Početna stranica Početna stranica > Vrt - Forum o vrtovima > Moj vrt > Moj povrtnjak
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - zelena avantura by desert rose
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


zelena avantura by desert rose

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 1112131415 22>
Korisnik
Poruka
 Ocjena: Ocjena teme: 1 Glasova, Približno 5,00  Tema Pretraga Tema Pretraga  Opcije teme Opcije teme
desert rose View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 11 Ožujak 2013
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2547
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje desert rose Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Veljača 2014 u 15:09
Draga moja Mons,Hug da se svi trude biti zeleniji barem u pola kao ti, sigurno nam ne bi bilo ovako... 
Ne vjerujem u duhove, ali vjerujem u snove, a ponekad i u bajke...
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
monstera View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 11895
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje monstera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Veljača 2014 u 15:34
Embarrassedsmile78smile84

  Problem je u tome, što su neki toliko okorijeli i misle da bez kemije neće moći uzgojiti nikakvo povrće ili da ono ne može biti jednako lijepo kao ono natrpano svime i svačime....Moram reći možda se nekad i dogodi da je nešto od povrća sitnije, možda nekad i nije baš tako lijepo....ali ako se uzme u obzir da je daleko zdravije..onda sve priče o ljepoti padaju u vodu...

   Kvaliteta prije svega i uvjek na 1. mjestu !Thumbs UpHeart  Izgled pored kvalitete je totalno nebitan! 








Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.
Na vrh
desert rose View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 11 Ožujak 2013
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2547
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje desert rose Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Veljača 2014 u 13:50
Uz vlastito sjeme iz prošlogodišnjih plodova, kupila sam još dvije vrste rajčica - St. Pierre i S. Marzano. Vidjeti ćemo kakve se budu pokazale... Možda dio posijem sutra. smile160
Ne vjerujem u duhove, ali vjerujem u snove, a ponekad i u bajke...
Na vrh
LeoNata View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 22 Veljača 2011
Lokacija: Dugo Selo
Status: Offline
Bodovi: 278
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje LeoNata Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Veljača 2014 u 23:28
Draga desert rose, predivna je ona ptičica sjenica! Kod mene ih nema, ali u roditeljskom dvorištu, punom drveća i voćki, one su bile jedan od ljepših ukrasa zime!
Samo bih ti htjela reći da preporučam rajčicu St. Pierre, ja sam ju sijala prve i druge godine, pa ju presadila u svoj vrt, bila je velika par cm, al to su bili paradajzi- rodni, fini, veliki... meni odlični! Prošle godine smo moj Leon i ja na placu kupili puno raznih vrsti flanaca paradajza, al evo planiram u kupovinu nove vrećice baš St. Pierra opet, pa u čašice i u vrt! Baš me zanima kako ćeš ti biti zadovoljna s njim! Ja sam ga špricala mlijekom, ništa ekstra dohranjivala, samo stalnom malčikrala pokošenom travom i bila sam prezadovoljna.
Oprosti na dužini posta zbog običnog paradajza, ali meni je bio super!Embarrassed
Pozdrav veliki!
...budi u miru sa Bogom, bez obzira kako Ga zamišljaš, i bez obzira čemu težiš u bučnom komešanju života, zadrži mir u svojoj duši... ovo je ipak divan svijet, teži da budeš sretan...
Na vrh
desert rose View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 11 Ožujak 2013
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2547
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje desert rose Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Veljača 2014 u 16:19
LeoNata lijepo je ponovno te vidjeti kod mene! Hug
Korisno je pročitati ponešto o rajčici koju još nisam sadila. Slučajno sam naišla na sjeme pa si mislim, zašto ne probati!? Ima toliko vrsta, na žalost iako je obožavam uzgajati ne jedem je sirovu ali je zato obilno koristim skoro u svakome jelu! Nezamislivo mi je bilo koje varivo bez nje, gulaš, rižoto...
Nisam još ništa posijala (ubilo me ovo ružno vrijeme pa nisam imala volje ni za što). Lani sam previše flanaca uzgojila pa je bila polovica za podjeliti. LOL Koliko sam sjemena pripremila, nadam se da će ove godine malih biljčica biti još više! Tongue
Ne vjerujem u duhove, ali vjerujem u snove, a ponekad i u bajke...
Na vrh
anabistrica View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
4. Najljepši vrt - prijatelj životinja

Pridružen: 09 Studeni 2011
Lokacija: Marija Bistrica
Status: Offline
Bodovi: 4011
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje anabistrica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Veljača 2014 u 22:52
Valjda je sada ovo najgore prošlo, na proljeće će biti puno posla. Treba popiliti sve polomljene grane i to raskrčiti. A radovi u vrtu će krenuti brže nego si mislimo, zato posij paradajze da imaš presadnice na vrijeme. Nadam se da će biti lijepog vremena da sve stigneš napraviti i uzgojiti povrće koje si planirala.
Lepe ti je Zagorje zelene
Na vrh
desert rose View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 11 Ožujak 2013
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2547
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje desert rose Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Veljača 2014 u 16:52
Draga Ana, još tugujem za polomljenim orasima, no to se nije moglo spriječiti. Moram nabaviti nove sadnice, pa možda nešto bude u budućnosti za generacije koje dolaze iza mene...


Paradajze sam posijala danas. Konačno smo se poklopili Mjesec i ja... Ako urod bude kao lani, nitko sretniji od mene! 
Ne vjerujem u duhove, ali vjerujem u snove, a ponekad i u bajke...
Na vrh
desert rose View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 11 Ožujak 2013
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2547
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje desert rose Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Veljača 2014 u 17:05
Danas je početak sjetvene sezone! Odlučila sam sve popratiti slikama i tekstom jer vidim da na naš forum svakodnevno dolaze "neki novi povrtlarci" gladni i žedni znanja! To me naravno jako veseli no znam kako mi je samoj u početku bilo teško pa dio svoga jednosezonskog iskustva želim podjeliti sa svima koje to zanima...

Dakle, vaze su obične male koje stanu na prozorsku dasku. Zemlja je za cvijeće no mogla bi biti i obična, nije važno da bude kvalitetna jer hranjive tvari za klijanje nisu potrebne. Važnije je da bude lagana. Od sjemena imam vlastito prošlo ljeto sakupljeno sjeme i dva paketića kupljenog. 
Ne vjerujem u duhove, ali vjerujem u snove, a ponekad i u bajke...
Na vrh
desert rose View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 11 Ožujak 2013
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2547
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje desert rose Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Veljača 2014 u 17:18
Nakon raspoređivanja sjemenja obilježila sam koju vrstu sam sijala, odvojila sorte drvenim štapićima tako da kasnije znam što sadim. Nakon toga dolazi jako važan dio, prekrivanje sjemenja tankim slojem zemlje. Koristila sam kupljenu zemlju koja je jako lagana i prilagođena upravo sijancima. Malim krhkim biljčicama biti će lakše probiti se. Slijedilo je zalijevanje isključivo prskalicom, prekrivanje običnom prozirnom folijom za namirnice i smještaj na prozor, na svjetlo i toplo. 
Naredne dane povremeno ću dizati foliju zbog provjetravanja i provjere vlažnosti te isčekivati pojavu prinova... Važno je napomenuti da rajčice imaju jako dobru klijavost tako da nije potrebno sijati pregusto i da prvi klijanci ako bude sve OK dolaze brzo nakon sijanja...
Ne vjerujem u duhove, ali vjerujem u snove, a ponekad i u bajke...
Na vrh
desert rose View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 11 Ožujak 2013
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2547
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje desert rose Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Veljača 2014 u 17:37
Uz omiljene rajčice, posijala sam i crvenu rog papriku. To je više eksperiment jer sjeme je uzeto iz paprike koju sam kupila za zimnicu tako da ne znam kakvo će biti i što mogu očekivati. Još jedna činjenica mi ne ide u prilog a to je čudljivost paprike jer nije baš pouzdana kao rajčica tako da bi se moglo dogoditi da uopće ne proklija. Lani sam imala situaciju u kojoj je jedva niklo par biljčica, radilo se o domaćem sjemenu zelene rog paprike i nakon 4-6 pravih listića koje su uspjele razviti jednostavno je došlo do zastoja i dalje nisu krenule niti centimetar. Imale su iste uvjete kao i rajčice ali kod njih je uspjeh izostao. Kako će biti sada,vidjeti ćemo...Wink
Ne vjerujem u duhove, ali vjerujem u snove, a ponekad i u bajke...
Na vrh
Camellia View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 23 Siječanj 2012
Lokacija: Dugo selo
Status: Offline
Bodovi: 6620
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Camellia Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Veljača 2014 u 19:16
I ja sam se oduševila kućicom za ptice.Baš je sve bilo lijepo,snježno.Mislim da ću i ja početi sijati idući tjedan,vidim da si ti požurila.
Na vrh
kacunak View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 13 Kolovoz 2013
Lokacija: BiH
Status: Offline
Bodovi: 1086
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kacunak Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Veljača 2014 u 21:20
Draga Rose, kako se zove zemlja koju si kupila za sjeme? Stvarno djeluje bas  lagano i meko a tako nesto mi treba. Sve pohvale za tvoje vrijedne rucice. Rastu li zapelcane ljubice i jesi li ih rasadjivala? Znas da ja ne mogu da odolim a da ne pitam za njih... smile81 Jos nesto, mislila sam ovih dana na tebe kad su na tv-u javljali za one snjezne nanose. Kazem MM imam jednu na forumu drugaricu, kako li je ona tamo prosla...
Na vrh
gute Fee View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 23 Lipanj 2010
Lokacija: tu i tam
Status: Offline
Bodovi: 7699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje gute Fee Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Veljača 2014 u 21:36
Originalno poslano od člana desert rose desert rose napisao:





Obozavam senicice (tako ih mi zovemo) !
Ova slikica mi je majestetisch !              
Na vrh
desert rose View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 11 Ožujak 2013
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2547
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje desert rose Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Veljača 2014 u 18:29
Camellia Hug drago mi je da ti se sviđa kućica za ptice. Zima nije jaka i duga pa je većinom bilo hrane no tih nekoliko dana kada je sve prekriveno snijegom, dobro im dođe malo jabuke i oraha! Bile su mi i šojke u gostima ali one su jako brze i plahe pa ih nisam uspjela fotkati.

Paradajz sam lani sijala krajem veljače i to mi se jako dobro pokazalo. Flance sam prepikirala i odnijela na tavan kada je zatoplilo te ih postepeno iznosila na balkon. Bili su jaki, zdravi, svi su mi preživjeli i kada je došlo vrijeme za sadnju na gredicu bili su to flanci za 10. Nadam se da će tako biti i ove godine...
Ne vjerujem u duhove, ali vjerujem u snove, a ponekad i u bajke...
Na vrh
desert rose View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 11 Ožujak 2013
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2547
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje desert rose Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Veljača 2014 u 18:37
Kaćunak, draga moja  Hug , zemlju sam kupila u nekom vrtnom centru, ostalo mi je još malo od prošle sezone. Ne znam kako se zove, bila je uvozna, no na pakiranju je bilo navedeno kako je to posebna zemlja namjenjena upravo klijancima. Pitaj pa ćeš nešto sigurno pronaći! 

Zapelcane ljubičice su žive, nisu baš puno narasle no ipak je zima pa će sigurno za koji mjesec krenuti bolje... Nisam ih još rasađivala niti presađivala, to ću napraviti možda u travnju.

Kod mene snijega nije bilo puno ali led je napravio veliku štetu, no što je - tu je.
Ne vjerujem u duhove, ali vjerujem u snove, a ponekad i u bajke...
Na vrh
desert rose View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 11 Ožujak 2013
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2547
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje desert rose Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Veljača 2014 u 18:45

gute Fee,Hug pošto sam dobila lijepu pohvalu za moje male gošće, evo još jedne fotke...
Ne vjerujem u duhove, ali vjerujem u snove, a ponekad i u bajke...
Na vrh
medy View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 23 Prosinac 2011
Status: Offline
Bodovi: 325
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje medy Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Veljača 2014 u 18:34
Vrt je divan najviše mi se sviđa što je uredan.Vidim da stavljaš malč bude li neprijatnih iznenađenja ispod malča poput slipice i zmija.O i umalo da zaboravim pokaži nam klijališta vidim da si posijala rajčicesmile55 
Na vrh
desert rose View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 11 Ožujak 2013
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2547
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje desert rose Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Veljača 2014 u 19:14
Medy dobro mi došla! Hug 

Malčirala sam samo dio povrtnjaka jer si nisam na vrijeme pripremila materijal za malč. Odlična je to tehnika, bilo bi najbolje kada bi se dala nabaviti slama. Ja sam malčirala pokošenom travom, dok još nije bila osjemenjena. Kasnije mi je ponestalo trave no nisam htjela riskirati sa starijom da ne unosim korov u povrtnjak. Što se tiće zmijica, na žalost u okolici stanuju ali u samome povrtnjaku ih nisam primjetila, pa tako niti ispod malča. U biti, malčirala sam samo oko biljke a ne i po stazama kuda sam hodala i nema potrebe podizati malč - kada sam zalijevala radila sam to uz samu biljku. 

Što se klijanja rajčice tiće, budem fotkala... ima ponešto za pogledati!
Ne vjerujem u duhove, ali vjerujem u snove, a ponekad i u bajke...
Na vrh
medy View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 23 Prosinac 2011
Status: Offline
Bodovi: 325
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje medy Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Ožujak 2014 u 09:37
očekujemo slikiceEmbarrassed
Na vrh
desert rose View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 11 Ožujak 2013
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2547
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje desert rose Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Ožujak 2014 u 09:40
Nakon 17 dana, rajčica:
Klijavost je bila dobra, počeli su se pojavljivati prvi pravi listići. S obzirom da su rano posijani, klijanci su pomalo izduženi jer je u kući toplo a dnevnog svjetla još nema koliko bi trebalo. To me uopće ne brine jer ću mlade biljčice kod pikiranja posaditi dublje a to će im omogućiti da razviju dodatno korjenje tako da bi trebala dobiti čvrste i dobro ukorjenjene presadnice. 
Ne vjerujem u duhove, ali vjerujem u snove, a ponekad i u bajke...
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 1112131415 22>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,188 sekundi.