Početna stranica Početna stranica > Vrt - Forum o vrtovima > Moj vrt u slikama
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - dvorište malog kaktusa
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


dvorište malog kaktusa

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 138139140141142 222>
Korisnik
Poruka
 Ocjena: Ocjena teme: 1 Glasova, Približno 5,00  Tema Pretraga Tema Pretraga  Opcije teme Opcije teme
mali kaktus View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
DONATOR

Pridružen: 10 Ožujak 2010
Lokacija: Međimurje
Status: Offline
Bodovi: 9133
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mali kaktus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Studeni 2011 u 12:02
Originalno poslano od člana misty-da misty-da napisao:

Originalno poslano od člana mali kaktus mali kaktus napisao:

Misty,mnoge ruže imaju lišće do duboko u zimu,ali onda je meni prehladno da ih čistim,a ruže se i ne moraju rezati sad,glavno rezanje slijedi na proljeće.
Znam da se režu u proljeće a sad mi je ionako nekako žao rezati ih Embarrassed
Imam nekoliko penjačica i ne znam da li se i njih podrezuje? Guglala sam malo o tome, neki kažu da, drugi ne, ali tebi vjerujem najviše LOL
Misty,ruže penjačice se u pravilu ne podrezuju,ja ih također ne diram,one su mi na drugom kraju dvorišta,i neću ih dirati do marta,vrsta koju ja imam teško odbacuje lišće i tako će biti do proljeća,onda ću ih očistiti,jedino ako koja grana raste u krivom smjeru to odrežem,drugo ništa.
Nigder lepše kak je vu Međimurju
kam se zglednem ružice mi cvetaju.
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Free View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 18 Travanj 2010
Lokacija: Međimurje
Status: Offline
Bodovi: 5914
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Free Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Studeni 2011 u 16:25
Wacko

Kak te dugo nije bilo u dvorištu!!!  Jel da da je ljepše sjediti po sjenicom nego smile66  ovako cvokotati!!!
Međimurje - Marijin cvetjak med dve vode



Na vrh
sarajka View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 28 Siječanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 3644
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje sarajka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Studeni 2011 u 16:33
smile227 sve blista ,napreduje,ušuškano,prava divota
Na vrh
kamenjar View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 10 Svibanj 2011
Lokacija: Vir
Status: Offline
Bodovi: 3340
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kamenjar Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Studeni 2011 u 20:54

pošteno si ti sredila svoj ružičnjak,ja ću moje ruže sljedeći mjesec sredit tj pokidat listove,još uvjek cvjetaju..al sljedeći mejsec skidam listove,bile su jako bolesne i što prije uklonim lisove to bolje...ostavljam ti lijep pozdrav smile78

Na vrh
moon View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 06 Listopad 2010
Lokacija: Kvarner,Croatia
Status: Offline
Bodovi: 10501
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje moon Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Studeni 2011 u 22:09
Drago mi je da sam svratila u tvoj vrt jer sam baš mislila na tebe kad ti orezuješ ruže i koliko. Slika je rekla sve. Ja sam svoje isto orezala, naravno osim penjačica. MM je također uvijek ruže orezivala u ovo doba pa sam se i za tim povodila. Naravno da sam pročitala da ih se orezuje u proljeće, no ja ću tad samo one grančice koje se osuše ili slično. Da li ćeš ti još svoje kratiti u proljeće?
Zanima me da li ti možda spricaš ruže i ostale biljke crvenim uljem, ako da, molim te napiši kad obavljaš špricanje i da li da osim ruža pošpricam i druge biljke (npr. oleandre i sl.)
Na vrh
gute Fee View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 23 Lipanj 2010
Lokacija: tu i tam
Status: Offline
Bodovi: 7699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje gute Fee Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Studeni 2011 u 23:59
Originalno poslano od člana mali kaktus mali kaktus napisao:

Originalno poslano od člana OTOK OTOK napisao:

Sva sreća da nemam ruže jer ne bi imala srca tako ih nemilosrdno pošišati.
ali one će zato na proljeće imati srca da opet lijepo krenuWink


Ista stvar je i s menom , kad rezem ruze boli me kao da si rezem prste ! Cudno ali istinito ! Ja ih jos nisam porezala .   Confused
Na vrh
mali kaktus View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
DONATOR

Pridružen: 10 Ožujak 2010
Lokacija: Međimurje
Status: Offline
Bodovi: 9133
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mali kaktus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Studeni 2011 u 07:44
Gute,ruže treba porezati,to ti je isto tako kao naša kosa,kud bi rasla da se ne šišamo,ovako će ruže na proljeće početi lijepo bujati i opet pokazati svoju ljepotu.
Tongue
Moon,ja sam sad jednostavno skratila ruže i očistila od lišća,a na proljeće slijedi prava rezidba,i da i ja špricam ruže s crvenim uljem isto kad i voćke,a oleandera imam tek ovo ljeto zapelcanog,nisam ga do sada imala,pa nemam iskustva s njim.Thumbs%20Up
 
Kamenjar,ti imaš ipak drugu klimu,kod tebe je puno toplije.Tongue
 
Sarajka,ovog časa sve blista od mraza.Sleepy
 
Free,dobro je sjediti i pokraj tople peći.Wink
Nigder lepše kak je vu Međimurju
kam se zglednem ružice mi cvetaju.
Na vrh
mali kaktus View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
DONATOR

Pridružen: 10 Ožujak 2010
Lokacija: Međimurje
Status: Offline
Bodovi: 9133
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mali kaktus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Studeni 2011 u 07:50
Evo samo nekoliko slikica da vidite kako izgleda ovih dana kod mene
 
 
 
 
 
Brrrrr,jel vam dosta hladno?
Nigder lepše kak je vu Međimurju
kam se zglednem ružice mi cvetaju.
Na vrh
tikvić View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 08 Travanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 2349
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje tikvić Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Studeni 2011 u 07:56
 Preljepo  mi je ovo cvijeće okovano ledom! Takve prizore mogu vidjeti samo na slikama.
Na vrh
gioiaa View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 03 Travanj 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 16587
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje gioiaa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Studeni 2011 u 08:21
kao da sam usla u moj vrt ,proci ce i ova jesen,pa zima i eto nama proljece
Na vrh
antonija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Travanj 2010
Lokacija: župa dubrovačka
Status: Offline
Bodovi: 5001
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje antonija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Studeni 2011 u 10:07
rano je zima došla ove godine, čini mi se, mislim ovako jaka da smrzava. prelijepo mi je ovo "ušećereno" cvijeće, posebno mi se sviđa šaš!smile66
jučer je samo san,a sutra samo vizija: no ako danas živiš dobro, svako jučer postaje san o sreći, a svako sutra vizija nade. Stoga se pobrini za danas.

Na vrh
Mari,5510 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 30 Srpanj 2009
Lokacija: Hrvatska
Status: Offline
Bodovi: 12480
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mari,5510 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Studeni 2011 u 14:50
bravoClap za muholovkuThumbs%20Up a "ušećereno" cvijeće kako kaže antonija je predivnoTongueBig%20smile
Na vrh
misty-da View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 02 Ožujak 2010
Status: Offline
Bodovi: 3544
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje misty-da Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Studeni 2011 u 04:22
Hvala ti na savjetu za penjačice! Unatoč ovom mrazu moje su sve ruže još pune lišća koje nije stiglo ni požutjeti, a penjačice izgledaju kao da je proljeće! LOL
Time is something you can never get back..
Na vrh
Anaida View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 22 Travanj 2007
Lokacija: Hr
Status: Offline
Bodovi: 7297
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Anaida Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Studeni 2011 u 16:15
Mali kaktusek, odmah su me na pjesmu Dragutina Domjanića podsjetile ove tvoje slikice...
 
" Po vrtu Vašemu već stezah videt nî,
Prekrilo ih je vse kak samo čisto zlato.
Al nî to sunce, nî, zabadav želet ga,
Na dugo zašlo je za nebo olovnato.
To suho listje je, kaj veter severni
Po svržih strgal vsih, zasipal tihe steze,
Donesel grubi mraz i strusil rožice
I slekel opravu, tu tenku z bele breze. "
"Više nego iz tvojih usana neka govori ljubav iz nježnosti tvojih ruku, iz srdačnosti tvojega smiješka i iz pažnje tvojega srca."
P.Bosmans
Na vrh
moon View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 06 Listopad 2010
Lokacija: Kvarner,Croatia
Status: Offline
Bodovi: 10501
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje moon Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Studeni 2011 u 22:08
hvala ti na odgovoru, samo mi još reci u kom mjesecu špricaš, jer meni bi to bilo prvi puta
Na vrh
Gricka View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 04 Listopad 2010
Status: Offline
Bodovi: 1726
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Gricka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Studeni 2011 u 17:56
Stvarno me bacaš u dilemu: čak bih se odlučila da dam prednost ovim tvojim zimskim slikicama prije negoli ljetnom ugođaju - izuzev astrophytuma naravno. Prekrasno kod tebe uvijek.smile55
Posegni za suncem, pa iako ne uspiješ, bit ćeš okružen zvijezdama
Na vrh
mali kaktus View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
DONATOR

Pridružen: 10 Ožujak 2010
Lokacija: Međimurje
Status: Offline
Bodovi: 9133
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mali kaktus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Studeni 2011 u 20:48
Originalno poslano od člana moon moon napisao:

hvala ti na odgovoru, samo mi još reci u kom mjesecu špricaš, jer meni bi to bilo prvi puta
Moon,ja špricam negdje krajem veljače sve ruže i sve voćke,prije nego se otvore pupovi i to tako da se cijela biljka potpuno okupa crvenim uljem.
Svima veliko hvala na posjeti i lijepim riječimasmile78
Nigder lepše kak je vu Međimurju
kam se zglednem ružice mi cvetaju.
Na vrh
moon View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 06 Listopad 2010
Lokacija: Kvarner,Croatia
Status: Offline
Bodovi: 10501
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje moon Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Studeni 2011 u 21:03
hvala ti smile78
Na vrh
mali kaktus View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
DONATOR

Pridružen: 10 Ožujak 2010
Lokacija: Međimurje
Status: Offline
Bodovi: 9133
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mali kaktus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Studeni 2011 u 07:37
Jučer se kod mene konačno pojavilo sunce
Izgleda na pacifiki ni mraz ne smeta,ona i se dalje lijepo drži
 
 
 
a maćuhice su odmah dignule svoje cvjetne glavice
 
 
 
Nigder lepše kak je vu Međimurju
kam se zglednem ružice mi cvetaju.
Na vrh
mali kaktus View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
DONATOR

Pridružen: 10 Ožujak 2010
Lokacija: Međimurje
Status: Offline
Bodovi: 9133
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mali kaktus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Studeni 2011 u 07:45
Nešto cvate i na prozorima
 
 
 
da li netko zna kako natjerati ludisiu da ponovo procvjeta?
 
 
i bonus bez cvijeta za kraj
 
 
Nigder lepše kak je vu Međimurju
kam se zglednem ružice mi cvetaju.
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 138139140141142 222>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,531 sekundi.