Početna stranica Početna stranica > Vrt - Forum o vrtovima > Moj vrt u slikama
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Cvijeće i ostale biljke u mom dvorištu
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Cvijeće i ostale biljke u mom dvorištu

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 131132133134135 159>
Korisnik
Poruka
jagoda View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Veljača 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 5241
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje jagoda Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Ožujak 2012 u 23:30

Drage moje posjetiteljice hvala vam što svraćate u moj vrt...Malo sam se uljenila i zapostavila temu...Nastojati ću se popraviti i biti tu češće jer ima puno toga za pokazati. Proljeće je konačno stiglo...

Vjesnici proljeća...

 
 
 
 
 
 
 
 
sutra je novi dan
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
jagoda View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Veljača 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 5241
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje jagoda Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Ožujak 2012 u 23:44
Nastavljam ali prije svega da vam i odgovorim...
FLORAMY nadam se da je i kod tebe sada već stiglo proljeće...
FREE Mimoza je procvjetala, sada je baš onako najljepša, za miris se pobrini sama, slika slijedi..
ANAIDA, BERGENIJA, BLUESKY hvala vam što ste svratile, dođite mi opet...
KSAN, CAROL drago mi je da ima i novih posjetilaca..
SANJA123 tvoje su neke biljke u podrumu loše prošle (oleandar ), ali ova je zima bila takva da je svima nama nažalost propalo, odnosno smrzlo se veći broj biljaka..Ali uskoro ćemo to zaboraviti jer idu lijepi dani i veseliti ćemo se svakoj biljci koja krene rasti i cvjetati..
 
Klivia je procvjetala
 
 
Mimoza, specijalno za Free...
 
 
 
Moram vam pokazati ovu šarenolisnu puzavicu, koja je preživjela buru i studen i uživa na suncu...
 
 
Isto tako i ova lijepa mlječika, mislim da je euforbia...
 
 
Još dodajem i ove maćuhice jer su i one preživjele zimu i buru i sada su ponovo bljesnule u punom sjaju...
 
 
 
 
 
Jedan od amarilisa sa 6 cvijetova na jednoj stapki, a sada mu raste i druga cvjetna stapka...
 
sutra je novi dan
Na vrh
jagoda View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Veljača 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 5241
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje jagoda Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Ožujak 2012 u 01:33

Pokazati ću vam još samo moje novitete sa sajma u Pordenonu...

Kupila sam jednu zanimljivu biljku iz porodice citrusa a zove se CITRUS MEDICA DIGITATA odnosno MANO DI BUDDA, što u prevodu znači Budina ruka. Ima dva ploda i nekoliko cvjetova. Kako će uspjevati kod mene vidijeti ćemo....
 
 
 
Naravno kupila sam jednu kameliju imenom MOSHIO. Crvene je boje i još je u pupovima...
 
 
 
Uz dvije lukovice amarilisa kupila sam još jednu lukovicu koja se zove SCILLA MARITTIMA i trebala bi imati lijpi cvijet. Prodavač je objašnjavao da je jednostavna za uzgoj. Vidijeti ćemo...
 
 
Ovako bi trebao izgledati cvijet....
 
 
Od lukovica još sam kupila gladiole i na akciji jedan puni najlon lukovica narcisa i tulipana raznih boja za 5 eura..Na štandu lukovica pronašla sam i dva preljepa maka- trajnice...
 
 
Iz porodice tillandsia kupila sam dvije biljke...
 
 
 
Naravno da sam kupila i nekoliko kaktusića i sukulenata jer ipak bila sam sa Društvom kaktusa i sukulenata na sajmu...
 
 
 
 
 
 
 
Mislim da sam sve spomenula jedino još ostaje sjeme povrća. Kupila sam nekoliko kesica, a najvažnije je da sam pronašla ljubičaste mahune koje sam lani imala i super su...
 
 
 
sutra je novi dan
Na vrh
Anaida View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 22 Travanj 2007
Lokacija: Hr
Status: Offline
Bodovi: 7297
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Anaida Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Ožujak 2012 u 06:05
Draga Jagoda, lijepe si cvjećke i povrtnice pronašla!
"Više nego iz tvojih usana neka govori ljubav iz nježnosti tvojih ruku, iz srdačnosti tvojega smiješka i iz pažnje tvojega srca."
P.Bosmans
Na vrh
kamenjar View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 10 Svibanj 2011
Lokacija: Vir
Status: Offline
Bodovi: 3340
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kamenjar Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Ožujak 2012 u 07:49
nemogu otic sa ove stranice,gledam tvoje novitete sa sajma,neznam sta bi izdvojila,sve je prekrasno ...nek ti sve lijepo raste smile169
pas je jedino živo biće koje te voli više od samoga sebe ...



Vir
Na vrh
arim View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 16 Ožujak 2009
Lokacija: Vinkovci
Status: Offline
Bodovi: 1377
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje arim Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Ožujak 2012 u 08:43
Sve prelijepo mimoza me posebno oduševila(obožavam je).Što je ovo u vrecici pored ljubičastih mahuna desno?
“Život je kao ogledalo: ako mu se namrštiš, namrštiće se i ono tebi; ali ako mu se nasmiješ, uzvratiće ti osmijehom.” – Vilijem Takerej
Na vrh
Cvijetomanijak View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar
*moderator - povrća

Pridružen: 31 Svibanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 496
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Cvijetomanijak Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Ožujak 2012 u 09:15
Evo vec sam se 3 puta vratila na slike ,najljepse prikazano proljece u vrtu...Kao fotograf ,same pohvale za fotke ...prekrasno proljece je kod tebe ,
MANO DI BUDDA ?? prvi put se susrecem sa time ,jel to prezimljava vani? Kakvog je okusa?
A onaj prvi kaktus ili sukulent(neznam) MRAAAAK JE ...Odusevljena sam ...
Svaka cast.smile64
Na vrh
Belina View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 26 Siječanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 3901
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Belina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Ožujak 2012 u 15:25
Stvarno sam se nauživala ljepote u tvom dvorištu.
Pravi odmor za oči i dušu,
smile120Kod tebe stiglo proljeće!
"Mića rožica" sa otoka Krka - Omišalj
Na vrh
Camellia View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 23 Siječanj 2012
Lokacija: Dugo selo
Status: Offline
Bodovi: 6620
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Camellia Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Ožujak 2012 u 17:53
Sve je kod tebe lijepo,a posebno citrus,stvarno je neobičan.
Na vrh
bergenia View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar
DONATOR

Pridružen: 17 Veljača 2008
Status: Offline
Bodovi: 2776
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bergenia Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Ožujak 2012 u 18:43
Lijepih stvari si si kupila..................Wink
Na vrh
mali kaktus View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
DONATOR

Pridružen: 10 Ožujak 2010
Lokacija: Međimurje
Status: Offline
Bodovi: 9133
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mali kaktus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Ožujak 2012 u 20:05
Kao što je već rečeno,proljeće na veliko kuca na vrata tvog vrta,a noviteti posebni,vidim da će i u povrtnjaku biti puno biljaka.Clap
Nigder lepše kak je vu Međimurju
kam se zglednem ružice mi cvetaju.
Na vrh
Mari,5510 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 30 Srpanj 2009
Lokacija: Hrvatska
Status: Offline
Bodovi: 12480
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mari,5510 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Ožujak 2012 u 22:51
predivno kod tebe cvatu proljetnice, mimoza je moj favoritThumbs%20Up
Na vrh
jagoda View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Veljača 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 5241
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje jagoda Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Ožujak 2012 u 23:56
Drage moje posjetiteljice drago mi je da vam se sviđaju moje biljke i noviteti...Mimoza je ovaj puta favorit...Sada je baš najljepša, miriše i mami svojim žutilom u općem sivilu...
ANAIDA, KAMENJAR, ARIM,CVIJETOMANIJAK, BELINA, KAMELIJA, BERGENIJA, MALI KAKTUS i MARI hvala vam na posjeti i na pohvalama, dođite opet...
ARIM ono što je kraj ljubičastih mahuna, jesu žute tikvice, koje su jako fine za jelo jer sam već imala takve...
CVIJETOMANIJAK hvala za pohvale..Mano di buda prvi puta i ja vidim i ne znam puno o njemu. Neću ga saditi u vrt jer ne podnosi niske temperature. Malo više o njemu na temi LIMUN je napisala Terezija jer sam napisala da sam ga kupila. Možeš prelistati temu pa ćeš malo više saznati o njemu.Onaj sukulent na slici koju si spomenula je isto neki buda, ali ne znam kako se zove.
MALI KAKTUS dobro si primjetila da će biti radova u povrtnjaku, što me posebno veseli. Lani sam polako krenula i bilo je uspjeha, tako da se nadam i ove godine..SmileSmileWink
sutra je novi dan
Na vrh
anči39 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 05 Ožujak 2010
Status: Offline
Bodovi: 3042
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje anči39 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Ožujak 2012 u 21:55
Jagoda prelijepi su ti novi cvijetići Tongue ,ovaj mi je naj naj naj Clap
 
 
 
 
 
"pravi prijatelj je ona osoba koja te drži za ruke i dodiruje tvoje srce!"
Na vrh
moon View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 06 Listopad 2010
Lokacija: Kvarner,Croatia
Status: Offline
Bodovi: 10501
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje moon Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Ožujak 2012 u 22:02
jagoda proljeće u tvom vrtu je raskošno. Nove biljke koje si kupila - neke prvi puta vidim i to me baš veseli. Bit će ih divno promatrati na tvojim fotkicama, baš znaš odabati i zato ti Clap
Na vrh
Anastazija_ View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
1. Najljepši vrt - Proljeće 2014

Pridružen: 09 Lipanj 2010
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 6004
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Anastazija_ Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Ožujak 2012 u 22:34

Ovaj sukulentić se i meni najviše sviđa.
Lijepo si se ponovila  Clap.

U životu nije važno koliko puta padneš , već koliko si se puta spreman dignuti.
Na vrh
stefica.n View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm


Pridružen: 09 Ožujak 2012
Lokacija: Sl.Brod
Status: Offline
Bodovi: 1443
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje stefica.n Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Ožujak 2012 u 16:23
prvi put se javljam a vec dugo citam forum o cvijecu. Imate svi prekrasnog       cvijeca i sve vas pozdravljam
Na vrh
jagoda View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Veljača 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 5241
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje jagoda Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Ožujak 2012 u 02:27
Štefica.n dobro nam došla u naše veselo cvijetno društvo...
Drage noje ANČI, MOON, ANASTAZIJA hvala na posjeti i pohvalama. Sukulentić je stvarno sladak nisam mogla odoliti da ga ne kupim....Da se samo pohvalim da mi makovi - trajnice koje sam također kupila u Pordenonu lijepo napreduju i svaki dan imaju više listića...WinkWink
sutra je novi dan
Na vrh
jagoda View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Veljača 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 5241
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje jagoda Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Ožujak 2012 u 03:19
Evo malo novosti iz mojih vrtova....
 
Prvo polje narcisa koje rastu na divlje ispod moga vrta...
 
 
Malo proljeća iz mog novog vrta koji je već dosta oživio...Kad se sjetim kako je pred dvije godine tu rasla kupina visine preko 2 m....
 
 
 
 
 
 
 
 
Japanska dunja..
 
 
 
Rascvjetali badem...
 
 
Magnolie..
 
.
 
 
 
 
 
sutra je novi dan
Na vrh
jagoda View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Veljača 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 5241
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje jagoda Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Ožujak 2012 u 03:39
Drvenasti božur samo što se nije rascvjetao..
 
 
Ovaj novi također...Još nije cvjetao a imam ga dvije godine...Jedva čekam da vidim da li je crvene boje...
 
 
Novi zeljasti božur od lani. Ima 2 pupoljka, a neznam koja je boja jer se je zagubila oznaka...
 
 
Zeljasti roza božur od Sarajke izlazi....
 
 
Acer KATSURA počeo je listati...Predivni su mu listovi u ovo doba..
 
 
Nova kamelija japonica MOSHIO konačno cvjeta...
 
 
 
Ova kamelia ove godine najljepše cvjeta i to već duže vrijeme...Ostale još spavaju, a nekima su se osušili pupovi od silne bure...
 
 
Azalejama odgovara ovo lijepo vrijeme i kreću sa cvjetanjem.
 
..
 
 
Za kraj malo orhideja. Ova bijela već dugo cvate...
 
 
 
 
sutra je novi dan
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 131132133134135 159>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,469 sekundi.