Početna stranica Početna stranica > Vrt - Forum o vrtovima > Moj vrt u slikama
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Slavujev vrt
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Slavujev vrt

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 124125126127128 282>
Korisnik
Poruka
 Ocjena: Ocjena teme: 5 Glasova, Približno 5,00  Tema Pretraga Tema Pretraga  Opcije teme Opcije teme
kat.rea View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Studeni 2008
Status: Offline
Bodovi: 5433
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kat.rea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Siječanj 2014 u 20:52
[




[/QUOTE] Slavujčice, tek sam krenula u pregledavanje tvoga vrta ( jer me zadnjih godinu i više nije bilo na CIF-u)i mislila sam komentare ostaviti za kraj, ali ova slika me jednostavno vratila u daleku prošlost... više od 50 godina u natrag, kada se žito u Slavoniji kosilo ručno i u ovakovim posudama ( mi smo ih zvali testije) nosila voda za piće jer u njima je dugo ostala hladna. Srce me zaboljelo kada sam vidjela sliku, jer na moju žalost kada smo prodali rodnu kuću nije mi palo na pamet otići malo na tavan
Ivanić-Grad
Dok ne pokušate, ne znate što ne možete učiniti. Henry James
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
kat.rea View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Studeni 2008
Status: Offline
Bodovi: 5433
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kat.rea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Siječanj 2014 u 21:08
Originalno poslano od člana SlavujVk SlavujVk napisao:

pa tko bi to u današnje vrijeme nosio! žena prije nije smjela da joj itko vidi kosu osim muža.rusinke su imale fićule "za svaki dan" izrađene od domaćeg platna malo ukrašene vezom, i svečane kao ova na mojoj slici.

prvu fićulu je dobila na svojoj svadbi, i to joj je svekrva stavljala poslije pola noći.

Pa sličan običaj je bio i u Slavoniji, mladenka je poslije skidanja vjenca (šlajera) dobila maramu ( rubac) na glavu, a vezala joj kuma
Ivanić-Grad
Dok ne pokušate, ne znate što ne možete učiniti. Henry James
Na vrh
SlavujVk View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši vrt - Ljeto 2013

Pridružen: 13 Studeni 2012
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 5466
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SlavujVk Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Siječanj 2014 u 10:54
ovako izgledaju cvjetovi zimskog jasmina nakon niskih temperatura.
Prvo im cvjetovi pobjele a za nekoliko dana se potpuno osuše.
Pupovi, koji se još nisu otvorili, ponekad prežive i cvjetaju, a ako su jako niske temperature, i oni se smrznu.
Ovo je grm koji nisam zaštitila a drugi je umotan u "dekicu", i nadam se da će mu pupovi i pokoji cvijetić preživjeti.




Na vrh
SlavujVk View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši vrt - Ljeto 2013

Pridružen: 13 Studeni 2012
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 5466
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SlavujVk Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Siječanj 2014 u 11:02
osušeni cvjetovi rambler ruže




..i malo sunca sa klupice koja je sada pokrivena snijegom



Na vrh
bugicaza5 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 11 Siječanj 2014
Lokacija: Karlovac
Status: Offline
Bodovi: 8291
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bugicaza5 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Siječanj 2014 u 11:19
Slavuj, uvijek je lijepo u tvom vrtu... 
Na vrh
miska View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 10 Travanj 2013
Lokacija: Kvarner
Status: Offline
Bodovi: 8574
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje miska Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Siječanj 2014 u 11:20
Prava zimska bajka a zimski jasmin svojim žutobijelim laticama "grije" 
Baš me zanima kakva je klupica

Na vrh
kat.rea View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Studeni 2008
Status: Offline
Bodovi: 5433
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kat.rea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Siječanj 2014 u 13:37
[QUOTE=SlavujVk]
kroz godine sam svašta sadila i na kraju shvatila da ne želim mućiti ni biljku ni sebe i posadila biljke za koje sam sigurna da će u sezoni cvjetati, u jesen i zimi nestati a u proljeće izrasti još veće i ljepše.

volim biljke koje se u mom vrtu osjećaju kao kod kuće i ne žellim one koje tuguju za svojm egzotičnim krajevima a ja im mogu ponuditi polugodišnju smrzavicu i nemilo prženje ostalih pola godine.

QUOTE]
Ovo potpisujem u potpunosti, svaku riječ, mada i opet posegnem za nekom biljkom privlačnog cvijeta , a onda skužim da je to opet bio promašaj jer se mučimo i ona i ja...
Ivanić-Grad
Dok ne pokušate, ne znate što ne možete učiniti. Henry James
Na vrh
miska View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 10 Travanj 2013
Lokacija: Kvarner
Status: Offline
Bodovi: 8574
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje miska Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Siječanj 2014 u 13:59
I ja se slažem s time i držim se nekih nepisanih pravila
gdje egzotične,osjetljive,posebne i zahtjevne biljke ne mogu u moj vrt.
Nikad nisam ni kupila skupu biljku i ne bih(i da imam svoj ograđen vrt)
Više je ljepote u jednostavnosti  udomaćenih biljaka koje podnose uvjete u kojima jesu.

Na vrh
kat.rea View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Studeni 2008
Status: Offline
Bodovi: 5433
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kat.rea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Siječanj 2014 u 14:06
Originalno poslano od člana Free Free napisao:



Sa većim nestrpljenjem čekam da se tvoj vrt ocvjetni, nego moj !!  Čaroban ti je vrt, kao začaran !! 





Na ovoj prekrasnoj slici koju je Free izdvojila mene zanima šta ti je ovo sa plavim cvjetićima sa desne strane, šta to crveno izviruje između i koja je to crvenolisna biljka koja djelomićno skriva stablo koje je pretpostavljam otplesalo svoj ples
Ivanić-Grad
Dok ne pokušate, ne znate što ne možete učiniti. Henry James
Na vrh
kat.rea View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Studeni 2008
Status: Offline
Bodovi: 5433
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kat.rea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Siječanj 2014 u 16:23
Originalno poslano od člana SlavujVk SlavujVk napisao:

FLORAMYE,


u vrtu je zatišje pred cvjetnu salauku[tako slavonci kažu za oluju]

Bože, kako dugo nisam čula taj izraz, tako je moja baka govorila,... joj kako mi budiš moje korijene, jer ja sam ona biljka koja je iščupana iz svog prirodnog staništa.
Ivanić-Grad
Dok ne pokušate, ne znate što ne možete učiniti. Henry James
Na vrh
kat.rea View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Studeni 2008
Status: Offline
Bodovi: 5433
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kat.rea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Siječanj 2014 u 19:32
Originalno poslano od člana SlavujVk SlavujVk napisao:




Dok je vani sve bijelo od snijega ja si grijem dušu u tvom raju, kopiram savjete u svoje dokumente, zapisujem, ali vidiš imam i pitanja šta je ovo bijelo u prvom planu, ispred perunika?
Ivanić-Grad
Dok ne pokušate, ne znate što ne možete učiniti. Henry James
Na vrh
kat.rea View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Studeni 2008
Status: Offline
Bodovi: 5433
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kat.rea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Siječanj 2014 u 20:06
Originalno poslano od člana SlavujVk SlavujVk napisao:

neki ljudi su mi rekli da je vrt sa cvijećem beskoristan, da je moj trud uzaludan i da se cvijeće ne može jesti.
ono što on meni daje -neću opisivati.

moj vrt je skroman doprinos očuvanju biološke raznolikosti i mjesto gdje dolaze razne ptice, kukci , pčele,leptiri, ježevi...

nastojim izborom biljaka, svakom od njih stvoriti ugodan dom, svaki dan im ostaviti svježe vode, preko zime ostaviti tobolce sa sjemenom koji proviruju iznad snijega i nema ljepše slike nego vidjeti jato ptičica kako se goste i uživaju.

za zadnju hranu pčelama i leptirima sadim visoke sedume i jesenske astere koji osim svojom ljepotom, u vrt privuku mnoštvo njih.
za sunčanog jesenskog dana asteri su puni pčela i užitak je sušati njihovo zadovoljno zujanje.
tanjurasti cvjetovi seduma se pretvore u stol prepun zadovojnih uzvanika koji nisu došli samo na gozbu-došli su raditi da bi ljudima dali mnogo proizvoda koji će ih liječiti i sačuvati im zdravlje.

zgog svega toga sadim skromne biljke jednostavnih cvjetova.
kultivari i egzote kojima moj vrt nije prirodno stanište i koje muče i mene i sebe-uopće me ne privlače.
kultivari duplih cvjetova imaju manje nektara a ponekad ih uopće nemaju jer su uzgojeni da budu-lijepi a ne da hrane kukce.
nasmijem se svaki puta kada mi netko kaže-pa to je iz šume!
svakako , sve je iz šume.
i sve što je čovjek stvorio-temelje mu je sazidao Bog!
takve biljke s krasne, mi im se divimo, ali su osjetljive, podložne bolestima, kratkog životnog vijeka i vrlo često gube osobine koje im je čovjek dao.

align="middle[/IMG]

Ovo si baš lijepo napisala,slažem se sa svime... privuklo me dosta egzota svojom ljepotom, ali nakon godina mučenja, pomalo otpadaju, nestaju iz moga dvorišta, a ostaju jednostavne biljke kojima ne treba puno da bi opstale. Mada moje dvorište nije ni približno sređeno kao tvoje i onako kako bih ja htjela, ali najveći užitak mi je kada dođem sa posla zavući se u cvjetnjak, ni moja bolna leđa onda ne bole tako , a užitak mi je kao i tebi slušati zujanje pčela i ostalih kukaca. I kod mene sjemeni tobolci ostaju do proljeća da bi zimi bili hrana pticama...
Ivanić-Grad
Dok ne pokušate, ne znate što ne možete učiniti. Henry James
Na vrh
kat.rea View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Studeni 2008
Status: Offline
Bodovi: 5433
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kat.rea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Siječanj 2014 u 20:39
Originalno poslano od člana SlavujVk SlavujVk napisao:

[




Ruta







koja boja maka, a tek ovo sa pupoljcima vinskocrvene boje , šta je ovo nježno lila iza rute, a tek ovi bijeli leptirići ispred klade sa kućnom srećicom,djeluje mi nježno i bajkovito...
kao što vidiš volim boju, ali i bijelo cvijeće, jer ono kako si rekla svjetli u noći...
Ivanić-Grad
Dok ne pokušate, ne znate što ne možete učiniti. Henry James
Na vrh
kat.rea View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Studeni 2008
Status: Offline
Bodovi: 5433
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kat.rea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Siječanj 2014 u 21:52
Hvala što postojiš na CIF-u, upravo sam na 51. stranici dobila odgovor na pitanje u mom prethodnom postu... lonicera nitida, a i više nego sam pitala , lijepa je, miriše i može se formirati kao stabalce, a to je za moje malo dvorište...
Ivanić-Grad
Dok ne pokušate, ne znate što ne možete učiniti. Henry James
Na vrh
SlavujVk View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši vrt - Ljeto 2013

Pridružen: 13 Studeni 2012
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 5466
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SlavujVk Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Siječanj 2014 u 22:11
Draga kat.rea

Prije nego što ti odgovorim na pitanje koje si mi postavila, želim ti dobrodošlicu i pozdravljam te ovom
pjesmom:


http://www.youtube.com/watch?v=kypcR0FrGOM
Na vrh
kat.rea View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Studeni 2008
Status: Offline
Bodovi: 5433
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kat.rea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Siječanj 2014 u 22:47
eh da, mladost je brzo prošla, več su bore tu na licu mom...
hvala ti
Ivanić-Grad
Dok ne pokušate, ne znate što ne možete učiniti. Henry James
Na vrh
SlavujVk View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši vrt - Ljeto 2013

Pridružen: 13 Studeni 2012
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 5466
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SlavujVk Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Siječanj 2014 u 23:06
Originalno poslano od člana panda panda napisao:

predivno slavuj svaka slika me sve vise i vise odusevljava :D koliko mi se cini imamo slican stil vrta :D
samo sto kod mene ima puno vise travnjaka :D ali mislim da ce se moje gredice jos vise prosirivat :D
hvala ti panda,
drago mi je da si posjetio moj vrt.
ako se nastaviš družiti s nama, sigurna sam da će se travnjak smanjiti.
Na vrh
SlavujVk View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši vrt - Ljeto 2013

Pridružen: 13 Studeni 2012
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 5466
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SlavujVk Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Siječanj 2014 u 23:19
bugica

Miška




Miška, možeš misliti kakva je klupica, bijela, pokrivena snijegom, nemam volje ni pogledati kroz prozor unatoč svim zimskim ljepotama
A vrt izgleda kao skladište, pun je kutija kojima sam pokrila biljke da mi ih snijeg ne polomi.
Na vrh
SlavujVk View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši vrt - Ljeto 2013

Pridružen: 13 Studeni 2012
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 5466
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SlavujVk Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Siječanj 2014 u 23:34

[/QUOTE] Slavujčice, tek sam krenula u pregledavanje tvoga vrta ( jer me zadnjih godinu i više nije bilo na CIF-u)i mislila sam komentare ostaviti za kraj, ali ova slika me jednostavno vratila u daleku prošlost... više od 50 godina u natrag, kada se žito u Slavoniji kosilo ručno i u ovakovim posudama ( mi smo ih zvali testije) nosila voda za piće jer u njima je dugo ostala hladna. Srce me zaboljelo kada sam vidjela sliku, jer na moju žalost kada smo prodali rodnu kuću nije mi palo na pamet otići malo na tavan [/QUOTE] drago mi je kat.rea da ti se sviđa moj vrt i nadam se da nas nećeš opet napustiti.
ova glinena posuda je iz moje roditeljske kuće koje više nema, od roditelja kojih isto nema već 15 god.
Mi smo je zvali koršov .
prijateljica mi je rekla da se još naziva vodir i grkljačak zato što voda grglja kada se pije na mali otvor na ručki.
Na vrh
SlavujVk View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši vrt - Ljeto 2013

Pridružen: 13 Studeni 2012
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 5466
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SlavujVk Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Siječanj 2014 u 23:41





[/QUOTE]
Na ovoj prekrasnoj slici koju je Free izdvojila mene zanima šta ti je ovo sa plavim cvjetićima sa desne strane, šta to crveno izviruje između i koja je to crvenolisna biljka koja djelomićno skriva stablo koje je pretpostavljam otplesalo svoj ples [/QUOTE] kat.rea
plavi cvjetovi sa desne strane je krompirov grm,
crveno što izviruje su cinije a biljka sa bordo listovima je neka vrsta ukrasne koprive, jednogodišnja biljka, neuglednih cvjetova, lijepih tamnih listova koji imaju poseban miris.jako se sama zasijava i ponikne po cijelom vrtu.
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 124125126127128 282>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,422 sekundi.