Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Balkonsko cvijeće
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Pelargonije ili muškatle
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Pelargonije ili muškatle

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 1011121314 94>
Korisnik
Poruka
vanja View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 19 Svibanj 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 4968
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje vanja Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Travanj 2009 u 08:29
Boy78 dobro nam došla  smile57
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
lika1 View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 14 Srpanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 844
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lika1 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Travanj 2009 u 14:52
Pa dobro nam došla Boy78,madam se da ćemo se dugo i plodno družiti,a i jedva čekamo nove slikice!!Tongue
Na vrh
nuna View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 30 Siječanj 2008
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 812
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje nuna Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Travanj 2009 u 23:21
Hvala Vanja.
Boy78 dobro nam došla i dugo se družila sa nama.
Na vrh
Boy78 View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 17 Travanj 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 4
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Boy78 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Travanj 2009 u 18:19
hvala na dobrodošlici...  evo još jedna slika
ovu mi je dala mama, žarko crvena, obožavam je


btw. Boy78 je muškog roda! Tongue
Na vrh
qiara View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 29 Travanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 1
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje qiara Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Travanj 2009 u 17:41
bok svima!!!!!!!! i ja sam veliki obožavatelj pelargonija svih vrsta :) jel vi to prodajete pelcere ili???????? kako ih šaljete?smile57
Na vrh
vanja View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 19 Svibanj 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 4968
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje vanja Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Travanj 2009 u 20:51
Boy78 sory za pogrešku muško/ženski rodLOL
Na vrh
vanja View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 19 Svibanj 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 4968
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje vanja Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Travanj 2009 u 20:52
Giara dobro došla  smile57 nadam se da nisam pogrišila spol LOL
Na vrh
ljiljana3 View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao


Pridružen: 29 Svibanj 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 197
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ljiljana3 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Svibanj 2009 u 08:40
Kada bi trebalo početi s prihranjivanjem pelargonija, prije tjedan dana sam ih posadila.
Trantinchice, ako dosad nisi kupila žardinjere u bauhausu su 10,90 kn, 60 cm.
Na vrh
jasminaaa View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 03 Prosinac 2008
Status: Offline
Bodovi: 534
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje jasminaaa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Svibanj 2009 u 10:14
Originalno poslano od člana ljiljana3 ljiljana3 napisao:

Kada bi trebalo početi s prihranjivanjem pelargonija, prije tjedan dana sam ih posadila.
Trantinchice, ako dosad nisi kupila žardinjere u bauhausu su 10,90 kn, 60 cm.
 
Dvije sedmice nakon sadnje u žardinjere trebalo bi početi sa prihranom,ali to opet zavisi u koju zemlju si ih posadila,jel ta zemlja obična ili u njoj imaju dodatna gnojiva.Što se tiče prihrane ima da se kupi prihrana baš za pelargonije, i iz mog iskustva veoma je dobra.Postoje u tečnim ili u granulama.Granule su bolje jer imaju duži period prehranjivanja Wink
Na vrh
ljiljana3 View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao


Pridružen: 29 Svibanj 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 197
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ljiljana3 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Svibanj 2009 u 11:30
Zemlja je kupljena univerzalna, a prihranu sam kupila baš za njih tekuću.
Na vrh
lika1 View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 14 Srpanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 844
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lika1 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Svibanj 2009 u 17:11
Pričekaj još desetak dana pa onda počni sa prihranom jer će do tada potrošiti hranu u zemlji pa će ti bogatije cvjetati ako ih prihranjuješ,ja svoje zaljevam svaki drugi dan i dodam im prihranu,a kasnije im dodajem i tekuće željezo jednom tjedno za lijepu zelenu boju listova.Thumbs%20Up
Na vrh
acctres View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 27 Travanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 3
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje acctres Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Svibanj 2009 u 21:58
SmilePozdrav cvjetnom društvu !!! Nova sam ovdje ali već vidim da ću se lako uklopiti budući sam ljubitelj bilja i cvijeća (kao i svi ovdje).Poseban pozdrav cvijetnom guruu (koji piški na kaktus) i od kojeg sam u samo nekoliko čitanja naučila svaštaSmile. A sad pitanje; kupila sam predivne duple pelargonije (na teglici je pisalo pelargonium grandiflorum  )
Veće su i kompaktnije od običnih .stavila sam ih u balkonske žardinjere i uživam u njima.Nisam sigurna kako uklanjati ocvale cvijetove...samo latice ili cijeli cvijet? Isto tako bih željela znati jeli moguće sačuvati te biljke za sljedeću sezonu i kako? 
Na vrh
trantinchica View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 27 Veljača 2008
Status: Offline
Bodovi: 100
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje trantinchica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Svibanj 2009 u 01:00
ma kupila sam ja zardinjere vec odavno Wink pocela sam ih i prihranjivati..nakon tri tjedna otprilike..i zalijevam ih svaki dan jer je zemlja navecer uvijek suha..i dobro napreduju s obzirom da sam ih kupila vrlo male kad su imale 2 listica..sad su duge vec 20ak cm..samo cekam kad ce se razrasti i poceti cvjetati..
bitno je ocima nevidljivo,samo se srcem dobro vidi..
Na vrh
Tweety View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 25 Travanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 529
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Tweety Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Svibanj 2009 u 17:41
Pozdrav acctres, dobrodosla u cvijetno drustvo! E, sto se tice pelargonija, ja imam obicne, i kad im skidam ocvale cvijetove skidam cijeli cvijet i stapku. Sto se ostalog tice, evo probaj na ovoj stranici.. Cini mi se da ima svega tu.
Be who you are and say what you feel, because those who mind don't matter, and those who matter don't mind..
Na vrh
nuna View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 30 Siječanj 2008
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 812
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje nuna Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Svibanj 2009 u 22:36
Prvi puta sam vidjela ovu pelargoniju.Ima iste listove i cvijet kao i pelargonija zonale samo što je ova viseća.Naravno morala sam je kupiti.

Na vrh
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18305
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Svibanj 2009 u 23:17
Draga Nuna meni se čini kao jako kvalitetna sadnica bršljanke i mislim da će te iznenaditi svojom ljepotom.Thumbs%20Up
Ne nasljeđujemo Zemlju od naših predaka, posuđujemo je od naše djece.
Na vrh
nuna View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 30 Siječanj 2008
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 812
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje nuna Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Svibanj 2009 u 12:18
I ja se nadam Smrcko da će izrasti u jednu ljepoticu.Vidjela sam u rasadniku gdje sam i ovu kupila jednu već odraslu i stvarno je prekrasna.
Na vrh
lika1 View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 14 Srpanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 844
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lika1 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Svibanj 2009 u 15:34
Nuna nije niti čudo što si je kupila kad je ovako lijepa,a tek kad bude u punom cvatu bit će to stani pa gledaj.Nemoj nam zaboraviti staviti slikice!!!!Thumbs%20Up
Na vrh
vanja View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 19 Svibanj 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 4968
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje vanja Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Svibanj 2009 u 19:52
Nuna kupila si lipu pelargoniju i ja ih imam dosta neke su viseće neke nisu
Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Svibanj 2009 u 22:29
Acctres ,dobro nam došla!
Ocvale cvijetove možeš a i ne moraš otklanjati.Nisam stručnjak no kako ja ne otklanjam ,mogu ti iz iskustva reći da neke razlike u cvatnji i nema osim što je ljepše za vidjeti bez tih suhih cvjetova.Ne kužim baš kako to misliš-samo latice ili cijeli cvijet!?-no ako misliš micati ocvale cvjetove,mičeš ih zajedno sa cvjetnom stapkom.
Pelargonije možeš sačuvati za sljedeću godinu.Možeš staru biljku na jesen spremiti na svjetlo i hladno mjesto(ne smije temp.biti ispod 0) a možeš i zapelcati mlade biljke,ujedno ih razmnožiš koliko hoćeš.To radiš od 8mj.pa nadalje do prvih mrazeva.Ima negdje i tema o tome pa zato ni ne pišem opširnije,a i poprilično vremena još imaš do ramnožavanja i prezimljavanja.Wink
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 1011121314 94>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,297 sekundi.