Početna stranica Početna stranica > Vrt - Forum o vrtovima > Moj vrt u slikama
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Kreativni nered mog vrta -photo by Flavia
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Kreativni nered mog vrta -photo by Flavia

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 134135136137138 260>
Korisnik
Poruka
stefkaja View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 14 Travanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 3563
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje stefkaja Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Studeni 2009 u 11:48
Joooooj draga kako su prekrasne...ova žuta je sada baš divna..Baš si mi uljepšala dan sa svojim bugicama, stvarno su predivne...smile79
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
OTOK View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Kreator Cvijet.info enciklopedije

Pridružen: 26 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 13777
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje OTOK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Studeni 2009 u 12:03
Krasno ovako rascvjetano, puno boja, veselo
Na vrh
niho View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 08 Siječanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 9297
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje niho Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Studeni 2009 u 13:20
draga moja Flavija stvarno ostanem bez riječi . ne bi ništa izdvajala ali sam se malo nasmijala bugicama tvoje tako predivne ---- prekrasne a moja jadnica 1 mala sva gola -i postala  svijetla totalno smile96samo neki listić ima 
** Svaki miris novog cvijeta uljepša mi dan.**
Na vrh
Lantana View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Listopad 2008
Lokacija: Bol
Status: Offline
Bodovi: 6857
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lantana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Studeni 2009 u 13:48
Flavija vodiš me 4:2, ove nove dvije su prekrasne, ni sama neznam koja je ljepša, iako ja volim bijelo cvijeće..., a opet i žuta je ljiepa, ma sve 4 su krasne. Pun pogodak Clap
život je more
Na vrh
kat.rea View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Studeni 2008
Status: Offline
Bodovi: 5433
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kat.rea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Studeni 2009 u 16:54
Originalno poslano od člana Flavia Flavia napisao:

...
Moja preporuka za tri klematisa koji su meni najljepši su "Dr. Ruppel", "Mr. President" i "Madame le Coultre", oni svi spadaju u 2. grupu i imaju velike cvjetove i dosta su bujni, ali na žalost nisu zimzeleni! smile78
Sječaš li se onog crtića sa pesekom koji se hiti na leđa kad dobije pseći kolačić....... e tak je meni kada ovo pročitam "Dr. Ruppel".... jer sam baš toga "ubola" i to sasvim slučajno LOL
Na vrh
Flavia View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 15 Veljača 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 3344
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Flavia Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Studeni 2009 u 17:05
Originalno poslano od člana kat.rea kat.rea napisao:

Originalno poslano od člana Flavia Flavia napisao:

...
Moja preporuka za tri klematisa koji su meni najljepši su "Dr. Ruppel", "Mr. President" i "Madame le Coultre", oni svi spadaju u 2. grupu i imaju velike cvjetove i dosta su bujni, ali na žalost nisu zimzeleni! smile78
Sječaš li se onog crtića sa pesekom koji se hiti na leđa kad dobije pseći kolačić....... e tak je meni kada ovo pročitam "Dr. Ruppel".... jer sam baš toga "ubola" i to sasvim slučajno LOL
 
Draga Katica.....smile78
 
Na vrh
kat.rea View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Studeni 2008
Status: Offline
Bodovi: 5433
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kat.rea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Studeni 2009 u 17:07
Originalno poslano od člana Flavia Flavia napisao:

Draga Sara.....pa nemrem ih više molit...skačem oko njih, dajem im sve kaj im treba....najbolja zemlja, prihrana i sve....pjevam sviram...a one niš. Ti veliš da nemaju snage više...a za puštat listove i "federe" imaju snage....ma nek se j....smile96
A da malo promijeniš taktiku? Tak je moj dragoljub obrastao panj, a od cvijeta ni C, pa mi je dop....o i rekla sam mu da će završiti u salati..... i da vidiš kak je počeo cvasti.....u 10 mjesecu ......i kad ga prvi mraz pofurio on nastavio cvasti, no sad ga je ovas svisvetski mraz dokusurio.
Na vrh
Flavia View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 15 Veljača 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 3344
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Flavia Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Studeni 2009 u 17:10
Originalno poslano od člana Lantana Lantana napisao:

Flavija vodiš me 4:2, ove nove dvije su prekrasne, ni sama neznam koja je ljepša, iako ja volim bijelo cvijeće..., a opet i žuta je ljiepa, ma sve 4 su krasne. Pun pogodak Clap
 
greška....LOL, vodim 5:2....zaboravila sam poslikat Brominu  narančastu koju mi je zapelcala od svoje krasne i poklonila.....evo je...pušta nove listiće Big%20smile
 
Na vrh
Flavia View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 15 Veljača 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 3344
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Flavia Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Studeni 2009 u 17:15
Katica....ne vrijedi...i dalje puštaju federe i lišće...s tim da sad tu i tam koji list i otpadne....evo ih gore u zimovalištu...rijetko se i osvrćem na njih....eventualno provjerim da li im je zemlja suha....i malo zalijem....čvrsto sam odlučila da nebudu li slijedeće sezone cvale....garant idu u udomljenje....smile96
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Studeni 2009 u 17:22
Pa to je prava aleja bugica, savršeno
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
bromelija View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
No.3 Najljepše orhideje2014

Pridružen: 09 Svibanj 2009
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 3292
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bromelija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Studeni 2009 u 17:33
javljam se za udomljenje, znaš da mi je to posao smile156
Na vrh
Flavia View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 15 Veljača 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 3344
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Flavia Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Studeni 2009 u 17:44
nema frke....ako nebudu cvale...tvoje su i božje....smile156...pa ih ti mazi i pazi...a one te ne "kuže" pol posto....no dobro...navikla si ti.... smile156
Na vrh
Lantana View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Listopad 2008
Lokacija: Bol
Status: Offline
Bodovi: 6857
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lantana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Studeni 2009 u 18:00
5:2, gora sam od Hajduka Confused, ali imam ja tu snimljenih barem još 5 vrsta, samo bi trebalo to sve poslati Bromeliji da ona zakorijeni LOL, kad joj dobro ide. Ja sam od ove moje velike napravila povaljenice i baš me zanima da li će se do proljeća ukorijeniti. Ti nemaš onu roza što cvate u grozdovima, ova koju imaš cvate duž cijele grane, a ova druga napravi grozdove od vrha prema dolje, tu ću isto staviti na zakorjenjivanje pa ćemo vidjet koji će biti ishod.
život je more
Na vrh
Flavia View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 15 Veljača 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 3344
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Flavia Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Studeni 2009 u 18:45
Lantana draga, nemam tu o kojoj pričaš, to je formosa....krasna je....a za pelcanje ovih mojih sam ja već dogovorila sa Bromi...ona je naša najbolja rasadničarka!...Big%20smile...rekla je da ćemo na proljeće pelcat!....kad zatopli!...molit ćemo je da zapelca i tebi...i bijelu i žutu...znaš...čim su došle ja sam se sjetila onih tvojih što su ti "pobjegle" pred nosom dok si se premišljala bi li ili ne bi kupila...LOL
...imam još nekoliko različitih malih pelcereka pod najlonom....(maznuto iz vrtnog centra jednom prilikom LOL)....a kažu da se maznuto najbolje prima...ja to ne doživljavam kao krađu, par grančica, nego kao bonus na ostalo šta sam kupila...ionak nisu davali nikakav popust...dupla crvena i neka gusta ružičasta...pa ćemo vidjet šta će od toga bit...LOL
 
Na vrh
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18305
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Studeni 2009 u 19:04
Donijela sam moju ćelavu bungicu pokazala joj tvoju i održala predavanje.
Dobro ako i maznem pelcić u vrtnom centru ( ne vjerujem da ću imati hrabrosti, ali ako nađem pelcić otkinut) di ću ga sakriti. Palo mi je na pamet jedino čarape do koljena pa u njih 
Na vrh
kat.rea View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Studeni 2008
Status: Offline
Bodovi: 5433
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kat.rea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Studeni 2009 u 19:54
Originalno poslano od člana Flavia Flavia napisao:

...a prije par dana....dok još nije zakišilo imali smo i velike jesenske radove...okopavanje ruža, sadnja lukovica, jesenska prihrana i tako to...između ostalog...stavila sam zimsku zaštitu mojim ružama stablašicama na način da sa odrezala jutenu vreću u trake i time omotala osjetljiva mjesta u krošnji gdje su ruže cjepljene...kasnije sam pričvrstila vezicama i sad nek tako čekaju proljeće...
evo jedne "obučene stablašice ruže
Šta joj je to dosta zaštite? samo vreća? ništa unutra?
Na vrh
kat.rea View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Studeni 2008
Status: Offline
Bodovi: 5433
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kat.rea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Studeni 2009 u 21:01
E draga moja ja sam u tvojoj temi bila u grdom zaostatku, ali sam bila marljiva i sve zaostatke svladala......i sad nakon toliko pregledanih stranica ništa ne mogu izdvojitijer mi je sve najljepše. Ove nove bugice su krasne, Clap za TM koji ih je kupio. Prekrasne su mi kombinacije mačuhica i daj mi reci one ostanu vani u tim visećim košarama? i ništa im ne smeta? ja nekako stalno mislim maćuhice su za u vrt, puno zemlje pa opstanu, a u tegli da bi im se korijen smrznuo i vjerojatno griješim. Da skoro sam zaboravila .....klematis....joj kak je lijep i sve si mislim da će onaj moj na proljeće dobiti društvo smiley4443.gif
Na vrh
Flavia View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 15 Veljača 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 3344
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Flavia Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Studeni 2009 u 19:07
Smrckić Big%20smile, za mažnjavanje pelcera, niti ja ti to baš ne mogu...ali je bila jedna moja susjeda samnom koja je to hladno čvaknula....i kad smo izašle van, veli ona meni ...evo ti....ja je pitam pa kad je to uspjela...a ona kaže...pa to i je bit da se nezna kada i kako, kaže ona...bolje će im cvast kad su malo podrezane..LOL....uglavnom...to je bilo prije nekih mjesec dana, još uvijek se listići tih bugi-pelcerića dobro drže (3 kom duge cca 6 cm), jesu skroz male, ali možda šta bude od njih! LOL
Kažeš da je tvojim bugicama otpao list...nek te to puno ne zabrinjava, hoće to kod njih kad im promjeniš mjesto boravka...budu one potjerale nove listiće kad se malo "aklimatiziraju" smiley1745.gif
Na vrh
Flavia View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 15 Veljača 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 3344
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Flavia Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Studeni 2009 u 19:16
Katica, za maćuhice...pa one ne smrznu niti u posudama, znam to od ranije za ove "stojeće", čak su mi uvijek ljepše u posudama nego direktno u zemlji posađene, a viseće imam tek sad, od ove sezone....kupila sam ih nedavno...kako će se ponašati, vidjet ćemo! Prodavači se "kunu" da prezimljavaju...LOL
Kad smo već kod maćuhica, danas u cijelom istočnom dijelu Zagreba nisam uspjela pronaći sadnice maćuhica za moju fontanu gdje su bile begonijice...nevjerojatno...nigdje nikakvih....da mi je neko pričao, rekla bi nije istina....Disapprove
 
Za stablašice...pa njima je dosta takva zaštita, to su trake od jute dužine cca 1,5 metar i onda sam omotala oko cijepova. Neki čak niti ne štite stablašice pa im prezimljavaju. Ruže su to...nisu baš tako jako osjetljive.
 
Jedva čekam da vidim koje će društvo dobiti tvoj "Dr. Ruppel" na proljeće! smile72
Na vrh
Štefica View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 19 Srpanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1800
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Štefica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Studeni 2009 u 21:58
Kod tebe je još sve lijepo,prava cvijetna idila.
Bugice ti cvatu ko da su na moru,a orhideje i vodenika očaravaju svojim cvijetom .
Ja sam i prijašnjih godina primjetila da se kod nas mačuhice prodaju samo do sisveta,kao da se sade samo na groblje .
Možda bi ih bilo u nekom trgovačkom centru ili na Dolcu.
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 134135136137138 260>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,375 sekundi.