Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Lukovice i gomolji
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Kala - Calla - Zantedeschia
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Kala - Calla - Zantedeschia

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 1112131415 35>
Korisnik
Poruka
Calla View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 22 Ožujak 2011
Status: Offline
Bodovi: 135
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Calla Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Srpanj 2011 u 23:33
smile120smile120smile120smile120
silvestra,bromelija,nichll,anaida,moon i ostali prelijepe su
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
sanjalica4 View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 30 Lipanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 257
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje sanjalica4 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Rujan 2011 u 19:10
moje kale ove godine imaju u tuljcima nesto slicno sjemenu Clap
sto da radim s tim...da pustim da  sazriju i da ih posadim? hoce li niknuti? Confused
Na vrh
mony92 View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 14 Listopad 2011
Status: Offline
Bodovi: 2
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mony92 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Listopad 2011 u 15:01
Dobar dan...  na proljeće sam dobila punu posudu gomolja Kala... lijepo sam ih posadila, i super su počele rasti do sad... imaju velike listove s bijelim flekovima, listovi su visine oko pola metra... vani ih držim.
Sad su mi listovi počeli žutiti... šta da radim s njima? na kakvim uvjetima moraju biti kroz zimu? i da li da odrežem listove, sve, samo žute il ostavim?
Na vrh
Mari,5510 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 30 Srpanj 2009
Lokacija: Hrvatska
Status: Offline
Bodovi: 12480
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mari,5510 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Listopad 2011 u 17:11
Originalno poslano od člana mony92 mony92 napisao:

Dobar dan...  na proljeće sam dobila punu posudu gomolja Kala... lijepo sam ih posadila, i super su počele rasti do sad... imaju velike listove s bijelim flekovima, listovi su visine oko pola metra... vani ih držim.
Sad su mi listovi počeli žutiti... šta da radim s njima? na kakvim uvjetima moraju biti kroz zimu? i da li da odrežem listove, sve, samo žute il ostavim?

ja mislim da isto kao i s bijelom kalom, kad se osuši koji list maknem ga, ako se neda otkinuti odrežem..kale mogu sad ostati posve bez listova, to je normalana pojava, a na proljeće će potjerati nove, ako ih držiš vani, znači da su na povoljnom mjestu jer ne podnose prevelike minuse
Na vrh
Klimatis View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 20 Rujan 2010
Status: Offline
Bodovi: 1360
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Klimatis Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Studeni 2011 u 13:57
Mi smo naše bijele kale unijeli unutra, stavili ih na toplo i sada ih gnojimo(dosta), špricamo lišće i obilato zalijevamo. Rastu kao lude!! Ako nam ove zime ne budu cvale odustajem od njih za sva vremena.
Neka se sve zeleni
Na vrh
Mari,5510 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 30 Srpanj 2009
Lokacija: Hrvatska
Status: Offline
Bodovi: 12480
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mari,5510 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Studeni 2011 u 22:58
Originalno poslano od člana Klimatis Klimatis napisao:

Mi smo naše bijele kale unijeli unutra, stavili ih na toplo i sada ih gnojimo(dosta), špricamo lišće i obilato zalijevamo. Rastu kao lude!! Ako nam ove zime ne budu cvale odustajem od njih za sva vremena.

ja mislim da kala voli hladnije, svježije okruženje, a ne grijani prostor, ovako će samo tjerati jako listovi
Na vrh
Klimatis View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 20 Rujan 2010
Status: Offline
Bodovi: 1360
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Klimatis Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Studeni 2011 u 14:38
Stvarno ne znam. Netko kaže da ih se može stavit na toplo, uz puno zalijevanja, gnojenja i špricanja, netko na hladno.
Pošto trebaju dosta svjetla, baš i nemamo izbora. Jedna negrijana soba je prepuna kaktusa i sukulenata, spavaća puna ljubica i kalanchoa, jedino dnevni boravak. U ostalim prostorijama po meni nema dovoljno svjetla i adekvatnog prostora. Sad su uz staklenu stijenu prema vrtu na zapadu.
Što je najbolje?
Neka se sve zeleni
Na vrh
Mari,5510 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 30 Srpanj 2009
Lokacija: Hrvatska
Status: Offline
Bodovi: 12480
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mari,5510 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Studeni 2011 u 22:31
Klimatis u negrijanu sobu ih stavi po mogućnosti na svjetlo, uz staklo i "zaboravi" zalijevat.. samo ponekad malo vode, možda jednom u 10 dana,tako je najsigurnije da će potjerata cvijetnu stapku već poslije nove godine

Na vrh
Klimatis View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 20 Rujan 2010
Status: Offline
Bodovi: 1360
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Klimatis Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Studeni 2011 u 19:09
Hvala Mari. Odnijela sam ih na svjetlo i hladno mjesto. U išćekivanju smo.Stern%20Smile
Neka se sve zeleni
Na vrh
Mari,5510 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 30 Srpanj 2009
Lokacija: Hrvatska
Status: Offline
Bodovi: 12480
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mari,5510 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Studeni 2011 u 22:04
Klimatis bez brige budi, naka se svi listovi posuše, a tek kad potjeraju novi izboji počni pomalo zalijevatismile162
Na vrh
Silvy View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 28 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2406
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Silvy Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Studeni 2011 u 23:14
Jao, koje predivne kale, koje boje! Clap

Uživala sam u njihovim tuljčićima.
           smile57   Što ću ja svašta vidjeti i naučiti od vas.
                                   
Na vrh
Mari,5510 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 30 Srpanj 2009
Lokacija: Hrvatska
Status: Offline
Bodovi: 12480
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mari,5510 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Siječanj 2012 u 14:19
Klimatis ima li kakvih znakova kod tvojih kalaSmile
Na vrh
Klimatis View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 20 Rujan 2010
Status: Offline
Bodovi: 1360
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Klimatis Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Siječanj 2012 u 11:52
Popunile su se, ojačale i sad čekam cvijet. Ako nebude ništa zauvijek ih se odričem. Sve nam raste, buja, cvijeta jedino s njima nikako na zelenu granu, nažalost.
Neka se sve zeleni
Na vrh
Zvjezdana View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar
DONATOR

Pridružen: 03 Siječanj 2008
Lokacija: Zg i okolica :D
Status: Offline
Bodovi: 2055
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Zvjezdana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Siječanj 2012 u 15:34
moja miruje na proljeće ide van i zaljevanje
Per aspera ad astra.



Na vrh
Klimatis View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 20 Rujan 2010
Status: Offline
Bodovi: 1360
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Klimatis Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Siječanj 2012 u 09:53
Išla sam agronomu koji se bavi kalama. Pročitala razne knjige i forume.
Na našem forumu piše da je period mirovanja od svibnja.

Jedni kažu da bijele kale cvatu za Božić, jedni na proljeće, jedni ovako jedni onako. Stvarno više ne znam. Počela sam ih zalijevat u 12. mj. Odnijela na hladno kako je Mari rekla. Rastu lijepo , ako ne bude ništa do proljeća od cvijeta poklanjam ih nekome. Porazno, u 3 god samo 2 cvijeta a sve nam biljke cvjetaju i rastu kao lude. M.M. kaktusi i sukulenti, clematisi meni sve ostalo.
Predajem se.CryCry
Neka se sve zeleni
Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Siječanj 2012 u 12:01

Preko zime svoju Kalu držim u podrumskom prostoru i zalijevam tek toliko da se čisto ne posuši. U proljeće gomolje presadim u novi supstrat bogat hranjivim tvarima, dodam dosta komposta. Preko sezone rasta kalu držim na prijepodnevnom suncu i poslijepodnevnoj svijetloj sjeni. Kalu prihranjujem svaki dan po malo prilikom zalijevanja.

Cure ako niste zadovoljne sa svojom kalom pročitajte još jednom što je voki ovdje napisao o uzgoju Kale. I ja sam danas nešto naučio. Mislim da će mi ovu sezonu još ljepše cvjetati.
Na vrh
Klimatis View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 20 Rujan 2010
Status: Offline
Bodovi: 1360
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Klimatis Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Siječanj 2012 u 12:35
Koliko je tebi gomolja u ovoj tegli Pinus? Neki kažu da dok tegla nije skroz popunjena da ništa od cvijeta? Možda je greška prevelika tegla za samo 3 gomoljčića. Kad su bili svi zajedno onda je cvala prije 3 god.
Neka se sve zeleni
Na vrh
antonija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Travanj 2010
Lokacija: župa dubrovačka
Status: Offline
Bodovi: 5001
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje antonija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Siječanj 2012 u 13:50
moja bijela kala, koja je posađena u vrtu, počela je cvijetati. inače joj ništa ne radim, sama se brine za sebe. po ljeti nestane, kasno u jesen potjera i evo je, već ima jedan cvijet. biti će ih još.
mislim da joj ne igra ulogu veličina tegle, po toj logici moje u vrtu ne bi cvale.
jučer je samo san,a sutra samo vizija: no ako danas živiš dobro, svako jučer postaje san o sreći, a svako sutra vizija nade. Stoga se pobrini za danas.

Na vrh
kamenjar View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 10 Svibanj 2011
Lokacija: Vir
Status: Offline
Bodovi: 3340
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kamenjar Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Veljača 2012 u 15:08
u 11 mjesecu sam od natalije dobila gomolje,posadila i stavila u hladnu prostoriju..evo ih

Na vrh
Klimatis View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 20 Rujan 2010
Status: Offline
Bodovi: 1360
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Klimatis Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Veljača 2012 u 09:53
Naše rastu kao lude i sve su bujnije i bujnije. Sad čekam da vidimo hoće li biti što od cvijeta.
Neka se sve zeleni
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 1112131415 35>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,188 sekundi.