Početna stranica Početna stranica > Vrt - Forum o vrtovima > Moj vrt > Moj povrtnjak
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - zelena avantura by desert rose
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


zelena avantura by desert rose

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 1213141516 22>
Korisnik
Poruka
 Ocjena: Ocjena teme: 1 Glasova, Približno 5,00  Tema Pretraga Tema Pretraga  Opcije teme Opcije teme
desert rose View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 11 Ožujak 2013
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2547
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje desert rose Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Ožujak 2014 u 09:43
Originalno poslano od člana medy medy napisao:

očekujemo slikiceEmbarrassed
Draga moja, evo ih! smile78
Ne vjerujem u duhove, ali vjerujem u snove, a ponekad i u bajke...
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
desert rose View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 11 Ožujak 2013
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2547
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje desert rose Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Ožujak 2014 u 09:48
Paprika nije brza kao paradajzići, uopće ne znam što mogu očekivati od nje jer ne znam kakvo je sjeme no morala sam probati! Za sada sam zadovoljna, lani mi skoro ništa nije niklo, vidjeti ćemo kako bude ove sezone. 
Ne vjerujem u duhove, ali vjerujem u snove, a ponekad i u bajke...
Na vrh
bugicaza5 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 11 Siječanj 2014
Lokacija: Karlovac
Status: Offline
Bodovi: 8291
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bugicaza5 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Ožujak 2014 u 14:17
Bravo za papričicu i paradajzeke Clap smile141, lijepo napreduju. Čitam da i kod tebe nema problema sa zmijama ispod malča. Niti ja kod sebe još nisam pronašla niti jednu, a nadam se da i neću LOL ... Mislila sam da će se ispod zavući puževi, ali ni oni se tamo ne zadržavaju. Kako je kod tebe? Sve u svemu, malč je zakon - malčiram samo sa košenom, malo odstajalom, travom.
Na vrh
desert rose View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 11 Ožujak 2013
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2547
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje desert rose Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Ožujak 2014 u 14:50
Bugica, hvala ti na podršci!  HugNadam se da i tvoji "malci" napreduju! Lani sam malo malčirala ali ove ću godine više. Nisam baš u frci kada su zmije u pitanju ali nisam niti ravnodušna pa ću stavljati malč samo oko povrća. Stazice ipak neka budu nepokrivena zemlja... 
Ne vjerujem u duhove, ali vjerujem u snove, a ponekad i u bajke...
Na vrh
bugicaza5 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 11 Siječanj 2014
Lokacija: Karlovac
Status: Offline
Bodovi: 8291
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bugicaza5 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Ožujak 2014 u 14:58

I moji napreduju, hvala na pitanju, porasli su i ojačali. Budem ih poslikala i stavila u svoju temu dnevnika radova ili povrtnjaka. 

I ja stazicu ne pokrivam, najviše jer nemam nikada dovoljno malča LOL

Na vrh
desert rose View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 11 Ožujak 2013
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2547
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje desert rose Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Ožujak 2014 u 17:24
Sada ću imati malu pauzu od sjetve pa onda opet krećem... Sigurno ću posijati malo blitve, celera a možda i peršina (ovisi kako će rasti onaj od lani) u posude. Blitva mi se pokazala izvrsna kada sam je presadila u vrt, jako rano sam imala berbu. Sa špinatom ne znam što ću, lani me razočarao. Inače, kasnije tikvice i krastavce obavezno posijem u posude, na zaštićenom balkonu će se dobro prilagoditi i narasti do seobe u vrt, no o tome kada dođe vrijeme... Wink
Ne vjerujem u duhove, ali vjerujem u snove, a ponekad i u bajke...
Na vrh
medy View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 23 Prosinac 2011
Status: Offline
Bodovi: 325
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje medy Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Ožujak 2014 u 18:09
što se tiče špinata dosta osoba se požalilo da nije nikao prošle godine ja se nadam da će ove biti dobro čestitke na uzgojenim kulturamasmile141
Na vrh
desert rose View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 11 Ožujak 2013
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2547
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje desert rose Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Ožujak 2014 u 18:35
Hvala medyHug
Klasičan špinat možda neću sijati ali zato špinat drvo sigurno hoću! Dobila sam lani nešto sjemena domaćeg, od susjede, ona je imala čisto solidne biljke tako da sve nade polažem u njega. Ako me i on razočara, uvijek mi ostaje moja omiljena blitva. Ipak, za početak, niti orala niti kopala, jedva čekam da naraste kopriva - eee onda će biti na jelovniku dok se ne zasitim! smile50
Ne vjerujem u duhove, ali vjerujem u snove, a ponekad i u bajke...
Na vrh
Karli View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar
2. Najljepši vrt - Zima 2013/14

Pridružen: 22 Lipanj 2013
Lokacija: Gospić
Status: Offline
Bodovi: 1352
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Karli Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Ožujak 2014 u 19:05
Ej vrijedne ruke nikad ne miruješ. Za taj špinat drvo ja nikad čula. Ne sumljam da će ti neće uspjeti, uspjet ćeš ti njega srediti.
Što radiš od koprive, ja to nisam nikad probala. Hug
"Tuga gleda unatrag, briga gleda oko sebe, a vjera gleda gore"
Na vrh
desert rose View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 11 Ožujak 2013
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2547
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje desert rose Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Ožujak 2014 u 19:29
Karli Hug! Hvala ti! Špinat drvo ovako izgleda (slika posuđena sa net-a), Kažu da ima isti ukus kao "klasični", a tako se i sprema. Ne znam niti ja baš nešto o njemu no nadam se da ću saznati iz vlastitog iskustva. A što se koprive tiće, beru se ili sasvim mlade ili mladi vrhovi i priprema se isto kao špinat ili blitva. Ima ružan miris kada se kuha ali puna je željeza a to je ono što meni treba. Kada imam blitve onda je znam pomješati zajedno s koprivom tako da moji uopće ne znaju da je jedu! LOL
Ne vjerujem u duhove, ali vjerujem u snove, a ponekad i u bajke...
Na vrh
desert rose View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 11 Ožujak 2013
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2547
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje desert rose Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Ožujak 2014 u 19:35
Još da se nadopunim u vezi koprive, obavezno je posušim za čaj. Jako je dobra za liječenje mokraćnog sustava, tijekom zime je koristim i preventivno - nije baš ukusan čaj ali i to se brzo zaboravi kada se zna koliko je ljekovit! Big smile
Ne vjerujem u duhove, ali vjerujem u snove, a ponekad i u bajke...
Na vrh
klaudija8 View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 03 Ožujak 2013
Lokacija: Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 848
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje klaudija8 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Ožujak 2014 u 22:12
odlicno su ti isklijale rajcice I papriciceClap
a za ovo spinat drvo ni ja nikad nisam cula-bas interesantnoThumbs Up
pozdrav dragasmile79
Na vrh
desert rose View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 11 Ožujak 2013
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2547
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje desert rose Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Ožujak 2014 u 18:10
Klaudija lijepo od tebe što si me posjetila! Hug
Špinat drvo je doista zanimljiva povrtnica, nadam se da ću ti moći opisati kako izgleda u tanjuru...Big smile
Ne vjerujem u duhove, ali vjerujem u snove, a ponekad i u bajke...
Na vrh
desert rose View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 11 Ožujak 2013
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2547
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje desert rose Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Ožujak 2014 u 18:21
Pripreme su počele...
Ne vjerujem u duhove, ali vjerujem u snove, a ponekad i u bajke...
Na vrh
desert rose View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 11 Ožujak 2013
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2547
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje desert rose Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Ožujak 2014 u 18:23
... ali to naravno nije sve, ima još poprilično sjemenja sakupljenog lani... 
Ne vjerujem u duhove, ali vjerujem u snove, a ponekad i u bajke...
Na vrh
monstera View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 11895
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje monstera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Ožujak 2014 u 18:41
 Ooooo već vidim i ovdje lijepu kolekciju sjemena ! smile71  Lijepo Rosi, ima da se sije na veliko ! smile186smile84


Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.
Na vrh
desert rose View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 11 Ožujak 2013
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2547
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje desert rose Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Ožujak 2014 u 20:36
Napravila sam popis koje sjeme mi treba, a vratila se sa još pet paketića koji su tko zna kako završili u mojoj košarici! LOL
Ne vjerujem u duhove, ali vjerujem u snove, a ponekad i u bajke...
Na vrh
monstera View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 11895
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje monstera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Ožujak 2014 u 21:14
 Hehehehehehhehe, ko da sebe vidim ! smile96smile96


Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.
Na vrh
desert rose View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 11 Ožujak 2013
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2547
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje desert rose Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Travanj 2014 u 16:11

Mali dio je pikiran no ima još puno posla.
Ne vjerujem u duhove, ali vjerujem u snove, a ponekad i u bajke...
Na vrh
bugicaza5 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 11 Siječanj 2014
Lokacija: Karlovac
Status: Offline
Bodovi: 8291
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bugicaza5 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Travanj 2014 u 19:30
Evo mene u inspekciju! LOL
Kad su paradajzeki u pitanju...tu sam! Wink Odlični su ti flanci, bit će taman kad dođe vrijeme za sadnju u povrtnjak.
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 1213141516 22>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,234 sekundi.