteineria) leucotricha, Fockea edulis , Cyphostemma juttae.

Ima li tko koju od tih krasnih biljaka u svojoj kolekciji ? Što bi trebao znati o njenom uzgoju ?
Na vrh
Miss M. View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 17 Svibanj 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 603
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Miss M. Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Lipanj 2012 u 22:16
Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Lipanj 2012 u 22:58
Miss M. hvala. Koristim bihrmanna svake jeseni kada dajem sukulente spavati. Kod njega su informacije o dormaciji biljaka pregledno dane i jasne. U stvari odlična internetna strana za sve ljubitelje kaudioformnih biljaka. Samo i on nije nepogrešiv. Evo primjer: Naveo je podatak da Sinningia leucotricha zahtjeva puno sunce. Većina ostalih internetnih stranica a recimo i sam Bešlić govori o svijetloj sjeni/sunce. Sve podatke treba uzeti sa rezervom i držati se većine.

Potražiti ću podatke na netu o svakoj od mojih novih biljaka. Za to nema problema, samo malo diskusije u živo ne bi bilo slabo.

Ova Flora mi je bila super. Upoznao sam osobno Bešlića, Lovrekovića, Sekelja i jednog odličnog kaktusara Iz V. Gorice. Kupovao kod svakog od njih tako da bi trebao biti miran cijelu godinu.
Na vrh
mali kaktus View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
DONATOR

Pridružen: 10 Ožujak 2010
Lokacija: Međimurje
Status: Offline
Bodovi: 9133
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mali kaktus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Lipanj 2012 u 07:41
Pinus,a da nam pokažeš kupovinuWink
A da ćeš biti miran cijelu godinu,teško!Wink
Nigder lepše kak je vu Međimurju
kam se zglednem ružice mi cvetaju.
Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Lipanj 2012 u 15:06

Evo je, mala žgoljava i dlakava, kapom i bradom:   Sinningia (Rechsteineria) leucotricha !
Na vrh
Miss M. View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 17 Svibanj 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 603
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Miss M. Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Lipanj 2012 u 16:17
Preslatke su mi, gledala sam ih kod Bešlića već dugo simpatična biljka ali nikako da se odlučim.
Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Lipanj 2012 u 17:11
Tisuću ljudi tisuću čudi. Hoću reći kako smo različiti. Bešlić je svoje raritete na onom svome drugom štandu uzdignuo 30 cm iznad ostalih kaktusa. Tako da budu vidni svima. Sekelj obrnuto. Sakrio ih je ispod štanda tako da smo morali kleknuti uz štand (kao u crkvi) ako smo htjeli što izabrati.

Miss M, Bruve ? Dali je to onaj gosp. sa bradom iz V. Gorice. Štand između Lovrekovića i Sekelja ?
Na vrh
Miss M. View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 17 Svibanj 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 603
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Miss M. Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Lipanj 2012 u 17:41
Originalno poslano od člana Pinus Pinus napisao:

Tisuću ljudi tisuću čudi. Hoću reći kako smo različiti. Bešlić je svoje raritete na onom svome drugom štandu uzdignuo 30 cm iznad ostalih kaktusa. Tako da budu vidni svima. Sekelj obrnuto. Sakrio ih je ispod štanda tako da smo morali kleknuti uz štand (kao u crkvi) ako smo htjeli što izabrati.

Miss M, Bruve ? Dali je to onaj gosp. sa bradom iz V. Gorice. Štand između Lovrekovića i Sekelja ?
Da to je on jako ljubazan uzgoj kaktusa mu je hobi inače je arhitekt zato kod njega možeš naći više rariteta.
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 1011121314 46>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,191 sekundi.