Početna stranica Početna stranica > Vrt - Forum o vrtovima > Moj vrt u slikama
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Gorski vrt
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Gorski vrt

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 1213141516 58>
Korisnik
Poruka
korijenko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 27 Kolovoz 2008
Lokacija: Hrvatska
Status: Offline
Bodovi: 6701
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje korijenko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Siječanj 2011 u 09:24
Amarilis je predivan . Jasno mi je da si malo razočarana jer si očekivala ful crvenog ali ako nemaš šatirani, opet super, a u petak nam je blizu MBM ...... Wink
Pup do pupa,do ruže ruža, uberi što priroda ti pruža

(zgora Opatije)
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
baka View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 14 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 14388
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje baka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Siječanj 2011 u 10:15
Ljubomorna sam na sve vas kojima amarilisi cvjetaju u ovo doba. Moji još spavaju zimski san i bude se tamo negdje svibanj....
 
Ali mene zanima: pada li snježak kod tebe? Jer  to znači da ćemo opet gledati lijepe bijele sličice iz tvog gorskog vrta!Big%20smile
Na vrh
Retriver Sara View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Lipanj 2009
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 8979
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Retriver Sara Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Siječanj 2011 u 12:20
u krasnom gorskom vrtu i amarilisi cvatuWink.
lijepi pozdrav
Na vrh
Nataly View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 27 Kolovoz 2009
Lokacija: Lič
Status: Offline
Bodovi: 2666
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Nataly Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Siječanj 2011 u 15:44
Lora - amaryllisi su mi prekrasni, mada sam ipak očekivala da će biti boja donekle slična onoj na slici

Antonija - meni amaryllis ne cvate kao i vama u vrtu, pa si pokušavam uljepšati zimski period nekim sitnicama (dok gledam neke vaše cjelogodišnje cvjetne vrtove)

Korijenko - samo ti mene nagovaraj na kupovinu, kao da nisam sama sebi dovoljna u toj borbi "kupiti ili ne kupiti". Lani na Viškovu, kad sam došla po samo jedno pakovanje tulipana, nisam uzela ni kolica niti išta drugo, jer mi nisu trebala. Nakon nekog vremena, kad su mi sva ta pakovanja (koja nisam namjeravala kupiti) počela ispadati iz ruku, samo sam čula glas prodavačice iz sebe "ćete da vam donesem košaru?" Tad sam shvatila da sam malčice pretjerala i više od pola vratila na policu...

Retriver Sara - ne bi bilo loše da mi trenutno cvijeće cvate u vrtu, ali zadovoljna sam i sa ovakvom situacijom

Baka - nemoj biti ljubomorna, jer ubrzo će se situacija izmjeniti: moji amaryllisi će spavati a tvoji cvjetati..A što se tiče snježića, situacija je slijedeća:



Slikano prije pola sata, za našu bakicu!

Lijepi snježni pozdrav šetačima, obucite se jer puše bura, a temperatura je -3°C.
smile65
Na vrh
OTOK View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Kreator Cvijet.info enciklopedije

Pridružen: 26 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 13777
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje OTOK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Siječanj 2011 u 15:56
Dakle, evo ga opet
Na vrh
Anaida View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 22 Travanj 2007
Lokacija: Hr
Status: Offline
Bodovi: 7297
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Anaida Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Siječanj 2011 u 16:38
Zabjelilo kod tebe opet... Nas je za sad preskočio, ali nikad se ne zna..
"Više nego iz tvojih usana neka govori ljubav iz nježnosti tvojih ruku, iz srdačnosti tvojega smiješka i iz pažnje tvojega srca."
P.Bosmans
Na vrh
moon View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 06 Listopad 2010
Lokacija: Kvarner,Croatia
Status: Offline
Bodovi: 10501
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje moon Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Siječanj 2011 u 21:33
Još sinoć sam prošla, tj. provezla se snježnom autocestom kroz Gorski kotar, borovi su najljepši kad su okićeni snijegom. Baš sam se sjetila tebe dok sam lagano milila cestom prema Rijeci.
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Siječanj 2011 u 21:37
Amarilis ti cvjeta, vani je snijeg, pa što bi više htjela, baš super, Kod tebe svega, a vidim i štošta drugo izviruje, miriši na proljeće.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
mali kaktus View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
DONATOR

Pridružen: 10 Ožujak 2010
Lokacija: Međimurje
Status: Offline
Bodovi: 9133
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mali kaktus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Siječanj 2011 u 21:37
Ja sam danas mislila na tebe kako ti je sve lijepo bijelo i nisam se prevarilaTongue
Na vrh
Mira K View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 16 Rujan 2009
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 5574
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mira K Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Siječanj 2011 u 23:02
Amarilis ti cvjeta! Pa gdje ga držiš draga? Vani snježi a cvijeća kao u rano proljeće. Bravo!
Na vrh
Mira021 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 18 Travanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 3188
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mira021 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Siječanj 2011 u 10:07
Biljke se pomalo bude i to i mene veseli,amarilis je druge boje nego na naslovnici,ali je boja predivnasmile64Slatka ti je ona šalicaThumbs%20Up
Na vrh
antonija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Travanj 2010
Lokacija: župa dubrovačka
Status: Offline
Bodovi: 5001
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje antonija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Siječanj 2011 u 12:46
sve je bijelo u tebe! slika je od jučer, ima li ga danas više.
jučer je samo san,a sutra samo vizija: no ako danas živiš dobro, svako jučer postaje san o sreći, a svako sutra vizija nade. Stoga se pobrini za danas.

Na vrh
korijenko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 27 Kolovoz 2008
Lokacija: Hrvatska
Status: Offline
Bodovi: 6701
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje korijenko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Siječanj 2011 u 14:33
Danas stalno mislim da moram svratiti do tebe da vidim koliko ga ima.....uf, danas ga je sigurno još više nego jučer sa slike..... danas ujutro dok sam hodala kroz Rijeku malo je sa burom pršio snježić, pomislila sam: evo to mi Nataly šalje pozdrave...Wink
Pup do pupa,do ruže ruža, uberi što priroda ti pruža

(zgora Opatije)
Na vrh
Nataly View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 27 Kolovoz 2009
Lokacija: Lič
Status: Offline
Bodovi: 2666
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Nataly Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Siječanj 2011 u 15:35
OTOK, Anaida, Moon, Triša, mali kaktus, MiraK, Mira021, antonija, Korijenko - lijepo je pročitati da mislite na mene ili da vas nešto podsjeća na mene, pa makar to bio i snijeg Hug

Nema snijega puno, problem nam više predstavljaju snježni nanosi i bura. Jutros sam silom prilika puno bila za volanom i ustvari je tu veliki problem, jer ni ralica ne stigne toliko brzo očistiti kojom brzinom na mjestima budu nanosi. A kad idem na posao po dvije uzbrdice, tada problem nisu snježni nanosi već automobili koji se ne uspijevaju uspeti, pa stanu, pa onda i ja moram stati...teško je tada krenuti jer je sklisko....

Ali da ne duljim, prije odlaska na Riječku kavu, pokazat ću vam snježnu situaciju, da vidite da unatoč mećavi nema puno snijega. Odnese ga bura.





smile113
Na vrh
antonija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Travanj 2010
Lokacija: župa dubrovačka
Status: Offline
Bodovi: 5001
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje antonija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Siječanj 2011 u 17:45
svaka ti čas na vožnji po snijegu, još na riječku kavu!!! neznam šta bi trebalo biti da ja po snijegu krenem autom.
jučer je samo san,a sutra samo vizija: no ako danas živiš dobro, svako jučer postaje san o sreći, a svako sutra vizija nade. Stoga se pobrini za danas.

Na vrh
toni View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 03 Veljača 2008
Lokacija: Babotok
Status: Offline
Bodovi: 13567
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje toni Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Siječanj 2011 u 17:49
smile57
toni

o Babotok,moj Babotok
Na vrh
Nataly View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 27 Kolovoz 2009
Lokacija: Lič
Status: Offline
Bodovi: 2666
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Nataly Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Siječanj 2011 u 16:14
Antonija - ići na posao po snijegu mi je možda i veći problem nego otići u Rijeku. Jedino što je do Rijeke duži put, ali nemam uzbrdica koje su veći problem nego kad voziš po ravnici...Kad bi živjela gdje i ja, vjerujem da bi se usudila voziti..

Toni - lijepo te vidjeti u mojem vrtu, znači da si ozdravio...

Jučer sam u Rijeci kupila crvenu begoniju. Vidjela sam danas na slikama da ju je kupila i Hamara, pa je onda red i da ja pokažem svoju. Ubrzo ću morati  skoknut do Sarajke po savjet za održavanje ove biljke. Ukomponirala sam je kraj jaglaca, Natalijinih sukulentića i amaryllisa. No nisam zadovoljna kvalitetom slike, nešto sam očito pobrkala u opcijama na aparatu. Novi je pa ga još proučavam...




Nakon što sam se pohvalila, red je da pokažem i ono što je na zakorjenjivanju. Provirila sam u zimovalište i treba mi savjet.

- ovo je aloe od Lantane. Vidim da su joj krajevi listova počeli žutjeti, a nalazi se u prostoriji gdje se teperatura spusti skoro do 0°C. Da li joj je prehladno ili joj listovi žute zato što je baš i ne zalijevam? Da li sam je kao Mari trebala držati u toploj prostoriji?




- Jagoda mi je prije 2 mjeseca dala puno reznica oleandera. Neke reznice sam zataknula u vazu sa zemljom a neke stavila u vodu, možda puste korijenje. Vidim da su u dobrom stanju, vjerovatno će nešto od njih i biti....




I usput da poručim Jagodi ako svrati - slika biljke za koju si mi na kavi rekla da si je posadila, je na prvoj stranici teme Lič (Gorski kotar), a zove se asphodelus albus ili čepljez.

Tongue
Na vrh
baka View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 14 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 14388
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje baka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Siječanj 2011 u 17:56
Slike snježnog vrta  i slike cvijeća!
Baš lijepa suprotnost. Vrt djeluje čarobno a cvijeće jeThumbs%20UpBig%20smileClap
Na vrh
Fany54 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Lipanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 2946
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fany54 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Siječanj 2011 u 18:17
i kod mene ista situacija vani snijeg pada ali kod tebe tu atmosferu u kući razbijaju tvoji amarilisi

Uploaded with ImageShack.us
Na vrh
moon View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 06 Listopad 2010
Lokacija: Kvarner,Croatia
Status: Offline
Bodovi: 10501
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje moon Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Siječanj 2011 u 18:57

 

Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 1213141516 58>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,223 sekundi.