Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Sukulenti i kaktusi
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Mammillaria
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Mammillaria

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 1112131415 23>
Korisnik
Poruka
schumy View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 26 Kolovoz 2011
Status: Offline
Bodovi: 465
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje schumy Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Prosinac 2012 u 12:38
Originalno poslano od člana Glikica Glikica napisao:

Baš je lijepa, al stvarno !
smile141
Glikica, hvala, mislim da i ti imaš "zimskih radosti" za pokazati na forumu?!
**za čistu prirodu i obilje pčelica
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
moon View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 06 Listopad 2010
Lokacija: Kvarner,Croatia
Status: Offline
Bodovi: 10501
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje moon Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Prosinac 2012 u 18:42
schumy...veća slika pa se ljepše vide cvjetići zimske cvatnje, baš su cakani
pinus...kao da je snijegom prekrivena, krasna je
Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Prosinac 2012 u 20:27


schumy, hvala. Evo malo ljeta. Mammillaria sheldonii, vjerojatno   ima najljepši cvijet od mojih mamilarija.
Na drugoj slici je Mammillaria spinosissima un pico ali sa TRI glave !!!
Na vrh
moon View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 06 Listopad 2010
Lokacija: Kvarner,Croatia
Status: Offline
Bodovi: 10501
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje moon Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Prosinac 2012 u 20:14
pnus...Mammillaria sheldonii smile94
Na vrh
schumy View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 26 Kolovoz 2011
Status: Offline
Bodovi: 465
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje schumy Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Prosinac 2012 u 07:08

Moon, hvala na podršci, pinus - mammilaria sheldonii ti je zaista izuzetno lijepa! Ovaj sklad boja zaista (!!!) mogu u Prirodi upriličiti samo kaktusi....smile64

**za čistu prirodu i obilje pčelica
Na vrh
Glikica View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Svibanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 6512
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Glikica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Prosinac 2012 u 11:43
Moja m.gracilis ima nekoliko pupova, a u zimovniku je, na nekih 6-7 stupnjeva. Vjerujem da će i tamo procvasti, samo joj treba više vremena. Kako bi reagirala da ju sad unesem na toplije ?
...i kad poželiš se ravnice, dođi u Vinkovce...
Na vrh
Free View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 18 Travanj 2010
Lokacija: Međimurje
Status: Offline
Bodovi: 5914
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Free Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Prosinac 2012 u 16:24

Schumy ........ Tvoj smile227  i moj   "JAAOOO" su isti ??




fgfk1sxj8kxsgsvagur.jpg

AKO.....jednog dana i moj malac bude ovako bujan i prepun cvjetića.......obečajem, NIKAD VIŠE od mene nećete ćuti da brundam da moji pikići imaju samo slamnate i bezbojne cvjetove !!


Međimurje - Marijin cvetjak med dve vode



Na vrh
mali kaktus View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
DONATOR

Pridružen: 10 Ožujak 2010
Lokacija: Međimurje
Status: Offline
Bodovi: 9133
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mali kaktus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Prosinac 2012 u 18:28
Free,samo na proljeće ju presadi u malo veću teglicu,ova mammillaria dosta brzo raste.
 
Glikica,nemoj ju premještati,pusti ju da se sad odmara.
Nigder lepše kak je vu Međimurju
kam se zglednem ružice mi cvetaju.
Na vrh
Glikica View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Svibanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 6512
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Glikica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Prosinac 2012 u 19:51
Ma neću,MK, ne pada mi više na pamet da išta premještam. Baš sam ih danas u zimovniku sve pogledala i svi su super. Nema šanse da ih više diram do proljeća. Čak dosta svjetla imaju, temperatura oko 8 stupnjeva, milina.
...i kad poželiš se ravnice, dođi u Vinkovce...
Na vrh
schumy View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 26 Kolovoz 2011
Status: Offline
Bodovi: 465
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje schumy Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Prosinac 2012 u 07:06
Moja iskustva sa ovom temom govore, čim manje "prčkanja" po kaktusima - bolji rezultati u konačnici.....Pogotovo zimi neka budu na svojim mjestima kako ih se metne najesen........
Pozdrav................schumysmile146
**za čistu prirodu i obilje pčelica
Na vrh
schumy View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 26 Kolovoz 2011
Status: Offline
Bodovi: 465
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje schumy Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Prosinac 2012 u 07:14
Free, i tvoj će porasti sigurno, mogu ti samo reći da sa ovim kaktusom uopće nikada nije bilo problema - raste (političari bi rekli) - "samozatajno", nema većih zahtjeva osim prihrane par puta na godinu, provjere za eventualnim presađivanjem i to-je-to!
Kada smo već na temi presađivanja ja volim da mi se aktusi "prellijevaju" tj. nikada ne žurim sa povećavanjem teglica, to može biti dvosjekli mač sa potpuno suprotnim efektom (nažalost provjereno kod mene!?)
Zaključak - strpljenja......(sve će doći "na svoje") 
**za čistu prirodu i obilje pčelica
Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Prosinac 2012 u 19:52

U tamnoj i hladnoj garaži nije imala snage da procvjeta. A na sunčanoj prozorskoj polici negrijane sobe cvate !!!
Na vrh
moon View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 06 Listopad 2010
Lokacija: Kvarner,Croatia
Status: Offline
Bodovi: 10501
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje moon Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Prosinac 2012 u 21:09
Clapmalecka je vrijedna
Na vrh
schumy View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 26 Kolovoz 2011
Status: Offline
Bodovi: 465
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje schumy Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Prosinac 2012 u 07:26
Sada definiraj zaključak kako uzimiti kaktuse:
-po "protokolu uzgoja" - u hladnoj garaži (koja "glumi" zimu u prirodnoj mjeni)
-na prozorskoj dasci koja "glumi" zimski dan sa malo škrtog svjetla (ili u pojedinom slučaju i sunčeve svjetlosti...)
Ja glasam za ovo drugo iako je u stvarnosti teško izvedivo jer je uvijek "manjak" prozorskih daski.....Thumbs%20Up
**za čistu prirodu i obilje pčelica
Na vrh
schumy View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 26 Kolovoz 2011
Status: Offline
Bodovi: 465
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje schumy Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Prosinac 2012 u 08:11
Pinus, koja je to mammillaria, ne mogu ju ovako malenu detektirati!?
Jako mi je lijepa i posebna, ovako "na prvi pogled"...
**za čistu prirodu i obilje pčelica
Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Prosinac 2012 u 10:42
schumy, mislim da je to mammillaria laui ssp. laui, varijanta sa bijelim cvijetom. U svoje ID obično nisam siguran. Pogotovo ako su u pitanju mamilarije.          
Na vrh
schumy View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 26 Kolovoz 2011
Status: Offline
Bodovi: 465
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje schumy Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Prosinac 2012 u 13:30
Pinus, mislim da je ova tvoja mammillaria zephyranthoides.
M. laui sp. laui
ima crvene cvjetove, kao i svi varijeteti laui , a m. zephyranthoides ima cvijet bijele boje......
Neka se još netko uključi za određivanje ID-a ove mammillarie....

**za čistu prirodu i obilje pčelica
Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Prosinac 2012 u 19:21
Originalno poslano od člana Pinus Pinus napisao:

schumy, mislim da je to mammillaria laui ssp. laui, varijanta sa bijelim cvijetom.

Originalno poslano od člana schumy schumy napisao:

M. laui sp. laui ima crvene cvjetove, kao i svi varijeteti laui ,

Da schumy, kada ti tako kažeš !
Na vrh
ania View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 08 Prosinac 2012
Status: Offline
Bodovi: 23
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ania Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Prosinac 2012 u 16:05
Pinus, vidi jel bi mogla biti M. schiedeana.  Smile
Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Prosinac 2012 u 16:24
100 %, je to to. Mammillaria schiedeana. Hvala ti ania. Ja i schumy ne bi zaradili niti za kruh ako bi se profesionalno bavili identifikacijom kaktusa.
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 1112131415 23>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,156 sekundi.