Početna stranica Početna stranica > Vrt - Forum o vrtovima > Moj vrt > Moj povrtnjak
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - monsterin  eko povrtnjak
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


monsterin eko povrtnjak

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 126127128129130 138>
Korisnik
Poruka
 Ocjena: Ocjena teme: 1 Glasova, Približno 5,00  Tema Pretraga Tema Pretraga  Opcije teme Opcije teme
arčik View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 16 Rujan 2014
Lokacija: Brzi Brod
Status: Offline
Bodovi: 1121
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje arčik Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Listopad 2015 u 18:19


monstera ti si stvarno žena zmaj...kako samo uspevaš sve da stigneš...plodovi su ti savršeni...kad bi po čitav dan obilazila pijacu, ne bih našla ovako prelepo povrće...
za kiwano, nemam komentar...fantazija...

kako se sadi...gde si našla seme (ako se seje)...i kako ga upotrebljavaš...
"Budi hrabra, a ostalo će doći samo."
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
monstera View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 11895
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje monstera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Listopad 2015 u 18:46
Originalno poslano od člana Andina Andina napisao:

Originalno poslano od člana monstera monstera napisao:


 ... a zimi je dobro naročito tko ima hladne ruke i noge. Također đumbir je dobar kod prehlade, gripe, reumatizma, bolova u kralježnici...

Ta sam! Puno ti hvala na ovom receptu!


Nema na čemu draga, Hvala tebi jer si svratila u ovu moju,  ja bih rekla svaštaru jer to stvarno i je...smile78smile84



Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.
Na vrh
monstera View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 11895
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje monstera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Listopad 2015 u 18:58

 Hvala Arčik...smile78smile84Trudim se koliko mogu i koliko znam...a kako sam već 15g. u tome svemu, mislim da moje iskustvo baš i nije tako malo iako još uvjek učim i težim napredovati još, još i još....nikad dosta toga, uvjek se nešto novo događa, uvjek nešto novo ima...Što se Kiwana tiče, sije se u teglice ili čašice u zatvoren prostor, pa kad vrijeme to omogućava, presađuje se van
(isto kao i krastavci) samo što kiwano voli biti na mreži, dok krastavci mogu a i ne moraju nužno biti na mreži.  Jedina mana mu je ta što ima jako kasnu vegetaciju, dugo mu treba da krene. Koristi se tako što se jede kao voće ali i kao povrće, iako najviše dominira kao voće.....može se jesti sam ili u nekoj voćnoj salati a najviše se koristi za aromatiziranje vode, kao sok ili kao sirup....Dok je kod nas još uvjek relativno rijetka pojava, stranci ga naprosto obožavaju i jako puno ga pojedu.


Evo i ja baš planiram po prvi puta praviti sirup od njega i nadam se da će biti jako fin kao i svi moji ostali "nekuhani " voćni, biljni i cvjetni sirupi, odnosno sokovi..Smile


Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.
Na vrh
monstera View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 11895
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje monstera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Listopad 2015 u 20:49


Crvenolisni bosiljak, završit će kao začin u kuhinji, moram priznati da nema baš intenzivan miris kao zeleni sitnolisni.. Budući da ih je sve, ove nama poznate vrste teško očuvati u kuhinjskim uvjetima preko zime (osim japanskog kojeg još trenutno nemam) odlučila sam da će jedan dio ovog drugog završiti kao sirup..Smile  Naprosto volim i obožavam ove biljke.. EmbarrassedHeart


Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.
Na vrh
monstera View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 11895
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje monstera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Listopad 2015 u 20:51


 Više nisu lijepe kao iz prvih tura, al još su iskoristive..Smile

Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.
Na vrh
monstera View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 11895
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje monstera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Listopad 2015 u 21:00


  Sok od manjeg dijela Kiwana, uskoro će i ostatak bockave ekipe završiti u sirupu, soku.. Smile
 Okus je fantazija, s laganim podtonom krastavca, s limunom ili limunskom kiselinom i extraktom Kiwija, zbilja fantazija okusa spojenih u jedno... EmbarrassedHeart  Inače Kiwano posjeduje duplo više vitamina C i od samih limuna,  još jedan valjan razlog zašto će se i iduće sezone naći na mom vrtu, ako ne i u  većem broju....Heart





Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.
Na vrh
monstera View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 11895
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje monstera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Listopad 2015 u 21:41

 


Zaboravila sam reći za domaći Ginger Ale (pivo od đumbira) potrebna je isključivo izvorska čista voda..ili barem ona kupljena izvorska, negazirana...Smile








Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.
Na vrh
AdrijanaM View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 11 Svibanj 2014
Lokacija: Čakovec
Status: Offline
Bodovi: 384
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (1) Hvala(1)   Citiranje AdrijanaM Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Listopad 2015 u 10:37
Evo i ja sam se uključila  i divim se Vašem carstvu , stvarno sve pohvale . Pratit ću i dalje jer može se puno toga naučiti . 
Na vrh
AdrijanaM View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 11 Svibanj 2014
Lokacija: Čakovec
Status: Offline
Bodovi: 384
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (1) Hvala(1)   Citiranje AdrijanaM Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Listopad 2015 u 10:52
smile120
Na vrh
ajama View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 30 Siječanj 2012
Lokacija: slavonija,
Status: Offline
Bodovi: 5957
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (1) Hvala(1)   Citiranje ajama Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Listopad 2015 u 13:31
opet ti je sve krasno urodilo bez obzira na sušu.bit će zdravlja ove zime.
jesi li uspjela razmnožiti onaj češnjak
-poslije igre i kralj i pijun idu u istu kutiju-
Na vrh
monstera View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 11895
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje monstera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Listopad 2015 u 18:07


  Prije svega Dobro došla AdrijanaM na moju temu i Hvala puno na lijepim riječima  Smile

 U zadnje vrijeme i nisam baš nešto previše aktivna ovdje, ali trudim se koliko stignem i koliko mogu održavati moju temu i ovdje.



Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.
Na vrh
monstera View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 11895
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje monstera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Listopad 2015 u 18:14

  Ajči

Nažalost imala sam ove sezone tri vrste češnjaka ( s onim što si mi ti poslala ) niti jedan nije baš nešto dobar... Unhappy






Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.
Na vrh
AdrijanaM View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 11 Svibanj 2014
Lokacija: Čakovec
Status: Offline
Bodovi: 384
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje AdrijanaM Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Listopad 2015 u 21:49
Hvala na dobrodošlici . Veselim se šetnji po vašem raju.
Na vrh
monstera View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 11895
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje monstera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Listopad 2015 u 23:06

Hvala tebi AdrijanaM  Smile Heart Drago mi je da te zanima moja tema...TongueHug
Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.
Na vrh
Matko View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 15 Prosinac 2007
Status: Offline
Bodovi: 181
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Matko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Listopad 2015 u 22:33
Uvijek je lijepo prošetati kroz tvoj povrtnjak!!! 
tko rano rani..... ne čini proljeće!!!
Na vrh
monstera View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 11895
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje monstera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Listopad 2015 u 00:01

Hvala Matko Smile  I usput Dobrodošao na moju temu (ne sjećam se da sam te nekad vidjela ovdje) EmbarrassedHug  Nažalost sad sam malo manje aktivna ovdje a više na Fb.. Ne smijem dalje ništa više reklamirati..Censored

Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.
Na vrh
Matko View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 15 Prosinac 2007
Status: Offline
Bodovi: 181
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Matko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Listopad 2015 u 00:29
Svratim ali malo sam tipkao
tko rano rani..... ne čini proljeće!!!
Na vrh
bilo View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 13 Listopad 2014
Lokacija: na jug
Status: Offline
Bodovi: 27
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bilo Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Listopad 2015 u 10:52
Monstera,koje ti je ime na fb?
Na vrh
JosipaNu View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 18 Kolovoz 2014
Lokacija: Nuštar
Status: Offline
Bodovi: 2921
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje JosipaNu Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Listopad 2015 u 11:00
kod nase vrijednice nema sta nema.....i sama volim bosiljak i imam sto da nakupim za zimu....a moja kolegica sto mi je pomagala unositi cvijece kaze smrdi joj kao na groblju...skoro sam ju utukla...hahahahha
nema ona pojma sto valja onada smo ju muz njezin i ja isšpotali...neda reci smrdi joj pa smrdi....smile79
divno je biti nekome nesto....
Na vrh
monstera View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 11895
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje monstera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Listopad 2015 u 11:49

 Hehehehe, Bilo potraži  Slađana Spahić i javi se..možda ima još kakvih ugodnih iznenađenja.. WinkTongue
Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 126127128129130 138>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,391 sekundi.