Početna stranica Početna stranica > Vrt - Forum o vrtovima > Moj vrt u slikama
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Vrt za  dušu by Free
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Vrt za dušu by Free

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 126127128129130 251>
Korisnik
Poruka
 Ocjena: Ocjena teme: 2 Glasova, Približno 4,00  Tema Pretraga Tema Pretraga  Opcije teme Opcije teme
tikvić View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 08 Travanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 2349
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje tikvić Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Studeni 2011 u 20:04
Obožavam kolače,a ovi tvoji djeluju tako primamljivo da bi ih očima jela!
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
bebolina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Srpanj 2011
Lokacija: Selendra b.b.
Status: Offline
Bodovi: 12672
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bebolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Studeni 2011 u 22:57
Originalno poslano od člana Mira K Mira K napisao:

Lijepih novih slika a da ne hvalim sve što si napravila, posadila, razmnožila ja ću se poslužiti ovim, draga moja Tongue
 
Polako Miro, ostavi i za mene koju mrvicuLOL nakon ovih prizora i ova debeljuca zanemari kalorijeLOL
@freeClap
Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovara, a fukara se obogati.   I. Andrić
Na vrh
Emilly View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 11 Listopad 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1664
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Emilly Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Studeni 2011 u 23:05
A ja sad došla sa aerobika i naletim na ovu sliku... Sva sreća pa je samo slika LOL


Pokušat ću skrenuti pažnju ii vratiti se na cvijeće, grmlje, parkić...
Prekrasno je sve smile227

Na vrh
moon View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 06 Listopad 2010
Lokacija: Kvarner,Croatia
Status: Offline
Bodovi: 10501
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje moon Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Studeni 2011 u 23:11
Lijepo je gledati kako priroda oslikava jesenjim bojama tvoj vrt
Na vrh
enrikova nona View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Prosinac 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 6269
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje enrikova nona Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Studeni 2011 u 13:29
Originalno poslano od člana bebolina bebolina napisao:

Originalno poslano od člana Mira K Mira K napisao:

Lijepih novih slika a da ne hvalim sve što si napravila, posadila, razmnožila ja ću se poslužiti ovim, draga moja Tongue
 
Polako Miro, ostavi i za mene koju mrvicuLOL nakon ovih prizora i ova debeljuca zanemari kalorijeLOL
@freeClap


ša mi radiš sa ovom slikom smile190nesmijem slatko zbog kolesterola a obožavam ga Cry
<ako nekom das ribu nahranit ces ga jednom, ako ga naucis loviti ribu nahranit ces ga zauvijek> narodna
Na vrh
Free View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 18 Travanj 2010
Lokacija: Međimurje
Status: Offline
Bodovi: 5914
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Free Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Studeni 2011 u 16:19
Majko mila, pa ja se toliko trudim, slikam vani na -2, a vama se oči zaljepile za tanjur kolača!!!  Pa ako je tako, od sada vas mamim kolačima!!!

Hvala vam na posjeti, djevojčice moje drage!!!smile79 
Međimurje - Marijin cvetjak med dve vode



Na vrh
mali kaktus View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
DONATOR

Pridružen: 10 Ožujak 2010
Lokacija: Međimurje
Status: Offline
Bodovi: 9133
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mali kaktus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Studeni 2011 u 17:42
Originalno poslano od člana freeland44 freeland44 napisao:

Majko mila, pa ja se toliko trudim, slikam vani na -2, a vama se oči zaljepile za tanjur kolača!!!  Pa ako je tako, od sada vas mamim kolačima!!!

Hvala vam na posjeti, djevojčice moje drage!!!smile79 
I to ne bili kakvim kalačima nas mamiš,pravim svatovskimWink
Nigder lepše kak je vu Međimurju
kam se zglednem ružice mi cvetaju.
Na vrh
Free View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 18 Travanj 2010
Lokacija: Međimurje
Status: Offline
Bodovi: 5914
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Free Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Studeni 2011 u 22:28
Mali kaktus, pa kak si znala da su pravi svatovski!!!!LOL
Međimurje - Marijin cvetjak med dve vode



Na vrh
Free View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 18 Travanj 2010
Lokacija: Međimurje
Status: Offline
Bodovi: 5914
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Free Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Studeni 2011 u 12:43
Danas sam opet dobila krila!! Obradovala me mala artičoka sa Brača!! Stari listići se osušili a ona se razbacala novim, srebrnastim, joj lal je slatka!!



Uploaded with ImageShack.us

Pa nova cvijetna grana na ljubičasnom dendriću!!



Uploaded with ImageShack.us

A to mi je najveća orhideja, listovi visoki metar, pa onda cvijetna grana od još 60.tak cm kada procvijeta, ali to će se dogoditi tek za par mjeseci!!



Uploaded with ImageShack.us
Međimurje - Marijin cvetjak med dve vode



Na vrh
Free View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 18 Travanj 2010
Lokacija: Međimurje
Status: Offline
Bodovi: 5914
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Free Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Studeni 2011 u 12:46


Uploaded with ImageShack.us

A moji bebaći adeniumi dobili drugi par listića!!
Međimurje - Marijin cvetjak med dve vode



Na vrh
Free View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 18 Travanj 2010
Lokacija: Međimurje
Status: Offline
Bodovi: 5914
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Free Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Studeni 2011 u 12:49


Uploaded with ImageShack.us
A ova je za Otok!! Kako i koliko sam pazila i mazila njezinu loniceru, pokazuje ova sličica: baš je postala krakata, i kada je MM stavio ogradu, znala sam da je ovo savršeno mjesto za nju!!
Međimurje - Marijin cvetjak med dve vode



Na vrh
gioiaa View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 03 Travanj 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 16587
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje gioiaa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Studeni 2011 u 12:50
za bebice i ostale biljkice
Na vrh
Free View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 18 Travanj 2010
Lokacija: Međimurje
Status: Offline
Bodovi: 5914
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Free Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Studeni 2011 u 12:55


Uploaded with ImageShack.us

Gio, ovaj cvijet hibića je za tebe, kad već nisi ostala na kavi!!
Međimurje - Marijin cvetjak med dve vode



Na vrh
Emilly View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 11 Listopad 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1664
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Emilly Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Studeni 2011 u 21:09
Tko o čemu, ja o orhidejama... Dendrobium ti je prekrasan, ogroman smile93
Koliko je star? Već sam si i ja razmišljala koliki će moji biti jednog dana jer svaki izdanak raste sve veći i veći Tongue
Na vrh
Free View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 18 Travanj 2010
Lokacija: Međimurje
Status: Offline
Bodovi: 5914
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Free Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Studeni 2011 u 18:47
Emilly, dendrić je kod mene 5-6 godina, cvatnja 2 puta godišnje!! Presađujem ga svake dvije godine, kada nema pupoljaka, a podijelim ga prema broju grana, ostavim po 2-3 grane i jako brzo raste!! Prihranjujem tekučim gnojivom za orhideje jednom mjesečno ! Sada je silom prilika u velikom okrasnom loncu jer teško održava ravnotežu, MM veli da ga zalijevam pivom i samo čeka da zapjeva!!
Međimurje - Marijin cvetjak med dve vode



Na vrh
gioiaa View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 03 Travanj 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 16587
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje gioiaa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Studeni 2011 u 22:09
joj free,predivan je! ,volim i ja hibije ali odavno ih nemam,moram ispraviti tu gresku
Na vrh
tikvić View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 08 Travanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 2349
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje tikvić Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Studeni 2011 u 22:23
Draga Free da li uopće postoji neki cvijetak, a da ga ti nemaš?? Ono što mene posebno oduševljava je način na koji ti dožvljavaš cvijeće, a to je vjerojatno i razlog što je tvoje cvijeće, kao i ti - posepbno.
Na vrh
Emilly View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 11 Listopad 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1664
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Emilly Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Studeni 2011 u 13:11
Originalno poslano od člana freeland44 freeland44 napisao:

Emilly, dendrić je kod mene 5-6 godina, cvatnja 2 puta godišnje!! Presađujem ga svake dvije godine, kada nema pupoljaka, a podijelim ga prema broju grana, ostavim po 2-3 grane i jako brzo raste!! Prihranjujem tekučim gnojivom za orhideje jednom mjesečno ! Sada je silom prilika u velikom okrasnom loncu jer teško održava ravnotežu, MM veli da ga zalijevam pivom i samo čeka da zapjeva!!


Ma super je! Listala sam unazad da vidim boju, baš je prekrasan!
Ja sam sa dendrićima krenula ispočetka. Prošle godine sam dobila jedan sumnjivi, ali nisam obratila pažnju na vrijeme. U vrlo kratkom roku mi je većina denova dobila te piknje i ostala skroz bez listova. Mladi izdanci su prvo vrijeme bili ok, ali su i oni brzo dobili piknje. Na kraju sam se naljutila i sve ih pobacala da mi se ne zaraze i ostale orhideje... Ne moram ti uopće reći kako sam bila ljuta Angry
Na vrh
Free View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 18 Travanj 2010
Lokacija: Međimurje
Status: Offline
Bodovi: 5914
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Free Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Studeni 2011 u 15:36
Iako nisam imala nikad prilike vidjeti te piknje, kako veli Emilly, nebih ih samo tako bacila!!  Prije bih probala sve i svašta, pa ako to ne uspije, teška srca bih bacila!!!  Prvo bi ih izvadila iz tegle, oprala pod tusem, temeljito, i stabljiku s listovima ali i korijen i od zadnje mrvice kore
, ostavila da se osuši od vode, pokidala svo lišće, pošpricala s namoćenim duhanom, te iskoristila priliku kaj su vani, podijelila ih u više teglica, pa onda nanovo posadila u svježu koru!!
Meni se na jednoj starijoj grani posušilo lišće i otpalo, odrezala sam je, i zaboravila, stajala je uz seljenje tu i tamo, preko 3 mjeseca, čak sam je jednom kacila u koš za smeće pa kada sam smeće bacala nakon par dana, opet je izvadila!!  Ustvari, to vrijeme sam tražila temu gdje sam jednom vidjela kako se na mahovini razmnožavaju dendrići, tu temu još ni sad nemogu naći, neznam da li je uopšte na ovom forumu, uglavnom, nakon par mjeseci sam je ipak zasadila u koru, kaj bude-bude, nakon par tjedana grana je pustila 5-6 mladica!!  Evo je sada, kod mame, divlja i cvate kao luda!!   Stvar je u tome, da ja ne odustajem tako lako od onoga kaj naumim!!

Jednom prilikom sam kod malog kaktusa na kavici, dobila slomljenu grančicu ludisije, pošto ja ništa ne bacam, evo je nakon 4-5 mjeseci, izbacila listić i živa je!!



Uploaded with ImageShack.us

Mladica bijelog dendrića skromno mi cvate sa dva cvijetića na dnu stabljike a na vrhi ima još dva mala pupoljčića!!!
A pupoljak ima i mlada catleja, ciglasta!!



Uploaded with ImageShack.us



Uploaded with ImageShack.us


Međimurje - Marijin cvetjak med dve vode



Na vrh
Free View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 18 Travanj 2010
Lokacija: Međimurje
Status: Offline
Bodovi: 5914
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Free Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Studeni 2011 u 15:44
Prekjućer je MM iz zagrljaja smrti spasio veliku žunu!! 



Uploaded with ImageShack.us



Uploaded with ImageShack.us

Imala je slomljeni krilo, i tko zna kaj još!! Nažalost, od danas je više nema, očito su bile ozljede od jastrebovih kandži mnogo opasnije nego što je izgledalo!!   Čak je pojela i par glistica pa smo mislili da će se oporaviti!!
Međimurje - Marijin cvetjak med dve vode



Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 126127128129130 251>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,297 sekundi.