Početna stranica Početna stranica > Vrt - Forum o vrtovima > Moj vrt u slikama
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Slavujev vrt
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Slavujev vrt

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 127128129130131 282>
Korisnik
Poruka
 Ocjena: Ocjena teme: 5 Glasova, Približno 5,00  Tema Pretraga Tema Pretraga  Opcije teme Opcije teme
SlavujVk View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši vrt - Ljeto 2013

Pridružen: 13 Studeni 2012
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 5466
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SlavujVk Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Veljača 2014 u 22:35
Originalno poslano od člana Nisa Nisa napisao:

U ovo kišno jutro ovaj vatromet boja diže raspoloženje Heart
Nisasmile84
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
SlavujVk View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši vrt - Ljeto 2013

Pridružen: 13 Studeni 2012
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 5466
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SlavujVk Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Veljača 2014 u 09:29
Nekoliko sličica da nam ugriju dušu u ovaj zaleđeni dan još jednog zimskog mjeseca














Na vrh
klaudija8 View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 03 Ožujak 2013
Lokacija: Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 848
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje klaudija8 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Veljača 2014 u 09:37
[QUOTE=SlavujVk]Ne juri. Ne brini.
Ovdje si samo u kraćem posjetu.
Ne zaboravi zaustaviti se i pomirisati cvijeće.
                                   Walter Hagen








predivnooooooooooo - hvala ti na divnim slicicamasmile79
Na vrh
miska View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 10 Travanj 2013
Lokacija: Kvarner
Status: Offline
Bodovi: 8574
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje miska Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Veljača 2014 u 10:50
Predivne slike!Baš griju u ovo tmurno i kišno jutro
a košarica je preslatka
Na vrh
kat.rea View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Studeni 2008
Status: Offline
Bodovi: 5433
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kat.rea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Veljača 2014 u 22:18
Originalno poslano od člana SlavujVk SlavujVk napisao:

48.VINKOVAČKE JESENI-NAJVEĆE ŠOKAČKO KOLO

http://www.youtube.com/watch?v=H9X9XSNUDfg#t=100

Hvala ti, uživala sam... ležim u krevetu, laptop mi na krilu , al noge nemaju mira, cupkaju u ritmu šokačkog kola.
Jel to bilo za ginisovu knjigu rekorda?
Ivanić-Grad
Dok ne pokušate, ne znate što ne možete učiniti. Henry James
Na vrh
SlavujVk View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši vrt - Ljeto 2013

Pridružen: 13 Studeni 2012
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 5466
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SlavujVk Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Veljača 2014 u 22:26
Originalno poslano od člana miska miska napisao:

Predivne slike!Baš griju u ovo tmurno i kišno jutro
a košarica je preslatka
Hug
Na vrh
kat.rea View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Studeni 2008
Status: Offline
Bodovi: 5433
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kat.rea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Veljača 2014 u 22:27
Originalno poslano od člana SlavujVk SlavujVk napisao:

Originalno poslano od člana dadinica dadinica napisao:

Eh, da mi je bilo biti tamo, vidjeti uživo!!!Heart
Gledam video, a noge pod stolom same igraju!<span style="line-height: 1.4;">Hvala ti što si ga stavila ovamo.</span>
moram se pohvaliti da je slavonski bečarac zaštitio UNESCO kao nematerijalnu baštinu.
bilo je zanimljivo kod prevođenja tekstova pa je bečarac"da Bog da se privrnula na me prikolica puna udovica", preveden kao jedna užasna tragedija.
za prigodu ulaska u EU, slavonci su im otpjevali:
Neće nama Europa zabranit
peć rakiju i bikove ranit"


A kako hladnim europljanima objasniti šta si to želi šokac , a nebi oni ni znali šta bi sa tim udovicama
A šta reć za prigodni bećarac, nego ono što je zabranjeno to je još milije...šokci su puno dobrih stvari napravili iz inata .
Ivanić-Grad
Dok ne pokušate, ne znate što ne možete učiniti. Henry James
Na vrh
SlavujVk View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši vrt - Ljeto 2013

Pridružen: 13 Studeni 2012
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 5466
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SlavujVk Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Veljača 2014 u 23:07
Originalno poslano od člana kat.rea kat.rea napisao:



Hvala ti, uživala sam... ležim u krevetu, laptop mi na krilu , al noge nemaju mira, cupkaju u ritmu šokačkog kola.
Jel to bilo za ginisovu knjigu rekorda?
[/QUOTE]Najveće kolo na svijetu i kolo za Ginnessa se plesalo 2012.god.
tada su u jednom kolu bili spojeni stadion i tri trga u vinkovcima.

 
Na vrh
SlavujVk View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši vrt - Ljeto 2013

Pridružen: 13 Studeni 2012
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 5466
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SlavujVk Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Veljača 2014 u 20:37
DUBAČAC     PUZAVI  HRAST     teucrium chamaedrys



Puzavi hrast je zimzelena trajnica, pokrivačica tla, visoka 10-20 cm.
Voli sunčane položaje i dobro podnosi sušu.
Cvjeta od sredine ljeta do rane jeseni, sitnim, zvonastim
ružičastim cvjetovima.
Listovi su slični listovima hrasta, pa od toga i dolazi latinski naziv.
Snažno se širi puzavim korjenjem i pogodan je za kamenjare i suhozide.
Lagano se razmnožava djeljenjem korijena u jesen.

Puzavi hrast je ljekovita biljka a uvarak od suhe biljke je poznati lijek protiv gihta.
Za sušenje se, sredinom ljeta, skuplja cijela biljka.
Na vrh
SlavujVk View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši vrt - Ljeto 2013

Pridružen: 13 Studeni 2012
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 5466
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SlavujVk Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Veljača 2014 u 21:06


stabalce lonicere



uveli cvjetovi zimskog jasmina



tillandsia






Na vrh
SlavujVk View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši vrt - Ljeto 2013

Pridružen: 13 Studeni 2012
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 5466
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SlavujVk Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Veljača 2014 u 21:23
Originalno poslano od člana klaudija8 klaudija8 napisao:

[QUOTE=SlavujVk]Ne juri. Ne brini.
Ovdje si samo u kraćem posjetu.
Ne zaboravi zaustaviti se i pomirisati cvijeće.
                                   Walter Hage
predivnooooooooooo - hvala ti na divnim slicicamasmile79

hvala tebi klaudijaHeart
Na vrh
kat.rea View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Studeni 2008
Status: Offline
Bodovi: 5433
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kat.rea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Veljača 2014 u 22:43
Originalno poslano od člana SlavujVk SlavujVk napisao:


Weigela


Weigela


VAJGELA   ZANICA    weigela

U kasno proljeće, kada ocvatu lukovice i nestane šarenilo prvih proljetnih trajnica, olistale grane vajgele se okite mnoštvom trubastih cvjetova, od čije težine se povijaju grane i pružaju neponovljiv prizor ljepote.
Vajgela je listopadni grm koji raste na suncu ili laganoj sjeni, cvjeta na prošlogodišnjim granama.
Najljepša je kada raste kao soliterna biljka a u nedostatku prostora, može se formirati i kao stablašica.
Orezivanje nije potrebno jer će sama, odbacivanjem izdanaka održati formu.
Ako se želi smanjiti grm, orezuje se u proljeće nakon cvatnje.
Razmnožava se u proljeće, nakon cvatnje, poluzrelim reznicama ili u jesen drvenastim.

Hvala ti na ovim slikama. Posebno me veseli kada vidim da je moguće od njih napraviti stabalca koja ne zauzimaju toliko prostora ( a to me mući u mome dvorištu), a ja sam ih u startu maknula sa liste želja jer sam mislila da nemam mjesta za njih . Ide ona opet na listu...
Ivanić-Grad
Dok ne pokušate, ne znate što ne možete učiniti. Henry James
Na vrh
gute Fee View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 23 Lipanj 2010
Lokacija: tu i tam
Status: Offline
Bodovi: 7699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje gute Fee Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Veljača 2014 u 22:59
Prekrasno drvce ! Ponos svakog dvorista !
Na vrh
kat.rea View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Studeni 2008
Status: Offline
Bodovi: 5433
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kat.rea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Veljača 2014 u 13:46
Originalno poslano od člana SlavujVk SlavujVk napisao:

Jesenji dani nisu uvijek tužni.
Još puno ljepote se krije u mom vrtu.





O da u jesen je još puno ljepote u vrtu...
Posebno su mi lijepe ove dvije slike koje sam ponovila... prva jer izgleda kao slikarsko platno vrhunskog umjetnika, a to je tvoje "slikarsko platno", velikog zaljubljenika u prirodu i velikog znalca... ovi poluotočići i otočići su tako fantastično složeni da svaka biljka ima "svoju kućicu" kao da si joj sadnjom u tu "kućicu" rekla... evo tu ti je mjesto, tu rasti, cvati i budi dobra susjeda biljci iz susjedne "kućice" i one su te sve poslušale , a zadnja - panoramik slika uvijek dočarava ukupan dojam tvoga vrta
Ivanić-Grad
Dok ne pokušate, ne znate što ne možete učiniti. Henry James
Na vrh
Mari,5510 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 30 Srpanj 2009
Lokacija: Hrvatska
Status: Offline
Bodovi: 12480
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mari,5510 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Veljača 2014 u 15:26
lijepe slike vrta pod ledom, samo da se to što bezbolnije otopi, bit će opet šarenog i mirisnog veselja
Na vrh
kat.rea View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Studeni 2008
Status: Offline
Bodovi: 5433
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kat.rea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Veljača 2014 u 20:15
Draga slvujčice, ove duge zimske dane sam si skratila pregledavši tvoj vrt od prve do posljednje stranice.Puno toga sam več rekla ili pitala na posljednje 4 stranice, ali ono što mi je ostalo u srcu nakon što sam sve pregledala je mir i harmonija koji vladaju u tvome vrtu . I ono što je več bezbroj puta napisano na ovim stranicama, to je vrt u kojemu uvijek nešto cvjeta u kojemu se ritmično izmjenjuju proljetnice, ljetnice, jesensko cvijeće... i uvijek je to poneki biser koji odskače svojom ljepotom. Naravno da je za sve to zaslužno tvoje znanje i iskustvo i tvoje vrijedne ruke koje su odradile veliki posao...
, i još bih stoput mogla reći .
Ivanić-Grad
Dok ne pokušate, ne znate što ne možete učiniti. Henry James
Na vrh
Lantana View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Listopad 2008
Lokacija: Bol
Status: Offline
Bodovi: 6857
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lantana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Veljača 2014 u 22:35
Lijepo je u vrtu i zimi. Kod tebe dobro doći jer uvijek nešto naučim, a osim toga uvijek ima interesantnih priča i detalja. Clap
život je more
Na vrh
Lantana View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Listopad 2008
Lokacija: Bol
Status: Offline
Bodovi: 6857
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lantana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Veljača 2014 u 22:39
Zaboravila sam pitati kada je vrijeme da presadim waigeliu, posadila sam je preblizu japanskom javoru, a nega ne diram nikako, velika je oko metar i tako me strah da ne ode. Embarrassed
život je more
Na vrh
SlavujVk View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši vrt - Ljeto 2013

Pridružen: 13 Studeni 2012
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 5466
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SlavujVk Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Veljača 2014 u 23:00
Lantana, najbolje bi bilo da si ju presadila jesenas, a mislim da joj neće smetati ni sada jer kod tebe nema minusa a ona ionako spava.
svakako je presadi prije početka vegetacije
Na vrh
SlavujVk View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši vrt - Ljeto 2013

Pridružen: 13 Studeni 2012
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 5466
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SlavujVk Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Veljača 2014 u 22:08
gute Fee

Mari

smile79
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 127128129130131 282>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,359 sekundi.