Početna stranica Početna stranica > Drveće, živice, palme ruže i bonsa -Forum o drveću > Drveće
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Paulownia tomentosa
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Paulownia tomentosa

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 1213141516 23>
Korisnik
Poruka
Mira K View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 16 Rujan 2009
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 5574
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mira K Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Travanj 2011 u 23:48
Originalno poslano od člana Božikovine Božikovine napisao:

Korijen paulovnije je iskopan, raskomadan i posađen. Sad vam preostaje da držite palčeve i budete strpljivi.

Ja sam  strpljiva Wink
 
Hvala Božikovine!
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
kontesaa View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Listopad 2007
Lokacija: Zagorje
Status: Offline
Bodovi: 6195
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kontesaa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Travanj 2011 u 09:29
a na koliko komada je korjen raskomadan? LOL
Čuda se događaju samo onima koji u njih vjeruju :)

Zagorski bregi
Na vrh
strada View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam


Pridružen: 19 Listopad 2010
Status: Offline
Bodovi: 140
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje strada Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Travanj 2011 u 22:57
Originalno poslano od člana Božikovine Božikovine napisao:

Korijen paulovnije je iskopan, raskomadan i posađen. Sad vam preostaje da držite palčeve i budete strpljivi.



moji su vec poplavili LOLLOL
Reci kad da popustim LOL
Na vrh
Božikovine View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 28 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 13142
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Božikovine Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Travanj 2011 u 05:39
Konte, posađeno je 15 komadića.
U bzir uzmimo gubitke od 30% pošto ovu metodu primjenjujemo prvi puta i dolazimo do prihvatljivih 10 mladih biljčica.
Palčeve stišćite dok vam ne otpadnu ili dok korijenje ne potjera mladice. Mi svakodnevno gledamo jel ima kaj novoga.
Na vrh
Malky View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 14 Studeni 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 94
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Malky Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Travanj 2011 u 16:27
evo meni izniknule iz sjemena male biljcice ali....ž

ovak stoje vec 2 mjeseca i ne mrdaju pa me interesira jel to normalno i kaj napravit ako nije. 2 posude su na prozoru okrenute na juznu stranu a 2 su vani natkođer prema jugu

i jedne i druge ne mrdaju






Odranski Obrež, N.Zagreb
Na vrh
nikola25 View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 14 Travanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 10
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje nikola25 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Travanj 2011 u 10:19
Pozdrav!
 
Nov sam na forumu pa me zanima da li bi Paulownia uspjevala u Zagorju?
A i tesko ju je nabaviti, jel bi se moglo dobiti sjeme od nekoga? :)
 
 
Na vrh
Božikovine View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 28 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 13142
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Božikovine Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Travanj 2011 u 10:34
Nikola, Paulownia ti raste u Varaždinu a položila je test i kod nas u Vrbovcu.
Strpi se malo da vidimo dali će što niknuti iz korjenja koje smo posadili.
Prati temu i drži palčeve da nikne i da bude dosta za sve zainteresirane.
Na vrh
nikola25 View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 14 Travanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 10
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje nikola25 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Travanj 2011 u 10:46
Hvala na odgovoru!
Možete i mene onda predbilježiti za koje stabalce? :)
držim fige..:)
Na vrh
Božikovine View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 28 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 13142
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Božikovine Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Travanj 2011 u 10:58
Spisak je podugačak ali budemo te nekak ugurali.
Za sada nam temperature nejdu na ruku no optimisti smo.
Na vrh
nikola25 View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 14 Travanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 10
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje nikola25 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Travanj 2011 u 11:03
hvala Vam!
Na vrh
sanja9802 View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2010
Status: Offline
Bodovi: 276
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje sanja9802 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Travanj 2011 u 23:09
I ja bih se pribilježila za jednu biljčicu, ako nije kasno.
Ako raste u Vrbovcu onda će valjda i u Čazmi.
Na vrh
Božikovine View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 28 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 13142
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Božikovine Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Travanj 2011 u 23:13
Spisak je dugačak kao "Čazmanski maraton".
Na vrh
nikola25 View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 14 Travanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 10
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje nikola25 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Travanj 2011 u 10:28
kako napreduju biljcice Božikovine? :)
Na vrh
Božikovine View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 28 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 13142
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Božikovine Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Travanj 2011 u 20:54
Mama Pulownia napreduje odlićno, uostalom procjenite sami ...



... korjenje mazimo, pazimo i držimo palčeve no za sada ništa konkretno. Strpljenje nam je pri kraju.
Na vrh
OTOK View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Kreator Cvijet.info enciklopedije

Pridružen: 26 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 13777
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje OTOK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Travanj 2011 u 21:30
A za par godina, kad procvjeta.....izgledat će kao moja danas






Na vrh
trava View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 08 Kolovoz 2010
Lokacija: Zadar
Status: Offline
Bodovi: 657
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje trava Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Travanj 2011 u 23:35
Malky,samo strpljenja,biljčice će krenuti sa rastom,malo su ti plitke posude,ili bar ta koju vidim,pa pazi da ih ne udaviš sa vodom,ali i moraš paziti da se ne presuše,vrlo su nježne u toj fazi a i kasnij,sve dok ne narastu desetak cm.Preporučam supstrat mješavinu perlita,humusa i treseta,ili umjesto perlita pijesak,supstrat mora održavati vlagu i biti dobro propusan.
Na vrh
natur View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 02 Svibanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 1
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje natur Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Svibanj 2011 u 21:52

Molila bih savjet do kada (koji mjesec) se moze zasijati sjeme Paulownie?
Biljke bi mogle prezimiti u plasteniku.
Od danas sam i ja ponosan vlasnik jedne Paulownie visoke 1.40 cm - trebam li je u zimu do dna obrezati ili ne?

Unaprijed hvala na odgovoru!

smile57
Na vrh
tatjanap View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 02 Svibanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 1
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje tatjanap Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Svibanj 2011 u 23:51
molim pomoć sa paulovnijom!
Posadila sam stablo veliko 2 m ovo proljeće. Korjen je bio jako orezan. Usprkos tome, stablo je prolistalo i sve je izgledalo ok do prije tjedan dana. Listovi su počeli tužno visjeti i mladice koje nisu prolistale su se osušile.
Ne mislim da joj je premalo vode.
Ako je netko imao slično iskustvo molim savjet za prvu pomoć.
Na vrh
Lovro View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 18 Rujan 2010
Lokacija: Varaždin
Status: Offline
Bodovi: 4174
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lovro Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Svibanj 2011 u 09:37
Ja sam neki dan u šetnji po parku (VŽ)s Lovrekom pobirala sjemenke, naravno lanjske, (ili ili starije), ispod stabla!
Valjda bu kaj!!! 
Varaždin, stari moj grad!
Na vrh
Božikovine View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 28 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 13142
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Božikovine Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Svibanj 2011 u 13:57
Samo da izvjestimo ekipu na čekanju da ih nimso zaboravili i da su paluovnije krenule prema nebu. Za sada 2/15 no ka ošto smo rekli prije, malo srtpljenja.
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 1213141516 23>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,219 sekundi.