Početna stranica Početna stranica > Vrt - Forum o vrtovima > Moj vrt u slikama
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Kreativni nered mog vrta -photo by Flavia
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Kreativni nered mog vrta -photo by Flavia

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 145146147148149 260>
Korisnik
Poruka
Flavia View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 15 Veljača 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 3344
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Flavia Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Studeni 2009 u 13:07
Originalno poslano od člana kontesaa kontesaa napisao:

ovaj clored...clo...no da znaš na kaj mislim je zanimljiv, drvo cvijet Smile
može u kratko nešto o njemu? Embarrassed
Konti Big%20smile...drvo clo-ovo-no....clerodendrum trichotomum (klerodendron)...počneš izgovarat sa kler (svećenstvo)...i dalje samo ide...LOLLOLLOL je jako nezahtjevno, a prekrasno drvo koje je kod mene visine nekih 5 metara sada....na proljeće ćemo ga dobro orezat i opet će do jeseni narast....može se lijepo oblikovat i forma mu bude onako "kišobranasta"...super glumi suncobran!
Drvo ima kasnu vegetaciju...počinje listati tek početkom svibnja, a cvate krasnim bijelim mirisnim cvjetovima u skupinama u 8. mjesecu...tad cijelo dvorište miriši. Kad ocvate...u 9. i 10. mjesecu počne stvarat sjemenke koje "sa strane" imaju kao latice, pa se stječe dojam da biljka cvate dva puta....svake godine nikne puno mladih ispod matične biljke...i ove godine sam ih razdijelila stvarno jako puno....tako da trenutno nema mladih biljčica da ti pošaljem....jedino ako hočeš sjemenke...pa probaj posijat. Druge godine će ponovno biti dosta mladih ispod biljke...pa ti mogu poslati, ako želiš. WinkBig%20smile
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Flavia View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 15 Veljača 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 3344
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Flavia Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Studeni 2009 u 13:11
Otok, Štefi   Big%20smileHug...fala vam cure na pohvali...drago mi je da vam se dopalo...ali mislim da to baš i nije tak prekrasno....vidjela sam ja i ljepših okućnica LOL
Na vrh
Flavia View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 15 Veljača 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 3344
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Flavia Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Studeni 2009 u 13:18
A ovo je moja najstarija ruža, grmolika ruža Queen Elizabeth...cvate od proljeća do kasne jeseni.....ove godine je narasla preko dva metra u visinu....ma ima i blizu tri...kladila bi se....
...sad na jesen joj je boja svjetlija nego ljeti....baš ono bebi-roza boja i miris joj je intenzivniji nego ljeti.
 
grmolika ruža Queen Elizabeth
 
Queen Elizabeth
 
Queen Elizabeth - ovo je sličica za Lili68 :beso:%20-%20beso%20-%20mierda...nek joj je ugodan prvi radni dan na novom poslu!
 
Na vrh
OTOK View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Kreator Cvijet.info enciklopedije

Pridružen: 26 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 13777
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje OTOK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Studeni 2009 u 13:24
Originalno poslano od člana Flavia Flavia napisao:

Otok, Štefi   Big%20smileHug...fala vam cure na pohvali...drago mi je da vam se dopalo...ali mislim da to baš i nije tak prekrasno....vidjela sam ja i ljepših okućnica LOL



I ja sam vidjela ljepših okućnica od tvoje, npr. u filmovima, na Beverly Hillsu, gdje vrtove uređuju profesionalni vrtlari i mogu potrošiti neograničeno love
LOL
Na vrh
Flavia View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 15 Veljača 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 3344
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Flavia Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Studeni 2009 u 13:25
A evo i jedan današnji detalj sa prozorske klupice....dvije orhidejice....
 
orchid odontoglossum burrageara "Nelly Isler"
 
orchid phalaenopsis - nježno žuta
 
 
Na vrh
Flavia View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 15 Veljača 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 3344
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Flavia Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Studeni 2009 u 13:28
Otok, :beso:%20-%20beso%20-%20mierda, dobro kažeš...sve to stoji....ali onaj lijepi osjećaj kad ti  napreduju biljčice koje sam uzgajaš ne mogu nadomjestiti niti osobni vrtlari niti nikakvi Beverly Hills-ovi, zar ne?
Na vrh
OTOK View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Kreator Cvijet.info enciklopedije

Pridružen: 26 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 13777
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje OTOK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Studeni 2009 u 13:34
Pa naravno, to je pravi gušt.
Nego, što više nema ničega u kalijama, baumaxima i sličnima, sve si pokupovala, sad bi malo kupovala i preko foruma Wink.
Šalim se, dobra je ideja, zašto ne.
Na vrh
Tija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru


Pridružen: 04 Prosinac 2008
Lokacija: nooooo
Status: Offline
Bodovi: 6510
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Tija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Studeni 2009 u 13:38
Originalno poslano od člana OTOK OTOK napisao:

Pa naravno, to je pravi gušt.
Nego, što više nema ničega u kalijama, baumaxima i sličnima, sve si pokupovala, sad bi malo kupovala i preko foruma Wink.
Šalim se, dobra je ideja, zašto ne.
 
Nije da nema ali smo postale preizbirljive, jel da???
 
 
Draga moja Flavia ti mene fasciniraš i nekak mi već bedasto pisati hvalospjeve, sad bum samo smajliće crtala. A kak se to radi? Smile
Na vrh
Flavia View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 15 Veljača 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 3344
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Flavia Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Studeni 2009 u 13:38

Otok, propustila si 5 novih ružica koje su kupljene u četvrtak Wink....neznam kak ti je to promaklo LOL...a ovo za prodavaonicu na forumu....meni se to čini ok...samo se čudim da me jako malo ljudi podržalo u toj ideji..tamo na toj temi...mislim da bi nam svima to bilo od koristi...i nama "kupcima" i onima koji imaju viška! Svakom nešto treba, zar ne? Osim toga...."prodavači" bi mogli nešto i zaraditi, ili bar pokriti troškove pakiranja i poštarine. Wink

Na vrh
OTOK View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Kreator Cvijet.info enciklopedije

Pridružen: 26 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 13777
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje OTOK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Studeni 2009 u 13:41
Nije mi promaklo, samo nisam htjela da misliš da te špotam Embarrassed

I da, imaš jednu ružu kojoj neznaš ime, ulovila sam te
Na vrh
Flavia View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 15 Veljača 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 3344
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Flavia Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Studeni 2009 u 13:44
Samo ti "špotaj" draga moja Otok....ne ljutim se ja na tebe nikada.....WinkBig%20smile...pa to je naša "interna" spika Hug
...a tih ružica kojima neznam ime...ima više...kad su mi prodali sa krivim etiketama....LOLLOLLOL 
 
Tija, hvala ti na lijepim riječima HugBig%20smile ...a za izbirljivost....ma mislim da to dođe samo po sebi....vremenom...već znaš što hočeš...i ne natrpavaš bezveze po vrtu...jel tak?
Na vrh
baka View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 14 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 14388
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje baka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Studeni 2009 u 15:23
Moj duboki naklon!Big%20smile Za ukupni dojam sam već rekla - botanički vrt.
A ovo zadnje što si nam pokazala je p r e d i v n o!Kakva roza nijansa ove ruže!Thumbs%20Up
A orhideje!Clap
Na vrh
Flavia View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 15 Veljača 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 3344
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Flavia Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Studeni 2009 u 15:31
Hvala bakić :$%20-%20redface%20-%20gathering%20ao...sad me već i pomalo sram.....a ova ruža je stvarno prelijepe boje....u proljeće je nijansa cvijeta tamnija.....sad na jesen ovako nježno roza....moram prizanti da ju je lijepo vidjeti :|%20-%20eek%20-%20gathering%20ao u sivilu jeseni!
 
Baka, kako ona vaša prelijepa bijela cymbidium orhideja...jel možda tjera kakve cvjetne pupoljke? 
 
chao%20-%20chao%20-%20-
Na vrh
bromelija View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
No.3 Najljepše orhideje2014

Pridružen: 09 Svibanj 2009
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 3292
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bromelija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Studeni 2009 u 17:47
joj neznam gdje bih počela ....kod predivnih mačuhica...već su ti se uduplale...ruže koje još uvijek cvijetaju i za koje nemogu odlučiti koja je ljepša od koje....ova za našu frendicu je tako nježna, divna...drvo naravno da mi se sviđa i čekam sadnicu Embarrassed...mogu vam reći da nema nereda i sve je po špagi to sam se osobno uvjerila Wink a gdje je Ben nigdje ga nevidim.....
a što reći za orhideje osim da je sve smile120
Na vrh
Flavia View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 15 Veljača 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 3344
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Flavia Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Studeni 2009 u 18:40
Fala ti Bromi :beso:%20-%20beso%20-%20mierda...za clerodendrum..nema frke...za slijedeću godinu...pitam se samo šta si čekala cijelo ljeto da nisi pitala dok je bilo mladih?!....a Ben ti je u vrijeme dok sam ja slikala imao "prijepodnevni" odmor....ne bi on baš išao van dok je rosa i magla...LOL
Na vrh
Štefica View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 19 Srpanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1800
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Štefica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Studeni 2009 u 18:50
Več sam se zapitala-gdje je Flavia sa novim slikicama-,vidim da šeta forumom ,a niš novog u njezinom "neredu".
Onda od jednom nekoliko novih slikica,sve sam pažljivo i sa užitkom pregledala i oduševljena sam sa novim ružama,a i ovim starijim jer još uvijek lijepo cvatu i krase tvoj vrt.A mačuhice su se bome razrasle,sam nek im je što duže toplo da uživamo u tim raskošnim bojama
Na vrh
lika1 View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 14 Srpanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 844
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lika1 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Studeni 2009 u 18:56
Flavia opet si me ostavila bez daha,sve je predivno,ali ona nova ruža penjačica mi je favorit i jedva čekam prvi cvjetak!!!smile58
Na vrh
Flavia View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 15 Veljača 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 3344
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Flavia Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Studeni 2009 u 19:04
Štefek,  Wink fala kaj si svratila.....ma tu sam ja, ali baš i nemam kaj previše za slikat....moramo svi skupa pričekat proljeće....bit će onda više slikica...
 
Lika, i tebi draga hvala na posjeti, ali neznam točno, za koju si točno ružu penjačicu mislila...
Na vrh
bromelija View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
No.3 Najljepše orhideje2014

Pridružen: 09 Svibanj 2009
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 3292
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bromelija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Studeni 2009 u 19:11
flavić draga....iskreno nisam skužila da je drvo tako lijepo dok ga nisam vidjela....smile71
Na vrh
Flavia View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 15 Veljača 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 3344
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Flavia Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Studeni 2009 u 19:14
Bromi, a da ja tebi "spakiram" par tih grančica sa plodovima-cvjetićima i da probaš posijat kad sazriju....možda bi bilo kaj....ha?...kako napreduju planovi oko "vaših" biljkica kod mene?
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 145146147148149 260>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,469 sekundi.