Početna stranica Početna stranica > Ostale biljne vrste - Forum o biljkama > Začinsko i ljekovito bilje
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Stevia Rebaudiana
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Stevia Rebaudiana

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 1112131415>
Korisnik
Poruka
lolo View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 26 Siječanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 18
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lolo Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Svibanj 2011 u 00:55
Vepre, jel se ti još uvijek baviš sa stevijom ili si odustao od nje?
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Dragic View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 17 Svibanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 1
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Dragic Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Svibanj 2011 u 01:30
I mene zanima da li se jos neko od vas bavi Stevia biljkom? Zakasnio sam citave dve godine, za informacijama!
Na vrh
duvo View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 26 Srpanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 4
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje duvo Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Lipanj 2011 u 19:50
jel ima na forumu uzgajatelja stevie?
listovi mi cudno izgledaju pa da vidim jel mi moze itko pomoci. biljke uzgajam u balkonskoj posudi. jedna biljka mi dobiva po listovima neke smedje tockice. inace listovi ne gube boju. a na drugoj biljci mi se suse listovi. i to od mladih koji tek izlaze prema starima.
pozz
Na vrh
Olja View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 13 Siječanj 2011
Lokacija: Yugoslavia
Status: Offline
Bodovi: 842
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Olja Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Lipanj 2011 u 21:14
Duvo,bas bi lepo bilo da slikas svoje stevie...volela bih da ih vidim,a i lakse ce ti neko pomoci...inace pijem sok zasladjen steviom,i to je nesto ekstra...
Na vrh
duvo View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 26 Srpanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 4
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje duvo Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Lipanj 2011 u 16:13
evo slike...

u ovoj posudi imam posadjene tri stevie...
desna je po sebi pocela dobivati smedje tocke... srednja se propinje i ne vidim nista posebno na njoj osim sto je visoka i nema previse listova. kao da ide samo u visinu...  lijevoj se suse listovi...


ove iduce dvije slike su od desne stevie s smedjim tockama.




ovo je lijeva stevia s problemom susenja listova...



da li im nedostaje gnojiva? makar ih tretiram svaki 10 dana s tekucim gnojivom razrjedjenim u vodi.
zaljevam ih svakog suncanog dana po malo i drzim ih na suncu.
eto toliko...

Na vrh
Olja View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 13 Siječanj 2011
Lokacija: Yugoslavia
Status: Offline
Bodovi: 842
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Olja Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Lipanj 2011 u 21:48
Znam samo jednog coveka koji ti moze pomoci tj. tvojoj Steviji...ako nam se javi,bice ti razresen problem...Stern%20Smile
Na vrh
duvo View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 26 Srpanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 4
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje duvo Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Lipanj 2011 u 09:33
Originalno poslano od člana Olja Olja napisao:

Znam samo jednog coveka koji ti moze pomoci tj. tvojoj Steviji...ako nam se javi,bice ti razresen problem...Stern%20Smile


super da ste me usmjerili na vec postojani post.
za sada radim dvije krive stvari. drzim ih direktno na suncu i nisam otkinuo vrhove da ide u sirinu.
to je sada sredjeno...

jedino me brine lisce... lici mi na neke usi. kako se to tretira?

Na vrh
keeka View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 04 Lipanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 252
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje keeka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Lipanj 2011 u 09:05
Duvo, koliko znam to ti nisu usi, jedino ak ti ne lete bijele musice oko listova.
Inace steviju NE SMIJES špricati s nikakvim kemijskim sredstvima kao niti jednu zacinsku biljku, jedino joj mozes oprat listove pod mazom vode ak imas bijelih usiju.
Ove smede fleke na vrhu lišća su ti ili od premalo ili previse vode.

Na tvom mjestu bi  presadila svaku sadnicu u posebnu teglu jer one dosta veliko narastu pogotovo kad imaju mjesta.

Što se prihrane tice, prihranu dodaj 1* tjedno u vodu.

Nadam se da sam malo pomogla :)
Moze biti na suncu al treba joj mjesta za rast.
Na vrh
duvo View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 26 Srpanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 4
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje duvo Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Lipanj 2011 u 12:11
pa jel nije kasno za presadjivanje?

a rekao mi lik od koga sam kupio sadnice da mogu ici tri u tu posudu. veli da nemaju velik korijen, te da onda nije problem
Na vrh
keeka View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 04 Lipanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 252
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje keeka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Lipanj 2011 u 10:01
Nemaju velik korijen al i tom manjem korijenju treba vise zemlje i mjesta za razvoj  te kako bi se biljka mogla bolje razvija.

Bolje ih sad presadi, sto prije, sa sto vecom masom zemlje oko korijena da biljka pretrpi sto manji  stres od presadivanja.
To ti je moj savjet a sad na tebi je hoces li ga usvojiti ili ostavit tako kako je sada.
pozdrav
Na vrh
jadran81 View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 27 Veljača 2012
Status: Offline
Bodovi: 35
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje jadran81 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Svibanj 2012 u 13:56
pozdrav svima...
ja sam nabavila dvije sadnice stevije posadila je u teglice i sad čekam..
 pročitala sam sve postove na ovoj temi i saznala puno toga.. hvala vam svima koji ste dijelili savjete...  svašta sam saznala a nisam znala baš ništa Wink bit će slatko i kod mene... Big%20smile
Na vrh
zribal View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 29 Listopad 2011
Lokacija: tu blizu Vas
Status: Offline
Bodovi: 822
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje zribal Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Srpanj 2012 u 15:43
Ne mogu vjerovati da je stevija, koja je kod nas tako nova bljka, na ovom forumu tako brzo "pala u zaborav". Zaista je na ovom forumu rečeno puno o njoj, ali sigurno nije sve.

Ima li tko zainteresiran za nastavak teme ili da nam ispriča svoja iskustva.

Ja nemam baš nikakva. Znam da je jako osjetljiva na sušu. Prošle godine sam na pijaci kupila malu presadnicu od cca u stanu imala l0 cm, koja je za dva mjeseca izrasla u lijepu biljku od oko 30 cm. Posadila sam ju u vrt. Brzo se adaptirala, ali samo jednu noć nisam došla zaliti ju i ona je otišla u nepovrat.

Sad imam novu. Dar jedne drage osobe. Velika je odgojena biljka u posudi i ne namjeravam ju saditi u vrt jer sam iz ovog foruma doznala da je osjetljiva na mraz, što za nas kontinentalce znači unošenje u prostoriju tijekom zime. Svaka informacija je dobrodošla
Tko ne voli cvita ne voli ni svita.
Na vrh
vepar View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 16 Kolovoz 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1708
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje vepar Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Veljača 2013 u 00:07
< ="text/" ="" ="/B1D671CF-E532-4481-99AA-19F420D90332/netdefender/hui/ndhui.js?0=0&0=0&0=0"> pozz svima..žao mi je što nisam bio dugo na forumu..što sam zapostavio temu,,ovu i druge u kojima učestvovao..nadam se da ću moći sve nadoknaditi..inboh mi je pun poruka..svima ću odgovoriti..vezano za steviju..ako netko nije riješio ..slobodno mi se obratite..drago mi je da sam opet među vama..Wink
vozi sigurno vozi bager
Na vrh
natalija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Prosinac 2007
Lokacija: zadar
Status: Offline
Bodovi: 5452
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje natalija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Veljača 2013 u 06:14
vepre pa di si ti?! baš sam se pitala što te nema
nadam se da je sve ok i da ćeš sad češće biti tu
Na vrh
keeka View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 04 Lipanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 252
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje keeka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Veljača 2013 u 16:57
@vepre dobrodošao natrag na forum, s cim se sad bavis, jel jo uzgajas sadnice predivne stevije?

Na vrh
vepar View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 16 Kolovoz 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1708
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje vepar Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Veljača 2013 u 22:04
< ="text/" ="" ="/B1D671CF-E532-4481-99AA-19F420D90332/netdefender/hui/ndhui.js?0=0&0=0&0=0">
Originalno poslano od člana natalija natalija napisao:

vepre pa di si ti?! baš sam se pitala što te nema
nadam se da je sve ok i da ćeš sad češće biti tu

malo zapostavio forum..a imao i dosta posla ..naravno da uzgajam steviu..a i bacio se malo..u voćarstvo..uskoro opširnije,,i meni drago što sam među vama :*
vozi sigurno vozi bager
Na vrh
vepar View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 16 Kolovoz 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1708
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje vepar Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Veljača 2013 u 22:07
< ="text/" ="" ="/B1D671CF-E532-4481-99AA-19F420D90332/netdefender/hui/ndhui.js?0=0&0=0&0=0">
Originalno poslano od člana keeka keeka napisao:

@vepre dobrodošao natrag na forum, s cim se sad bavis, jel jo uzgajas sadnice predivne stevije?


hvala keeka..još sam..sladak ;*

vozi sigurno vozi bager
Na vrh
vepar View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 16 Kolovoz 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1708
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje vepar Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Veljača 2013 u 22:20
< ="text/" ="" ="/B1D671CF-E532-4481-99AA-19F420D90332/netdefender/hui/ndhui.js?0=0&0=0&0=0">
http://www.ekomreza.org/hr/clanak/stevija-i-batat-na-listi-zabranjenih-dodataka-hrani/723


nova pravila naše vlade..
vozi sigurno vozi bager
Na vrh
vepar View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 16 Kolovoz 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1708
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje vepar Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Veljača 2013 u 22:37
vozi sigurno vozi bager
Na vrh
vepar View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 16 Kolovoz 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1708
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje vepar Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Veljača 2013 u 22:54
http://www.novi-svjetski-poredak.com/2012/09/12/secer-razara-organizam-izaziva-i-hrani-rak/
< ="text/" ="" ="/B1D671CF-E532-4481-99AA-19F420D90332/netdefender/hui/ndhui.js?0=0&0=0&0=0">
vozi sigurno vozi bager
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 1112131415>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,234 sekundi.