Početna stranica Početna stranica > Vrt - Forum o vrtovima > Moj vrt u slikama
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Kreativni nered mog vrta -photo by Flavia
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Kreativni nered mog vrta -photo by Flavia

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 129130131132133 260>
Korisnik
Poruka
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18305
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Listopad 2009 u 00:28
I ja sam u mom vrtu jedva  našla di nema slike, pa mi ništa nije jasno.Shocked

Ruža je rajska ljepotica. Hvala za ružu namjenjenu menismiley2218.gif
Ne nasljeđujemo Zemlju od naših predaka, posuđujemo je od naše djece.
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Lantana View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Listopad 2008
Lokacija: Bol
Status: Offline
Bodovi: 6857
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lantana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Listopad 2009 u 14:58
Kako ti je dobra ova ruža, još jedan as iz rukava Clap
Moram se osvrnuti na ovu temu o kojoj raspravljamo na forumu, evo ja sam kod tebe na tvojoj temi naučila puno o clematisima, ružama, nekim novim (za mene) biljkama, kao npr. clerodendrumu, kojeg si opisala sa svim osnovnim karakteristikama i popratila slikama od cvijeta, do ploda. Usput moj je prolistao, ima tri nova listića, preselio u toplije krajeve i vjerojatno misli da je proljeće Wink
život je more
Na vrh
bromelija View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
No.3 Najljepše orhideje2014

Pridružen: 09 Svibanj 2009
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 3292
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bromelija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Listopad 2009 u 15:40
tvoje ruže su posebne, nigdje nisam vidjela tako lijepe, zanima me šta im radiš....čula sam da se orhidejama pjeva i priča...a ružama ???? Wacko
smile94
Na vrh
hana View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 05 Srpanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 4007
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje hana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Listopad 2009 u 15:54
ružama svira smile137
Na vrh
bromelija View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
No.3 Najljepše orhideje2014

Pridružen: 09 Svibanj 2009
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 3292
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bromelija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Listopad 2009 u 16:20
i tvoje su prekrasne vas dvije to u kompaniji, a nama ostalima nećete otkriti

ali malo pomalo saznati ću ja smile173vaš recepz
Na vrh
SilveK View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 16 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 4014
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SilveK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Listopad 2009 u 18:19
Uživala sam u tvojim slikama orhideja...ali ruža mi je stvarno smile227
Na vrh
baka View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 14 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 14388
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje baka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Listopad 2009 u 19:05
Ma ja ću na sve staviti samo smile227
 
I biti ću presretna ako moj hibić bude slijedeće godine takav. Mislim na onaj kućni, za koji još ne znam jesu li se primile obje ili samo jedna grančica.
Na vrh
Flavia View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 15 Veljača 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 3344
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Flavia Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Listopad 2009 u 22:58
[QUOTE=Lantana]Kako ti je dobra ova ruža, još jedan as iz rukava Clap
Moram se osvrnuti na ovu temu o kojoj raspravljamo na forumu, evo ja sam kod tebe na tvojoj temi naučila puno o clematisima, ružama, nekim novim (za mene) biljkama, kao npr. clerodendrumu, kojeg si opisala sa svim osnovnim karakteristikama i popratila slikama od cvijeta, do ploda. Usput moj je prolistao, ima tri nova listića, preselio u toplije krajeve i vjerojatno misli da je proljeće Wink
/QUOTE]
 
Hvala ti draga na lijepim riječima! Dijelimo mišljenje vezano uz aktualnu forumsku temu...i ja sam po forumskim vrtovima puno toga lijepog novog i vidjela i svašta naučila, a sve kroz neobavezno druženje...i lijepe sličice..Mislim da je komentar uz slike neophodan...a i komentari posjetitelja teme..sve to daje "život" jednoj temi..., a nepotrebne rasprave po temama...pa neznam baš da je to odvojivo....primjerice...kako da ja ne spomenem MM ako mi je on donio biljku, ili kako da ne spomenem sveki ako smo zajedno sadile, ili kako da izostavim Bena, ako mi je u trku za mačkom srušio teglu...kako da ne spomenem gdje sam što kupila i po kojoj cijeni, kad je to mojim dragim virtualnim prijateljima korisna informacija, mislim takvih primjera ima bezbroj....a sve se to događa u mom dvorištu, među mojim biljkama, u mom stvarnom životu....sve to je itekako povezano i neodvojivo je. I sad recimo, kad me netko nešto priupita tu na temi...ja bi trebala reći...potraži odgovor tu i tu....jer se ovdje stavljaju samo slike....
Iskreno niti mi se da tražiti temu gdje bi na pitanje odgovorila, niti mi se otvara novu temu, a vrlo je vjerojatno da ta osoba koja je to pitala, nikad ne bi našla odgovor niti pročitala.... ovako kako je sada, svi znamo "gdje je čija kuća i dvorište"...da se tako izrazim.
Da do sada nismo imali "slobodu" u pdf-u Moj vrt u slikama...niti bi se tako dobro upoznali niti bi znali kakvi su čiji interesi, tko preferira kakve biljke, na kraju krajeva i "tko je kakav"...to se sve da isčitati iz teksta autora. Ja primjerice kad imam neki problem s nekom biljčicom...točno znam tko će mi dati odgovor, ili kod koga se mogu obratiti za pomoć...a sve sam te informacije prikupila upravo na pdf-u Moj vrt u slikama.
 
Kažeš clerodendrum prolistao Shocked...stvarno je izgubio pojam o vremenu! Valjda misli da smo ga poslali na godišnji, pa se malo zaboravio!  Nek se on samo ustabili i za kratko vrijeme bit će on pravo drvce...govoriš u jednini...nije valjda da su ostali "otegnuli"..LOL
 
evo jedna sličica plodova clerodendruma trichotomuma, u pozadini tegla sa visećim maćuhicama....fino napreduju...
 
Na vrh
Flavia View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 15 Veljača 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 3344
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Flavia Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Listopad 2009 u 23:10
Bromi, ma nisu ti moje ruže tak baš nešto posebne u odnosu na druge....uglavnom su sve mlade i trudim se dati im šta im je potrebno...preventivno sam ih pošpricala proljetos fungicidom u 2 navrata, prihranila sad na jesen...preko ljeta jednom mjesečno prihranjivala ureom (kao i sve ostalo) i skidala ocvale cvjetove po precvjetavanju. A osim toga...kad fotkam...izaberem one malo bolje slikice...pa nebum vam pokazivala one ružice "s greškom" LOL
..e sad čekam da u prodaju dođe "Crveno ulje"...proizvodi Herbos Sisak, mislim, pakiranje od 1 l...košta nešto oko 100 kn...kako gdje...e sa time ću obaviti zimsko prskanje i još na proljeće...kažu da je to jako dobro za ruže...pa ću probat ove sezone.
Šta se tiče kompanije s Hanom....sve naše tajne ćemo ti rado otkrit, jelda Hanić? ...samo neznam koje su nam to tajne...LOL...morat ćemo nešto izmislit, ali da zvuči ono WOW LOLLOLLOL
Na vrh
Flavia View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 15 Veljača 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 3344
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Flavia Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Listopad 2009 u 23:13
Originalno poslano od člana hana hana napisao:

ružama svira smile137
...joj mali, skoro sam ti rekla kaj sviram....smile96
Na vrh
Flavia View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 15 Veljača 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 3344
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Flavia Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Listopad 2009 u 23:16
Silvek...hvala na pohvali....drago mi je da ti se dopadaju moje orhidejice...i ružica....a ja kad tebe negdje sretnem na forumu...odmah se sjetim tvojih delphiniuma...a moji još niš nisu niknuli...vjerojatno niti nebudu.....ali ja se ne predajem...na proljeće opet sijem! LOLLOLLOL
Na vrh
Flavia View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 15 Veljača 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 3344
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Flavia Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Listopad 2009 u 23:19
Bakić....super za hibić da se primioClapClapClap...i jedan je uspjeh (bar ja to tako gledam)...naravno da će biti lijep, velik i rascvjetan! Ako i ne bude...on će i dalje biti "voljen" od nas forumaša...evo moj "ko fol žuti" opet danas izbacio dva cveteka...
...pogled u prozor s vanjske strane...na štengama.....
Na vrh
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18305
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Listopad 2009 u 23:20
Znači moram smiley1268.gifružama. Znala sam da ima još neka tajnasmiley1649.gif.

A mogu li sada pođubriti ruže ako je hladno i koje gnoivo, može li konjsko ili kokošije?
Molim naziv fungicidasmiley1633.gif. Moram i ja naći to crveno ulje i idem šprickatiWink
Ne nasljeđujemo Zemlju od naših predaka, posuđujemo je od naše djece.
Na vrh
Flavia View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 15 Veljača 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 3344
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Flavia Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Listopad 2009 u 23:35
Nemoj niš pjevat ružicama Smrckić:beso:%20-%20beso%20-%20mierda ...kaj znaš da li bi se to njima svidjelo...osim toga ti si tam u šumi....to bi jeka odzvanjala dalekoooooo  
yeah!%20-%20yeah%20-%20smilies
Ruže i trebaš sada prihraniti, ali nemoj jako blizu biljke, da je ne skuriš..onako nekih 10 cm od biljke i lijepo okopaš i prigrneš zemlju uz ružicu da joj zaštitiš mjesto kalema (cijepa)..možeš prihraniti i sa eko gnojivom, još bolje od umjetnog ako ga imaš...samo daj molim te nemoj pretjerat.....LOLLOLLOL...znaš i sama da si "lake ruke" u tovljenju biljaka sa gnojivom!
Za fungicid...sutra ti kažem kak se točno zove...neznam sad napamet..a ne da mi se ić u šupu provjeravat, ali ako češ koristiti crveno ulje, onda ti nije potreban taj fungicid, jer je crveno ulje i fungicid i insekticid i akaricid..što bi se reklo 3u1 i prska se prvi puta radi prevencije zimi. Znači tek negdje u 1. mjesecu...i onda kasnije kad počne pupati....evo ti link tu sve piše
Na vrh
Flavia View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 15 Veljača 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 3344
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Flavia Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Listopad 2009 u 23:39

Možda se još sjećate moje crvene bugenvilije koju sam ljetos ubola po povoljnoj cijeni....evo je već "zimuje" cura...lišće otpada, ali cvjetne brakteje se fino crvene....i svaki ih je dan sve više....

 
 
boja brakteja joj nije onako intenzivno crvena kao dok je bila vani na suncu, ali je lijepa....s druge strane, ljubičasta glabra bugica nije još odbacila niti jedan jedini listić. Baš sam ponosna na nju!
Na vrh
Flavia View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 15 Veljača 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 3344
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Flavia Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Listopad 2009 u 23:42

Maćuhice se stvarno jako brzo adaptiraju i stvaraju nove cvjetiće....evo mojih teglica danas...već ima puno više cvjetića..nego prije tjedan dana kad su kupljene..

 
 
Na vrh
Lora View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 21 Lipanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 4104
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lora Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Listopad 2009 u 23:43
Flavijica clerodendrum ti je predivan, viseće maćuhice lijepo napreduju, a i ostalo je super.  Slažem se i sa svim što si napisala vezano za Moj vrt......
ovdje svi mi puno toga naučimo, nikad nitko ne zna sve, možeš ti tražiti po netu koliko hoćeš, naći češ svašta,ponekad i potpuno različite informacije o nekoj biljci, a osobno iskustvo je osobno iskustvo, mnogo više od svega.....ako ćemo stavljati samo slike ništa od toga, ja još uvijek učim bez obzira na moje godine, nikad dosta.....
P.S.Ako sam zachatala slobodno nek me se opomene

Rijeka

Prijatelji su kao dragulji, samo pravi traju vječn
Na vrh
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18305
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Listopad 2009 u 23:51
Osjetila nešto na obrazu kad ono tiWink. Da mogao bi me koji medo zaganjati ako budem pjevala, loše zvučim skroz na skroz.
Pa dobro malo sam častila biljke, izgledale mi gladne.

Pa ti si genije zaštita 3u1. A kao ću špricati ako bude snijeg, može li u ove dane dok još ne pada?

Kako vidim to ulje nije teška kemija ili je? Mislim ide li to na povrtaljke i je li štetno kao drugi pesticidi? Mogu li sve cvjećke šprickati?

Hvala na savjetima:beso:%20-%20beso%20-%20mierda .
Ne nasljeđujemo Zemlju od naših predaka, posuđujemo je od naše djece.
Na vrh
Flavia View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 15 Veljača 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 3344
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Flavia Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Listopad 2009 u 00:03
Bokić Lorica:priqteli:%20-%20Guzar%20-%20sexy ...prvo, pomazi Miškeca :dog:%20-%20verrückter%20Hund%20-%20lustig...a drugo...hvala na pohvali....i podršci na moje razmišljanje! Pa istina je to...svugdje se svašta može pročitati, osobito sada u doba interneta, svi mi to pročitamo....ali uvijek ću radije poslušati savjet tu na forumu od osobe kojoj vjerujem...i koja to govori iz vlastitog iskustva...nego primjeniti površnu uputu na etiketi neke biljke ili oskudnu karakteristiku biljke sa nekog nepoznatog sajta...
Na vrh
Flavia View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 15 Veljača 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 3344
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Flavia Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Listopad 2009 u 00:15
Smrckić :priqteli:%20-%20Guzar%20-%20sexy, piše da treba prvo prskanje obaviti u vrijeme mirovanja vegetacije...znači da je sada još prerano...bar kod mene..ali možda su kod tebe biljke već "na počinku" LOL...šalu na stranu...to se ne prska sada nego negdje u prvom mjesecu, osim toga još niti nema za kupiti u poljo-apotekama...rekli su mi kad sam pitala da to dobivaju tek negdje krajem godine, ili početkom slijedeće...ja ću prvi puta tretirati time negdje u prvom mjesecu, kad bude dan pogodan za to, a kasnije tek negdje krajem drugog, početkom trećeg, kad biljke počnu pupati. I to neću samo ruže, nego i voćke i trsove....isključivo za prevenciju. Isto tako treba paziti na koncentraciju, nije ista koncentracija koja se primjenjuje u mirovanju vegetacije ili u početku vegetacije. Ja iskustva s crvenim uljem još nemam, ali ću probat za slijedeću sezonu tako, ako bude dobro super, a ako ne...vraćam se na prevenciju onim fungicidom koji sam koristila ove godine...i da, negdje sam pročitala da će ova zima blaga pa će se valjda potrefiti neko prigodno vrijeme bez snijega i kod tebe u Fužinama! Crveno ulje je neka kemija, dal teška ili poluteška...e to neznam.... WinkLOL
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 129130131132133 260>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,359 sekundi.