Početna stranica Početna stranica > Vrt - Forum o vrtovima > Moj vrt u slikama
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - LORIN vrt i cvijeće
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


LORIN vrt i cvijeće

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 1213141516 111>
Korisnik
Poruka
Lora View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 21 Lipanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 4104
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lora Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Rujan 2009 u 21:54
Triša ovo je za Tebe
 
Agići polako odlaze
 
 
 
 
E a sad nešto što možda bi trebala drugdje staviti, ali pošto je ova tema "moj vrti i cvijeće", ja ću staviti tu.
Da počnem iz početka. Danas popodne smo bili u gradu, i nagovorila sam MM da idemo u MBM po neke košarice koje mi trebaju.
Nisam našla što sam tražila, ali,......pa ne mogu iz MBM izaći praznih ruku......Dakle imala sam već ideju, uputila sam se kod kaktusa, izabrala 4 i došla do MM. On je promijenio sve boje i samo uspio izustiti "zar opet". ..i nestao..
Ja sam lijepo otišla na kasu i odnijela svoje kaktusiće. MM me je čekao u autu.Po putu je bila velika "tišina".....No do kuće je sve splasnulo i MM je ipak rekao pa znaš da su ti baš lijepi...
Naravno sad dolazi ono najbitnije....Ja nemam nikakvih iskustava sa kaktusima, ali tvrdoglavo sam odlučila da naučim. Treba mi vaša pomoć, da mi kažete što sada slijedi....presadjivanje?.....da ostanu na verandi ili da ih stavim vani?
Lijepo molim vas eksperte za pomoć
Evo kaktusića
 
 
Jasno, pojma nemam tko su, šta su...pa lijepo molim sve što znate dobro će doći
 
Unaprijed
 
 
 
 

Rijeka

Prijatelji su kao dragulji, samo pravi traju vječn
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Lantana View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Listopad 2008
Lokacija: Bol
Status: Offline
Bodovi: 6857
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lantana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Rujan 2009 u 22:56
Čak i ovako su lijepi ovi agapanthusi.
Nije važno kako se zovu kaktusići, glavno da si ih kupila i baš su super. Clap
život je more
Na vrh
maslacak7 View Drop Down
*Moderator Foruma
*Moderator Foruma
Avatar
DONATOR

Pridružen: 03 Ožujak 2009
Lokacija: Betina
Status: Offline
Bodovi: 2828
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje maslacak7 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Rujan 2009 u 23:23
kaktusici su ti bas fora....ja inace kad kupm takve pustim ih da se prilagode doma a onada presadim samo za mrvicu vecu teglicu...inace ne zaljevati previse...imas za kupiti cak i zemlju za kaktuse i super je...barem mojim pase...i to je to...zemlja je u plodinama 15kn sad neznam jel je 10 kn...al ako nemas i obicna ce biti ok...barem moji se ne bune...al ja nisam bas neki specijalac...
Na vrh
Lora View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 21 Lipanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 4104
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lora Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Rujan 2009 u 02:42
hvala  Lantana.hvala Maslačak.
 
Lantana sve bi bilo u redu kad ja ne bi patila od toga da svakom cvjetiću u mom vrtu moram znazi ime Big%20smile
 
Maslačak imam i zemlju i gnojivo specijalno za kaktuse, pa ću onda pokušati, ipak presaditi, a držat  ću ih i dalje na verandici, gdje za sada ne dobivaju direkno sunce, dok se ne priviknu......
jpš jednom hvala...
 
.

Rijeka

Prijatelji su kao dragulji, samo pravi traju vječn
Na vrh
bromelija View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
No.3 Najljepše orhideje2014

Pridružen: 09 Svibanj 2009
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 3292
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bromelija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Rujan 2009 u 07:50
lijepi kaktusići, a ja neznam kako se zovu..vjerujem da će im kod tebe biti dobro smile78
Na vrh
Flavia View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 15 Veljača 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 3344
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Flavia Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Rujan 2009 u 09:52
Divno si šopingirala u MBM-u! Kaktusići su prva liga Clap.....jesi možda bacila pogled na ove etiketice na teglicama....tamo bi trebalo pisati kako se zovu! Wink
Na vrh
korijenko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 27 Kolovoz 2008
Lokacija: Hrvatska
Status: Offline
Bodovi: 6701
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje korijenko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Rujan 2009 u 10:50
Lora, kaktusi presadi va malo veće vaze. Moji katusi a imam ih vagon nikad nisu vidjeli kupovnu zemlju za kaktuse. Ja napravim mješavinu naše vrtne, malo črne kupovne i stavim rječni pjesak oni "zidarski". Stavi ih van na sunce, baren pol dana jer će ti va verande "prošvikat". Kakuse rano proljeće iznosiš van na sunce i spremaš ih pred zimu. Samo neke sukulente malo staviš u polusjenu da ih direktno sunce ne opali, mislim na one sa mesnatim listovima, u polusjeni su ljepši.....
Pup do pupa,do ruže ruža, uberi što priroda ti pruža

(zgora Opatije)
Na vrh
Anaida View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 22 Travanj 2007
Lokacija: Hr
Status: Offline
Bodovi: 7297
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Anaida Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Rujan 2009 u 13:51
Joooj, Lora - najbolje me razveselilo i od srca nasmijalo tvoje priznanje da "nemaš pojima o kaktusima" , ali su ipak išli s tobom doma, pa makar i u tišini!!! (ja kaktuse nemam, nekako mi nisu pri srcu, a tebi će cure sigurno brzo dati važne savjete o rastu istih)
"Više nego iz tvojih usana neka govori ljubav iz nježnosti tvojih ruku, iz srdačnosti tvojega smiješka i iz pažnje tvojega srca."
P.Bosmans
Na vrh
Lora View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 21 Lipanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 4104
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lora Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Rujan 2009 u 16:28
Hvala svima, Nažalost na etiketici piše samo da je proizvodjać Bešlić, pa sam postavila i njemu na drugom forumu pitanje tko su.....
 
Korijenako, posebno hvala na detaljnim uputama, a posebno što se zemlje tiče, neću u buduće morati tražiti i bez potrebe trošiti, radije ću kupiti još kaktusića
 

Rijeka

Prijatelji su kao dragulji, samo pravi traju vječn
Na vrh
Semira View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje


Pridružen: 22 Siječanj 2009
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 429
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Semira Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Rujan 2009 u 16:50
Krasna kupovina.
Mislim da je prvi neki echinocereus, drugi neka mammillaria, treći thelocactus, a četvrto je neka aloa.
Kao što Korijenko reče, dovoljna je vrtna zemlja pomiješana sa pijeskom (ili tucanom ciglom - šta već imaš, a može i oboje). Zaliti tek nakon nekoliko dana po presađivanju. I ne odmah na direktno sunce, spržiće ih.
Ostavi ih vani, pa malo čitaj o uzgoju kaktusa dok ne bude vrijeme za unošenje.
Na vrh
niho View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 08 Siječanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 9297
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje niho Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Rujan 2009 u 17:27
I evo teta Niho da se javi . ja ti ništa neću reći o njima bilo bi ispravaka -samo ja znam da su moji ja bi njih već ono što se kaže kod mene raskupusala----- pa bi bilo jedan triši -jedan meni -itd.smile40
** Svaki miris novog cvijeta uljepša mi dan.**
Na vrh
niho View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 08 Siječanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 9297
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje niho Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Rujan 2009 u 19:42
 Prvi kaktus se zove......Cleistocactus strausii
--- drugi se zove----Mammillaria compresa
--- treći znam da pripada porodici gymnocalycium-ukratko ja ga zovem gimno  i četvrti aloa- Sve sam malo gledala sa cd-i jedne knjige
** Svaki miris novog cvijeta uljepša mi dan.**
Na vrh
Lora View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 21 Lipanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 4104
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lora Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Rujan 2009 u 20:59
Hvala svimaHeart
Niho Heart, ma ti si.......super.......kad dodješ ponovo u Rijeku, valjda će se naći nešto i za tebe......a ove ti ne dam, tek sam počela guštirati hahahahahahBig%20smile

Rijeka

Prijatelji su kao dragulji, samo pravi traju vječn
Na vrh
niho View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 08 Siječanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 9297
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje niho Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Rujan 2009 u 21:06
A ja se ponadala -reko sad će ona to meni -ali imam sve -pa tako kad budem dolazila dr. put ja tebi njih nosim hrpusmile156ali još ću razmisliti
** Svaki miris novog cvijeta uljepša mi dan.**
Na vrh
kat.rea View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Studeni 2008
Status: Offline
Bodovi: 5433
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kat.rea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Rujan 2009 u 21:45
Nije me dugo bilo u tvom vrtu, a sada sam lijepo prošetala, nagledala se lijepog cvijeća, jedino mi žao što neke slikice ne vidim( valjda si ih pobrisala na photobucketu), ali ono što se vidi je čista 5-ica.
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Rujan 2009 u 22:03
Lorica - hvala ti na slici agapantusa, kako bi rekla Lantana i ovakvi su lijepi, a kad tm shvati da kaktuse ne treba zaljevati, bar ne svaki dan još će te i nagovarati da ih skupljaš.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
Lora View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 21 Lipanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 4104
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lora Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Rujan 2009 u 22:27
e Triša pozlatile ti se riječi, jer sam se sad namjerila baš na kaktuse....Big%20smile
 
Kat.rea, radila sam si malo reda u phobucketu, složila albume drugačije, pa je onda došlo do toga da se tu ne vidi.....žao mi je... ako bude sreće i zdravlja, ponovit ćemo druge godine......Big%20smile

Rijeka

Prijatelji su kao dragulji, samo pravi traju vječn
Na vrh
Lora View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 21 Lipanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 4104
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lora Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Rujan 2009 u 12:30
Svi kaktusi presadjeni...nalaze se vani, za sada ne na suncu, ako počne kiša idu pod hitno unutra.......zemlju napravila po vašim uputama.....
 
 
Još jednom hvala
 
P.S. Naravno na svakom stoji kartončić s imenom.....

Rijeka

Prijatelji su kao dragulji, samo pravi traju vječn
Na vrh
hamara View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 25 Veljača 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 3204
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje hamara Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Rujan 2009 u 15:23
nisam kaktusar - ali premedeni su! sad ih samo pazi i mazi Wink
Na vrh
bergenia View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar
DONATOR

Pridružen: 17 Veljača 2008
Status: Offline
Bodovi: 2776
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bergenia Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Rujan 2009 u 19:28
Lijep izbor kaktusića!
Ovim putem se i ja zahvaljujem nihi na imenovanju kaktusa. Ja ima treći po redu! Već me ove godine obradovao jednim crvenim cvijetom!
krasan je!
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 1213141516 111>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,281 sekundi.