Početna stranica Početna stranica > Ostalo - Sve i svašta o biljkama i cvijeću > Dnevnik radova
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Šmrckov dnevnik radova
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Šmrckov dnevnik radova

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 1112131415 85>
Korisnik
Poruka
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18305
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Svibanj 2010 u 00:15
Hvala na rakiji Lorica  i lijepoj večeriHeart
Evo mi gori noga pod rakijom, jaka je. Ima da budem kao novaTongue.

 Dobila sam zabranu odlaska sutra na teren. Kaže MM neodgovorno ponašanje, kasni dolasci, alkoholiziranost i skizak kolnik ne dolazi u  obzir da mi da auto u ruke

Ne nasljeđujemo Zemlju od naših predaka, posuđujemo je od naše djece.
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18305
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Svibanj 2010 u 00:26
Išla sam u krađu pelcića kod Hojčeke, nažalost nisam bila dovoljno pametna te sam to objavila javno na netu da dolazim u 16. 28.
Čekala me iza grmlja sa granom vrbe i umjesto sa ukradenim pelcićima sam završila sa hrpom pomidora.

Kaže Hojčeka " Kalij ti je prenizak i izgledaš mi slabašno, evo ti pomidora i da ih uzimaš 5 puta dnevno ili ima da te nema". Uz put sam trpala po džepovima što sam stiglaLOL




smilie_love_047.gif


Ne nasljeđujemo Zemlju od naših predaka, posuđujemo je od naše djece.
Na vrh
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18305
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Svibanj 2010 u 00:27



Ne nasljeđujemo Zemlju od naših predaka, posuđujemo je od naše djece.
Na vrh
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18305
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Svibanj 2010 u 00:34
Zatim sam otišla kod Lorice po prijeki lijek za moje peraje-nogu i završila sam vraćajući se sa bocom rakije u ruci i sad me MM kaznio.
Lijek je bila rakija. Uz to da za brži oporavak sam dobila dodatnu inekciju, a štošta sam natrpala u džepove.
smilie_love_047.gif



Ne nasljeđujemo Zemlju od naših predaka, posuđujemo je od naše djece.
Na vrh
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18305
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Svibanj 2010 u 00:44
E sad što je ovo, dobila sam naljepnice a ništa napisano?LOL

Da nije duhan ovo?




Ne nasljeđujemo Zemlju od naših predaka, posuđujemo je od naše djece.
Na vrh
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18305
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Svibanj 2010 u 00:46


Ovo mi je poklon za mamuHeart


Ne nasljeđujemo Zemlju od naših predaka, posuđujemo je od naše djece.
Na vrh
Lora View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 21 Lipanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 4104
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lora Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Svibanj 2010 u 01:30
Napisala poruku, forum popapaoLOL
 
Lijepo si zapakirala nogicu, baš mi se svidja mašnica.....Wink
 
Da, ono ti je Nicotiana ili ukrasni duhan. Kad naraste savijaj cigarete, da ne kupuješ stalno od HoyeWinkWink
 
Drugi puta, na vratima radim premetačinu, samo što će B. stati na tvoju stranu i još ti utrpati u džepove
 
Aj, ajaj, zachatala sam ti temu dobit ću po ovim mojim jadnim prstićimaCry

Rijeka

Prijatelji su kao dragulji, samo pravi traju vječn
Na vrh
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18305
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Svibanj 2010 u 12:26
Lora ovo je moj dnevnik i samo pričaj?Big%20smile

EEE nisi mi rekla šta mi je sa mentom?????? Gdje je??? Nema je kod mene, ispala mi iz džepaCry
Ne nasljeđujemo Zemlju od naših predaka, posuđujemo je od naše djece.
Na vrh
proljeće View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Veljača 2008
Status: Offline
Bodovi: 7005
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje proljeće Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Svibanj 2010 u 15:21
Isuse, što tebe dobro ide (izuzev noge). Mislim na cvijeće, svega si dobila.
Da li sam nešto preskočila, jer vidim da ti je noga zamotana?
 
I da ovo sam htjela pitati: spominješ trninu...da li je ima kod tebe na terenu?
 
Na vrh
hoya View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 26 Rujan 2008
Lokacija: rijeka
Status: Offline
Bodovi: 6573
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje hoya Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Svibanj 2010 u 16:32
proljeće, nje ti nema, sadi pomidore , dobila je one polkilaše bosanskog porijekla LOL.
 
Mi smo sinoć raspravljale (veliki poznavaoci biljki) o tome što je brinje pa smo pomješale sa trninom. Uostalom, nije ni čudo - vidi koliko u boci fali.
Meni se čini da je iza mašnice sakrivene kugla - smrcko ima zabranu kretanja LOLLOLLOL
Na vrh
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18305
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Svibanj 2010 u 18:34
Evo me tu samLOL.

Proljećence nisam vidjela tnjine u blizini terena, a nisam ni tražila. Vidjela sam ih negdje u krugu od sto km oko Rijeke, kad sam gljivarila i nisam sigurna jesu li to bile trnjineEmbarrassed

E da sadila sam pomidore, imam malu farmu pomidorčekaWink.
Samo što pola pomidora ne sliči na pomidreShocked, sad sam presadila pa kad živne stavit ću na identifikaciju jer je ta biljka se povaljala.

Kako si znala da skrivam kuglu iza mašne? LOL

Evo i sad mažem moju smotanu nogu sa rakijicom
Ne nasljeđujemo Zemlju od naših predaka, posuđujemo je od naše djece.
Na vrh
Lora View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 21 Lipanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 4104
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lora Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Svibanj 2010 u 18:37
Toćno Hoya, potvrdjujem boca je bila puna kad je odlazila......Što je sve M morao sinoć otrpjeti,...... baš ga žalim. Javila sam joj za metvicu, nema odgovora....očito ima zabranu i za komp.....
Vicdi, vidi stigla jeWink

Rijeka

Prijatelji su kao dragulji, samo pravi traju vječn
Na vrh
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18305
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Svibanj 2010 u 18:56

Ništa ne briniteWink sinoć se malo tancalosmilie_trink_206.gifsmilie_tanz_013.gif
Ne nasljeđujemo Zemlju od naših predaka, posuđujemo je od naše djece.
Na vrh
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18305
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Svibanj 2010 u 23:36
Poklon od Stefkaje, tekomica, ljubice, ruže, ukrasna trava, lozice. Hvala i nadam se da će mi se primitismilie_love_047.gif


Ne nasljeđujemo Zemlju od naših predaka, posuđujemo je od naše djece.
Na vrh
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18305
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Svibanj 2010 u 23:38
A ovo samo Bog zna što je? Mislila sam da je pomidor, a sad nisam sigurna da nije paprika ili tako izgleda biljka rajčice šeri. Strašno je nježna i slabašna , sva je legla kod presađivanja.Embarrassed


Ne nasljeđujemo Zemlju od naših predaka, posuđujemo je od naše djece.
Na vrh
forzicija2005 View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 04 Ožujak 2010
Status: Offline
Bodovi: 826
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje forzicija2005 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Svibanj 2010 u 20:00
Jesi ti bila vrijedna bravo svaka čast Thumbs%20Up
Na vrh
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18305
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Svibanj 2010 u 20:52
Hvala ForziTongue

Evo ako nekoga zanima pravljenje suhozida, ja ću morati odraditi dionicu od 21 metra dva puta te mi treba kursWink
nešto od ovih uputa se može primjeniti i kad ukrašavamo gredice kamenom.

Učili smo od profesionalaca kako se radi suhozid

http://www.dragodid.org/ucili-smo-od-profesionalaca-kako-se-radi-suhozid/

<>http://www.youtube.com/watch?v=2BESnW1YLx0
Ne nasljeđujemo Zemlju od naših predaka, posuđujemo je od naše djece.
Na vrh
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18305
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Svibanj 2010 u 22:55
Neki savjeti za hoste.

Jako je bitno da je tlo vlažno i propusno. Studije su pokazale da biljke koje su malčiramne se bolje razvijaju i brže rastu.

10 dana prije sadnje obogatit tlo sa organskim gnoivom i  humusnom zemljom. Dubina tla koja se priprema je oko 45 cm, iako izgleda previše to vam kasnije čini benificiju za biljku.
Najbolje vrijeme sadnje je proljeće i jesen kad smo sigurni da neće biti mrazeva.
Za hlandnija podneblja je najbolje saditi hoste u proljeće da bi se korijen prilagodio i postao višegodišnja biljka ( kod mene je to živi dokaz, propale mi 3 hoste u jesen posađeneCry)
A ljeto nije pogodno za sadnju niti jedne biljke.

Pošto puževi obožavaju hoste , najbolja je prevencija je da čistite dvorište od otpada gdje se mogu zavlačiti i čime se primamljuju. Lovite ih pivcetomTongue

Đubrite ih  svaki drugi tjedan sa tekućim gnoivom ili jednom u sezoni sporootpuštajućim
Ne nasljeđujemo Zemlju od naših predaka, posuđujemo je od naše djece.
Na vrh
ivna View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 24 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 2773
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ivna Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Svibanj 2010 u 07:23
Šmrckice, e jesi "ubola" s ovim linkovima za suhozid, svaka čast, već sam negdje zapisala u nekom vrtu da me fascinira takva gradnja, ali me žalosti što ja sa svojim kamenom, tj. ovdje dostupnim ne mogu to napraviti a Benkovac mi daleko Cry.Eh, da mi je bliže, brzo bi ga tamo nestalo LOL.
smile177
Na vrh
forzicija2005 View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 04 Ožujak 2010
Status: Offline
Bodovi: 826
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje forzicija2005 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Svibanj 2010 u 10:11
Uh da mi je bar pola od ovog kamena šta bi ja sve napravila s njim wow !!!!
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 1112131415 85>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,266 sekundi.