Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Orhideje i mesožderke
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Orhideja
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Zatvorena temaOrhideja

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 1112131415 89>
Korisnik
Poruka
vida7hr View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 26 Siječanj 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 103
Direktni link do posta Objavljeno: 25 Svibanj 2009 u 17:27
i kad bude vise taj moj status iz 'nedavno posijan' u neki napredniji???? :))
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
lana2 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
DONATOR

Pridružen: 21 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 4717
Direktni link do posta Objavljeno: 25 Svibanj 2009 u 22:37
kad se još dosta raspišešWink
Na vrh
Tigrić View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 23 Svibanj 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 6
Direktni link do posta Objavljeno: 25 Svibanj 2009 u 23:03
Moje dvije su ipotpuno izgubile cvjetove, odrezala sam ih na 3-4 lisnim pupovima, ali rastu im novi listovi, koji su inače prekrsni:  treća je još sva u cvatu, samo su nekako cvjetovi počeli blijedjeti, vjerovatno će i oni brzo otpasti.
Zanima me hoće li i kada ponovo počet cvjetati, zalijevam po "propisu" ,  na zaklonjenom su mjestu, što znači da samo imaju sunca ujutro kad je najslabije, i to ne previše, prskam listove, i tako ništa inače posebno. Još nisam počela upotrebljavati gnjojivo.
Na vrh
lana2 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
DONATOR

Pridružen: 21 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 4717
Direktni link do posta Objavljeno: 26 Svibanj 2009 u 07:49
Tigrić normalno je da nakon cvatnje počnu rasti novi listovi. Dosta često se dogodi da listovi počnu rasti i dok je orhideja još u cvatu, jer kod pojedinih orhideja cvatnja traje i po nekoliko mjeseci. Sad će se tvoja orhideja malo odmarati i nakon toga će vjerojatno istjerati nove bočne grančie na starim stapkama, a možda potjera i sasvim novu granu. U vrijeme kad ti orhideja nije u cvatu možeš ju nadohranjivati gnojivom za orhideje jednom u tri tjedna. Moje su sasvim zadovoljne takvim tretmanom.

Na vrh
Tigrić View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 23 Svibanj 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 6
Direktni link do posta Objavljeno: 26 Svibanj 2009 u 11:42
Lana2 hvala ti na tvom iskustvu, vidim da moram biti strpljiva. LOL

Dovoljan mi je pogled i na ono divno zeleno lišće. U medjuvremenu, kupit ću novu koja  još  ima cvjetove, tako da ih imam u svim fazama.
Te orhideje su  jedinstvene, donose toliko zadovoljstva.TongueStar

Još dok ih nije bilo kod nas, nosila sam ih ih Njemačke, pa kad mi je uvela, tako sam bila žalosna. Sva sreća sad ih kod nas ima u izobilju po prihvatljivim cijenama.Star
Na vrh
andrea dea View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 27 Svibanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 1
Direktni link do posta Objavljeno: 27 Svibanj 2009 u 14:54
Pozdrav ljubiteljima orhideja
ja sam nova na forumu i htjela bi h podijeliti s Vama da moja orhideja po prvi puta cvjeta kod mene ali isto tako prvi cvjetić koji je otvorila ima 4 latice i nema one prekrasne sredine malo kao da je zastao u razvoju ali zato ostali su prekrasni kao i inače.
 
Cvijeće sam čekala kao ozebli sunce i mogu reći da sreći nije bilo kraja kad sam vidjela prve prave pupiće
 
iz jedne grančice mi idu još dvije i sve 3grane imaju cca 20 tak cvijetova
Na vrh
elfica View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 01 Lipanj 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 30
Direktni link do posta Objavljeno: 01 Lipanj 2009 u 09:09
Ja sam prošle godine dobila od dragog phalenopsis na poklon i nakon seljenja i svega sam pronašla što joj najviše paše. Ne zaljevam ju, nego samo špricam svaki dan supstrat špricom, da bude dosta vlažno, ali ne previše. Kupila sam još jednu, zaboravih kako se zove, ima duže, tanke svijetlozelene listove. I ta je ocvjetala, a ova prva počela puštati cvjetnu stapku prije koja 2 mjeseca. Pustila je 7 pupoljaka i jučer su se dva potpuno otvorila. Prekrasna je, roza sa tamnom sredinom.
 
Andrea dea, prekrasno!
Na vrh
minimode View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 23 Siječanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 1418
Direktni link do posta Objavljeno: 01 Lipanj 2009 u 17:22
....u međuvremenu i moje su odcvjetale, porezala sam ih po upustvu LanaWink, jednu su mi moji nestašci prevrnili-pa sam kupila i supstrat i korjenje....ali nije ništa polomljeno, sada je samo promatram ne bi li počela davati (odašiljati) znakove "neugode" .....naravno u tom slučaju dobila spec. tretman.Smile
Da li je sada vrijeme za presađivanje u veće pitare ili mogu samo zamijeniti supstrat u istim pitarima?
«Ljudi se doživljavaju previše ozbiljno. To je nasljedni grijeh. Da su se pećinski ljudi više smijali, vjerovatno bi svjetska povijest drugačije izgledala.»
O. Wilde
Na vrh
minimode View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 23 Siječanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 1418
Direktni link do posta Objavljeno: 01 Lipanj 2009 u 17:23
ups...naravno pozdrav novim ljubiteljima orhideja i cvijeća, dobrodošle!
«Ljudi se doživljavaju previše ozbiljno. To je nasljedni grijeh. Da su se pećinski ljudi više smijali, vjerovatno bi svjetska povijest drugačije izgledala.»
O. Wilde
Na vrh
hamara View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 25 Veljača 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 3204
Direktni link do posta Objavljeno: 01 Lipanj 2009 u 18:21
moje obje polako venu... mislim cvjetovi. a cvale su najmanje 5-6 mjeseci! nek se odmore... druge 2 napreduju, ali još ni cvjetka! bude kad-tad!
Na vrh
lana2 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
DONATOR

Pridružen: 21 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 4717
Direktni link do posta Objavljeno: 01 Lipanj 2009 u 21:44
minimode napiši koliko dugo imaš tvoje orhideje. Ako ih imaš od nedavno nema potrebe da im stavljaš novi supstrat. Inače orhideje ne vole velike posude. Najbolje ih je presaditi nakon cvatnje, samo zamijeniš novi supstrat dobro operi staru posudu i vrati orhideju u nju.
Na vrh
vida7hr View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 26 Siječanj 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 103
Direktni link do posta Objavljeno: 01 Lipanj 2009 u 21:51
i moj prvo kupljeni phalaenopsis polako odbacuje cvijetice, ali vec ima novi list. nego, jel ima ko iskustva s cambrijom?
...sreca prati hrabre...
Na vrh
minimode View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 23 Siječanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 1418
Direktni link do posta Objavljeno: 01 Lipanj 2009 u 22:24
Lana imam ih od veljače, onda da mijenjam samo supstrat ili da ih ostavim ovakve kave jesu te ih samo prihranjujem?
smile78
«Ljudi se doživljavaju previše ozbiljno. To je nasljedni grijeh. Da su se pećinski ljudi više smijali, vjerovatno bi svjetska povijest drugačije izgledala.»
O. Wilde
Na vrh
lana2 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
DONATOR

Pridružen: 21 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 4717
Direktni link do posta Objavljeno: 01 Lipanj 2009 u 22:56
Nema potrebe da ih već sada presađuješ. Orhideje možeš presaditi nakon 2 godine. Za sada ih ostavi tako i povremeno prihranjuj dok su u fazi rasta lista odnosno mirovanja što se tiče cvatnje. Sad ti je dovoljno jednom u 3 tjedna. 
Na vrh
elfica View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 01 Lipanj 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 30
Direktni link do posta Objavljeno: 02 Lipanj 2009 u 08:50
A kad ocvatu, ostavim cvijetnu stapku? Ja sam dosta dugo ostavila, zapravo dok se nisu posušile, ništa nije potjeralo iz njih... Bojala sam se odrezati, jer znam kako su osjetljive, pa dobro da nisam.
Na vrh
lana2 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
DONATOR

Pridružen: 21 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 4717
Direktni link do posta Objavljeno: 02 Lipanj 2009 u 10:07
elfica već sam puno puta napisala da moje odrežem 1-1,5 cm iznad trećeg lisnog pupa, gledano odozdo i do sada su uvijek bočno istjerale nove grane sa cvjetnim pupovima. Ovdje govorim o phalenopsisima. Kod oncidiuma se nakon cvatnje cijela stapka izreže jer na njoj nikad neće ponovno biti cvijeta.
Na vrh
elfica View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 01 Lipanj 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 30
Direktni link do posta Objavljeno: 02 Lipanj 2009 u 16:00

Hvala ti, nije mi očito bilo najjasnije Embarrassed, ma dok ja sve pohvatam. Vidiš... Druga je, ja mislim cymbidium, njezina stapka se osušila. Morat ću malo podrobnije proučavati.

Na vrh
pčelica7 View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 27 Listopad 2008
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 1966
Direktni link do posta Objavljeno: 09 Lipanj 2009 u 12:01
ja sam jako zadovoljna sa svojom orhidejom, cila je rascvitana, a prije par dana primitila sam na obe stapke da rastu novi pupići, jednoj na vrhu a ovoj drugoj malo prije prvog rascvitanog, tako da će uskoro imati podmladak...
Kad ima volje, ima i načina. (G.B.Shaw)
Na vrh
vida7hr View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 26 Siječanj 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 103
Direktni link do posta Objavljeno: 09 Lipanj 2009 u 13:00
jel ima koja slika tih novih grana? jer meni isto nesto izlazi, a nisam sigurna dal je to zracni korijen ili nova grana :)))
...sreca prati hrabre...
Na vrh
lana2 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
DONATOR

Pridružen: 21 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 4717
Direktni link do posta Objavljeno: 09 Lipanj 2009 u 14:34
uslikaj pa da vidimoSmile
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 1112131415 89>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,236 sekundi.