Početna stranica Početna stranica > Vrt - Forum o vrtovima > Moj vrt u slikama
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Detalji iz mog vrta
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Detalji iz mog vrta

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 1112131415 39>
Korisnik
Poruka
manči View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 03 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 5398
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje manči Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Srpanj 2008 u 16:46
Dada, predivno!
Asarina me oduševljava, ako bude sjemenka, molila bi koju....smile55
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
dada28 View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 06 Lipanj 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2265
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dada28 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Srpanj 2008 u 19:37
Originalno poslano od člana ljubica ljubica napisao:

Dada tako je sve predivno !
ako sam dobro skužila da si na godišnjem , pa bio bi red da već jednom popijemo tu kavu . svejedno gdje . imam neku biljkicu slična je tvojoj deloksici,  voljela bi da je ti vidiš vjerovatno se bolje kužiš , ma sigurno se bolje kužiš !- ti si stručnjak

nije albicija  a neznam što je, dobila sam sjeme i rekli su mi da je -neko drvo što cvjeta crveno...

Pa hajde navrati jedno popodne na kavicu i  čekaju te hoste šarene.



Ma nisam ti ja nikakav stučnjak, samo amater, zaljubljenik u cvijeće. A kava će još malo pričekati, totalno sam u gužvi ovih dana...ne kužim kako se godišnji odmor u trenu pretvori u zbrku i trku...ali kavicu ćemo sigurno popiti...čuvaj hostu!
Sometimes you want to go where everybody knows your name and they're always glad you came..
Na vrh
dada28 View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 06 Lipanj 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2265
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dada28 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Kolovoz 2008 u 22:23
Danas sam, na poklon,dobila svog prvog patuljka i to sasvim slučajno. MM je išao u jedan trgovački centar kupiti zemlju za cvijeće i ugledao malenog patuljka...nije bio obojan, pa sam uzela stvar u svoje ruke, bolje reći, kistove i boje i evo rezultata! Baš mi je sladak!





Naravno da je odmah dobio svoje mjesto u kamenjaru...mora mi netko paziti na cvijeće...





I gljiva ludara je tu




A kad sam već imala boje pri ruci, malo sam se zaigrala i izradila ukras za zid od starog crijepa(bar mislim da će biti ukras).




Nije mi jasno, zašto se kaže pasji život...mojoj Rei baš ništa ne fali...ima kućicu u cvijeću




Konačno se bijeli oleandar pokazao u punom sjaju







Krumpirov grm





Tačke se jedva naziru




I eto, za sada toliko...
Sometimes you want to go where everybody knows your name and they're always glad you came..
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Kolovoz 2008 u 22:26
Za sada prekrasno, a gdje je klematis, moj ima ovaj put 4 cvijeta, stavit ću sliku sutra.
Patuljci su preslatki.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
dada28 View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 06 Lipanj 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2265
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dada28 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Kolovoz 2008 u 22:31
To je zapravo samo jedan patuljčić. A clematis...jedan mi se posušio (nadam se da će se ipak pojaviti ponovo), a ostala dva trenutno ne cvatu.
Sometimes you want to go where everybody knows your name and they're always glad you came..
Na vrh
iris View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 18 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 4502
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje iris Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Kolovoz 2008 u 23:15
sve super dado...i cvijeće...i patuljak i ukrasi...bravoooooClap
Na vrh
gioiaa View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 03 Travanj 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 16587
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje gioiaa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Kolovoz 2008 u 23:45
slatko...onaj crijep je predivno uradjen,krumpirov grm prekrasan,Rei-ova kucica savrsena,oleandar divan,sta drugo da dodam?
Na vrh
bergenia View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar
DONATOR

Pridružen: 17 Veljača 2008
Status: Offline
Bodovi: 2776
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bergenia Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Kolovoz 2008 u 12:24
5 - ica za dadinu kreativnost, iz ničega stvoriti nešto prekrasno i srcu drago. Sve pohvale!Embarrassed
Na vrh
vanja View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 19 Svibanj 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 4968
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje vanja Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Kolovoz 2008 u 12:26
Dada28 prekrasno , prekrasno, divota ,super je sve poseban je patuljek lipo si posložila boje sa kojima si ga opiturala (farbala). Jedno te molim da mi navedeš ime biljke koja ti je u karijoli (tačkama) a to je biljka sva zelena ima je puno s malim lističima, naime imam je i ja ali neznam joj ime, a vidim da je tvoja predivna kako je održavaš, moja je ajmo reči jadna prema tvojoj.
Na vrh
dada28 View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 06 Lipanj 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2265
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dada28 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Kolovoz 2008 u 21:35
vanja, na žalost ne znam kako se to zove...nadam se da će nam netko od naših forumaša reći. Ne traži posebnu pažnju, zalijem ju svaki drugi dan, tu i tamo malo pognojim preko lista i to je sve.
Sometimes you want to go where everybody knows your name and they're always glad you came..
Na vrh
iris View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 18 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 4502
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje iris Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Kolovoz 2008 u 22:53
cvijet se zove silver al to je sve što znam o njemu...imam ga i ja od proljetos Smile
Na vrh
vanja View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 19 Svibanj 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 4968
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje vanja Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Kolovoz 2008 u 07:41
dobro jutro, Dada 28 i Iris hvala sada znam bar nešto o tom cvijetu.
Na vrh
kaća43 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 26 Lipanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 3004
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kaća43 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Kolovoz 2008 u 12:02
dada cvijece ti je prekrasno,o kreativnosti da ne govorin,sve je prepuno umijetnickog duha.smile141
Na vrh
vanja View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 19 Svibanj 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 4968
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje vanja Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Kolovoz 2008 u 12:06
Dada 28 molim te za još jedno pojašnjenje, "pognjojiš preko lista" sa čime ja imam neko tekuće gnjojivo mislim da se ono stavlja samo u zemlju, možda se može i list poprskati s timQuestion
Na vrh
vanja View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 19 Svibanj 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 4968
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje vanja Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Kolovoz 2008 u 12:08
Još nešto ako neko zna odgovor da li se i hortenzija može gnjojiti preko listaQuestion
Na vrh
dada28 View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 06 Lipanj 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2265
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dada28 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Kolovoz 2008 u 17:41
Kupila sam folijalno (lisno) gnojivo i najčešće ga tako gnojim. Jednom u dva tjedna gnojivo dodam i u vodu s kojom zalijevam. A što se tiče hortenzije, ne vidim razlog zbog kojeg se ne bi mogla gnojiti preko lista. Možda netko ima drugačija iskustva... ja ti sve pošpricam i cvijeće jako dobro napreduje.
Sometimes you want to go where everybody knows your name and they're always glad you came..
Na vrh
vanja View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 19 Svibanj 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 4968
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje vanja Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Kolovoz 2008 u 17:52
Dada tenks Thumbs%20Up potražit ću takovo gnojivo
Na vrh
dada28 View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 06 Lipanj 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2265
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dada28 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Kolovoz 2008 u 18:04
Malo sam vršljala po internetu i pronašla sam biljku koja se onako lijepo raširila u tačkama. Biljka se zove Dichondra argentea, eng. Silver Falls. Može narasti do 180 cm, dakle ni moja nije nikakav kapitalac
Sometimes you want to go where everybody knows your name and they're always glad you came..
Na vrh
kaća43 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 26 Lipanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 3004
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kaća43 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Kolovoz 2008 u 20:01
ispricavam se dada,ali nesto si krivo vidjela,biljka u tockama se zove helichrysum silver.da to i neznam,znam da nije dihondra,ona mi je tiha patnja,a nigdje je ne mogu nac za kupit.
Na vrh
iris View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 18 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 4502
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje iris Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Kolovoz 2008 u 20:12

uf i ja bih dichondru...al izgleda toga nema u Hr Cry

a ovaj helichrysum silver jel može zimi vani ili da unesem u kuću ?
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 1112131415 39>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,188 sekundi.