Početna stranica Početna stranica > Vrt - Forum o vrtovima > Moj vrt u slikama
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Slavujev vrt
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Slavujev vrt

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 129130131132133 282>
Korisnik
Poruka
 Ocjena: Ocjena teme: 5 Glasova, Približno 5,00  Tema Pretraga Tema Pretraga  Opcije teme Opcije teme
kamenjar View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 10 Svibanj 2011
Lokacija: Vir
Status: Offline
Bodovi: 3340
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kamenjar Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Veljača 2014 u 20:46
brzinski ulet ,samo na oči mi malo uzivaju i duša se ispuni ,jer moj vrt jos spava ,kao i svi vrtovi ,a ja skoro pa neznam gdje sam što posadila ,ali hvala bogu na slikama ,sad u ove zimske dane gledam svoje slike i veselo uskliknem vidi imam ovo,gle imam i ono hehehhe ..ajme kad ce proljece ...Smile
pas je jedino živo biće koje te voli više od samoga sebe ...



Vir
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Mari,5510 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 30 Srpanj 2009
Lokacija: Hrvatska
Status: Offline
Bodovi: 12480
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (1) Hvala(1)   Citiranje Mari,5510 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Veljača 2014 u 21:00
Originalno poslano od člana SlavujVk SlavujVk napisao:

Hvala vam svima na prelijepim porukama, željama i čestitkama!smile84
Uljepšale ste mi, kao i uvijek, i temu i dan.


          " Život ne znači čekati da oluje prođu,
           život znači naučiti kako plesati na kiši!"



čestitam i ja smile177smile177
Na vrh
Anaida View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 22 Travanj 2007
Lokacija: Hr
Status: Offline
Bodovi: 7297
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (1) Hvala(1)   Citiranje Anaida Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Veljača 2014 u 07:56
Draga Slavujčice..
Ti poznaješ umijeće malih koraka. I svakodnevno nas na to podsjećaš.
Hvala ti!
"Više nego iz tvojih usana neka govori ljubav iz nježnosti tvojih ruku, iz srdačnosti tvojega smiješka i iz pažnje tvojega srca."
P.Bosmans
Na vrh
SlavujVk View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši vrt - Ljeto 2013

Pridružen: 13 Studeni 2012
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 5466
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SlavujVk Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Veljača 2014 u 08:46
Hvala vam, puno vam hvala!Heart
Za vas još jedan mali korak u ljetnu noć, zvjezdano nebo i suncokreti koji su upili sjaj sunca


Na vrh
Retriver Sara View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Lipanj 2009
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 8979
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (1) Hvala(1)   Citiranje Retriver Sara Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Veljača 2014 u 17:24
...tek je prošla godina dana, a meni se čini da si puno duže s nama...lijepi pozdravSmile
...ja volim brege zelene, na njima kleti drvene, ja volim Zagorje moje, najlepše na svijetu...

zagreb
Na vrh
SlavujVk View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši vrt - Ljeto 2013

Pridružen: 13 Studeni 2012
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 5466
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SlavujVk Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Veljača 2014 u 19:02
KUKURIJEK    heleborus


BIJELA FORZICIJA    abeliophylum


VISIBABA


iris reticulata


zimski jasmin


vrkuta










Na vrh
Leona31 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 23 Prosinac 2012
Status: Offline
Bodovi: 3106
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (1) Hvala(1)   Citiranje Leona31 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Veljača 2014 u 19:35
Gledala sam setala ali eto malo i da kazem,
koliko ljubavi prema biljkama imas to i corav mora da vidi
stvarno,mislim da niko toliko nije predan koliko ti....
           .........to je moje vidjenje....kukurek ti je za
Nije isto covek u pustinji
i pustinja u coveku
Na vrh
SlavujVk View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši vrt - Ljeto 2013

Pridružen: 13 Studeni 2012
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 5466
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (1) Hvala(1)   Citiranje SlavujVk Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Veljača 2014 u 19:08
Razlika između timijana i majčine dušice

I timijan i majčina dušica su iz roda Thymus.
Timijan-Thymus vulgaris
Majčina dušica-Thymus serpyllum
Timijan je grm, visok 30 cm
Majčina dušica je pokrivačica tla.
Majčina dušica raste gdje hoće, po livadama se mogu vidjeti rascvjetani, mirisni tepisi ove biljke, a njezin "otmjeni rođak" timijan se uzgaja u vrtovima.
Obadvije biljke vole puno sunca, škrto tlo, malo vode.
Treba ih orezati nakon cvjetanja.
Razmnožavaju se djeljenjem odrasle biljke u proljeće.
Majčina dušica, ponekad, nakon presađivanja raste sporo ili nikako, ali to nadoknadi kada krene.
Vrlo je invazivna i brzo prekriva velike površine.
Timijan je grmić kojeg treba drastično šišati da bi se svake godine pomladio.
Timijan ima grozdasti, bijelo ružičasti cvijet, iz pazušaka listova mu rastu nove grančice.
Majčina dušica ima okrugli cvijet, iz pazušaka joj raste listić.
Miris im je sličan, mirišu na dim,kamfor i klinčić.
Majčina dušica ima jači i gorči okus od timijana koji se zbog toga više upotrebljava u kuhinji.
Timijan je omiljen kod kuhara i zbog svoje osobine da kod visokih temperatura razvija jaču aromu.
Obadvije biljke su ljekovite, pogotovo ih je dobro uzimati u vrijeme epidemija jer djeluju preventivno.

Zagrnite se u blage i mirisne skute majčine dušice, uživajte u lijepom mirisu i okusu vašeg jela, kojega će vam podariti timijan, uzgajajte ove biljke u svom vrtu jer rastjeruju nametnike i budite zdravi.Heart

TIMIJAN


MAJČINA DUŠICA


ovo je bila majčina dušica koja je dugo godina rasla kod mene u vrtu,
prošlu zimu je uginula ili od starosti ili od previše vlage


Na vrh
gute Fee View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 23 Lipanj 2010
Lokacija: tu i tam
Status: Offline
Bodovi: 7699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje gute Fee Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Veljača 2014 u 20:43
Kao i uvijek , lijepo cvijece , sarolike boje i predivno snimljena duga !
Lijepo je da si tu !    
Na vrh
SlavujVk View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši vrt - Ljeto 2013

Pridružen: 13 Studeni 2012
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 5466
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SlavujVk Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Veljača 2014 u 20:45
Originalno poslano od člana Retriver Sara Retriver Sara napisao:

...tek je prošla godina dana, a meni se čini da si puno duže s nama...lijepi pozdravSmile

Sarasmile79
Na vrh
Andina View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
Najljepši vrt pod kišom 2014

Pridružen: 31 Srpanj 2011
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3306
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Andina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Veljača 2014 u 20:49
I ja kažem: Lijepo je da si tu! Sad sam naučila da je ono što stalno zovem majčinom dušicom zapravo timijan. Nikada nigdje nisam pronašla bolji opis razlike između ova dva cvijeta. Hvala ti!smile79
“Cvijeće su riječi koje čak i malo dijete može razumjeti”.
Artur C. Coxe (američki svećenik i pjesnik)
Na vrh
SlavujVk View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši vrt - Ljeto 2013

Pridružen: 13 Studeni 2012
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 5466
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SlavujVk Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Veljača 2014 u 20:51
Leona,
za tvoje viđenje smile78
i kukurijek u snijegu



Na vrh
desert rose View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 11 Ožujak 2013
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2547
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje desert rose Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Veljača 2014 u 20:52
Eto i "moja" majčina dušica je došla na red za upoznavanje... Imam tu sreću da mi raste na svakome koraku. Biljka vrijedna divljenja! Mali ljubičasti cvjetići puni su zdravlja, u kombinaciji sa stolisnikom ili metvicom... savršeni čaj bez kojeg ne mogu zamisliti zimu! Heart
Ne vjerujem u duhove, ali vjerujem u snove, a ponekad i u bajke...
Na vrh
Leona31 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 23 Prosinac 2012
Status: Offline
Bodovi: 3106
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Leona31 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Veljača 2014 u 21:20
Originalno poslano od člana SlavujVk SlavujVk napisao:

Leona,
za tvoje viđenje smile78
i kukurijek u snijegu




smile182
Nije isto covek u pustinji
i pustinja u coveku
Na vrh
SlavujVk View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši vrt - Ljeto 2013

Pridružen: 13 Studeni 2012
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 5466
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SlavujVk Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Veljača 2014 u 21:29
ZVJEZDAN     aster

Zvjezdan je korisna i lijepa trajnica koja cvjeta u jesen kada većina biljaka u vrtu završava sa cvjetanjem.
Da bi za kraj cvjetne sezone imali još jednu eksploziju boja i posljednju ispašu za pčele, sada je vrijeme da se razmnožavaju zvjezdani jer se bolje ukorjenjuju i razvijaju pri nižim temperaturama i dovoljno vlage.
Razmnožiti ih treba prije nego im se mladi izboji, koji su u ovo vrijeme još polegli po tlu, izdignu iz korjenove rozete.
Zvjezdane treba posaditi na potpuno sunčane položaje i odvodnjeno tlo, ali zbog plitkog korjena, dobro ih je zaliti za vrijeme velikih suša.
Ako se sade na sjenovita mjesta sa slabom cirkulacijom zraka, napada ih pepelnica.
Nakon cvatnje u jesen ili u rano proljeće, treba orezati stare grane a iz korjena će krenuti novi izboji koji nose cvjetne pupove.
Da bi se stvorila lijepo oblikovana, grmasta biljka, u kasno proljeće možete odstraniti vrhove, a da bi biljku smanjili za polovinu visine, u ljeto ju možete odrezati za 30 cm.
Na taj način ćete dobiti puno nižu biljku koja će cvjetati ali ne gusto i obilno.













Na vrh
panda View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 22 Rujan 2010
Lokacija: Dalj ( Osijek )
Status: Offline
Bodovi: 852
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje panda Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Veljača 2014 u 21:34
Kukurjek je prekrasan ! A majcinu dusicu imam u vrtu i gdje god ju posadim ona raste , super je kao pokrivac tla a pogotovo kad se okiti svojim prekrasnim cvijeticima ! Timijan nemam ali cu ga nabavit jer je isto prekrasan ! Jedva cekam da se nagledam ove ljepote kod slavuj vk ! :D
Nihil agenti dies longus est. - Ništa ne radeći, dan je dug.
Na vrh
Mari,5510 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 30 Srpanj 2009
Lokacija: Hrvatska
Status: Offline
Bodovi: 12480
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mari,5510 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Veljača 2014 u 22:43
stvarno si imala čudo od majčine dušice, pa valjda nije mogla dalje rasti..svemu dođe kraj
Na vrh
miska View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 10 Travanj 2013
Lokacija: Kvarner
Status: Offline
Bodovi: 8574
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje miska Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Veljača 2014 u 10:59
Majčina dušica koju si imala me oduševila
a kukurijek i asteri su mi
Na vrh
FLORAMYE View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar
DONATOR

Pridružen: 14 Siječanj 2011
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 1321
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (1) Hvala(1)   Citiranje FLORAMYE Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Veljača 2014 u 15:43
Čestitke na prvom rođendanu smile164, na bezbroj prekrasnih sličica, korisnih informacija, riječima ohrabrenja i svemu ostalom što nam daješ, a daješ nam zaista mnogo! Hvala ti od Heart!
 
 
Najsretniji ljudi ne posjeduju najbolje od svega. Oni samo naprave najbolje iz onoga, što im je na raspolaganju.
Na vrh
Medvjed34 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 13 Travanj 2010
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1640
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Medvjed34 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Veljača 2014 u 16:19
Prekrasno!
Živi svaki dan kao da ti je prvi
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 129130131132133 282>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,330 sekundi.