Početna stranica Početna stranica > Drveće, živice, palme ruže i bonsa -Forum o drveću > Drveće
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Paulownia tomentosa
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Paulownia tomentosa

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 1112131415 23>
Korisnik
Poruka
Božikovine View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 28 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 13142
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Božikovine Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Studeni 2010 u 14:20
Originalno poslano od člana Marjan Marjan napisao:

Zdravo Božikovine?Hvala sto si odgovorio u tren.Citao sam predhodnu poruku i ono sa prescanja do zemlje zaista funkcionise. Ja to radim sa sadnjom Akacije i imam odlicne rezultate.Al nisam znao da i ovo drvece moze da izraste iz korena, a pri toga da se koristi koren kupine. Meni je dovoljno samo nekolko semena. Neznam kako da se dogovorimo oko slanje. al predloite vi ako moze postom u pismo samo recite.pozdrav


Sjeme paulovnije je prilično sitno tako da nema problema sa slanjem u pismu. Pošalji nam adresu na pm.
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
gospina trava View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 11 Svibanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 5954
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje gospina trava Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Studeni 2010 u 18:03
Proguglala sam malo paulovinu. Interesantno drvo. Lijepoga cvijeta, korisno, ali na žalost široke krošnje, pa mi ne paše.
Na vrh
Marjan View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 19 Studeni 2010
Lokacija: Macedonia
Status: Offline
Bodovi: 10
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Marjan Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Studeni 2010 u 22:25
Nasa sam veoma lep sajt o Pauloniji
Paulownija.bg
moze se svasta nauciti na ovaj sajt
Na vrh
Free View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 18 Travanj 2010
Lokacija: Međimurje
Status: Offline
Bodovi: 5914
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Free Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Prosinac 2010 u 01:47
Otok, ja se moram ogrebsti za jednu mladicu paulovnije, ili kod tebe ili kod Božikovina, moram, moram.............. ali dali hoću??????????smile58

Ili.....tko zna gdje u VŽ ima paulovnija, idem s lopaticom u posjet!
Međimurje - Marijin cvetjak med dve vode



Na vrh
Božikovine View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 28 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 13142
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Božikovine Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Prosinac 2010 u 03:39
Free, vrati se nekoliko stranica unazad i pogledaj fotku koju je stavio Marpa. Snimljena je u Vž.    
Mislimo da ti lopata neće biti dovoljna - naruči bager.
Podsjeti nas na proljeće za sadnice. Onda ćemo nasaditi korijen za mlade biljčice.
Na vrh
strada View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam


Pridružen: 19 Listopad 2010
Status: Offline
Bodovi: 140
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje strada Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31 Ožujak 2011 u 16:48
Razmisljam o sadnji paulownie. Izvadila bi stablo zivice koje je nenormalno naraslo i na to mjesto zasadila nju. Kako ju ne mogu nigdje naci ima li iiiitko za poslat sjeme ili sadnicu¨!!!smile58
Drage volje platim!!
Na vrh
Mira K View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 16 Rujan 2009
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 5574
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mira K Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Travanj 2011 u 02:37
Originalno poslano od člana strada strada napisao:

Razmisljam o sadnji paulownie. Izvadila bi stablo zivice koje je nenormalno naraslo i na to mjesto zasadila nju. Kako ju ne mogu nigdje naci ima li iiiitko za poslat sjeme ili sadnicu¨!!!smile58
Drage volje platim!!
Mislim da oni imaju, pokušaj zvati:
Na vrh
Božikovine View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 28 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 13142
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Božikovine Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Travanj 2011 u 07:23
Započeli smo djeljenje korjena paulovnije.
Držite fige da izađe što više mladih biljčica i da ih bude dovoljno za sve one koji ih žele udomiti.

Na vrh
strada View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam


Pridružen: 19 Listopad 2010
Status: Offline
Bodovi: 140
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje strada Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Travanj 2011 u 10:50
Originalno poslano od člana Božikovine Božikovine napisao:

Započeli smo djeljenje korjena paulovnije.
Držite fige da izađe što više mladih biljčica i da ih bude dovoljno za sve one koji ih žele udomiti.



smile159 na raport druze kapetane!!!! smile146

Mira K hvala!smile78 Zvrcnem ih ako ne nadem u jos par rasadnika tu u Zd!!
Na vrh
strada View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam


Pridružen: 19 Listopad 2010
Status: Offline
Bodovi: 140
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje strada Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Travanj 2011 u 12:51
Evo sto sam nasla..
Mbm u zd tj. u Turnju jel?? sadnice paulownie 500 kn!!!!Stern%20Smile Kaze teta da su "malo" vece

"malo" manje u Magnolie u Zemuniku 380kn visoka oko 2m a opseg debla oko 8-10 cm

Trenutno za moj budget je to tooo much ( voljna platiti neku razumnu cijenu) tako da eto..ponavljam se Bozikovina, imaj me na umu pleeeaseeee!! Posaljem ti sto god zelis od moje skromne ponude!!

Mira K poslala sam upit u onaj rasadnik za cijenu pa vas obavijestim Wink
Na vrh
OTOK View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Kreator Cvijet.info enciklopedije

Pridružen: 26 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 13777
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje OTOK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Travanj 2011 u 12:55
Obično se kod mene same posiju. Pričekajmo ljeto, pa ćemo vidjeti
Na vrh
tanja j View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 20 Veljača 2011
Lokacija: GOSPIĆ-ZADAR
Status: Offline
Bodovi: 159
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje tanja j Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Travanj 2011 u 13:13
Prije par dana kupila sam u rasadniku "nasadi" tel 023/322-945

nesto manja od 1 met...cijena 150,00 kn
Na vrh
natalija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Prosinac 2007
Lokacija: zadar
Status: Offline
Bodovi: 5452
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje natalija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Travanj 2011 u 14:43
ja sam prije 2 godine sijala, ali bezuspješno, nešto je bilo ponicalo, ali prekrhko pa je brzo i uvenulo

a lani sam dobila malecku paulowniu... još čekam da proviri - nemam pojma u kojoj mi je tegli, nadam se da je preživjela zimu

ima ih po gradu (zadru) samo treba pogoditi lokaciju na kojoj bi moglo biti mladica od lani,
nedavno sam snimila jednu u dvorištu/ parkiralištu pokraj bolnice (pokraj mrtvačnice), trebalo bi tamo pogledati, možda je koja izbila pa je dignuti sa žilama

tanja j  živiš u zadru?
Na vrh
Božikovine View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 28 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 13142
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Božikovine Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Travanj 2011 u 15:29
Ljudice, malo strpljenja i bude mladih.
Mi ih nećemo prodavati, no nećemo se buniti ako nam pošaljete neku otkačenu biljku a ako ne, jbga.
Na vrh
tanja j View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 20 Veljača 2011
Lokacija: GOSPIĆ-ZADAR
Status: Offline
Bodovi: 159
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje tanja j Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Travanj 2011 u 18:40
Originalno poslano od člana natalija natalija napisao:

ja sam prije 2 godine sijala, ali bezuspješno, nešto je bilo ponicalo, ali prekrhko pa je brzo i uvenuloa lani sam dobila malecku paulowniu... još čekam da proviri - nemam pojma u kojoj mi je tegli, nadam se da je preživjela zimuima ih po gradu (zadru) samo treba pogoditi lokaciju na kojoj bi moglo biti mladica od lani, nedavno sam snimila jednu u dvorištu/ parkiralištu pokraj bolnice (pokraj mrtvačnice), trebalo bi tamo pogledati, možda je koja izbila pa je dignuti sa žilamatanja j  živiš u zadru?


Ne živim u Zadru ali pravim viksu na Maslenici gdje je mislim i udomiti, premda su mi u rasadniku rekli da tamo neće uspjeti radi bure. Ja sam ipak odlučila probati pa što bude!
Na vrh
natalija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Prosinac 2007
Lokacija: zadar
Status: Offline
Bodovi: 5452
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje natalija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Travanj 2011 u 20:25
aaa... a ja se ponadala da imamo još jednog forumaša u zadru, nema veze, možda naletiš na neku vikend kavu

ni domaći ne dolaze na svaku
Na vrh
tanja j View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 20 Veljača 2011
Lokacija: GOSPIĆ-ZADAR
Status: Offline
Bodovi: 159
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje tanja j Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Travanj 2011 u 21:09
Originalno poslano od člana natalija natalija napisao:

aaa... a ja se ponadala da imamo još jednog forumaša u zadru, nema veze, možda naletiš na neku vikend kavuni domaći ne dolaze na svaku


Ako je kava u pitanju dolazim Mozda uz kavu dobijem i koji cvetak za moj vrtlic
Na vrh
Božikovine View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 28 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 13142
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Božikovine Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Travanj 2011 u 09:02
Ljudi moji izgleda da vas pojedini rasanici "gule" i "farbaju" što se paulovnije tiće.
Pročitajte temu ispočetka i osvrnite se malo oko sebe. Zar vam je problem iskopati mali korjenčić i staviti ga u teglu, malo ljubavi i brige i mlada paulovnija je tu.
No dobro, ako jedete kavijar i pijete gin, imate para imate s čim.
Na vrh
strada View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam


Pridružen: 19 Listopad 2010
Status: Offline
Bodovi: 140
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje strada Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Travanj 2011 u 17:29
Originalno poslano od člana natalija natalija napisao:

ja sam prije 2 godine sijala, ali bezuspješno, nešto je bilo ponicalo, ali prekrhko pa je brzo i uvenulo

a lani sam dobila malecku paulowniu... još čekam da proviri - nemam pojma u kojoj mi je tegli, nadam se da je preživjela zimu

ima ih po gradu (zadru) samo treba pogoditi lokaciju na kojoj bi moglo biti mladica od lani,
nedavno sam snimila jednu u dvorištu/ parkiralištu pokraj bolnice (pokraj mrtvačnice), trebalo bi tamo pogledati, možda je koja izbila pa je dignuti sa žilama

tanja j  živiš u zadru?


Da sam te bar prije procitala natalija..bila bi prije posla sad otisla cirnut tamo..I tako sam bila na kavi u blizini!!
Nista..sutra se mozda zaletim..Uglavnom nema paulownie u onom rasdniku u zg. cini mi se, koji sam zvala..Bile su po 50 kn ali su se sve prodale..Ma Bozikovine..kakav kavijar..da je kavijara onda bi fino bilo i veceg dvorista i vise biljcica i svasta nesto..Nigdje se meni osobno ne zuri za drvce..Bila sam do sada bez njega pa sto kosta jos se malo strpiti Wink
Na vrh
Božikovine View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 28 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 13142
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Božikovine Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Travanj 2011 u 10:43
Korijen paulovnije je iskopan, raskomadan i posađen. Sad vam preostaje da držite palčeve i budete strpljivi.

Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 1112131415 23>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,297 sekundi.