Početna stranica Početna stranica > Vrt - Forum o vrtovima > Moj vrt u slikama
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Slavujev vrt
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Slavujev vrt

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 1011121314 282>
Korisnik
Poruka
 Ocjena: Ocjena teme: 5 Glasova, Približno 5,00  Tema Pretraga Tema Pretraga  Opcije teme Opcije teme
Belina View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 26 Siječanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 3901
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Belina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Veljača 2013 u 09:01
Došetala se i ja do tvog vrta,Clap
lijepo se nauživala biljaka,ali najviše me oduševila babosvilka,sada odoh u potragu za njom.
smile57
"Mića rožica" sa otoka Krka - Omišalj
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Retriver Sara View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Lipanj 2009
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 8979
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Retriver Sara Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Veljača 2013 u 09:23
Originalno poslano od člana SlavujVk SlavujVk napisao:

sara,pozdrav.
ja bih rado pozvala ali neznam da li bi to ispalo kao samoreklamiranje.
na forumu je bilo dosta kritika da je sve prebrzo snimljeno i da se nisu dobro vidjele biljke.
ako bi i došli,a mogli bi jer im je emisija postigla veliku gledanost, trebala bih dogovoriti da više prikazuju biljke pojedinačno.


pa, ja baš ne bih kritizirala...oni su željeli prikazati vrt kao jednu lijepu cjelinu i u tome su uspjeli, jer tvoj vrt je zaista krasanClap...pojedinačno prezentirati biljke i govoriti o njihovoj njezi nije bit takvog priloga, to se već radi u specijalnim emisijama, kao što bi recimo trebala biti naša VrtlaricaConfused...
... takvim se zanimljivim prilozima želi pokazati ljudima što se sve može napraviti na komadiću zemlje pa možda ih čak i potaknuti na uređivanje okućnica, barem ih ja tako doživljavam...
...pa što ako neki to shvate kao samoreklamiranje...ti im možeš ponuditi, a njihovo je da odluče...
lijepi pozdravSmile
...ja volim brege zelene, na njima kleti drvene, ja volim Zagorje moje, najlepše na svijetu...

zagreb
Na vrh
Monna View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar
3. Najljepši vrt - Proljeće 2014

Pridružen: 13 Travanj 2008
Lokacija: Pozega
Status: Offline
Bodovi: 2376
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Monna Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Veljača 2013 u 09:50
ajd nek netko stavi link za filmic....da pogledam i jaEmbarrassed
pozdrav iz Zlatne doline
Na vrh
Monna View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar
3. Najljepši vrt - Proljeće 2014

Pridružen: 13 Travanj 2008
Lokacija: Pozega
Status: Offline
Bodovi: 2376
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Monna Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Veljača 2013 u 10:02
nasla!
pozdrav iz Zlatne doline
Na vrh
SlavujVk View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši vrt - Ljeto 2013

Pridružen: 13 Studeni 2012
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 5466
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SlavujVk Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Veljača 2013 u 10:17
Originalno poslano od člana Belina Belina napisao:



Belina,dobro došla
eh što volim kada netko uoči tako nešto maleno,jednostavno i prelijepo.
počastit ću te jednim malim korjenčićem babine svilice. javi se na pp.

Došetala se i ja do tvog vrta,[IMG]smileys/smiley32.gif" height="17" width="18" align="absmiddle" alt="Clap" />
lijepo se nauživala biljaka,ali najviše me oduševila babosvilka,sada odoh u potragu za njom.
[IMG]smileys/emot114.gif" height="147" width="147" align="absmiddle" alt="smile57" />
Na vrh
dijana7566 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka

DONATOR

Pridružen: 25 Veljača 2011
Lokacija: Osijek
Status: Offline
Bodovi: 3643
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dijana7566 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Veljača 2013 u 10:29
Navratila pogledati novosti smile219
Pozdrav iz Osijeka
Na vrh
sunceeee View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 22 Kolovoz 2010
Lokacija: Hrv. zagorje
Status: Offline
Bodovi: 1634
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje sunceeee Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Veljača 2013 u 12:29
SlavujVk, lijepo si ti mene uputila u posao koji me čeka!
Imam ja puno biljčica, problem je u tome što sam ih stihijski sadila- bez nekog reda i poretka, samo da ih stavim u zemlju- da ne ostanem bez njih, jer smo imali obnavljanje cijele kuće, rovalo se na sve strane....
I sad se jedva snalazim u toj svoj đungli na sve strane.
 
smile78
Nemoj da te život inpresionira, inpresioniraj ti njega!   Život je san - učini ga stvarnim! (Majka Tereza)
Na vrh
SlavujVk View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši vrt - Ljeto 2013

Pridružen: 13 Studeni 2012
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 5466
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SlavujVk Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Veljača 2013 u 20:08
napisati ću nešto o dvije ljekovite začinske i biblijske biljke


    IZOP   MILODUH   SIPAN   
                          hyssopus officinalis

izop je vrlo stara biljka koja se prvi puta spominje već u biblij
"poškropi me izopom da se očistim"
                            Ps 51:9
prema jednoj legendi,Isus je prvi zasadio izop a prema drugoj, spužva natopljena vodom i pružena Isusu bila je nabodena na grančicu izopa. zbog toga se smatrao svetom biljkom i upotrebljavao za čiščenje hramova i pranje gubavaca.
otporan poluzimzeleni grm,visine 40-90 cm,položaj posve sunčan.
može se uzgajati u zatvorenom
o ljekovitosti neću pisati jer nisam stručna.


KALOPER   tanacetum balsamita
      poznat kao božja plahtica, biblijski list, kamforna biljka.
njegovi mirisni listovi i cvjetni izbojci u srednjem vijeku su se koristili za bistrenje, konzerviranje i davanje arome pivu.
   "biblijski list" tako je nazvan jer se list biljke koristio kao mirisna oznaka za mjesta u biblij a ujedno ju je čuvao od moljaca.
kaloper je trajnica visoka 40-60 cm, voli sunčane položaje, cvjeta neuglednim sitnim bijelim cvjetičima koje je dobro odrezati jer nisu ni ljekoviti ni aromatični.
u bilo koje doba berite listove koristite ih kao lijek ili kao začin u kuhinji ali vrlo štedljivo jer imaju jaku aromu.
Na vrh
milica7 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 20 Listopad 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 10300
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje milica7 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Veljača 2013 u 21:01
Kaloper je prije bio u svakom vrtu a sada se pomalo zaboravilo na tu biljku.Ja sam ga zadnji puta vidjela uživo prije 50 godina.....
Sretni su ljudi kojima i mali cvijetak čini veselje....
Na vrh
blue sky View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 19 Svibanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 3013
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje blue sky Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Veljača 2013 u 23:46
lijepo je o biljkama učiti na ovakav načinClap
a Thumbs%20Upkukurjeci su prekrasni
Na vrh
SlavujVk View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši vrt - Ljeto 2013

Pridružen: 13 Studeni 2012
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 5466
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SlavujVk Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Veljača 2013 u 17:51
biljke za sjenu ili polusjenu

JEDIĆ      Acontium

Trajnica za polusjenu.
Lijep i vrlo, vrlo otrovan.
Sve mu je otrovno-list,stabljika, korjen i sjeme.
Većinom je plave boje-Arendsii-koji cvate od 9.-10. mjeseca a cvijet mu liči na klobuk.
Ima ih i u bijeloj i žutoj boji.
Otporan je na kontinentalnu zimu.
U jesen poslije cvatnje ga treba orezati. Rano u proljeće potjera iz korjena.Danas sam u vrtu već vidjela male listiće kako izbijaju iz zemlje.
Razmnožava se sjemenom i rizomima.
Samo nekoliko listova može ubiti čovjeka.
Narod Aleuta na Aljasci su jedićem mazali koplja kojima su ubijali kitove, a u prošlosti je bio,uz kukurijek i digitalis, glavni sastojak otrova.

EPIMEDIUM sp.       biskupska kapica      krespin

Trajnica koja podnosi polusjenu ali najbolje uspjeva u sjeni.
Kao i ostale biljke koje uspjevaju u tamnijim kutovima vrta i biskupska kapica ima lijepo i dekorativno lišće koje mjenja boju ovisno o godišnjem dobu i vrsti. Najljepšu boju u jesen ima vrsta sa crvenim cvijetom. Vrsta sa žutim i naranđastim cvijetom ostane zelena.
   U kasnu zimu iz korjena kreću izboji koji nose cvjetne pupove.
Cvijet nije krupan ni atraktivan ali ako se malo bolje zagledate u to mnoštvo sičušnih cvijetića,pastelnih boja,vidjet ćete da liči na minijaturne orhideje.
Visoka je 30- ak cm i izvrstan je pokrivač tla,nije zahtjevna i uspjeva na svim vrstama tla
Na vrh
Anastazija_ View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
1. Najljepši vrt - Proljeće 2014

Pridružen: 09 Lipanj 2010
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 6004
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Anastazija_ Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Veljača 2013 u 22:15

Hvala ti na ovome, to je kao mala enciklopedija biljaka.
Imam jedan prijedlog - ako ti nije prekomplicirano bilo bi zgodno kada bi uz tekst stavila i sliku biljke o kojoj pišeš.

U životu nije važno koliko puta padneš , već koliko si se puta spreman dignuti.
Na vrh
Lovro View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 18 Rujan 2010
Lokacija: Varaždin
Status: Offline
Bodovi: 4174
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lovro Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Veljača 2013 u 22:26
Ja, prvi put šetam ovim vrtom...[IMG]smileys/smiley9.gif" align="absmiddle" alt="Embarrassed" />...dok svi drugi pune energiju u ove zimske dane na ovoj tvojoj ljepoti, ja slučajno nabasala na ovaj prekrasni pjev slavujčice...Stvarno, svaka čast!Neznam koju bi biljku izdvojila, jer ovo kod tebe su savršene kombinacije!Uživala sam...i napunila i ja baterije...sad ću lakše progurati ove zimske snježno-kišne dane!<!--[if !mso]>

Na vrh
SlavujVk View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši vrt - Ljeto 2013

Pridružen: 13 Studeni 2012
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 5466
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SlavujVk Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Veljača 2013 u 22:26
stavila bih sliku ali nemam.
ove godine ću svaku biljku slikati a imam ih-nikada do kraja izbrojano-preko 300 vrsta.
konačno sam na ovom forumu pronašla ljude koje zanimaju sve biljke pa i one najjednostavnije,najobičnije ....
Na vrh
dadinica View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Travanj 2012
Lokacija: Baranja
Status: Offline
Bodovi: 5177
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dadinica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Veljača 2013 u 22:40
Ponekad se prava ljepota i savršenstvo vide tek u običnim, jednostavnim stvarima.
Tako je i kod biljaka, mislim. One običene, male, jednostavne, često ni ne budu primjećene odmah, ali kada ih primjetiš, ostaneš zapaenjen snagom i ljepotom koju kriju u sebi.
Pozdravi iz Baranje!
Na vrh
SlavujVk View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši vrt - Ljeto 2013

Pridružen: 13 Studeni 2012
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 5466
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SlavujVk Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Veljača 2013 u 07:08
Originalno poslano od člana Lovro Lovro napisao:

Ja, prvi put šetam ovim vrtom...[IMG]smileys/smiley9.gif" align="absmiddle" alt="Embarrassed" />...dok svi drugi pune energiju u ove zimske dane na ovoj tvojoj ljepoti, ja slučajno nabasala na ovaj prekrasni pjev slavujčice...Stvarno, svaka čast!Neznam koju bi biljku izdvojila, jer ovo kod tebe su savršene kombinacije!Uživala sam...i napunila i ja baterije...sad ću lakše progurati ove zimske snježno-kišne dane!<!--[if !mso]>

lovro želim ti dobrodošlicu i hvala ti na lijepoj poruci.žao mi je što nisam vidjela slike koje si izdvojila.
navrati i drugi puta jer će biti još puno slika a nadam se da će i slavuji pjevati.
Na vrh
kamenika View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 23 Siječanj 2013
Lokacija: Umetići
Status: Offline
Bodovi: 68
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kamenika Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Veljača 2013 u 08:13
Redovno posjećujem tvoj vrt i uvjek ima nešto novo.Ajd što imaš puno vrsta ali ja se divim tome kako ih ti uspješno posložiš.ja to nikako ne uspjevam Unhappy     
Zbunila si me malo sa kaloperom i ja ga imam ali moj cvjeta žutim cvjetovima a ne bijelim,da ih nema različitih?
Na vrh
SlavujVk View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši vrt - Ljeto 2013

Pridružen: 13 Studeni 2012
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 5466
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SlavujVk Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Veljača 2013 u 08:25
Hemerocalis


Phygelius


Geranium iglica


Bugenvilija


?


Siječanj 2013


Kaktusi


Život u kamenu


Chasmatium latifolium


Ruže od lišća


Aranžman od suhog cvijeća


Proljetni aranžmani









Na vrh
antonija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Travanj 2010
Lokacija: župa dubrovačka
Status: Offline
Bodovi: 5001
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje antonija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Veljača 2013 u 08:33
 često dođem u tvoj vrt, ne ostavljam traga uvijek, sada moram prokomentirati. za cvijeće ti je već sve rečeno, prekrasno kao i uvijek, ali aranžmani svi do jednoga su prelijepi!
jučer je samo san,a sutra samo vizija: no ako danas živiš dobro, svako jučer postaje san o sreći, a svako sutra vizija nade. Stoga se pobrini za danas.

Na vrh
kamenika View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 23 Siječanj 2013
Lokacija: Umetići
Status: Offline
Bodovi: 68
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kamenika Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Veljača 2013 u 08:37
Vidim da ti sjajno ide i aranžiranje smile141
Bijela kamenjarka je baš lijepa,mada i ja ne znam šta je ali volim sve kamenjarke znane i neznane Wink
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 1011121314 282>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,328 sekundi.