Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Trajnice
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Koraljna zvončika - Heuchera
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Koraljna zvončika - Heuchera

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 1213141516 30>
Korisnik
Poruka
rain View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 09 Prosinac 2008
Status: Offline
Bodovi: 953
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje rain Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Studeni 2009 u 19:35
Možda Palace purple,kod mene je veći dio dana na suncu,cvate jako dugo,ali mu ipak ono jarko sunce usred ljeta djelomično spali listiće.
Kuća bez cvijeća i dlaka nije dom!
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Studeni 2009 u 19:43
Vidim da heuceromanija još uvijek traje, pa i ja stalno listam, googlam, pregledavam slike i smišljam koja će boja krasiti moje dvorište u proljeće.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
Perla View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar
DONATOR

Pridružen: 22 Siječanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 1296
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Perla Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Studeni 2009 u 08:25
Imaš pravo Triška, stalno pretražujem i kombiniram. To je posao za zimu. Evo dije reklamne fotke:

Heuchere u teglicama

Dobro se može uočiti razlika, osim po boji, u veličini kultivara, što može biti važno pri planiranju sadnje.

posađene u vrtu

Na ovoj je fotografiji odlično prikaza razlika u teksturi lista.
Na vrh
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18305
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Studeni 2009 u 19:25
Prekrasno Perlasmile99, trljam oči od ljepote Gdje si nabavljala sve ove vrste koralne zvončike?
Na vrh
Perla View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar
DONATOR

Pridružen: 22 Siječanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 1296
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Perla Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Studeni 2009 u 20:56
Ah, nisam ih još nabavila, ali planiram. Ove na slikama na žalost nisu moje.Cry
Imam 5 heuchera i one su osnova za moje planove. Za sada uživam u reklamnim fotografijama i sanjarim.Big%20smile
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Studeni 2009 u 21:05
Perla, pa hoste i zvončike u kombinaciji su stvarno prekrasne, jedino što su hoste za hlad, a heucere vole sunce ili ne. Naravno mogu i hoste na sunce, ali haucere ne mogu u hlad-uh sva sam se spetljala, samo zato što trebam nešto za potpuni hlad.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
Retriver Sara View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Lipanj 2009
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 8979
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Retriver Sara Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Studeni 2009 u 21:31
Triša, po onome što sam ja od Bake Bee naučila, heuchere vole hladovinu, jako sunce im ljeti sprži listove, makar ima heuchera koje podnose sunce, ali, koje su to, ja ne znam.
A hoste, molim lijepo, jako dobro podnose hladovinu, barem kod mene, u žardinjeri iza zgrade, cijeli dan su u hladovini i prekrasne su.
 
Na vrh
Perla View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar
DONATOR

Pridružen: 22 Siječanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 1296
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Perla Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Studeni 2009 u 22:27
Hm, Triška, meni se čini da je situacija ovakva: Hoste su uglavnom biljke hladovine, ali su uzgajivači stvorili i neke kultivare koji toleriraju veću količinu sunca.
Za Heuchere bih rekla da su biljke koje su vrlo prilagodljive. Najveći broj kultivara je za polusjenu, iako postoje kultivari koji traže sunce, odnosno oni koji traže sjenu. To je najbolje prikazano u katalogu Plantagogo, gdje je uz svaku Heucheru postavljena sličica (znak) koliko joj sunca treba..
Link za taj katalog nam je na 7. str. ove teme stavila Rain, a ja ga eto ponavljam.

www.plantagogo.com/

Prema tome što u ovom i u ostalim katalozima o određenim kultivarima piše, rekla bih da je nekim kultivarima potrebna izrazita sjena da bi razvili karakterističnu boju, a nekim je potrebno više sunca za isto.
Kako mnogi kultivari do nas još nisu stigli, predstoji nam nekoliko sezona pribavljanja, proučavanja i izmjenjivanja iskustava! Super, zar ne?



Na vrh
kat.rea View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Studeni 2008
Status: Offline
Bodovi: 5433
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kat.rea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Studeni 2009 u 21:33
Moje iskustvo sa koraljnim zvončikama ( ja volim hrvatski naziv) i hostama je slijedeće: hoste sam prvo posadila u djelomičan hlad ispod magnolije i tu su ih nemilosrdno tamanili puževi, da su jedva preživjele. Onda sam ih presadila na sunce pored zvončika, gdje imaju maltene cijeli dan sunca... ali ipak kada je najjače sunce oko podneva pada im djelomično sjena od kuće i ove godine su bile lijepe i zvončike i hoste.... cvale i jedne i druge.
Na vrh
kontesaa View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Listopad 2007
Lokacija: Zagorje
Status: Offline
Bodovi: 6195
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kontesaa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Studeni 2009 u 23:23
ovo je moja jedina heuchera...za sada Wink nadam se da će ih biti puno više


Čuda se događaju samo onima koji u njih vjeruju :)

Zagorski bregi
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Studeni 2009 u 08:27
Ajme predivna je, nadam se da misliš na mene, kad bude imala potomstvo.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
Retriver Sara View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Lipanj 2009
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 8979
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Retriver Sara Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Studeni 2009 u 14:03
Prekrasna je, Kontesaa, jel to kan-kan?
Na vrh
kontesaa View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Listopad 2007
Lokacija: Zagorje
Status: Offline
Bodovi: 6195
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kontesaa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Studeni 2009 u 14:15
Triška ne brini, samo neka potjera od nekuda mlade Wink
Saro, mislim da nije kan kan, ali ima zabodenu ceduljicu sa imenom pa ćemo to lako provjeriti Smile
Čuda se događaju samo onima koji u njih vjeruju :)

Zagorski bregi
Na vrh
Tija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru


Pridružen: 04 Prosinac 2008
Lokacija: nooooo
Status: Offline
Bodovi: 6510
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Tija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Siječanj 2010 u 18:34
Imam pitanje. BB da li je ikad koja Heuchera kod Vas vani zmrznula? Danas se u Kavici o tome raspravljalo, pa sam malo zbunjena jer ja tu biljku držim vrlo vrlo izdržljivom.
Na vrh
Baka Bea View Drop Down
Trajnica
Trajnica


Pridružen: 19 Ožujak 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2451
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Baka Bea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Siječanj 2010 u 18:53
Evo i mene, danas samo lijepa cvjetna druženja, a vani i pingvini u nesvijest padaju..., koja šljiva. Upravo smo, moja gošća i ja, inspicirale Heuchere. Smrznute, ali žive. U 'Atacama pustinji' (15 km od metropole), na ledini ničim zaštićenoj od vjetra i hladnoće, heuhere žive već 10. godinu, bez pokrivanja i zamatanja.
Na vrh
Tija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru


Pridružen: 04 Prosinac 2008
Lokacija: nooooo
Status: Offline
Bodovi: 6510
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Tija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Siječanj 2010 u 19:31
smile211
Na vrh
floraifauna View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 21 Svibanj 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 110
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje floraifauna Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Veljača 2010 u 20:11
Molim nekoga tko je sijao ove ljepotice da mi malo pomogne. Dobila sam sjeme i sad ne znam što dalje?
 
Bilo bi super kad bi mi koja narasla jer su stvarno predivne, a i vraćaju me u jedan vrt iz djetinjstva... čarobni vrt
Na vrh
Perla View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar
DONATOR

Pridružen: 22 Siječanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 1296
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Perla Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Veljača 2010 u 20:25
Koliko ja znam, od fanova heuchera, sijale su ih samo Rain i Baka Bea.
Daklem, čekaš da ti pojasne kad navrate na ovu temu ili pišeš pp jednoj od njih dvije.Big%20smile
Na vrh
floraifauna View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 21 Svibanj 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 110
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje floraifauna Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Veljača 2010 u 13:55
Hvala Perla na savjetu smile78.
Na vrh
Duda-Lave View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 27 Srpanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 3007
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Duda-Lave Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Ožujak 2010 u 19:44
moja mala bebica (americana)se super drži,daje nove listiće puževi je ne diraju ..super..konteso ova tvoja je divna zaljubila sam se Heart  
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 1213141516 30>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,172 sekundi.